Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Холандия  
Автор Bibi. (nezavisima)
Публикувано23.04.10 19:15



Здравейте,

Аз много рядко пиша в клубовете, но затова пък редовно чета

. Имам въпрос по-специално към клубарите, живеещи в Холандия, но и към всички които имат достоверна информация.
Предстои ми да замина на работа в Холандия. Как се движат цените на наемите за малък апартамент в малко градче? Долу-горе каква е сумата за обичайните месечни разходи - храна, ток, отопление, газ, интернет (ако не са включени в наема), какво трябва да знам за начина на живот в Холандия и изобщо всичко, което сметнете за полезно в случая.

Благодаря ви предварително





Тема Re: Холандия [re: Bibi.]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.04.10 22:24



Първо, тръгни с пари. С много пари.
Второ, тръгни с еик, холандски. Английски е ти помогне временно, но само временно. Без холандски, просто ниога няма да се интегираш нормално, което на прост български значи, няма да имаш работа, заплата, семейство нормален живот и всичко останало, само и само защото не знаеш езика, първо на първ.


Трето, но не на последно място, приготви си ума за големи промени. Ако мислиш да си пренесеш българската простотия на друго място, не си познала. Ако все пак успееш да си я пренесеш, така и ще си умреш с отворени очи, в простотия и невежество. И ще се чудиш защо, и никой няма да ти даде обяснение, и защо ли.

Това стига ли, или да пиша още. ниа мога да напиша смо от едно изречение. Ако не си готова да си отвориш сетивата за промяна и друг живот, просто не тръгвай, няма за какво, и тук си имаш гомното залепено на гъза ти да ти држи топло.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Холандия [re: !Roxana!]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано16.04.10 22:30



Ти я уби!!!

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Холандия [re: !Roxana!]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано16.04.10 22:33



Ти какво се развълнува

какво те питат, ти какво отговаряш
Сладурана



Тема Склонен съм [re: ZainGadol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.04.10 23:02



да и повярвам, все пак има опит



ПП: Само за мъж не я е посъветвала,Коментара е редактиран защото е в нарушение на клубните правила.

Редактирано от MитpeШoпa на 18.04.10 08:01.



Тема Re: Холандия [re: ZainGadol]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.04.10 23:53



Заине, тя иска да й представя сметка за успешен живот бе. То това цифри няма.


Темата е еда голяма шитня. Колко требе да си грамотно тъп, за да съчиниш подобна простотия?


Мадона тръгнала за Ню Йорк с 8 долара в джоба, казват по биографиите й. Знам ли какъв бил курса на долара през миналото хилядолетие?


Аз тръгнах с тонове кураж и 200 евро. Еми не ми стигнаха разбира се....наложи се да поработя да стана милиардерка



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Мадона [re: !Roxana!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.04.10 23:57



затова има едни рунтясали голи снимки - от оня си период


Роксе, беги в Африките - ще станеш милиардерка в миг!




Тема Re: Холандия [re: !Roxana!]  
Автор Bibi. (nezavisima)
Публикувано17.04.10 16:24



Леле, Рокси, страшна си

Толкова компетентност на едно място (шегувам се, не се обиждай).

Първо, да уточня, че заминавам на работа, като специалист, не като сезонен работник. За езика - разбира се, няма как иначе. По-скоро ме интересуват битовизмите, които са по-различни от България.

И между другото, не си търся съпруг и ново семейство





Тема Re: Склонен съм [re: jamie]  
Автор Bibi. (nezavisima)
Публикувано17.04.10 16:26



Е как, жената ясно написа "семейство" - само аз ли си мисля, че говори за мъж?







Тема Re: Холандия [re: Bibi.]  
Автор Ф (SandsInMyShoes)
Публикувано17.04.10 16:37



Успех и да свикнеш лесно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.