Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 02.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Demon...]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано18.03.10 19:00



Кое е противоположното на простотията според теб?

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.03.10 19:26



Мога ли да мисля един КПД(това не е коефициент полезно действие, а капитан далечно плаване

), тогава директор на стратегическо българско предприятие как ще се справи с една диета за 3 седмици?!Иначе фантастични неща за неща от ежедневието им разказа.



Тема Re:нови [re: Demon...]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.03.10 19:27



Ето, аз съм типичен пример- ще си умра от жажда, ако има само бира.Никога не съм вкусвала кехлибарената течност, която за мен си е жива смрад





Тема Re: O! Strannoнови [re: himbeer]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано18.03.10 19:38



В турските магазини се купуват само определени неща, които ги няма никъде другаде

. Например прясно изпечена топла питка .
Аз ги открих, като търсих кори за баница, защото само там има като нашенските. Огледах целия асортимент като изследовател и си набелязах разни неща. Обикновено ги посещавам един път в месеца. Купуват се българска или македонска лютеница, печени патладжани в буркан, готови за кьопоолу, разни сладка, като например от зелени или зрели смокини, семки за люпене (дечурлигата се научиха да цъкат проклетите в България и всеки път ми заръчват слънчогледови или тиквени семки печени ), онези хубави кексчета "Holiday" (холидейки), кашкавалени солети, кашкавал (задължително поне половин кило!), българско саламурено сирене, туршии, пресни тънки дълги чушки, огромни китки магданоз и копър за по 1 евро, пресен джоджен, прясна агнешка плешка за Великден и агнешки чер дроб за дроб-сърма, известното вече кисело зеле, пастърма, булгур за салата табуле, кус-кус. Може и да съм пропуснала нещо

Единственото, което ме дразни там, е обикновено занемарения вид на магазините. Но съм доволна, че ги има.



Тема Re: Това звучи като салатанови [re: MитpeШoпa]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано18.03.10 19:55



Другата зима може и да го пробвам





Тема Re:нови [re: _Jess_]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано18.03.10 20:18



Наистина в магазините мирише странно

Не мога да определя на какво, на някакви подправки в хубавия случай, но добре че ги има, защото там има по-"нашенски" неща :) Купих си локум веднъж и направих маслени сладки с локум и ядка по средата А кори и сирене - най-редовно. Също и айвар, най-близкото до кьопоолу

Do what works or do what's right?

Тема heh okayнови [re: _Jess_]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.03.10 20:26



Може би е въпрос на вкус



Аз съм виждала абсолютно всички неща, без няколко изкючения (цялата кисела зелка и може би патладжаните в буркани) в нормален магазин (в реал и комби) дори и в по-малките има сирене в саламура, а в реал съм виждала българско.

Изненада ме с кашкавала Но наистина е въпрос на вкус.
И хляба. Аз съм си купувала обикновени маки хлебчета от хлебарница, която се оказа турска. Мислех, че не е въжможно да правят различно тесто за хляб. О, може! Хлевчетата бяха мазни и това ги правеше...гумени, не беше възможно да падат трохи от тях, защото бяха просто като гумени и може би никога не стават твърди

Сега като написа за пресния джоджен, аз имам един в саксия, даде ми го един приятел. Купува се от пазара рано сутрин на центъра(има щандове-палатки или коли)
Продавачката май се била объркала и му казала, че е базиликум, който е загрубял от стоенето навън Аз му казвам, че е "зелена минце" (тук й казваме кроатска минце, но без да сме питали кроатите)

Той ми даде няколко растения от него, моето е слабо растение, много капризно, а неговото макар и държано постоянно навън и без особени грижи, доста по-здраво.

След време разказах историята на един татко на приятелка на дъщеря ми, който е градинар и има фирма и отглежда малки растения и ги продава и обучава млади градинари и той ми каза, че е кроатска минце и няма нищо общо с базиликум

Оха, пак писах много, но мисълта ми беше, че нещата ги има и в обикновените магазини, но явно търсиш нещо много специално


by himbeer

Тема Re: heh okayнови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.03.10 20:30



Джодженът или както му казваме тук гьозюм, е наистина непретенциозен и спокойно се размножава навън и болилекът също





Тема Да, аз съм го виждаланови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.03.10 20:43



дори в градината на съседите през 2 улици, беше пораснал доста голям



Но моят още от началото беше прихванал една . Аз го одрязах с ножицата няколко пъти, за да се изчисти, сега май го няма, но растението наистина е слабо. Аз май го отглеждам повече като обикновено растение за гледане, отколкото като подправка Май ще си купя ново. Няма да го слагам близо до другото, за да не се зарази.

п.п. Хм, аз го знам само като джоджен


by himbeer

Тема Re: O! Strannoнови [re: _Jess_]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано18.03.10 21:50



тук има турски супермаркети с каси и колички, които много приличат на нормалните супери, от две или три години си имаме български магазини, в които има абсолютно всичко, дори и гадната нова боза с подсладители, кисело мляко, българска бира, вина, минимум 10 вида кори за баници, полуфабрикат кюфтета и кебапчета и десетки видове луканки, салами, лютеници, туршии, кьопави, чубрици, детски закуски, морени и т. н. и т. н.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.