Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 09.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MитpeШoпaМодератор (ОнзиСъщия123итн)
Публикувано21.03.10 23:33



"...А относно "лидерите" - можеш да си интегриран и без да си министър..."


Лидер не е задължително министър. Лидер е този който дърпа напред определена група хора. Познавам 12-13 годишни хлапета които дърпаха семейството си напред в интеграцията - за мен те са лидери!!!

Лидери са и тези които влияят на група хора да променят нещо не само в себе си а и в околността. Имам приятелка, "осиновена" на 9 годишна възраст, която ни юркаше цялата компания, и хора извън нея свързани някак си с компанията ни, да се включим в неща за които и не бихме се замисляли без нея. Като патронаж на сиропиталището и, и не само с пари. Екскурзии с разни малчугани по празниците, на морето по уикендите, на цирк и т.п. Ти си нямаш представа какво е това: Айде да кажеш две хлапета ги държиш за ръцете, ама още 1-2 ти се мотат напред назад и тичат като диви магарета

И да ги извадиш от морето в същата бройка в която си ги вкарвал...па и да ги изсушиш, и напоиш и нахраниш...Без лидер(ка, в случая) това нямаше да стане.

THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.

Тема Re: О, тук май сме се поразминалинови [re: himbeer]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 23:35



...защото нямам навършени 30

Сега ми се изясняват някои от писанията ти

.



Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.03.10 23:40



Разбира се, че като попаднеш в нова среда, в началото слушаш и попиваш, за да научиш новото, което ще ти е необходимо, за да живееш пълноценно там, в новите условия


Не знам защо някои хора си мислят, че това е нещо лошо
После се установяваш, имаш отговорности, някои неща зависят от теб и мнението ти се търси там, където разгръщаш себе си.

Иначе има хора, които не се чувстват добре, докато не им се даде съвсем мъничко власт на съвсем местно ниво - като им се даде съвсем мъничко власт на съвсем местно ниво (примерно да участват в родителско настоятелство в детска градина или училище) започват да гледат отвисоко на останалите, които нямат тази мъничка власт, и забравят, че съвсем мъничката им власт реално погледнато е нищо

Do what works or do what's right?

Тема Само не разбрахнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.03.10 23:44



какво ти е направила Джес...






Тема Май трябва да го напишанови [re: _Jess_]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.03.10 23:55



в инфото си, на 28 съм



Но е интересно, всеки има начин да прави нещата, а и е от значение дали си на 20 или 30 и половината ти живот е изживян в една държава, а другата половина в друга.

Но съвсем различно е, когато си на 60 и половината ти живот е живян в друга държава.

Става дума за 2 много различни начина на интеграция.


by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано21.03.10 23:57



Така е.



Тема Re: Май трябва да го напишанови [re: himbeer]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано22.03.10 00:02



Разбира се, че има разлика. Но начинът на интеграция зависи не само от възрастта, но и от много много други фактори, най-вече личностни.
Аз споменах за възрастта ти, защото наистина има разлика как възприема човек света с по-малко опит и такъв с повече. Понеже понякога има малко незряла, но категорична нотка в мненията ти, още отпреди си помислих, че си доста млада

. Нищо лошо, малинке, и аз бях същата .
Всяка възраст си има предимства и недостатъци.



Тема Re:нови [re: MитpeШoпa]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.10 00:03



Съгласна съм с теб, хубаво е да се направи това уточнение, защото някои хора май не мислят така


Участвала съм няколко пъти в инициативи тук на доброволни и безвъзмездни начала, свързани с деца-тинейджъри на чужденци, които имат проблем с интеграцията и езика, та знам какво е да имаш 2-3 такива, които да водиш и дърпаш напред, да обясняваш като на малки деца елементарни неща, и т.н.
Молили са ме да се ангажирам със студенти на обменни начала, които не знаят езика и не познават никой, да им бъда екскурзовод из града, да ги водя по партита, да ги запознавам с местни студенти, да ги уча на езика дори и да ги ориентирам из университета, да им помагам с преводи и лекции.
Казаха, че съм подходяща, защото самата аз съм чужденка и са ми познати усещанията да дойдеш на ново място, но в същото време вече съм "навътре" в нещата - в тази връзка е съвсем естествено интегрирани чужденци да участват активно в интеграционните процеси на други чужденци, тук се сещам за Jess, (да паснеш в университета, в който си отишъл на обменни начала в новата държава си изисква интеграция).
Тези неща са ми оставили невероятни спомени и са ме обогатили невероятно, всеки от чужденците, с които съм се ангажирала, ме е научил на нещо за страната, от която идва, аз съм им разказвала за България и Норвегия - страхотно усещане.
Ако ме питат и в бъдеще, пак ще участвам

Do what works or do what's right?

Тема Re: Само не разбрахнови [re: jamie]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано22.03.10 00:04



Бе ти само това да не си разбрал, ще го преглътнем

.
Важното е, че ние с Виливар се разбрахме



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.03.10 00:04



Абе доста неща не си разбрал. Тя нищо не ми е направила, прочети внимателно



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.