Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:01 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.03.10 21:12



И тук са три основни вида - работа, учене, събиране на семейство.
Е, има и бежанци, разбира се, всяка държава има квота колко да поеме годишно и в допълнение идват още пет пъти толкова по знайни и незнайни пътища.
Веселото е, че трябва да подадат молба за убежище в първата държава, в която им стъпи крака, а това почти никога не е Норвегия.
Или идват през Русия и Швеция, или през Италия, или през Дания ... сега тече горещ случай на изгонена сомалийка с малко дете, която няма право да подава документи за убежище тук, а в Италия, която е първата й европейска държава.
Обвиниха властите в какви ли не прегрешения, но законите са закони и правилата са правила и май се оказа, че не властите са сгрешили, а тя и адвоката й не са си свършили работата. Кофтито е, че е била в тежко здравословно състояние, но адвоката й не си е направил труда да уточни това. Абе голяма каша.
А и нали не сме в ЕС, та не знам кое точно важи тук и кое не.
Студентите тук имат право да работят 20 часа седмично в учебно време и пълен работен ден в неучебно.
Допълнително има разрешителние за работа за специалисти.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.03.10 21:13



Хайде, всезнайко, изброй другите европейски държави с точкови системи.

Do what works or do what's right?


Тема Мисл че е подобо, но не съм сигурнанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.03.10 21:46



от някъде бях чула, че бежанцте нямат право да работят. На тях им се помага, има къде да живеят, но нямат право на работа. Не знам дали това е вярно, но съм го чувала. и/или чела.

За студентите беше подобно, имат право да работят през ваканциите, може би и през семестъра.

Тук разрешението за работа е отделн документ. Чждеците, които имат право на всичко (без да гласуват на Бундестаг-изборите) имат карти, сгънати на 2, приличат на малък паспорт. Но доколкото знам трябва да имат отдено и разрешние за работа.
Иначе има и разни други визи, залепени в паспортите, но те май са от стари закони, защото хората,които ги имат са от дълго време тук.

Но това че Германия и България са в ЕС не променя много нещата със статуса.


by himbeer

Тема И еднанови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.03.10 22:01



стига.
Точковата система за специалисти съществува навсякъде - по очевидни (не и за теб) причини. Ти си гледай "студентството" и се ограмотявай, само така






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.03.10 22:02



Тук всякак насърчават бежанците, които са получили убежище, да работят. Задължително всеки, който остава тук трайно, трябва да мине 300-часов езиков курс (език + информация за общество, история, култура, и т.н.).
Българите ни проверяват дали сме ваксинирани за туберкулоза, ако нямаш белег - предлага ти се ваксина. Ако откажеш, съобщава се на полицията и рискуваш да си изгубиш разрешителното. Допълнително ти гледат дробовете на рентген (пак за туберкулозата). Сега се сещам, че аз като ходих за прегледа, лекарката каза: Браво! Това са дробове на непушач.


За българите и румънците има малко по-различни правила, отколкото за другите държави от ЕС, но не знам дали с въвеждането на новия закон от януари тази година, е отпаднало това изискване за туберкулозата. Ако са ни извадили от рисковата група, ще е отпаднало. Ако не са, значи още си стои. Новодошлите ще получат писмо от общината, ако трябва да ходят на преглед.
Иначе след като влезе в сила новия закон, вместо ламинирано картонче със снимка и валидност една година като предния път, получих просто писъмце от полицията с лист хартия с подпис и печат, в който лаконично беше написано в един ред, че ми се дава безсрочно право на престой и няма нужда да го подновявам.
В този смисъл е улеснено.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.03.10 22:05



Бла-бла, празни приказки

Аз не знам други държави в Европа да имат точкова система, ама ти явно знаеш.
Защо не искаш да споделиш тогава?
Колко си добър в обобщенията - "една държава = цяла Европа", типично в тролски стил
Спирам да храня тролчето за тази вечер

Do what works or do what's right?

Тема Абенови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.03.10 22:11



ти и за Англия не знаеше, не ме изненадваш


Учи там, рано ти е още. Не в тоя живот ...




Тема Toва е лудостнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.03.10 22:26



Ваксината против туберколоза не е доказана като надеждна ваксинаи тук не се слага. Дори когато излизам от държавата ограничавам консумацията на млечи продукти (макар че не само това е начина да се заразиш, но е някаква мярка)

Дори детският лекар на дъщеря ми не би се съгласил да слаг такава ваксина, защото ефектът е като при истинско заразяване и винаги остават следи.

А всъщност за какво са тия картончета?
Тук никой не гледа какъв стат имаш, освен ако тепърва трябва да те нанасят в ситемата.


by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано25.03.10 23:02



Причината е историческа според лекарката, която ме прегледа. Каза, че неотдавна Норвегия е имала много сериозен проблем с туберкулозата и е решен единствено чрез задължителна ваксинация. Та от тогава много държат на ваксината против туберкулоза - парен каша духа. Аз й казах, че и в България децата масово се ваксинират, но тя отговори, че според официалните (!) информации има някои групи в България, които не се ваксинират и са с повишен риск (това и ние си го знаем) и най-вече заради тях сме в списъка на рисковите.

Никога и за нищо не ми го искаха това картонче, така си стоеше в чекмеджето, един месец преди да изтече срока му трябваше да подам документи да го подновя и тогава получих писмото вместо ламинирано картонче заради новия закон. Иначе аз където трябва се идентифицирам с банковата карта това е достатъчно.

Do what works or do what's right?


Тема С банкова карта?нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано25.03.10 23:13



Като покупка на билет за влака ?



Да не би да има снимка на тая банкова карта?

А тук пък си даваме личните документи за залог. Например ако си забравиш кърпата и катинара за фитнес студиото,оставяш личните си документи и ти дават катинар и кърпа (например)
В ледена пързалка се оставя ако искаш а заемеш от онези детски помощтни-фигуки , а които децата се държат, мисля че и за заемане на зимни кънки.


Това е сравнително добре изпробвана практика, защото ако не върна заетото, то за да извадя нови документи, първо трябва да отида в полицията и да кажа че някой ми ги е взел и после в гражданската служба, а в полицията ще ме чакат със сметката


by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.