Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 10.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: heh okayнови [re: himbeer]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано18.03.10 23:54



Знам, че някои неща ги има и в други магазини (мразя го тоз реал!

), но при турците са на вкус, по-близък до нашия. Пък и ми е само на 5 км от дома .
Джоджен и аз имам в саксия, ама с как да направя една купа табуле с тоз от саксията, ще трябва да го изрежа целия и пак няма да стигне . А и аз въобще готвя с големи количества подправки, затова винаги има и замразени за всеки случай.
За кашкавала - ако има наличен в къщи, синът ми изяжда поне по 300-400 гр на ден. Колкото и да купя, никога не стига за паниран кашкавал (шот все ме врънкат да им направя), изяжда се преди да стигна до него. Изобщо у нас има някакво залитане на децата към всичко българско, за което нямам друго обяснение, освен че свързват българските вкусотии с лятната ваканция, която прекарват в БГ.
Ето, сега ме врънкат за пълнени чушки, ама се чудя какви да купя, с онези дебелите, холандските, става по-различно, а тънките червени ги има рядко в този сезон. И така ще ме врънкат до лятото .



Тема Re: O! Strannoнови [re: DarkSide]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано18.03.10 23:59



Ми блазе ви

. Аз мъкна всеки път след лятото по една кутия морени, уж да си имаме за по-дълго, които свършват за 3 дни . Макар магазините да са заляти с какво ли не, но морени няма, пълна трагедия .
Луканки, лютеници и БГ вина - по интернет.





Тема Ohaнови [re: _Jess_]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано19.03.10 00:26



A който ми идва на гости, ми ности висквити Мираж, които въобще не са свързани със ваканции, дори и с България.

Дъщеря ми и аз ги харесваме, но не ги ядем постоянно. Понякога кутиите седят дълго време и изведнъж ни се дояжда и ги изяждаме

А в България има огромни буркани лютеница, не знам къде се продават, но бъркана изглеждаше поне 3 литров

Аз обикновено имам сравнително малко багаж (въпреки детските играчки, обувки и плажни кърпи) и реших да сложа този буркан в моя куфар, защото собственика кой знае още колко има в неговия

После се оказа, че българските летища са "по-натясно" и по-точни с багажа, за разлика от немските и трябваше да мина само с моя багаж.

После чух,че буркана успешно е долетял до Германия по пощата


by himbeer

Тема Re: O! Strannoнови [re: DarkSide]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано19.03.10 00:47



Замисли ме ти с тези български магазини при вас - откъде толкоз българи да купуват

(белгийците едва ли са от редовните посетители). Сугурно за по-доброто обслужване БГ-европарламентаристите плюс всичкото БГ- преводачи, служители и чиновници



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано19.03.10 04:56



Точно така е, както ти го е обяснил, с малката разлика, че и в "Макдоналдс" почти всичко е пригодено за местните... тоест сандвичите са с люта салца. Единственото, което не е люто , е обикновенният чисбъргер - и това и само купувам от там. Все пак се стремя да свеждам употребата на джанк до веднъж седмично.



Тема Re: Това звучи като салатанови [re: MитpeШoпa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано19.03.10 05:04



Благодаря за рецептата . За жалост, се сетихме да разговаряме по тези въпроси малко късно и сега нямам време да я пробвам. Ще я пробвам, обаче,когато се прибера у дома и ще си знам за следващия път как става.





Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано19.03.10 05:26



Имаме си и тук тепаняки-та. Всичко много ми харесва - от "факирстването" с шпатулите на готвачите, до самите ястия, но това ядене не е за наяждане,пък и стомахът ми не го издържа в големи количества . Нямам на идея как е в истинско японско тапаняки, защото никога не съм била в Япония, но тук почти на всичко слагат много мазнина, чесън и разни люти подправки.

.



Тема Re: heh okayнови [re: _Jess_]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано19.03.10 09:30



Джес, табулето се прави с магданоз, а не с джоджен.Но пък боб с пресен джоджен е супер.А идва и Великден и Гергьовден- манджи само за джоджен


Като се прибирате, вземи 1 пита или калъп кашкавал.Могат дори да го вакуумират.



Тема Re: O! Strannoнови [re: _Jess_]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано19.03.10 09:35



тук има страшно много българи, от известно време колите с български номера се срещат по-често от полските, във въпросните магазини сънародниците си пазаруват както ние в нормалните супермаркети - имам предвид че си правят основното пазаруване, докато аз взимам само лютеница и сирене и на фона на пpепълнените кошници на останалите купувачи изглеждам подозрителен и продавачът се опитва да ми говори на френски





Тема Re: интеграциятанови [re: DarkSide]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано19.03.10 15:24



Ами аз съм повече американец от американците, накратко с интеграцията.
Винаги съм обичал да печеля - от малък - в борбите, игрите, надмощието и всичко.
Пък и да си призная имам огромно его - коя по-правилна страна за мен от най-могъщата и единствена супер сила в момента. Най-мощтната икономически като БВП, най-силната военно като армия, и тази управляваща всички страни на земното кълбо.
Въобще
Год блесс Америка.
Живота си давам за нея.


А най-вече обичам вече да ходя в европа в страни като Австрия, Германия, Франция, дето навремето с Българския паспорт ме гледаха като богове - а аз някакво там малко нещастно извънземно.
Е да де, ама сега като северно американец - аз ги гледам от горе, като идвам от 310милионна страна.... най-силната страна в света и икономически и военно.

Giants Fan

Редактирано от XищниK на 19.03.10 15:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.