Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 27.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.05.10 14:51



Естетсвено, че трябва да се плаща , няма нищо безплатно в този свят - всичко си върви с цената . Който не иска да плаща ще гледа само онова, което дават по ефирните телевизии , защото за останалите( цифрови и кабелни ) си имат такса за да ги ползват. И музиката и филмите трябва да се купуват . Този, които иска да гледа безплатно филми или да слуша музика , която се продава на дискове от лизензирани филми , та един такъв какво върши безплатно - на работа ли ходи без да му плащат или получава дарения от магазина , а не плаща стоката която иска да купи от там.

Авторските права трябва да се зачитат и спазват- а разпространението на филми и музика безплатно, означава че онзи който ги разпространява не е платил авторските права за тях.

Изобщо в България доста хора са скарани с " що е то авторски права" и не искат да плащат за тях и поначало не иска да зачита и да плаща за интелектуалния труд - иска да го получава безплатно , а да плаща само за онова, което може да пипне с ръка. .



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано09.05.10 14:56



а бе ти теглиш за себе си, но в България има тарикати, които теглят безплатно, записват на дискове и продават на цени под цените на лицензираните... а лизензираните продукти висят по магазините. на тия творци - кой ще им плати за труда , който са вложили за да запишат песен, албум и т.н.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Лaмa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано09.05.10 15:12



Аз съм си сваляла една единстевна нелегална mp3, Carnival на The Cardigans, и нито един нелегален филм. Ходя на кино, но трябва да си призная, че вземам песни от приятели понякога. Това е легално де.

И каква точно е разликата между да взимаш песни/филми от приятели (които предполагам че са си купили легално диска) и да взимаш песни/филми от непознати които са ти дали достъп до техния компютр чрез сайтове като Замунда и Арена? Които пък са дребни мушици в сравнение с "пиратите".



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано09.05.10 15:40



И аз като теб. Да живее "копилефт"!

Шведите вкараха "пиратите" в европаламента.



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: MитpeШoпa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.05.10 15:52



И аз не разбрах Лама оставя греха на приятелите си ли?



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Фиш]  
Автор Лaмa ()
Публикувано09.05.10 16:17



Не, и аз давам емпетройки

Я ги гледай какви морални стожери са се извъдили



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Лaмa]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано09.05.10 16:27



Ох, остави ме ти мене!Аз живея в България, но в интерес на истината не съм фен на зяпане на филми от Арена(нямам акаунт дори), не събирам и музика, защото и това е в някакъв смисъл плюшкиновско.

Защо мислиш обаче, ако дърпането на филми и мп3 е "позволено" в Европа или Щатите, няма да го правят хората?

Представи си ситуацията;ти купуваш, даваш ми мп3-ката и аз правя диск и продавам.Виновна ли съм или невинна като една момина сълза?



Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано10.05.10 08:49



Аз пък здраво смуча!!! И давам де.. не съм стиснат!

Имам 2 компа в офиса,които са нон-стоп онлайн и са само за торенти!!! Отделно съм вързал един хард драйв от терабайт,който е пълен!С годините имам събрана завидна колекция от стойностни неща!Само "селекция"!!! Плащам само за нета!!! И със телефоните е така (iPhone) Сега чакам новия "крак" и поредната серия игри/приложения... След,като има нещо в нета,което е "фрии" нямам намерение да пълня гушата нито на Майкро,нито на Стив,нито на "Бритни" например... Техните са пълни достатъчно!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: Лaмa]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано10.05.10 11:03



Не, и аз давам емпетройки Я ги гледай какви морални стожери са се извъдили

Май не съм се изказал достатъчно ясно.

Аз съм против всякакви ограничения за свободна размяна на файлове, па били те хард копия/СД диск между приятели/познати или чрез нета между непознати.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: Българският тарикатлък отновонови [re: deltaVpn]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано10.05.10 11:15



Пускането на теми колко съм велик, и размахването на суми е типичен признак за балкански мурафети.



По каква логика набута "нашия народ" и "балканските мурафети" при торентите? Да не би българите да са ги измислили или само те да ги използват? Също така не разбирам и защо си решил че ти си единственият, който не използва торенти и си плаща авторските права.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.