Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не се връщайте в Булгаристаннови [re: Фиш]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано18.02.10 22:29



"...предприемачеството е най-важно за един бизнес.
"


Предполагам че искаш да кажеш "предприемчивост" а не предприемачество. Познаване на материята на бизнеса (и на потенциалните клиенти) също не е пречка, нито мотивацията. Да оставим дреболии като финансиране и...кхм кхм...как да го напиша деликатно...умение да оцеляваш и "да останеш на колелото" в по специфични ситуации, като тази в България през последните 20 г. например...

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Не се връщайте в Булгаристаннови [re: lrini_ex]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано18.02.10 22:32



Добре дошла.



Нали знаеш на кого казваме ' комунисти' в България. тези , които наричаме така нямат нищо общо с идеята за комунизма от преди 100 години. Тук мисля в друга тема писах че за мен това са ' манджарджии, които са взели властта през 1944 година , изтребили са интелигенцията, малтретриали са всеки , който вдигне глава и са решили че може да живеят на чужд гръб , докато народа им робува ". За жалост ей от тия не може да се отървем и последните 20 години, а са се превърнали наистина в октопод .

Защо да мълчиш, пиши си.

Кажи какво е положението при вас . Това прочетох преди малко :




Тема Re: Не се връщайте в Булгаристаннови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.02.10 22:57



за икономиката исках да кажа, ама нали така сме омешали чуждиците с езика ни, се случва да казваме и глупости.



Тема Re: Не се връщайте в Булгаристаннови [re: Бapбapeлa]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано18.02.10 23:06



"Спряха" ме да пиша.... там, където трябваше, защото нещо на някого не беше изгодно, предполагам.
При нас положението е така - БОГАТИ ГРАЖДАНИ, БЕДНА ДЪРЖАВА. Да го обясня по-обстойно - гражданите ( не държавните служители) получават заплата от 700 до около 5000, но държавата е бедна - тоест няма начин да събере съответните данъци ( поради международни спогодби, поради фирми със седалище в чужбина, поради преселване на фирми в Албания, Румъния, България - там произвеждат, но продават готовата продукция на гръцкия пазар). Освен това - ескалация на чуждия елемент ( работниците, които си изкарват хляба в Гърция). И на тях им намериха цаката , между другото- приет бе закон да бъдат присъединени - не само като граждани, а и като националност: който иска да стане гръцки гражданин, едновременно трябва да приеме и гръцка националност ( като се има предвид България с българските граждани от турски произход, които въз основа на международните споразумения успяха да си извоюват статут на "етническо малцинство" ( което се признава, когато 10 процента от населението на една държава е от чужда етническа принадлежност), законът е просто невероятно добър за гръцката страна - който иска да има гръцко гражданство, приема автоматично и гръцка националност - тоест, не може да се нарече турчин, албанец или т.н. в последствие и да иска обособяване на малцинство)
Иначе, бизнесът е малко замрял - в изчакване на решенията на МФ от 15 март. След това ще видим - казват всички и кой каквито капитали има ги изнася в Швейцария или в трети държави. Аз вярвам, че ще се оправим, за това си държа спестяванията( малкото) в моята си банка. Пък каквото се случи. Балканците са били лоното на цивилизацията и не са се затрили толкова столетия - сега ли?!!!! Само защото някой от МФ казал, споделил, предположили.... По скоро маймуните от север биха се самозатрили.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано18.02.10 23:14



Ирини, вярно ли се чува предложение масово да се даде гръцко гражданство на много чужденци в Гърция (предимно турци, албанци на социални помощи)?
Четох някакви такива статии, но ми прозвуча странно, та питам



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано18.02.10 23:23



Да, според новия закон, който беше гласуван наскоро, всички ще получат гръцко гражданство и Едновременно гръцка националност, ако са пребивавали законно в страната 7 години, знаят гръцки език и история ( изпити от държавна служба) и са подали декларация, че искат да станат гръцки граждани и ГЪРЦИ по националност. Това е положението. С България съществува спогодба от 90 година мисля, че гражданите и могат да бъдат и гръцки и български и да имат едновременно гръцка и българска националност - тоест - нас това не ни засяга. Засяга само албанците, румънците, турците, азиатските поданници, които са се струпали в Гърция и трябва да избират националност. За мен е тържество на балканското сътрудничество.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано18.02.10 23:35



Нищо чудно, че толкова гърци са против - това не е просто балканско сътрудничество, това е паспорт за ЕС на хора, които са от държави извън ЕС ...
Както знаем, Гърция, Италия и Испания имат големи проблеми с потоците имигранти от юг и от изток ...

Do what works or do what's right?


Тема Да ама за да знаят гръцки език и истроия, нали сенови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано19.02.10 00:03



сещаш - както казва нашият любим съфорумец...... До гражданство и националност ще се добере само цветът на съответните нации. Не могат да се използват и подкупи - удостоверението за владеене на гръцки език и история ще се издава само от университети със съответна тежест. Познай колко неподходящи ще успеят да станат граждани на Европа..... Законът е невероятен и защитава невероятно интересите на цяла Европа, не само на Гърция. Чак не се надявах на подобно нещо от ПАСОК. Подкрепям ги безрезервно в новото начинание, защото прочетох закона.



Тема Re:нови [re: lrini_ex]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.02.10 00:09



Е, щом си го прочела, значи си по-добре запозната от мен - аз четох само откъси и коментари на възмутени гърци.
Като знам колко са чувствителни гърците на тема албанци и турци, дано наистина са го измислили добре.
Миналото лято в центъра на Атина се виеха едни дълги опашки от цветнокожи, както се оказа за помощи, а гърците сумтяха минавайки покрай тях



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор lrini_ex ()
Публикувано19.02.10 00:13



Наистина е в интерес и на Гърция и на Европа. Критично настроена съм към Папандреу, но с този закон направо написа история.... Не зная дали мога да си позволя да ти го препратя в оригинал.... Ще си позволя да ти препоръчам www. taxheven.gr - ( мисля, знаеш гръцки) намери го там, заедно с коментарите и ще си говорим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.