Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 02.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Бясна съм! => Гастарбайтери!нови  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.02.10 10:13



Сега наистина чашата на разбирането ми преля.

Сутринта си минахме с един приятел през пътя. Града е като голямо село и клюките се разнасят бързо. Директорката на едно училище му казала, че ще трябва да запишат едно българско дете в училище, но никой не говори немски. Този мой приятел е немец, но знае малко български, но каза, че превода му ще е минимум. Попита ме дали имам време да се заема с това, казах, добре, днес пасва, а иначе може да организираме нещо по телефона.

Преди малко говорих с директорката на училището. Ето какво ми разказа тя:

Каза че детето трябва да е 3ти клас сега, поне на 8-9 години. Каза че в момента ходи на курсове по немски в интеграционно училище. От краят на август са в Германия.

От казаното до тук, аз си помислих, че бащата, може би и майката са специалисти и са получили работа тук. НО.........

Директорката каза, че това е сама майка, която не говори чужд език и има 2 деца, другото е пълнолетно.Никой от тях не говори немски. Опитала се да се свърже с майката и да напомни че има термин с нея. Не вдигала телефона. Обаждала се в интеграционния център, била там, малкото дете ПЛАЧЕЛО и не искало да ходи където и да е. Не е сигурно дали майката е разбрала, че трябва да отиде до училището, защото малкото дете трябвало да превежда на майка си, а немският му е все още лош.

Аз в шок!

Директорката май не се смили над мен, сигурно съм давала вид на куул, но май не съм



И продължи.....каза, че не е сигурно колко време майката ще остане в града и в Германия въобще. Тепърва си търсела работа и вероятно и голямото дете работело.

Живеят близо до гарата (това е ужасно! На диско милята с всички дроги и инциденти с оръжие!) и каза още, че мисли че живее с още други хора- гастарбайтери!

Аз вече почти се стекох под масата....... сега чакам да ми се обади и да ми каже какво е станало и дали днес ще е термина, иначе ще говорим по телефона, ако ми пасва, може и да се видим.

by himbeer

Тема Re: Бясна съм! => Гастарбайтери!нови [re: himbeer]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано24.02.10 10:32



преди няколко години дъщеря ми, тогава към 8 годишна, каза че са я викали да превежда на майката на едно такова българче в тяхното училище ... за няколко месеца детето научи езика



Тема Има и такъв вариантнови [re: DarkSide]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.02.10 10:48



В училището има такова дете, което е на възрастта на българчето - 3 ти клас, но директорката иска да изясни нещо, свързано с програмата, което не може да бъде преведено от дете.

Каза, че ако жената отиде днес, ще започнат с другото дете докато дойда (15-20мин)

Но ужасното е, че тази жена няма никаква идея какво прави, не я познавам, но създава такова впечатление у хората и това се предава словом и на мен.

Другото , което намирам за ужасно, е че натоварва детето си със задачи, които не са му по силите,то самото ходи на курс и му е ужасно трудно с езика.

Цялата история определено ще даде отражение в отношението му към училището. Директорката каза, че детето се чувства може би наказано, че трябва да ходи там, на това мнение са и хората в интеграционния център.

Задачата с превода за майката от детето е непосилна, да оставим на страна, че жената е тотално хаотична и безотговорна! Накрая ще излезе, че някой трябва да я хване за ръка и да й обясни, че детето трябва да ходи на училище, а не само на курс!

by himbeer


Тема Re: Има и такъв вариантнови [re: himbeer]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано24.02.10 11:08



а пък аз им се чудя на тези училища, като знам колко чаршафи попълваме всяка година да презпишем децата, как преди години се опитаха да ни се правят интересни че личните ни карти изтичали след няколко месеца ... а същевременно записват посред учебната година деца на хора без документи, които не говорят езика ... не мога да им хвана логиката, когато си редовен те гонят до дупка за какви ли не документи, а когато им се изтърсиш хептен нелегален на средата на учебната година, хем те записват без проблеми, хем и ти търсят кой да ти превежда и т.н.



Тема Re: Има и такъв вариантнови [re: DarkSide]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано24.02.10 11:24



Е добре, не разбирам - т.е в Германия и във Фанция иликъдето си ти, може да се записват децата без тяхно гражданство а с Български документи?



Giants Fan

Тема Re: Бясна съм! => Гастарбайтери! [re: himbeer]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано24.02.10 11:28



Добре де щом нещо те дразни защо се занимаваш с нещото.
Или не можеш да отказваш?



Giants Fan

Тема Ima много абсурди, наистиан [re: DarkSide]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.02.10 11:44



Ако не е това, ще е нещо друго. И аз не виждам логика в това, но мисля , че при тези опира до заита на детето, но това пък с твоето дете до какво по дяволите опира?!


Аз не съм имала такив проблеми, но имамдруги, чисто квартално-социални.

Тук всяко дте ходи в определените му от сенатор по обраъованието училища .е. вкваралното.

Дъщря ми ходи в друго. Това местене става чрез 2те училища (раъпределеното и новото) сенатора на образованието и мен.

Родителите от детската градина бяха възмутени, защо аз съм си избрала училището на детето, а те не!

И разни такива подобни. Мина достатъчно време и сега всичко е окей.

п.п. Преди малко ми се обади директорката. Каза, че жената няма да дойде днес, но това е много важно и едва ли не я е задължила да се изяснят нещата и ако ми пасне с времето ще се видим.

by himbeer


Тема Мислех, че това е обкновен случай [re: XищниK]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.02.10 11:49



Има хора, които започват раота тук, имат деца, които бива интегрирани и им трябва помощ.

Това обаче е малко по-различно. Жената няма работа, живее с други хора, е знае езика и очевидно не се справя.

Говорихм си с директорката относно семейните връзки.Жената е наясно как седят нещата с бабите и дядовците. Ясно е, че е трудно да си сам родител.
Просто тази жена е ужасно неадекватна!

А мен ме е грижа единствено за детето. Всеки, който го е видял, знае че е объркано и изплачено. Ти представяш ли си как едно 9 годишно дете не иска да ходи никъде и да гори с непонати хора?!

by himbeer


Тема Re: [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.02.10 12:04



Добре, де ... как така ще се грабне тази жена с двете си деца и без да знае поне английски и ще отиде в Германия просто така?
И защо в Германия, а не например в Англия (предполагам голямото знае английски и щеше да е по-лесно поне с преводите).
Аз вчера като се прибирах станах свидетел на нещо, което ме вбеси и още ме вбесява като се сетя. На метри от вкъщи чувам детски рев "мама, мама". Отивам по посока на звука да видя какво става, две съвсем малки чернички деца (във възраст за детска градина) стоят в снега и реват за майка си.
А навън е кучи студ и се стъмва.
Оглеждам се в търсене на потенциалната майка, няма никой. Опитвам се да ги заговоря да ги питам как се казват, как се казва майка им, дали знаят къде е ... пробвам на норвежки, на английски ... онези деца в паника, казват само "не знам, не знам" на норвежки и не спират да реват.
Как я напсувах "майката" само аз си знам. Тъкмо се приготвих да звъня в полицията да съобщя за случая да ги приберат, току виж "майката" се сети да си ги потърси и чувам зад гърба ми ядосан женски глас, който крещи на някакъв неразбираем за мен език - някаква дебела чернокожа в черен чаршаф, който я покрива цялата и само лицето й се вижда, се носи към нас.
Ошамари двете деца

, навика ги, грабна ги и ги понесе нанякъде ...
Що за майка ще си зареже децата така, че да стоят сами в студа и да реват за нея не знам от колко време преди да ги видя аз, ще ги нашамароса здраво, ще ги навика ...
Колко лесно е някой да мине с кола, да види двете деца и просто да ги отвлече!

Do what works or do what's right?

Тема Re: [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано24.02.10 12:19



Отвличане на деца в Норвегия?!!!!Ти ме изуми.Иначе за ошамарването, може и да са си го заслужили малките котарунчета






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.