Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Относно буркатанови  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано03.05.10 20:43



Европа още не е доказала, че е демократична. Демократична е, но само избирателно





Тема Какво разбираш под "демокрация"нови [re: deltaVpn]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.10 19:59



Тая новина не беше ли от преди 10тина дни?

Между временно миналата седмица имаше един опит да искат да махнат кръстовете от евангелистките училища, което дойде вповече.

ух, аз сега гледам един репортаж за Шук, Гадол-а или Митре могат да кажат защо се държа за главата




by himbeer

Тема Re:нови [re: deltaVpn]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано03.05.10 20:03



За белгийския закон ли говориш?
Недемократично ли ти се струва да се мисли за сигурността на гражданите?

Do what works or do what's right?


Тема Re: Какво разбираш под "демокрация"нови [re: himbeer]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано03.05.10 20:31



Знам. Ако отидеш в Белгия или Холандия (където хашиша е легален) и заговориш за правата на гейовете всички са единодушни, и хоп те се считат за равноправни. Няма проблем. Всеки гей може да ходи, както си иска, възможно най-екстравагантно, но това си е негово право. Чудесно.
Всъщото време, ако някоя ходи с забрадка, о ужас! Тя е "заплаха" за националната сигурност.
Не ми е ясно. Подобен закон, нито ще подобри националната сигурност на Белгия, нито пълни хазната с пари, нито ЕС има някакъв келипир от цялата работа. В ЕС всичко е по мед и масло, само забрадките са огромен проблем.

Глупостта си е глупост. Независимо, че става дума за Белгия.

Но има едно нещо, което мен ми харесва. Ако наблюдаваш поведението на патриотичните европейци в Европа и после същите ги видиш в САЩ, има огромна разлика. Когато стъпят на американска земя, самите те разбират, че безвизовия режим е само по протокол. Един холандец, норвежец, и французин имат същият статут, както един българин и грузинец. Т.е. Америка им смачква патриотичните мисли, които те имат в техните си държави. Когато един французин стъпи на американска земя, той тук е Господин Никой и много внимава, какво говори с други хора. Ако каже и една думичка срещу някоя жена със забрадка или обиди чернокож, майка му жална на франсето. Френският шовинизъм и величие може да си го държи само в Европа.

Поради тази причина, на много западно европейци САЩ не им харесва. Американците гледат на тях безразлично. Между французин и българин, за американците разлика няма.
Разлика се появява тогава, когато някой европеец започне да се прави на велик пред янките. Последните гледат на него като хахо, и гледат да го върнат обратно в Европа с първия полет на следващия ден.

Това за мен е малко по-прилична демокрация. Мога да обясня защо :)

Редактирано от deltaVpn на 03.05.10 20:36.



Тема да-ханови [re: deltaVpn]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.10 20:37



Демократично е американския ти съсед да те изклюкари, че си мексиканец!

Това също е участие на гражданин в държавоводенето, или съм се объркала?!

Европа е малка и шарена. Не могат да забранят носенето на кърпа за глава, но мумифицирането с бурка, шапла и шал през лицето и каска за мотоциклет на обществени места, може да се забрани и с право.

В САЩ носиш ли каска за мотоциклет на летището?!


by himbeer

Тема Re: Какво, моля?!?нови [re: himbeer]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано03.05.10 20:43



"...ух, аз сега гледам един репортаж за Шук, Гадол-а или Митре могат да кажат защо се държа за главата"

За Заина не знам, ама ти наистина ли очакваш да кажа защо се държиш за главата като и понятие си нямам за к'о става дума?!?

Или завиждаш/подражаваш на онзи веселяк от съседния клуб, Понтус, дето (май) прави преброяване на балъците дето ще му дават акъл какъв старт'ъп да почне в чужденеция. Това без балъците да го знаят кой е, що е, какво образование, умения и опит има?

Е, там преброяването почна, вече има един "ецес' гейбер" (аде де, к'о па т'ва) ама тук мен ме нЕма!

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема О не!нови [re: MитpeШoпa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано03.05.10 20:49



няма да се преселвам там, за малко става, но мисля че няма да мога да вирея дълго, освен ако някой не ме закотви



Иначе ми се стори доста шарено, имаше всякакви

Хванах се за главата, като чух на какви цени евреите купуват (или се опитват да купуват) магазинчетата на арабите


by himbeer

Тема Re: да-ханови [re: himbeer]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано03.05.10 20:50



Демократично е американския ти съсед да те изклюкари, че си мексиканец!

Сан Франциско е пълен с мексиканци. Ти сега искаш да ме убедиш, че едни мексиканци клюкарят други мексиканци :) ?
Тук нещата са така направени, че дори и мексиканец може да стане шеф на Пентагона. Междувременно руснак е шеф на ядрената сигурност в САЩ.
Американската система "претопява" националността на един човек толкова, че той става част от американската система. Националността няма значение за янките. Важното е да спазваш законите.

Европа е малка и шарена. Не могат да забранят носенето на кърпа за глава, но мумифицирането с бурка, шапла и шал през лицето и каска за мотоциклет на обществени места, може да се забрани и с право.

При нас няма такива неща. Виждал съм жени с бурка. По същият начин, сектата на Амиш носят дрехи от 19-ти век. В САЩ, няма ограничения за това. Но съм забелязал, че в САЩ арабките сами си махат чаршафите. Тук няма, кой да им налага да го правят, и те си живеят, както им е кеф.



Тема Re: Какво разбираш под "демокрация"нови [re: deltaVpn]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано03.05.10 20:52



"...Не ми е ясно. Подобен закон, нито ще подобри националната сигурност на Белгия, нито пълни хазната с пари, нито ЕС има някакъв келипир от цялата работа. В ЕС всичко е по мед и масло, само забрадките са огромен проблем..."

Може би на толерантните и либерални европейци им е писнало от нещо и казват на....една определена група: По вашенско ние спазваме вашите закони и обичаи. По нашенско - и вие почвайте да спазвате нашите. OR ELSE!!!

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: да-ха [re: deltaVpn]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано03.05.10 20:56



Тук нещата са така направени, че дори и мексиканец може да стане шеф на Пентагона. Междувременно руснак е шеф на ядрената сигурност в САЩ.
Кажи нещо друго - ще променят ли конституцията че Арни да може да се кандидатира за президент или не?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.