Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема правото на гласуване на живеещите в чужбинанови  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.03.10 12:21





За себе си да кажа, че откакто живея в чужбина не гласувам на български избори.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.03.10 12:59



Аз също не съм гласувала, откакто се преместих. Имам мнение за кандидатите, имам предпочитания, но не мисля, че хора, които са избрали да се установят в чужбина (тук не влизат тези, които са зад граница с идеята да се върнат) имат моралното право да гласуват на изборите в родината си.
Тези, които са навън за малко с идеята да се върнат след определен период от време, имат повече право на глас от мен.

Do what works or do what's right?


Тема Re: правото на гласуване на живеещите в чужбинанови [re: DarkSide]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано24.03.10 14:12



"Дневник" май е един от малкото свестни български вестници и го чета почти редовно. Освен това коментарите под статиите са ВИНАГИ интересни.

По темата: Въпроса е бил дискутиран в клуба няколко пъти. Това е един от тях:



Лично мнение - ту литъл, ту лейт. Първо трябва да се намалят броя на депутатините в т.н. "народно" събрание поне 50%. После е ОК да се дадат на емигрантите правото да избират 10-15% от депутатите. В един от коментарите има линк към интересна статия с факти за изборните маймунджилъци в България, препоръчвам всекиму с 5 мин' свободно време да я прочете. Имам чувството че България/законодателите заслужават НОБЕЛ за това. Или поне да влезнат в "Гинес" за най невероятния изборен трик:

П.С. (служебно): Ако някой се чуди как така 4 стари теми се качиха нагоре по трети петли' време да обясня за да спестя излишни въпроси:

1. Клуба се намира под постоянни атаки на спамери, флудъри и/или просто неуравновесени индивиди с достъп до нет'а и "обич" към емигрантите.

2. Последната атака беше тази заран от дежурния смяна от един "отряд" с доста ясна цел да разрушава форуми които са сравнително независими. Този отряд почти успя да разруши един друг форум но бяха възпрепятствани, с цена на разцепление на форума. Стария форум продължава да функционира, отцепниците създадоха нов форум, осран от "отряда".

3. Дежурния смяна, след като беше баннат предишната вечер с новата му регистрация и тема спам, към 04,30 заранта отново оспами клуба чрез нови теми' спам и дигане на стари теми. И това го направи с ник регистриран на 30/1/2010, предполагам един от многото им резервни регистрации,

4. Тази заран изтрих спам' темите на отряда и последния им пост в старите дигнати теми.

5. Предполагам че подобни атаки ще зачестят. Съветвам пишещите да се въздържат да отговарят на пост от ник с нулева бройка мнения дигащ стара тема. Подобни постове, дигащи стари теми, ще се трият, а заедно с тях и отговори на подобни мнения.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: правото на гласуване на живеещите в чужбинанови [re: DarkSide]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано24.03.10 14:21



Всичко зависи от това до каква степен електоралната единица, работеща и жевееща от дълго време в чужбина и възнамеряваща да остане там, се чувства емоционално въвлечена в делата на старата си родина. Иначе, чисто формално погледнато, ми се струва много неправилно и направо несправедливо да се отказва на българите чужбина да участват в изборите за български парламент.

Но съществува, разбира се, и контратеза - защо трябва да се позволява на човек, който дори не си прави труда да научи децата си на що-годе сносен български, да участва в политическите процеси в България?

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел

Редактирано от ARlZE на 24.03.10 14:22.



Тема Re: Тинови [re: ARlZE]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано24.03.10 14:35



помниш ли инфо'идиотчето с фикс' идеята за ДОИП? И твойто мяза на един вид ДОИП (Допълнителни Ограничения на Изборно Право). Защо на един български гражданин трябва да му се отнеме конституционното право да гласува защото не е научил децата си да говорят български? Апропо, попържни на български броят ли се? Сина ми от години знае 2-3 многоетажни попържни на български, от..."цветистите"! В този случай имам ли право да гласувам?



THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: правото на гласуване на живеещите в чужбинанови [re: ARlZE]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.03.10 15:10



агрументи за и против има много, като повечето са чисто емоционални - едните плащали данъци, другите изпращали пари на роднините си, трети са бедни и живеят от помощи, стрина Пена и бай Стамат от c.Дивдядово може да са много по-малко наясно с политическите процеси в БГ от един живеещ в Австралия българин, обаче те живеят на територията и понасят на гърба си резултатите от избора, а другия живее на 10 000 километра и му е все едно дали ще вдигат данъците или ще режат заплати и пенсии в БГ ... не че стрина Пена и бай Стамат имат шанс да променят живота си чрез гласуване на избори ... много по-реално променяш живота си като си купиш билет и заминеш, отколкото като гласуваш за откровено неадекватни кандидатури и се чудиш как да избереш по-малкото зло



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.03.10 16:36



и се чудиш как да избереш по-малкото зло - ей това не мога да го разбера защо се налага в този случай, защо да избираш каквото и да било зло ...



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.03.10 16:42



щото те обработват че ако не гласуваш гласът ти щял да отиде при комунистите или турците или мутрите или каквото там е актуално в момента ... и затова отиваш да си дадеш гласа за някой изгрял преди 2 седмици на политическия хoризонт, подобно на бившата ни външна министърка, дето направи сеир за цяла европа



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.03.10 17:02



Явно аз не се поддавам на обработката

Друг довод е: Ако не гласуваш, нямаш право да се оплакваш после.
Хубаво, няма да се оплаквам, но винаги мога да критикувам нещата, които не ми харесват
На което обработените ще кажат: Да беше гласувала за някой друг тогава.
А аз ще отвърна: Ако имаше за кого, щях. Като няма - аз съм пас.
За мен е почти едно и също дали ще критикувам политиката на този, за когото съм или не съм гласувала.
Разликата е, че ако критикувам този, за когото съм си дала гласа, ще ми е два пъти по-гадно, че съм спомогнала да го изберат ...
Затова си спестявам неудоволствието :)
И уважавам избора на тези, които са решили да гласуват за по-малкото зло по независимо какви причини ще изтъкнат.
Щом виждат смисъл за себе си и го правят с чиста съвест - добре.
И аз взимам решения, водена от съвестта и разбиранията ми :)

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано24.03.10 17:18



аз веднъж се поддадох в началото на деведесетте, беше на президентски избори - бат Пешо Коня срещу некъв соц пофесор, на първия тур не гласувах, щото бат Пешо ми беше много противен като физиономия, а за соц професор пък просто нема как, обаче като нададоха вой седесарите "сакън, комунист да не стане президент" и аз се стегнах и отидоха на втория тур да гласувам за бат Пешо Коня ... това ми беше последното минаване по този параграф, сакън да не спечели некой друг ...

е, после спечели комунист президент и кво? после и седесарите изчезнаха некъде, и кво? сега май и турците ги нема вече - и кво, да не би да се е променило нещо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.