Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За проблема по границите?нови  
Автор boltik (непознат)
Публикувано04.05.10 22:34



Здравейте.Изкам да запитам.Налага се да пътувам до БГ за смяна на документите.Бългъри пристигащи от БГ казват че без някакъ си документ за платени здравни усигуровки нямало да ме пуснат обратно през границата.Моля за повече инфо.



Тема Re:нови [re: boltik]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано04.05.10 23:58



В Европа ли си?
Дължиш ли осигуровки в България? Отписан ли си редовно в България? Осигуряваш ли се в новата страна? Имаш ли синя, европейска здравна карта там?
Ако имаш тамошна здравна карта, нямаш проблем. Не съм чула някой да се е оплакал, че на излизане от България са му искали такъв документ ...

Do what works or do what's right?


Тема Re: За проблема по границите?нови [re: boltik]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано05.05.10 00:05



Да, бяха гласували такъв закон, но явно излезе калпав, защото преди 2-3 седмици четох, че го отменили - някой завел дело и се оказало, че противоречи на европейските директиви за свободно придвижване на хора. Така че дишай спокойно. Ако го намеря ще сложа линк.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: veceлyшka]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано05.05.10 00:12



Да не би да си чела, Веселушко, за дело, заведено (и спечелено) в Страсбур(г) за задължения към държавата в разнер над 5000 лв и отнемането на паспорта?



Тема Re: За проблема по границите? [re: Фиш]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано05.05.10 10:16



по въпроса.




Редактирано от veceлyшka на 05.05.10 10:19.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: veceлyшka]  
Автор Фиш (Емарципанена)
Публикувано05.05.10 10:28



Това имах предвид и аз.Единственото ми притеснение е по териториалния параграф- само за Ес ли е валидно.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: veceлyшka]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.05.10 13:37



не е отменена клаузата в закона. делото беше , че за задължения към частни лица не може да се възпрепятства излизането зад граница, но не и за задължения към държавата по-високи от 5 000 лв.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: Фиш]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.05.10 13:44



Решението на ВАС гледам го има качено към статията в Дневник.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор boltik (непознат)
Публикувано05.05.10 20:46



Здравейте отново.Моят проблем е следния.В 2000 година както всички така и аз се записах при едно жи пи.Две години по-късно заминах за Чехия където съм и сега.След няколко години се получава някакво писмо от НОЙ,че за колко си години съм дължал 600 лв.Сестра ми ходила и ме отписала.Сега не знам как да постъпя?Синът ми казва идвай си няма страшно.Всичко е вятър. Други ми казват че срещу някое евро митничарите си затваряли очите.Трябва да взема някакво решение.



Тема Re: За проблема по границите?нови [re: boltik]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано05.05.10 20:57



тази работа за няколкото евро на митничарите Я ЗАБРАВИ , за да не взема да давам линк към клуба на МВР . ние тук си даваме зор да ставаме нормална държава и няма да разреша никой да пита как да заобиколи закона, че да му било по-лесно . от такива мераци за по-лесното България е в това положение.

ето тук в сайта на НАП прочети за здравните осигуровки за живеещите и работещи в чужбина българи. аз с тази материя не работя и няма как да обяснявам.


питай сестра си каква декларация е подала и си оправи документите като хората .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.