Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 30.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Великобритания и е-услугитенови  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.10 01:53



Една добра новина за уич и Кумико




Мисля, че британците добре са го замислили, ще се спести висене по гишета, но има и подводни камъни, разбира се.
Тук въведоха преди време ПИН-кодове, с които можеш да се логваш из сайтовете на разни институции и да си свършиш работата онлайн - много е удобно ;)



Консерваторите няма да получат мнозинство в парламента
Сбогом на бумащината във Великобритания
До 4 години хората ще общуват с администрацията по интернет

Снимки ЕПА Британски синдикалисти с маска на премиера Браун по време на демонстрация пред летище "Хийтроу" в събота. 22.03.2010 До четири години британците няма имат никакви проблеми с бюрокрацията и бумащината в държавните служби, а ще общуват с администрацията, правителството и дори с личните си лекари и с преподавателите на децата си по интернет, съобщава вестник "Таймс".
Това предвижда
план на премиера Гордън Браун
който ще бъде оповестен с най-големи подробности в понеделник.
До една година всеки във Великобритания ще разполага със своя лична страница в правителствен сайт, който ще наподобява сайта за социализиране Facebook. Чрез тези лични страници хората ще могат да контактуват с правителството и с местните власти и да се информират за комуналните и други административни услуги. Хората във Великобритания ще разполагат и с уникален идентификационен номер, чрез който през интернет страницата си ще могат да записват децата си в детски градини и училища, ще подават заявления за нови документи за самоличност или ще си записват час при личния си лекар.
След още три години правителствената мрежа за услуги в стил Facebook ще разшири дейността си и хората вече ще могат да регистрират колите си, да плащат общинските такси и налози, да се консултират с преподавателите на децата си или с личния си лекар само по интернет, пише Ройтерс.
Според британското правителство установяването на държава без бумащина ще спести на британските данъкоплатци милиарди лири. Критици на плана обаче припомнят, че в миналото няколко пъти британските власти имаха проблеми със съхраняването на личните данни на британците и изразяват опасения, че и сега поверителна информация за жителите на Великобритания, качена в интернет, може да попадне в неподходящи ръце.

Do what works or do what's right?

Тема Сигурнонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.03.10 01:57



българските емигранти в Англия ще се чувстват облекчени


Макар че това не се ли прави за англичаните?




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.10 02:02



Ами прочети статията и ще разбереш за кои се отнася


Със сигурност не се отнася за теб обаче.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Великобритания и е-услугитенови [re: Bиливap]  
Автор deltaVpn (leviatan)
Публикувано22.03.10 03:23



Прави се по американски образец. При нас почти всичко е качено като е-услуги. Можеш да си купиш кола за 5 мин по нета. Можеш да си платиш данъците по нета. Всичките ми плащания са електронни. Незнам къде са офисите, нито на застрахователният агент, нито на мобилния оператор, нито на електроснабдяване, .... дори глобите за превишена скорост можеш да си ги плащаш онлайн, без да ходиш до полицаите.
В университетите 2 секретарки са достатъчни за да обслужват цял департамент. Цялата дейност на университетите е качена на комп. мрежа. В България всяка катедра в университет има по една секретарка, а декана има 3-4.

Разбира се, това внася комфорт в живота. Особенно сега, когато има мобилен интернет в джоба ти по всяко време.

Има и негативи. Принципно, подобна система дава свобода и удобство за гражданите, но ако решиш да правиш далавери, системата е програмирана така, че живота ти ще бъде блокиран веднага. Понеже цялата ти лична информация в електронен формат отива право при федералните власти. После като се явиш в съда за дело, няма как да лъжеш, защото съдята знае всичко за теб, включително кога и къде си купил кондоми, и каква марка



Редактирано от deltaVpn на 22.03.10 03:25.



Тема Re: Великобритания и е-услугитенови [re: Bиливap]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано22.03.10 11:41



ми аз и сега не знам къде е общината всичко по нет-а става на една опашка не съм се редила за толкова години
Плащам си сметките дистанционно за ток,газ,вода, общинска такса, ТВ лайсънс, такса на колата. Вадя си нова шофъорска книжка,паспорт и тн. от вкъщи само им пращаш по пощата формуляра и старият документ


В банката влизам от време на време, че като имаш кеш няма как.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.10 13:12



Да, ама си нямаш фейсбук с общината, нали?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано22.03.10 16:00



Аз нямам феисбук фулстоп


и са ми много интерсни разни бизнеси с фейсбуковете ще ме скъсат
Тоя трепет с лексиконите беше на мода едно време в училище сега се е пренесъл в нет-а

Пък лошото на тая работа с "всичко по нет-а да става" когато имаш някакъв по изкл#чителен проблем извън стандартните бая зор ще видиш да се докопаш до някое човешко създание от дадената институция и да му обясниш за какво иде реч.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Хехнови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.03.10 16:11



Все се намира начин да се докопаш до същества онлайн, но аз в кратко време имах 2 случая, в който говоря по мобилен телефон със съществата, искам да свърша малко полезни неща, а от другата страна чувам

"Вие се обаждате от намкояси-улица, не сте на посоченият адрес"

Аз казвам "Тази улица е пресечка на посочената от мен улица и както казах съм зад ъгъла и дадената от мен информация все още е актуална, както улицата, така и номерът"


Това нещо ми се е случвало 2 пъти, с 2 различни човека и ако не ги убедя, че човем може да се придвижва говорейки по моб.тел. нещата увисват.


Ето едно клипче, относно... не ни остава нищо друго, освен да го приемем с малко повече хумор


(има надпис на английски отдолу)




by himbeer

Тема абе преди малко леко се издразнихнови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.03.10 16:16



Относно шоф.книжки. От 1999 до 2010г сменям 3 (три) шоф. книжки поради нови документи или разни поправки (както днес се изразиха, грешка в данните, както и да е)

За да си получа книжката, трябва да отида до там, да покажа една бележка и да покажа и лични документи. Същото е и с личните документи, ходи се до там, а и се подписва че си ги получил.

Нещото, което ме ядоса, е че приятелката на сестра ми има българска шоф.книжка, която иска да я смени с немска и й я пращат по пощата. Няма подписи, няма показване на лични документи.




by himbeer

Тема Re: Великобритания и е-услугитенови [re: Bиливap]  
Автор witch777 ()
Публикувано22.03.10 17:10



Консерваторите няма да получат мнозинство в парламента


Ами то по принцип трябва да си много тъп да гласуваш за консервите. Хеле пък българин в англия да гласува за консерватори- това ми звучи като мегасмешен виц.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.