Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: DarkSide]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.04.10 13:38



дори и един милион млади и ентусиазирани хора да успеят да организират, най-вероятно е да ги използват за личната си изгода и политически дивиденти, а не за подобравяване на положението
...................................

Да, ти очертаваш един типичен организационен проблем - смяната на поколенията и нежеланието на утвърдените да дадат път на идващите след тях. Младите хора, вливайки се в някоя партия, виждат там своето развитие, правейки кариера в политиката. И натискът "отдолу" е много силен, понеже пълният блокаж на "свежата кръв" от страна на "старите" резултира в пълен блокаж на партията като такава. Отказът на партията от перманентно и поетапно освежаване на редицие й в крайна сметка означава отказ от ясна идея за бъдещето, тъй като младите са бъдещето и ако ти им откажеш да участват в процеса на творене на бъдеще посредством отказ на желанието им за кариера и развитие, ти обезсмисляш съществуването на партията. Това "старите" го разбират чудесно. Разбират го и "младите". И наистина, старите използват младите за собствена изгода - организация и масовка на митинги, предизборни мероприятия и агитация и т.н. - но природата следва неумолимия си ход и в крайна сметка старите ще бъдат изместени по един или друг начин.

Но проблемът е по-скоро в това, че те ще бъдат изместени от хората, които те са посочили. И това не важи единствено за "вождистките" партии, важи за абсолютно всички политически организации. Така "старите" запазват възможността си за влияние в партията, дори и след формалното им оттегляне. Така че всичко опира до това, дали "следващите", "посочените", ще намерят сили и начин да се еманципират. Сили да поемат отговорност за евентуалния неуспех на техния нов маниер на правене на политика и начин да парират контра-действията на сивите кардинали. Всичко опира до "материала".



Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: ARlZE]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано28.04.10 14:07



И като живеещ в България и грамотен политически как ТИ би характеризирал "материала" в България?

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: ARlZE]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано28.04.10 14:45



разликата между мене и тебе е, че ти разсъждаваш от гледна точка на доброто за партията, какво да се направи за да се подсигури бъдещето на политическата класа, докато мен ме интересува какво да се направи за доброто за обществото, за хората, тезата ми е че двете задачи си противоречат - сиреч който наистина работи за благото на обществото се самоубива политически, а политиците стават такива за да правят кариера, а не да си жертват собственото светло бъдеще в името на благото на обществото



Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: MитpeШoпa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано29.04.10 14:07



как ТИ би характеризирал "материала" в България?
...................................

Това разбира се е много сложен въпрос.
От една страна състоянието на държавата, обществото, па дори и футбола ни ако щеш, недвусмислено свидетелстват за недоброто качество на материала. От друга страна, като погледенш къде сме били само допреди 100 години, което е само един миг в исторически контекст, непосредствено след подписването на Ньойския диктат, според мен е цяло чудо, че съществуваме като държава въобще. Имам предвид, че ни ни вляха в някаква Югославия или нещо подобно. Е, качествен ли е бил тогавашния "материал"? Историческите паралели често са много опасни и заблуждаващи, аз си давам сметка за това и няма да задълбавам в тая посока.

Опитвайки се да бъда максимално реалист, аз все пак никога няма да кажа нещо лошо за българския народ или за България като цяло. Може да критикувам това или онова, обаче според мен ние - България, заслужаваме уважението на околните, ние сме воювали, работили и изстрадали тази превилегия. И ще е жалко сами да се вкараме в коловоза на самосъжалението и самоотрицанието. Ако се уважаваме ние самите, ако се уважаваме помежду си, само тогава ще ни уважават и другите.

От друга гледна точка, качеството на "материала" зависи от способността на този "материал" да отгледа и възпита поне толкова качествен или дори по-качествен "материал". За 2009 само в София са дошли на бял свят почти 20 000 бебета.

Това е рекорд за последните 20-25 години, за сравнение - през 2001 броят на новородениете е бил малко над 13 000. Така че ако от тези 20 000 поне 60% израстнат като добри и способни хора и българи, то тогава този, натоящият материал, е бил малко или много качествен.

Ако трябва да го формулирам в едно изречение, въпросът за качеството на материала е въпрос на историческа перспектива. И единствено бъдещето може да отговори на този въпрос.

Редактирано от ARlZE на 29.04.10 14:11.



Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: ARlZE]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.04.10 17:21



Интересно каква ли част от тези 20 000 бебета са по мургави.
За съжаление, перспективите пред България не са добри.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: bira_more]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.04.10 09:43



Интересно каква ли част от тези 20 000 бебета са по мургави
............................

И аз си зададох този въпрос, обаче ти сигурно много добре знаеш, че такава статистика не се води или ако се води - вероятно е засекретена.

Така или иначе циганите като качество на "материала" са ясни и не тях обсъждаме в тая тема.





Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: ARlZE]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.04.10 15:41



Ама пък виж колко съм политикъли корект



Bеer? Mоre?



Тема Re: Българите като публика на собствения си животнови [re: bira_more]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.04.10 21:50



Днес чета във вестника, че Гордън Браун е на път да подаде оставка, защото нарекъл някаква баба "тесногръда дама", докато все още бил с включен микрофон на ревера. А при нас пожарникарят отиде в Чикаго и оттам нарече българския народ "лош материал"... След няма и месец неговата партия спечели убедително изборите за парламент. Какво повече да говорим?

Сигурен съм, че след като е чул репликата на БиБи, почти всеки българин се е кискал под мустак и си е мислел: "Така е, така е, най-накрая се намери някой да ИМ го каже в прав текст!". Все едно, че това не се отнася и за него.

Българинът наистина е наблюдател на собствения си живот. Срам го е да се идентифицира със собствените си съграждани и нация, срам го е да се идентифицира дори със себе си... Това е масовият случай. Наистина жалка гледка.



Тема Hehнови [re: ARlZE]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано30.04.10 22:08



За съжаление има такива изказвания.

Както и скорошното изказване на предния френски социалистически министър Ж.Меленхон, че Меркел била селянка и локална политичка,която не оправдавала отговорността си към Европа.

Просто се чудя какво да кажа и мисля по случая.

Добре че поне хората не го взимат толкова буквално и взимат под закрила селянките




by himbeer

Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано30.04.10 23:06



Аз пък не разбрах каква е тази истерия всички да се припознават автоматично в "лошия материал". Все едно ББ не уточни впоследствие кои обществени групи е имал предвид.
Който се е "познал" веднага и го е приел толкова лично, значи наистина е такъв. Пък те доста се "познаха" за мое учудване и вдигнаха олелия до небето.
Другите, които само се усмихнаха отстрани, те явно са от друг материал и са наясно точно какъв.

А Гордън Браун наистина много сгафи с този запис. Изгледах го поне 5 пъти по тукашната телевизия и не мога да си представя с какви очи се изправя пред камерите. И лош тайминг нацели, абе ... Може да е дошло време за промяна в UK?

Do what works or do what's right?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.