Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде да се сменимнови [re: 4ereshka]  
Автор _dma_ (член)
Публикувано10.04.10 10:10



То и да дойдеш, няма да знаеш докато не поживееш- така е навсякъде.

Иначе да, всеки иска да живее където му е хубаво. Аз съм на мнение че мръсотията се чисти, тротоарите се оправят, но хората не можеш да замениш. В София криминалността не е чак толкова голяма, нито пък простотията. Просто типажът им е различен от тези в Брюксел... примерно.

Забелязала съм че в София малко хора поглеждат нагоре към красивите, макар и доста запуснати, фасади на сгради в класически стил. Малко забелязват детайлите в израженията на хората. Никой не оценява музикалната култура, нито артистизма на много хора. Да не говорим за заглавията на книгите четени в трамваите например. Тук единствено източно европейците са такива, но те са достатъчно разпръснати, за да не могат да повляят на живота като цяло.

Като хванеш рейса към тукашния еквивалент на Европейския квартал, слизащите на спирката на Филхармонията, са предимно славяни. Индижените свирят по селските фанфари..



Така де, проблемите на София са си там, ако аз приемам гости, ще им обясня добре откъде са. Мен не ме е срам от тях и не бих предала негативно чувство на хората. Може би фактът че не съм софиянка, ми помага да видя добре и плюсовете и минусите на града.



Тема Re: Хайде да се сменимнови [re: _dma_]  
Автор Frenger (She)
Публикувано10.04.10 18:04



В отговор на:

Искам енергия, живот, ритъм, огън в очите, хумор, различни хора




подкрепям те,но аз в Бг не приритвам да се върна..не знам защо ми е така неприятно там,особено в родната София..
както вече казах обаче - искам си вкъщи,на мръсните Балкани,където има живец у хората и не гледаш бльонове по улиците..където всеки ден се случват различни неща,където не планираш,а просто живееш...вчера си говорех затова с докторант от Испания ..3 часа седяхме и темата не се изчерпа.


ето един филм за теб :




Тема Re: Хайде да се сменимнови [re: Frenger]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано10.04.10 23:36



Хаха, дъщеря ми беше за известно време в Испания и питайки я, ""Как беше", тя се смее : "Ми как, като у нас в БГ - мръсничко, люпят семки, говорят високо, шумни, непосредствени ...супер беше"





Тема Re: Хайде да се сменимнови [re: _dma_]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано10.04.10 23:38



Напротив, прочетох, даже най-внимателно. И дори им завидях на люксембугрците, макар и при нас да са пълни афишите.
А и каквото и да слушаш по нета, изобщо не е същото като концерт на живо!



Тема ти - марсианец или хемафродит си?!нови [re: Frenger]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано10.04.10 23:55



как можеш да гмецнеш подобно противоречие -





Тема Re:нови [re: NUT]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.04.10 01:44



Какво противоречие? :) Тя иска на Балканите, но не в България и не в София.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.04.10 15:57



Влачел съм не малко западняци и нашенци до България. Обобщавайки позитивните им впечатления е следния израз - по планините е гот почти колкото по 'талянските/швейцарските алпи, ама с отвратителна инфраструктура и туристически услуги. Негативните впечатления ви ги спестявам.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: Щастливцинови [re: snowflakee]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано21.04.10 18:40



Всъщност как мина гостуването?



Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.04.10 20:23



Аз предпочитам да давам реалистично описание, за да им спестя частично културния шок.
И да ги подготвя за някои "подводни камъни" и как да се справят с тях.
Елементарен практичен съвет е да казват на бакшиша да загаси цигарата, ако им пречи и да настояват за касова бележка (тук се включва наличието на пари в брой).
Ако имат и най-малките съмнения или притеснения за каквото и да било, да звънят на фирмата и да кажат номера на тариката.
Допълнително да не носят всички лични документи и пари в джобовете постоянно и винаги да са внимателни кой се доближава до джобовете им, особено в места с много хора.
Да са внимателни на пешеходни пътеки и да не разчитат, че шофьорите ще спират, дори и на червено.
И други такива :)

Do what works or do what's right?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.