Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 23.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ПАК мангалщина (дигане на стари теми)  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано21.04.10 16:54



В последните теми стана дума за интеграцията, което ме накара да се замисля ... Има външна и вътрешна интеграция. Външната е лесна за дефиниране - езика, възрастните на работа, децата на училище, включване в обществени и социални дейности и т.н. Тя е необходима за нормалния живот в чужбина и затова е нормално да се стремим да я постигнем ... обаче вътрешната интеграция ... тя е по-важна от външната, която просто може да се имитира ... тя е по-трудна за постигане, а и реално като че ли не е необходима ...

В един момент си външно деизнтегриран от България - не живееш там, не познаваш новите министри и политици, кметове и общинари, не те вълнуват новите закони и разпоредби или разни други неща от бита - добри или лоши ... затова пък си познаваш чужбинските политици, кметове и т.н., интересуват те промените в законите и разпоредбите, строежите, безработицата и разни други битови неща, добри или лоши ... обаче вътрешно си оставаш българин, мислиш на български, посещаваш и български сайтове, интересуваш се какво става ...

Интересно ми е как се справяте с този живот в два паралелни свята, изобщо прави ли ви впечатление тази двойственост или я приемате за нормална? Мислите ли че вътрешната интеграция е неизбежна и рано или късно се постига, независимо от желанието и дори съпротивата срещу нея?

Редактирано от MитpeШoпa на 05.03.11 19:11.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано11.03.10 12:01



Дано се получи хубава дискусия без да се избива на тролене и писане на простотии от скука.

Най-хубаво е като съчетаеш и двете неща - хем си интегриран на новото място, хем не си дезинтегриран в България :)
Не виждам причина да спреш да се вълнуваш от това, което става в България, след като заживееш в чужбина и честно казано не разбирам мотивите на хората, които го правят.
Тази съзнателна дезинтеграция от България ... не знам, сигурно е представата на някои за интеграция в чужбина - трябва да спра да се вълнувам какво става в България, за да мога да кажа, че съм интегриран тук.
Безкрайно глупаво според мен, защото познаването на политиците, законите, политиката, живота, събитията на новото място не изискват непознаването на аналогичните неща в България :)

Само външната интеграция не е достатъчна, за да кажеш, че си интегриран.
Защото има немалко хора, които изглеждат интегрирани - езика, възрастните на работа, децата на училище, включване в обществени и социални дейности и т.н, но вътрешно се бунтуват, не се чувстват на мястото си, не са щастливи от живота си, не искат да са там, плюят по всичко местно и съзнателно или несъзнателно копнеят по България.
Представям си колко им е трудно на такива хора.
И не, не мисля, че вътрешната интеграция се постига насила - тя е въпрос на личен избор и ако човек не го направи сам, няма да се получи.
Примиренческите тактики са до време и не действат особено, защото вътрешното недоволство и напрежение, този конфликт, в който хората живеят, между това, което искат и това, което е ... съсипва.
Дано всеки си намери местенцето :)
Един умен човек е казал - "Мястото ми е там, където се чувствам щастлив".

Do what works or do what's right?


Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано11.03.10 12:05



потребителят LuboPenev е със забрана за писане в този клуб, очевдно има технически проблем с налагането на бан, затова постингите му ще бъдат трити ръчно.

Редактирано от DarkSide на 11.03.10 12:16.



Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор Demon... (мистичен)
Публикувано11.03.10 12:26



Странно е такова разбиране за вътрешна интеграция - да те интересува само това което местните ги интересува. И ако на изборите обикновено си малцинство, значи си неинтегриран?

Аз до голяма степен се чувствам неинтегриран в БГ, а и не знам доколко искам и мога да се интегрирам където и да било другаде - по простата причина че ценностите и интересите ми ги споделят малко хора и те не са струпани на едно място географски.

Като влизах в клубовете имах една сигнатура: I don't want to be a product of my environment, I want my environment to be a product of me. Единия от начините да следваш това е да си осигуряваш микроклимат, където и да си.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано11.03.10 12:37



Един умен човек е казал - "Мястото ми е там, където се чувствам щастлив".

Кой' този умник? Струва ми се по добре от "Ubi panis ibi patria". Само да не станем нещастни дефиниращи що е то "да бъдеш щастлив".

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.


Тема Re: интеграциятанови [re: Demon...]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано11.03.10 12:37



интересува ме местният ми магазин дали ще го затворят, дали ще строят нещо наоколо, какво ще е времето тука, кой ще спечели местните и парламентарни избори ... и като търся нещо в Гугъл имам опция страници само от Белгия ... а имам приятел, който също живее в Брюксел, но гледа само българска телевизия и знае колко е температурата в Пловдив, кой български бандит са заловили с колко кила хероин, и какво бил казал БатБойко по някакъв повод, а не знае че магазините в квартала му ще стачкуват или че има предупреждения за силна буря с много валежи и ураганни ветрове ... уиндоуса му е на български и съответния му бутон в Гугъл му дава само български страници ... оня ден търсехме у тях адреса на един магазин в Брюксел и аз нали съм си свикнал този бутон да ми дава само белгийските страници и сума време се чудих какво става и защо ми дава само глупости гугъла и нищо полезно ...





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано11.03.10 13:09



Мислите ли че вътрешната интеграция е неизбежна и рано или късно се постига, независимо от желанието и дори съпротивата срещу нея?


Мисля,че ако не стане с даденият човек, който се противи, то задължително ще се случи с децата му.

А досега не съм наблюдавала противоречия в българите около мен. Ако има културни или морални разлики, те са или изцяло приети тукашни или изцяло български. Това ми е впечатлението и го намирам за окей.

Аз лично предпочитам да сверя `нормалното` с нещо различно, току виж някой има по_добър вариант




by himbeer

Тема да, това е интереснонови [re: Demon...]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано11.03.10 13:19



Но на практика е интеграция в една група, интегрирана или не в голямата група.

Межу другото преди време тук имаше дискусия, че много германски деца в Германиь не са интегрирани. Аз бих добавила, че и доста възрастни също не са интегрирани.

Случвало ми се е разни мои познати да коментират качващите се в трамвая преди нас мнюсулманки, че едва ли не заемат местата и ние се чустваме като глупаци. Или въпросът за работните места.

Майката на съседското дете ми се оплака, че дъщеря й не получила място в допълнителния курс по немски, защото бил се напълнил с чужденци. Аз предпазливо обясних, че има инеграционен курс има и курс по училищен немски и да гледа внимателно за какво става дума.

Когато човек е по този начин между хората, може да чуе ужасни неща.


by himbeer

Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор witch777 ()
Публикувано11.03.10 14:01



и кво, аз трябва да се интегрирам за да ме хареса бай хуй 'великия англичанин'? ако искам ще се интегрирам, ако не искам няма се интегрирам. не ми трябват ни българи, ни не знам си какви да ме оценяват.



Тема Re: интеграциятанови [re: witch777]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано11.03.10 14:06



имах предвид че животът е по-лесен когато си интегриран, а не че някой ще тръгне да те кара зорлем да се интегрираш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.