Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема На връх Баба Марта мангалчето ПАК изтрещя  
Автор tku (непознат )
Публикувано19.01.10 18:43



Привет на всички в клуба!
Отдавна не бях влизал тук и сега докато чета последните теми, особенно след появяването на някой хора ме осени следния въпрос.
Какви качества трябва да притежава човек за да може да пробие в чужбина?
Пояснявам, че не става дума за сезонни работници и "гастарбайтери" (за няколко години да направя пари и да се върна в България).
Имам доста примери около себе си и за хора неуспели да се приспособят и върнали се в България.

Редактирано от MитpeШoпa на 01.03.11 11:20.



Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор B6/B7 (gepanzert)
Публикувано19.01.10 18:56



Ако имаш качества няма да се налага да емигрираш на първо място. Какъв е смисъла?



Айде борци аре към Дескрим - каратистки тикви да трошим

Тема Re: Емигрантинови [re: B6/B7]  
Автор tku (непознат )
Публикувано19.01.10 19:13



По тази логика всички емигрирали са без качества.
И как са се утвърдили в дадената страна, там трябва всички да са по-зле и от самите емигранти?



Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор B6/B7 (gepanzert)
Публикувано19.01.10 19:18



Зависи какво разбираш под утвърждаване. По-голямата част от емигрантите са слуги и се опитват да се самоубедят,че са направили правилния избор в живота си. Емигранта е като селянина в столицата - идва 200 пъти по-нахъсан от който и да било местен защото идва от нищото и е готов на всичко, няма кво да губи дефакто. Емигранта също е бил унижаван и репресиран тук и за това е готов да работи много повече от всеки друг за да се наложи. И да, средностатистическите италянци например са доста по-зле от нашите емигранти щото са мързеливи и се издържат дори и да не бачкат от осигуровки. Нормално е да блеснеш на фона на тях. В кокошарника ше си номер 1 ама за милиони няма закони за кокошка няма прошка ако ме разбираш.

Айде борци аре към Дескрим - каратистки тикви да трошим


Тема Качестватанови [re: tku]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.01.10 20:11



които притежават местните.
Няма да навреди и нещичко отгоре, но въпросните хорица са най-добре приспособени към мястото и нравите.




Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано19.01.10 20:36



"Привет на всички в клуба!
Отдавна не бях влизал тук и сега докато чета последните теми, особенно след появяването на някой хора ме осени следния въпрос.


Да те беше осенило от както не си влизал тук да понаучиш български че малко трудно разбирам кой/кои точно имаш предвид от агитката. Или си говориш сам със себе си/с клона си дет' се регистрирал преди 2-3 дена. Предполагам с цел да поучава горките емигранти. Аман от "преуспяли" и доказано неграмотни малоумници дет' нямат нищо по интересно в живота си отколкото да спамят тук.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 19.01.10 20:39.



Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор B6/B7 (gepanzert)
Публикувано19.01.10 20:40



хахахахах работник



Айде борци аре към Дескрим - каратистки тикви да трошим

Тема Re:нови [re: tku]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано19.01.10 20:46



Да не правиш някакво проучване сред емигрантите?


Какво разбираш под "да пробие"?
Да направи шеметна кариера или просто да живее добре?

И в двата случая трябва да е човек, който може да се приспособява на нови места и в нови условия, да учи бързо (не само езика, но и той е много важен), отворен е към новото, има желание да се интегрира и полага усилия това да се случи.
В допълнение помага да е общителен, благонадежден, да умее да печели приятели и да се чувства комфортно и сред непознати.
Определено не помага да е прекалено обвързан с родината емоционално до степен да не може да се почувства у дома си на новото място, а все нещо да го влече и дърпа назад.
За мен това е основната разлика между интегрирания (пробилия, успелия) и неинтегрирания - къде се чувства у дома

Do what works or do what's right?

Тема Re:ПРОУЧВАНЕ?!?нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано19.01.10 20:51



ТОЗИ смешник прави проучване?!?

Имах малко по високо мнение за теб.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор tku (непознат )
Публикувано19.01.10 21:05



Ако беше прочел темата непредубедено, нямаше да се взираш в правописни грешки!
Не, че в твоят текст липсват нищо по интересно в живота си отколкото да спамят тук.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор tku (непознат )
Публикувано19.01.10 21:09



Благодаря ти за изчерпателният отговор!


Не правя проучване, просто ми е интересно.
Под "пробие" разбирам да живее добре.



Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано19.01.10 21:13



Не, че в твоят текст липсват нищо по интересно в живота си отколкото да спамят тук.

Имаш ли нЕк'ва представа колко правописмени, граматически и стилистически грешки имаш в това изречение? С кого оПщуваш в реала та ти е такъФ..."интересен" българския? На колко годинки си бе, малкия?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор tku (непознат )
Публикувано19.01.10 21:56



Абе големия.....

Виждам си много напред с граматиката, стилистиката и правописа.
Намерил си и "горната" запетая. Похвално! Я сега виж намери и тирето и го постави на правилното място в приложените цитати!


"Имах малко по високо мнение за теб."


"нищо по интересно в живота си отколкото да спамят тук."


От кога датира регистрацията ми е много лесно да се види, но това ще е тема на друг урок.....големия!

Предполагам, че когато общуваш на чужд език, той малко или много оказва влияние. С радост забелязвам, че в България този проблем не съществува!

"С кого оПщуваш в реала та ти е такъФ..."интересен" българския?"




Тема Re:нови [re: tku]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано19.01.10 22:18



Правилно разбираш........да живее добре (да не е под моста). Защото в БГ има хора, които са пробили много успешно, на много по-ниска цена от нас, имигрантите, но направо са си под моста, като стой ..... та гледай. Друга една голяма група пък.....са на път да заминат под моста (такова светло бъдеще им се предначертава). Трета една социална група, където си мислят, че са доста над моста.......те пък какъв сладък живот живеят.....да не ти описвам. Няма няма и като изнесат някой с краката напред.

За да не ме разбереш неправилно - въпреки всичко, в БГ има социална група хора, която живее абсолютно нормален, пълноценен живот, изпълнен с радости, труд, преследване на цели, отдаване на семейство, постигане на успехи в различни насоки.

Важното тук, в случаят с БГ е.......коя група какъв % от населението представлява и ти къде се намираш в този сюжет.



Тема Ауе Кофти,нови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.01.10 22:26



как можа да го напишеш те т'ва:
"Защото в БГ има хора, които са пробили много успешно, на много по-ниска цена от нас, имигрантите, но направо са си под моста, като стой ..... та гледай. "

Хайде да дефинираме моста, че започна да ми става смешно като те чета






Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано19.01.10 23:04



"Я сега виж намери и тирето и го постави на правилното място в приложените цитати!


"Имах малко по високо мнение за теб."


"нищо по интересно в живота си отколкото да спамят тук."
"

Хехе, разбрах тАнкиОТ ти намек. Написах ли вече някъде "аман от доказани малоумни неграмотници"?!? "По високо" и "по интересно" се пишат БЕЗ тире между тях. Освен от неграмотници като теП.

"Реала/виртуала" са чуждици които отдааааааавна са получили легитимация в правилния говорим и писмен български на тези ползващите го. Това че "някоЙ хора" се 'фащат кат' удавници за сламка за употребата им, по липса на други аргументи, само говори за..."някоЙ'те хора".

П.С. Следващия урок, моля?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 19.01.10 23:05.



Тема Re: Ауе Кофти,нови [re: jamie]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано20.01.10 00:21



Джейме......приеми че е в кавички, приятелю. И ще разбереш смисъла му.



Тема Баш баш,нови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.01.10 00:34



ама написано от тебе се чудех мост на Форд или мост на Шеви ...






Тема Re: Баш баш,нови [re: jamie]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано20.01.10 00:43



Джейме.....ма сложи малко и логика дее.....ти хептен тънко тънко взе да минаваш ? Хай Ай Кю пич си.

Тия, дето са под моста на Форда и Шевито, обикновено са с оправен живот. При нас GM механиците са на $32 на час. Не са милиони, но не са 'под моста' . Форд механиците....и те не са кой знае колко по различни.

Кажи ми този къде е ? Той под кой мост е......цъфнал, та вързал ? Май че има вид да е някъде в центъра на Слънчева София ?





Тема Днеснови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.01.10 00:58



в София (не знам дали е там де), утре и в други градове:



Мостове има навсякъде - както и хора под мостовете. За мен не са много различни един от друг...




Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано20.01.10 01:51



слушай сега. вече малко академично ще подходим щото не вдявате.

в бизнеса има развити пазари и развиващи се пазари. първите функционират по-организирано, рискът е сравнително (но не винаги) по-малък, доходността е нормална. там отиват да бачкат емигрантите.

има развиващи се пазари. там активите не са винаги правилно оценени, рискът е по-голям, но според елементарната финансова теория при по-висок риск доходността потенциално може да бъде по-висока. тук оперираме ние - куражлиите.

родината ни е развиващ се пазар. това е уникална възможност защото е родината ни, а не е чужда държава. тоест сега ни е паднало да изкарваме кинти дето след 100 години в страната ни ще е доста по-трудно да се случи. и на цялото това дередже вие бегате. нямам думи.



Тема Re:ПРОУЧВАНЕ?!?нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.01.10 11:04



и що да не прави проучване човека. Пита и нищо не ми пречи да му отговоря. Ако нещо не му хареса, сам си е виновен, да не е питал.
Заставам зад поста на Виливар.
Само ще добавя, че е плюс и ако емигрантът е мнооого разочарован от БГ, да не понася тамошната действителност и това му е една от основните причини да не е там. Тогава няма друг избор освен да пробие в чужбина. Демек разочарованието е голям стимул да дадеш всичко от себе си и да се установиш на др. място.
Понеже не е ясно какво точно означава "пробил", смисълът в който аз го разбирам е, да си е изградил по добър живот (който повече го устройва и повече му допада) от този, който е имал в БГ.
И наистина е много важно да не е кон с капаци, на квото си е свикнал това за него да е правилно и да му харесва и да отказва да приеме и да види хубавото в новото. Но това Виливар вече го каза.
П.С. Да добавя, трябва и да е много силен психически, да търпи много, да има хъс и сили да се бори с предизвикателствата. Щото в чужбина дори да идеш да седнеш на готова наредена маса пак не е лесно. Мога да дам конкретни примерни за такива хора

Редактирано от NikiFin на 20.01.10 11:07.



Тема Re:ПРОУЧВАНЕ?!?нови [re: NikiFin]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано20.01.10 11:11



А мога ли и аз да застана зад постинга на Виливар, но и зад всяка твоя дума ? Тъй като при мен вече доста от нещата са в минало време, аз не съм проектоемигрант.......та намирам доста от себе си в горепосочените подробности.



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.01.10 11:13



не всеки има качествата да печели от това, от което сам той вижда, че може да се печели. Ти го можеш, но това не значи, че който не го може е боклук и глупак. Всеки си има своето призвание, всякакви хора трябва да има на този свят. Защото ако всички бяха като теб хитри далавераджий ти нямаше да си толкова добре в момента. Така че по удачно е да благодариш на тези, които са ти дали шанс да си добре.



Тема Re: Емигрантинови [re: NikiFin]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано20.01.10 11:31



Или, както е казал Гор Видал......It's not enough to succeed, others must fail.



Тема Re: Емигрантинови [re: Koфтия]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.01.10 11:52







Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.01.10 12:45



Много хубава добавка си направила :)
Абсолтно вярно е това за разочарованието като стимул.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Koфтия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано20.01.10 12:46



Мнозина се познават в описанието



Do what works or do what's right?

Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано20.01.10 13:37



Ех тук пак се напълни с натрапници

Май някои хора забравиха, че бяха баннати и сега пеят същата песен.Не са си взели поука.



Тема Re: Емигрантинови [re: NikiFin]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано20.01.10 14:56



абсолютно съгласен съм. това, което не ми харесва е, че много хора не правят нищо за България. това всъщност е мотивът за моя гняв. не е лошо да не си милионер. най-важното е да сме живи и здрави все пак защото и 22ма души с кевлар, 3 бронирани ГЕ класи и много заглушаващи куфарчета не могат да те предпазят понякога в тези несигурни времена.



Тема Re: Емигрантинови [re: 4ereshka]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано20.01.10 14:58



за разлика от други аз спазвам добрия тон и не псувам или нагрубявам никого. тоест няма за какво да бъда банван ако се сещаш.

ако аз съм модератор тук ще банна веднага няколко човека за детско клюкарене тип 'Госпожо, ама той ми дръпна косатаааааа'. безсилие.



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.01.10 15:04



Любаче,
коя е тази жертва на прехода?И защо си падаш по такива картинки?



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано20.01.10 16:03



кой е тоя убавец на снимката бе люпчо? един от успелите в родината





Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано20.01.10 16:08



никакви
Аз ще се придържам към официалната позиция в страната


В чужденеция са само неудачниците и продажните кучки, тези които са се осъзнали са се върнали а другите ... три синджира роби

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re:ейййййнови [re: Koфтия]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано20.01.10 16:19



Сега като те прочетох .... разбрах каква кариера изпуснах в нашата страна ШангриЛа на Балканите.

Що народ щях да изкарам с краката напред. И като гледам клиантелата разсте тия които ги наемат за тая работа са все по некадърни, хабят твърде много муниции за елементарна работа и нямат стил.


Те кевлар могат и да носят ама каски не .... ще започнем и свършим с контролния изстрел. ДеТ се вика аз ще им предлагам "бай уан гет уан фри" че много боклук има за почистване в тоя рай.
Пък и така както ме гледат хората с рокличка и сандали на ток .... както каза един клетник не очаквал от такава като мен да мога да правя такива неща екстра.
Мился да са върна с гръм и трясък ... в буквалният смисъл.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 20.01.10 16:33.



Тема Re: Ауе Кофти,нови [re: jamie]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано20.01.10 18:31



Еми ако го "дефинираме" ТИ си точно там.... ПОД МОСТА. Не в буквалния смисъл,НО ето каква е картинката при тебе:
Работа що годе платена (за БГ стандарта разбира се)
Живееш на квартира (с цената на всичко,НО да е в София понеже за фолклорния ти бекграунд от,който всячески се опитваш да се оттърсиш,но това става с поколения ( казвал съм ти и друг път) това е символ на просперитет (в очите на съселаните ти от малкия град...

)
Социалните ти "контакти" са предимно през нета,както и "виртуалните" ти разходки из света.
Та къде си ти? Не под моста а май "Горе на черешата"
Ама да си жив и здрав... и ти душа носиш.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Емигрантинови [re: Bozdugan]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано20.01.10 20:04



не всеки човек има подобни паметници ако се сещаш



Тема Мда.нови [re: NikiFin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.01.10 21:15



"Само ще добавя, че е плюс и ако емигрантът е мнооого разочарован от БГ, да не понася тамошната действителност и това му е една от основните причини да не е там. Тогава няма друг избор освен да пробие в чужбина. Демек разочарованието е голям стимул да дадеш всичко от себе си и да се установиш на др. място. "

Това обяснява доста за съскането против България. Но пък и комплекса за малоценност не е позитивна движеща сила в развитието, затова и смятам че здраво си се заблудила






Тема Моенови [re: ZainGadol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.01.10 21:22



да ме поразведеш


АКо го дефинираме - работата ми е що-годе платена. По ЕУ стандарта.
На квартира съм, на "всяката цена" от около 20% от чистите ми доходи. Квартира за семейство, не дупка в норвежко студентско общежитие. И е в София понеже работата ми е тук, логично (за който има по-свястна работа, знам че няма как да разбереш).
Социалните ми контакти обаче наистина са в някаква част през НЕТ-а и точно тази част не бих заменил за контактите в пъб да речем. И това няма как да проумееш...

И последно - "виртуалните" ми разходки ми носят реални спомени. Не от къщи в даскало и после обратно над лоената норвежка свещ - както е под твоя мост...

Жив стм, здрав съм и душа нося с усмивка Нито съм под мост, нито на череша - това е третото което ти е трудно да разбереш. Светът ми не е черно-бял.




Тема Re: Мда.нови [re: jamie]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано20.01.10 22:33



не схванах за кое съм се заблудила. Не ще да е за това как да си направя живота такъв, какъвто ми харесва, щото това вече е осъществено





Тема Re: Моенови [re: jamie]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано20.01.10 23:16



Не от къщи в даскало и после обратно над лоената норвежка свещ - както е под твоя мост...
-Продължавай да живееш в илюзий... И ПАК пиеш насаме с компютъра... Какви "норвежки нощи и свещи" ти се привиждат....

При мене времето сравнено с БГ е разкошно! Ама ти това няма как да го знаеш.. разходи се през нета и виж. Не ти е лесно виждам...битов алкохолик и дебел... е*ането не ти одвързва вече (не ти се литкат "каките") Тепърва ти предстоят и здравословни проблеми... захар,холестерол и хемороиди. Бъди жив и здрав! (от сърце ти го желая) Излизай поне малко да се поразхождаш.Не от работа през магазина и в къщи пред компа.

["How much do you want for all of them?" ]

Тема Значи "схемата" е такаванови [re: LuboPenev]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано20.01.10 23:40



-Беден/богат/мъртав?



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано20.01.10 23:45



Защо безсилие? Ако ми замирише на кенеф, както става обикновено след твоето появяване дали аз трябва да чистя или човека който това му е работата

Тук никой не се интересува от твоите фантасмагории, нито от житието и битието на коя да е смрадлива мутра (нали се сещаш)

Редактирано от 4ereshka на 20.01.10 23:47.



Тема Оха!нови [re: NikiFin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 00:00



Казваш - цялото ти мрънкане срещу мъжлето ти в Майчетата, Женски и т.н. култови клубове е последица от "за кое съм се заблудила. Не ще да е за това как да си направя живота такъв, какъвто ми харесва, щото това вече е осъществено"

Да, определено не схвана

Има 2 типа хора - едните ги влачат събитията, другите изпреварват събитията. Хич не ми приличаш да си от вторите, бих го РАЗПОЗНАЛ




Тема Re: Значи "схемата" е такаванови [re: ZainGadol]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 00:05



значи реално погледнато пътя на всеки човек е жив - мъртъв. важното е кво се случва между двете състояния ако се сещаш.



Тема Зеленушко,нови [re: ZainGadol]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 00:05



при теб е бивша пустиня и настояща военна зона, я се скрий


Лоената свещ е подигравка с една форумна хиена, чак ми е чудно че не довтаса при постинга ми .... хм, размекнала се е напоследък

Битов .. кво? Когато се пие - е навън с приятели и колеги. Дебел дебел... колко да съм дебел, не го докарвам още и до римския стандарт ама някой ден моооже. АКо в иСраели сте а-ла сомалийчетата, да - и аз съм дебел по вашите стандарти. И мерси за здравословните проблеми, ама на всеки пореден годишен преглед все по-здрав ме изкарват хората, ще бъда жив и здрав (без значение кой ми го желае). Виж - за каките позна. Няма каки. Има други.

ПП: Ще се разходя, обещавам. Тоя път на югозапад, вече хвърлих око на едно местенце... че от Декември не съм ходил никъде




Тема Re: Емигрантинови [re: 4ereshka]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 00:06



бива ли така с подобни епитети? не съм мутра само да знаеш



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано21.01.10 01:32



В отговор на:

живи и здрави все пак защото и 22ма души с кевлар, 3 бронирани ГЕ класи и много заглушаващи куфарчета не могат да те предпазят понякога в тези несигурни времена.





Любо Пенев......не ми казвай, че почти си започнал да се подготвяш психически за 'светлото бъдеще' ? Съдейки и по снимката в подписа ти ?




Тема Я да питаме.....нови [re: Фиш]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано21.01.10 01:40



....Чичко Гугъл....Сергей Брин не може да не знае кой е този на снимката ?





Тема Re: Зеленушко,нови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано21.01.10 03:16



е как декември не си ходило

нали си тариакт и нещо каза уж че ще ходиш някъде??смешикзнам че и внимателен катъ лъжеш, ма бъди по така бе лайно

Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза.

Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано21.01.10 06:09



Точно в типичен тъп борчески стил. Сакото само как му е отивало, не е истина.


Все едно гледаш бай Гано у 21 век



Тема Re: Емигрантинови [re: Koфтия]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 06:59



просто житейския цикъл хорски почва с раждане и завършва със смърт. важното е какво ти се е случило между двете събития - къщи, коли, фирми, манекенки...



Тема Re: Емигрантинови [re: Bozdugan]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 07:02



когато носиш бронежилетка, tailor - made костюмите отпадат като опция ако се сещаш



Тема Re: Оха!нови [re: jamie]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.01.10 10:08



Щом мрънкам от мъжа, за който съм се оженила, представи си тия, за които не съм искала да се оженя кви са били и колко са ме устройвали.


Нормално е, човек да не е доволен от някои неща, никой не е перфектен, това е всеизвестен факт. Ако някоя говори само хубаво за мъжа си веднага ми става ясно, че или има неща, които умишлено прикрива от страх да не се изложи и да не я съжали някой или да злорадства или пък е толкова безпретенциозна, че щом има мъж от тък натам къвто и да е ще е доволна.
Важното е този с който си да те устройва. А това, че не е избран за модел на годината, за татко на годината, за педал на годината.... само потвърждават гореспоменатото



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано21.01.10 10:32



Зная, че не си мутра, а само се правиш. За добрия тон който ти спазваш (също и другите навлеци от агитката) само да припомня- 'слуги', 'роби', 'емигрантчета', 'мишки' и други определения родени от болни мозъци. Не че се обиждам как ще ме нарекат сульо и пульо, само искам да кажа, че това не ми изглежда на 'добър тон'


Ще живея където АЗ искам, ще правя каквото аз искам, ще работя за когото искам. Живота си е мой, ще живея както си искам и не дължа отчет на сульо и пульо



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 11:29




А, така, покажи си завистта, излей си мъката, та да ти олекне
Не че си виждал някога норвежко студентско общежитие, но ти се иска да е по-зле от раздрънканата ти панелка.
Свещите са само за украса на масата за вечеря, но ти не знаеш какво е понятието "уют", така че ще ти спестя напъните да го разбереш

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 11:33



След четвъртата бутилка водка всичко норвежко му се привижда, ама отдалече не вижда добре.


Което не пречи да му се подигравам постоянно, разбира се :)

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 21.01.10 11:36.



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 11:36



Много добре си го написала, както обикновено :)

Do what works or do what's right?


Тема Re: Емигрантинови [re: 4ereshka]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано21.01.10 13:43



Зная, че не си мутра, а само се правиш. За добрия тон който ти спазваш (също и другите навлеци от агитката) само да припомня- 'слуги', 'роби', 'емигрантчета', 'мишки' и други определения родени от болни мозъци.


Е, не си единствената която го знаеш. Предполагам че не си и единствената която знаеш и причините за гастролите на "агитката" тук ("добрия тон" и т.п., ако се сещаш

.)

К'во да се пра'и, това е положението на здравословната система в България. Все пак за предпочитане е ТУК да бъдат изявите на подобни келеши а не над беззащитните им членове на семейства/роднини/комшии/бездомни домашни животни.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re: Емигрантинови [re: 4ereshka]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 14:00



ми батенце аз тебе сульо и пульо не те наричам тъй като имам доста богат речник ако се сещаш. тук просто дискутираме мнения и е нормално да не сме съгласни един с друг понякога ако се сещаш щото нали разбра, а?



Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.01.10 14:02



сега аз ако бях паникьор като теб за това твое мнение щях да сигнализирам модератор защото ме обижда





Тема Re: Емигрантинови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано21.01.10 14:05



Все пак за предпочитане е ТУК да бъдат изявите на подобни келеши а не над беззащитните им членове на семейства/роднини/комшии/бездомни домашни животни.
----------------------------
За предпочитане ДА, но има и други клубове, защо точно тук трябва да досаждат?

Ами на нормалните хора ще им се отще да влизат тук



Тема Re: Емигрантинови [re: LuboPenev]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано21.01.10 14:10



Ами пука ми на ........ как ме наричаш, нали се сещаш

Може да не ме наричаш точно 'сульо и пульо', но използвате други обръщения.(вече ги споменах).И не ми прилича хич на дискусия



Тема Re: Емигрантинови [re: 4ereshka]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано21.01.10 14:32



Все пак за предпочитане е ТУК да бъдат изявите на подобни келеши а не над беззащитните им членове на семейства/роднини/комшии/бездомни домашни животни.
----------------------------
За предпочитане ДА, но има и други клубове, защо точно тук трябва да досаждат?Ами на нормалните хора ще им се отще да влизат тук

Чисто административен проблем. Преди 4-5 г се гласувА за модератори в този клуб, доста преди дир'а да наложи модератори във всеки клуб, по подобни причини. Теб май те нЕмаше тогава но по старите клубари вероятно помнят.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Hi Дебелиянови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.01.10 18:03



До края на света се е разбрало, че не си излизал от България, и че не си летял преди 2 седмици, само аз не знам



И сега свещите за уют, окей, но в училище трудно се намират обувки, когато свети само един светещ грилянд На север уличното осветление се е оправдало Като не светят прозорците, но това е окей, само не трябва да се парадира с разни лампи, които ги има, но никой не се сетил за тях, защото са за южняци

Виж в общежития не съм била, но знам, че има най-необходимото, а и е по подразбиране.

by himbeer

Тема Хехехехе,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 20:22



"Ще живея където АЗ искам, ще правя каквото аз искам, ще работя за когото искам. Живота си е мой, ще живея както си искам "

Има време, но... едва ли. Замени "искам" с "може" и ще ти светне, от пърхането ти само ме напушва на смях






Тема Представих си.нови [re: NikiFin]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 20:23



Баси и мрънкалото излезе






Тема Това последнотонови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 20:25



си го гледай в чинията - за вечеря


Ходих, върнах се, пак ще ходя - без да съм тарикат, ей-така за кеф




Тема Веднаганови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 20:28



го местя в другия крачол - по повод Славкините подигравки






Тема И да съм имал поводнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 20:31



да завидя на норвежците - откак си ги сполетяла ... вече нямам


Голяма завист, мъка ... за просешкия живот в полярната нощ




Тема Re: Представих си.нови [re: jamie]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано21.01.10 21:39



не мисля, че съм голямо мрънкало. Ама нали някой трябва да мрънка за да има кого да нападаш, че иначе те наляга скука





Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 22:12



Повече от най-необходимото е


Напълно обзаведени са.

А къде е това с училището без лампи и само с един светещ гирлянд?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 22:14



Киселее ти гроздето, нали?


Не че ще си признаеш, но няма и нужда - по постовете ти си личи

Do what works or do what's right?

Тема По моите географски ширининови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 22:23



гроздето е сладко, че и се отглежда на място




Редактирано от jamie на 21.01.10 22:23.



Тема Че е пълно, спор няма:нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 22:28








Тема Ohaнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.01.10 22:32



Повече от най-необходимото е
Напълно обзаведени са.


Направо ме хвърли в размисли, това ли е ПОВЕЧЕ от необходимото?!

А кое е ДОСТАТЪЧНО за ТЕБ?!

Само матрак?

Училището е пак в Севера, там където лампите се светват само ако търсиш обувките, или по-скоро аз така правя, но май не съм само аз, а всички

А в класната стая седят уютно на свещи или настолна лампа, ако седят в кръг и учителката чете И така докато стане светло

by himbeer

Тема Re: Това последнотонови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано21.01.10 23:26



аха..и сега трябва да ти повярваме или да ръкопляскаме ли кво

мечтай де, лошо няма

Любовта започва с усмивка, увеличава се с целувка и завършва със сълза.

Тема Ъъъ ами не,нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 23:37



можете да го д***е






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 23:39



Ами за мен "най-необходимото" е наистина ограничаващо понятие ;)
За разлика от "напълно обзаведено", което вече включва и неща, които не спадат към най-необходимите, а се водят лукс (или просто екстри)


За училището е твой ред да ме хвърлиш в размисли
Много сте енергоспестяващи

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано21.01.10 23:41



Ти последно за хостели ли пишеш или за норвежки студентски общежития?


Защото тази снимка е от първото, а не от второто

Do what works or do what's right?

Тема Туй е луксЪТ!нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.01.10 23:48



Като гледам в НЕТ-а какви са ви общежитията




Редактирано от jamie на 21.01.10 23:49.



Тема Предлагам тинови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано21.01.10 23:49



да влезеш в някое начално училище в Норвегия, да видим дали положението там е по-добре



Но сега започвам да се съмнявам относно "мярката" ти.
И се чудя какво правиш в български форум, след като не искаш да балансираш нормалитета?! И това се чудя относно няколко други клубари. Да не говорим, че тона във форума е нарушен именно от хората извън България, сега не ми се мисли защо, защото ми дойде в много информацията относно общежитията.

И понеже не съм виждала общежитие, а само съм чувала, реших да потърся в нета. Видях в града в който живея и там , където живееш ти.

За общежитията в Германия, видях че са ужасни, но в Норвегия са ПОТРЕСАВАЩИ

Норвегия



Германия, село Бремен, половин милион жители, 8 1/2 пъти по-голямо от твоето село

Редактирано от himbeer на 21.01.10 23:55.



Тема Re: Хехехехе,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.01.10 00:17



Смехът е здраве. А битовия алкохолизъм на който си се отдал не е здраве. Гледай си порното поради липса на някоя която да ти обърне внимание.





Тема Чети бре чукча.нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.01.10 00:20



Писах вече че пиенето е по кръчмите, виж - за порно просто нямам време, тук ме хвана






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.01.10 00:35



Чета, но взе да ме наляга скука, все едни и същи малоумия ръсиш


Казваш, че трите бутилки водка дето сам се похвали, че си ги изпил е било на заведение? Браво, продължавай в същия дух.
А порното си го заменил със заяждане по форумите? Същото усещане ли ти носи?



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано22.01.10 00:40



Добро утро и много усмивки





Тема Изпил съм и повеченови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.01.10 00:41



за няколко месеца


Няма време от работа, кръчми и някои други работи - и да ти обяснявам няма да разбереш Гледай си там учебниците и тетрадките




Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.01.10 00:46



Благодаря мила

. Четох в пресата за бедствено положение във Варна, надявам се при вас да е по нормално.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано22.01.10 01:25



При нас понаваля, но нямаше бури(специално в Бургас).Ще се стопи към вторник.Децата много се радват, малките деца, де.

Вчера и днес бяха прекрасни дни за разходка- тихо и слънчево.Чак ми се прииска да съм някъде в планина.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 12:21



Сещаш ли се сега защо само те подигравам, че пишеш глупости?


Защото не си влизал дори да погледнеш какви са общежитията, а си пишеш ей така от скука
Снимката ти не е от общежитие, а от хостел
Гледай какви източници ползваш, де

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 12:52



Всъщност съм влизала в училища тук нееднократно и да - хората ползват лампи


В детските градини лампите светят и цяла нощ :)

За общежитията само се подигравам на джейма, който за пореден път вместо да блесне с познания, както се надява, се излага като кифладжия без грам опит

Не бих окачествила като потресаващи (още по-малко пък ПОТРЕСАВАЩИ) общежитията тук или нашите в нашия град:




Но ако за теб това е ПОТРЕСАВАЩО ... определено имаме различни стандарти
Свободния наем предлага и още по-атрактивни неща понякога на малко по-неатрактивни цени
Като например това:


По коя формула изчисли, че 500 хиляди е 8 1/2 пъти повече от 170 хиляди (без 30тина хиляди студента в допълнение)?

Май и ти прихващаш от синдрома на оранжевото да пишеш без да знаеш за какво точно пишеш

Допълнение: Поразходи се до Норвегия, влез ако можеш в някакво общежитие в Осло, Берген, Тронхайм, а после пиши колко са ... ПОТРЕСАВАЩИ.
Иначе звучиш направо неподготвено.
За справка - аз съм влизала и съм виждала
За такива ПОТРЕСАВАЩИ условия мнозина студенти в България могат само да мечтаят.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 22.01.10 12:57.



Тема Само да пипитам плахонови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано22.01.10 14:23



Това СТУДЕНТСКИ общежития ли са или субсидирани малки апартаменти за широката публика (тези немобилираните)? Би ли ми дала някаква индикация относно как са споменатите наеми в сравнение на други наеми? Става дума за тези в последния ти пост и за линка на Хъмдийр в нейния.

Иначе изглеждат супер' луксозни в сравнение на общежитията тук (които са безплатни обаче, само за ток си плащат, в част от тях). Помня първото си общежитие тук (преди 40 г) - стая към 20 кв.м. за двама, разделена на спална част (2 легла с 2 малки гардеробчета) и "работна" част - 2 маси и етажерки за книжата. Имаше и малка мивка колкото да си измиеш муцуната и малък хладилник. Тоалетни, душове и кухня - в коридора. Стуваше ми се рай, колко му трябва на студент все пак.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Естественонови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 15:41



че когато коледният грилянд след Коледа го няма, светят лампите

И дълбоко се съмнявам, че в детската градина има някой след 16 часа, да не говорим за през ноща Но хайде детско преувеличение, финен диалог идва по-късно

Пак ти пиша, няма смисъл да парадираш с подобни неща, защото не знаеш от къде идват! И се радвай, че не знаеш.

Това, което ми прати като линк също е потресаващо, но да не забравяме,че това са общежития, т.е. до време. И мисля че е смешно да се хвалиш с квадратен блок с малки прозорци, тесни малки стаи, улични плочки на балкона, ограда за парапет на балкона, баня в която водата от душа се стича директно на пода и няма никакво разграничение от тоалетната поради тази особеност. И по същата причина пералнята е в кухнята. А кухнята пък е в спалнята. Окей и аз нямам мнооого врати вкъщи, но поне съм на 2 етажа и спалнята ми не е в кухнята

А относно частното жилище, за квадратите си е окей, за ужасното обзавеждане ще си затворя очите, ако е за студентски живот, иначе категорично НЕ.

По формулата
Tromsое
Population (2007)
- Total 64,782


Bremen
Population 548,477 (1 Nov.2006)


До преди не бях се интересувала от общежития, но сега става дума за нещо друго. Стилът в Норвегия е много наклонен към скотският живот, по принцип. Сигурна съм че и богати хора живеят по мноого скотски начин, който струва ужасно много пари. Въпрос на усещане.

Така че не виждам да има дори почва за сравнение на Скандинавските държави с останалите европейски страни. Просто са един номер за себе си.

by himbeer

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 16:11



Наемите в студентските общежития са по правило по-ниски от свободните наеми.
Всеки драпа за общежитие, защото е по-евтино, но има студенти, които си наемат просторен апартамент с 3-4 спални, кухня, хол и баня и си делят наема.
Този от последния ми линк е пример за такъв апартамент, който се наема от студенти, а цената е направо перфектна.
Имам колеги, които живеят в подобни апартаменти, 4 момчета и момчета в 5-стаен апартамент, страхотни условия за една идея малко повече пари от тези, които ние плащаме.
Но те си плащат Интернета отделно от наема.
В някои общежития токът е включен към наема, в други се плаща отделно.
Зависи къде си, в какъв тип общежитие си и при какви условия сключваш договор, колко наем плащаш ... има и по-евтини, има и по-луксозни - според платежоспособността ти, но мизерни, та чак потресаващи не съм виждала досега.
Почти всички общежития, в които съм влизала, са имали съдомиялна и абсорбатор в кухнята, хладилник с фризер, килер, дори сушилник за обувки в коридора с изключение на много старите блокове, като например тези, които миналата година бяха съборени и сега строят модерни общежития на тяхно място.
Тези по-старите нямаха съдомиялни и сушилник за обувки, но те бяха и по-евтини като наем ;)
Токът не е кой знае колко голям разход, всичко е добре изолирано, не духа от прозорците, отоплението е на ток, а и по принцип токът тук е относително евтин (чета понякога коментари от типа "абе дайте да намалим електропотреблението малко с мисъл за опазването на околната среда, то е евтино, но все пак"

)
Точно в Тромсьо, от където е извадила снимки тя, не съм ходила, хем ми е много далече, хем нямам връзки в този град, та нямам преки наблюдения как са им общежитията.
Но като се има предвид, че този университет е по-различен от другите в страната (и по реноме), няма да се учудя, ако не са вложили много средства в студентските си общежития ;)
Само не разбрах защо се развяват като представителни за Норвегия точно тези студентски общежития, както и формулата за смятане на 500 хиляди като 8 1/2 пъти повече от 170 хиляди (+ 30 хиляди), но съм в очакване да разбера
Иначе си прав за "колко му трябва на студент".
Особено ако е с по-оскъден бюджет и трябва да се задоволи с по-малко.
Но пък норвежците са усъвършенствали изкуството да си правят уютно там, където са, така че не се съмнявам, че ще успеят

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 16:17



Разбира се, че няма никой в детската градина, но лампите светят денонощно.
Не ме интересува дали ми вярваш, имам преки почти ежедневни наблюдения


Аз не парадирам с нищо, описвам ситуацията такава, каквато е, за да опровергая неверните твърдения на хора, които никога не са виждали нещата, за които пишат.
Могат да си го позволят хората, имат такива общежития - е, и?
Трябва ли някой, който никога не е стъпвал в такова да лъже и да представя лъжите си за истина?
За представителността на извадката ти писах в другия пост
Поразгледай малко общежития, ако имаш начин, после коментирай как това или онова е възможно

Какво е "скотски живот" за теб?
Липса на афинитет към кича?
Според мен е прекрасно

А-ха, за формулата - не живея в Тромсьо и както написах - не съм им виждала общежитията, за да пиша за тях.
Виждала съм тези в другите три града и съответно пиша за тях.

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 22.01.10 16:19.



Тема Написах ти го горенови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 16:22



Не виждам как е прекрасно да имаш кухня в спалнята и да ти е мокра цялата баня след вземане на душ. И като видях за онези, 5-6 човека как си делят апартамент в студентско общежитие, веднага си представих как сутрин всичките 6 си мият задружно зъбите в банята





Да, разгледах ги, ужасно е, но ако е за възможно-най-кратко-следване, би било претърпяно без особени психически отклонения

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 16:33



Аха, ти реши, че всички общежития са направени по един модел


Ами ... какво да ти кажа ... нормално мислене за човек, който предпочита да говори без да е проверил как стоят нещата.
За съжаление е трудно да се обори такава гледна точка с фактология най-вече заради автоматичните изводи за преувеличения и автоматичното отхвърляне.
Сигурно не си и чувала за завеси за душ, които се ползват тук ...
Нашата баня не е мокра при къпане (само ваната) и кухнята е отделна стая от спалнята.
И коридор си имаме, който ползваме само като такъв.
Но знам, че не ми вярваш, а предпочиташ да вярваш на собствените си предположения, затова няма какво да ти обяснявам повече
Какво значи "да, разгледах ги"?
Виждала си наживо студентските общежития в Осло, Берген и Тронхайм ли?
Ако този лукс наричащ ПОТРЕСАВАЩИ условия, то не трябва да стъпваш в българско общежитие, защото тогава съвсем ще полудееш.
Та в какво се изразява "скотския живот" на норвежците?

Do what works or do what's right?

Тема Видях онова, коетонови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 16:43



ми прати и онова, което намерих сама. Всичките са от един тип

Може да има малки, но незначителни разлико, които не ги вади от типажа.

Ако този лукс наричащ ПОТРЕСАВАЩИ условия

Наистина човек не видаги си дава сметка как го издялкват обстоятелствата Ти поне имаш възможността да сравняваш и да балансираш нормалитета, но дали някой го прави, зависи от други фактори

Не съм виждала наживо общежитие където и да е, не ми се е налагало. Сега разгледах в нета, защото така се хвали, че си помислих че е нещо извънредно специално

Мисля, че скотският живот в Норвегия (това, което видях в къщите (отвътре)онлайн) е абсолютно спартанско и провизионно. Има неща, колкото да се запише наличието им, без идея за уют или дали тия неща изобщо пасват на останалите.

Но относно личен вкус не бива да се спори. Странното е, че това не е само личен вкус, а "Норвежки стил".


И пак се чудя, защо специално българите в чужбина не подбират, при положение че би трябвало да имат по-широк мироглед?!

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 17:30



Както вече написах ...
Ами ... какво да ти кажа ... нормално мислене за човек, който предпочита да говори без да е проверил как стоят нещата.
За съжаление е трудно да се обори такава гледна точка с фактология най-вече заради автоматичните изводи за преувеличения и автоматичното отхвърляне.


особено подкрепено с твоето Не съм виждала наживо общежитие където и да е

А аз за момент реших, че говориш от наблюдения.



И ти като оранжевия с всезнаещата Уикипедия като единствен достоверен източник :)
Къде ги видя тези спартански къщи?
А, да - онлайн, разбира се
В каква ли Норвегия живея аз, че къщите, в които влизам са суперстилно обзаведени с вкус и с чувство за домашен уют и стилови, цветови съчетания без да се прекалява и да се изпада в кич?
Сигурно в реалната Норвегия, а не във виртуалната

Ако пусна Гугъла за къщи отвътре в Холандия или Франция и намеря снимки, които не ми харесват, не бих си позволила да излезна с обобщението, че холандците и французите нямат вкус, живеят скотски или спартански и прочие глупости ... без да съм влизала в тяхна къща и да съм виждала как живеят всъщност.
Както и да е, мисля да се оттегля от този спор, в който на фактите ми се отвръща с хипотези, с твое цитатче - Но относно личен вкус не бива да се спори.

Do what works or do what's right?

Тема Специалнонови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 17:53



за това, потърсих нещо в интернет, което мога да покажа, ако имаш възражения, покажи ако обичаш какво имаш предвид, останалото не е обоснование.



Ако разкажа за мои лични впечатления, то ще е свързано с МОЯТА СРЕДА, както казах не съм влизала в общежитие, но имам мнение за Норвегия и хората.
Мисля че съм пътувала повече от теб и имам по-голяма база за сравнение.

Норвегия в сравнение с останалите европейски държави за МЕН е със спартански стил.

Хората са мили, но и темерути. Би ли ми казала при кои случаи се извиняват?!
Аз намирам за много неучтиво, ако смачкаш някой в автобуса и не му се извиниш или не поздравяваш когато влизаш в чакалнята.

Ето с такива българи в чужбина, които пишат във форума и се опитват да проповядват местни норми, без самите да ги познават и са ги приели за чиста монета, мога наистина добре да се забавлявам

by himbeer

Тема Определенонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.01.10 18:04



стандартите са различни, абе в Норвегия имате ли ... пещери ?






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 18:16



Ако аз изкажа хипотези за ТВОЯТА среда, предполагам ще са по-достоверни от твоите лични впечатления за същата среда?
Ей такава логика ме изумява наистина


Относно последното ти изречение, много по-добро забавление предлагат хората, които се опитват да проповядват във форум чужди норми, с които не са запознати и да ги представят като уж по-меродавни от наблюденията на хората, които живеят там
Само че на мен ми доскучава бързо от такива забавления, защото не предлагат нищо ново
За последен път - погостувай в норвежки къщи и виж сама какъв стил имат.
Пътьом провери и общежитията, за да натрупаш малко лични впечатления и за тях
А после можем да ги обсъждаме, защото не ми вярваш.

Във всички случаи се извиняват.
Освен ако не попаднеш на простак, каквито има във всяка държава.
Точно на тема учтивост не можеш да се заяждаш с норвежците - прекалено възпитани са и се извиняват за всичко, благодарят си за всичко и изобщо ... понякога и на мен ми идва вповече, но е така.
Като се срещнат си казват Takk for sist (благодаря за последния път), а на края на срещата - Takk for i dag (благодаря за днес) или Takk for nå (благодаря за сега).
След хранене казват на домакинята (или просто човека, който е сготвил) Takk for maten (благодаря за храната).
Туристическите ти впечатления едва ли са достатъчно изчерпателни, че да твърдиш, че познаваш нравите им.
Хайде сега, настъпил ме някакъв немец, не ми се е извинил и аз да кажа, че немците са темерути и не се извиняват.
Несериозно е.
За благодарностите забравих да добавя специалните благодарствени картички в книжарниците takkekort, с които благодариш на всеки за каквото и да е - подарък, пожелание, гостуване, че са уважили сватбата, рождения ден или каквото щеш.
Също е проява на добър вкус да упоменеш какъв подарък си получил, ако картичката е в благодарност за подарък, един типичен текст: "Благодарим, че уважихте сватбеното ни тържество и за чудесната покривка, която пасва чудесно на масата в трапезарията", "Благодаря, че дойде на партито за рождения ми ден и за страхотния Xbox, който обещавам да използвам ежедневно!".


Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 22.01.10 19:39.



Тема В теманови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 19:45



емигранти форевер, наистина възможностите са безбройни








by himbeer

Редактирано от himbeer на 22.01.10 20:38.



Тема Re: В теманови [re: himbeer]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.01.10 22:01



Много кичозно заяждане си подхванала. Зачетох се в темата и се загледах в тези линкове за студенски общежития, че ми стана интересно да ги сравня с българските. Покрай това проследих диалога ти с норвежката студентка.

Не знам каква е тая МОЯТА СРЕДА, с която се надуваш, но при всички положения и липсва класа. Претенции не липсват обаче. Който и както и да ти е поднасял на тепсия лукса и "твоята среда", едно е сигурно - нямаш качествата, за да се причислиш към нечия среда от по-висока класа. Всеки, който е достатъчно нахален да се подиграва на млад човек за по-спартанския му начин на живот, усилията и амбициите да постигне нещо сам, дори с цената на временни несгоди, не притежава класа.



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 22:42



Абе остави подигравките, тя коментира с "компетентен" тон нещо, което дори не е виждала.
Поне покрай нея си осъвремених понятието за "спартанските" условия на живот като добавих в тях екстри като например съдомиялна, хладилник с фризер, мебели и сушило за обувки в коридора.
Наистина спартанско като за студенти, спор няма


Неспартанските студентски условия сигурно включват позлатени прибори за хранене и бутикови сервизи.
Е, такива не предлагат тук, за съжаление.
И не само не е влизала в общежитие, но и в къщите не е влизала, но пак твърди, че са спартански
Забелязвам, че си позволявава смели обобщения и за други неща, но ... предполагам такова поведение се дължи на липсата на опит :)
Да е жива и здрава :)

Do what works or do what's right?

Тема Ako правиш разликанови [re: Aлиca.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 22:43



между лукс и шик, може и да разбереш за какво става дума и да прочетеш още веднъж диалога.

Нямам разбиране за студентки над 30, които се опитват да ми обясняват, че студентските общежития са луксозни

Та те не са и в нормалната норма на жилища, просто защото са общежития. И пак пиша, това е окей, защото са до време, НО НЕ трябва да се ПАРАДИРА с тях.

п.п. Иначе с бялото и черното се разбираме

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 22:50



Къде са тези студентки над 30?


Ама ти наистина не знаеш за какво пишеш
Разбира се, че са луксозни в сравнение с българските, каквато беше и цялата идея на диалога.
Който ти измести към скотските къщи, които всъщност никога не си виждала и "познанията" ти за норвежците, които всъщност не познаваш.
Обясних ти в по-преден пост (който ти си пропуснала), че не парадирам - поправям неточности.
А че ти не правиш разликата ... е твой проблем
Наистина забавно е, когато някой без познания ми обяснява какви са нещата, които са пред очите ми всеки ден

Do what works or do what's right?

Тема hehehe не на мен тиянови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано22.01.10 23:17



Къде ли са студентките над 30?!



Прочетох ти постинга, добра информация за хора, които имат културен шок на север Мисля че сме доста различни, не само сегашната ни среда, израстнали сме по различен начин и имаме различни убеждения, това е в реда на нещата

Не държа да разбирам с какво сравняваш норвежките общежития, мисълта ми беше, че те спадат към минимум екзистенц, това е окей, само ако бързо завършиш, иначе може да изкриви мирогледа, при теб явно се е случило, щом смяташ хладилника за лукс Да, позлатените прибори са лукс, но тук не става дума за това, а и ти си тази която говори за лукс, аз се придържам към нормалитета

Не, нямам познания как става номера да се запознаеш със норвежки студент по интернет и да се пренесеш в едностайният му апартамент в общежитията


п.п. Хехехе не ми дава мира, какво каза пак за 30те години?!

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано22.01.10 23:27



Имам една колежка над 30 и е доста разбран човек, други не познавам, а аз имам още време до 30


Ти ако познаваш покрай теб, хубаво, не ме интересува
Културният шок беше в самото начало, докато свикна с новата държава.
Нормален период, който всички чужденци в нова страна преминават, но само някои българи заклеймяват като нещо лошо
Виждам, че четеш избирателно, затова ще ти потретя, пък дано този път прочетеш - сравнявам ги с българските студентски общежития, в сравнение с които тукашните са направо луксозни и в сравнение с които хладилникът наистина се явява луксозна вещ.
Ама ти не си и влизала в българско студентско общежитие и не знаеш, аз погрешно реших, че знаеш какво е положението там
И аз нямам познания как става точно тоя номер, особено пък с изискването ти за едностаен, намери си някоя, която знае и я питай
Моят опит е по-различен, но неприложим за теб :)

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 22.01.10 23:28.



Тема Re: Ako правиш разликанови [re: himbeer]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано22.01.10 23:56



Че за мен са си луксозни след 5 години живот в Студентски град, София, щото съм нямала късмета да се родя в заможна фамилия, та да ми осигуряват комфорт, докато уча. При това си падам по спартанския начин на живот, защото мисля, че ако настъпи някога моментът да припадам от ужас, щото ми се мокрели плочките в банята, значи съм много закъсала ментално. Или пък да се подигравам на други хора, че се къпели в мокра баня - ауууууу! Само снимка на златното гърне, в което акаме липсва за по-голяма убедителност.



Възхищавам се на Виливар, че приема и харесва живота си такъв, какъвто е в настоящия момент. Аз не съм стъпвала в Норвегия и чета това, което разказва за тази страна, включително и дребните битовизми с интерес. Както и разказите за битието на всички, живеещи в чужбина в този клуб. По-хубави са от туристически справочници и реклами, щото истински.

п.п. а сега ще разкажеш ли малко за твоята среда, ако може и със снимки?



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 01:17



Много точно казано, Алиса.

Сега ще ти пиша бележка, за да не добавям към спама в темата, че за днес май се наспами достатъчно



Do what works or do what's right?

Тема Re: Ako правиш разликанови [re: Aлиca.]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано23.01.10 04:01



Я и аз да дам малко поле за изява на враговете ми. Нека да се израдват, на нещо, с което аз се гордея.
Говорим за хостели и приюти, нали така ?
Аз, когато пристигнах в града, в който живея сега..........пренощувах първите 4 нощи в приют. От тези, за които разказваше някой по-горе. Дето си приет, дадено ти е легло, храна, баня, но сутринта излизаш / заключват. Вечерта отварят и пак същото. Само дето ако се застоиш ...другарски ти се обяснява, че това не е безплатна квартира за докрая на живота ти. Това е за закъсали .
За мен атмосферата си беше доста страховита и аз си бях уплашен. Спях със всичкия кофраж.
Та, такива работи, скъпи ми съфорумци ? За мен си е било преживяване, experience, щастлив съм, че съм го минал и имам какво да разказвам на внуци.





Тема Re: Ako правиш разликанови [re: Koфтия]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 09:42



Ти като един галактически стопаджия си пътешествал из вселената. Поне винаги знаеш къде ти е хавлията.



Малееее, ма тук и врагове ли има?



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 10:27



Ти забрави, че това е български форум ли?


Враговете дебнат от всеки ъгъл

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Koфтия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 10:39



Хм, хостелите тук не са точно от този тип, а по-скоро стаи с няколко легла и отделен санитарен възел, в които плащаш почти символично за нощувка.
Или поне доста по-евтино, отколкото в хотел.
Е, там вече е спартанско - легло със завивки, маса, столове, нощни лампи, гардероб и перде.
Много популярни сред гостуващи за кратко и нежелаещи да плащат за хотел, както и за всички с по-ограничен бюджет, които искат просто покрив над главата.
Ходих на гости веднъж в един такъв в Осло, който беше пълен със студенти от цялата страна, заради някакъв концерт в града.
Стаята беше като болнична - три легла, всичко в бяло и само най-необходимото.
Леле, какви купони си правят там обаче


А за приютите като този, за който споменаваш, съм чувала, но не съм виждала.
Знам, че подслоняват там бездомници през зимата.
Като скова студа, споменаха по новините за акцията.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 11:03



Нормално е госпожата с червения никнейм да пише тъпотии, не и е за първи път

Наскоро една клубарка се беше жалвала, че не я разбира какво пише.
Не виждам повод за подигравка, ако докато учиш живееш в общежитие. Аз не съм живяла в общежитие, но съм влизала в български и обстановката беше по зле от норвежките.
За студентките над 30г, имам познати които учат и над 40г. Разбира се повечето на тези години учат задочно или дистанционно, защото работят. Не виждам нищо за подигравка. Освен от някоя заблудена селянка, дето смята, че след 25г е недопустимо да се учи.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 11:27



Аз очаквах по-интелигентна дискусия, но не се получи с този опонент, който борави само със спекулации и предположения


Предполагам е подведена от дезинформатора си, но това е риска да се доверяваш на такива
Винаги рискуваш да повториш грешката на този, който ти представя лъжите за истина, и да станеш за резил

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 11:27



Не, досега си въобразявах, че

даже и за българите.





Тема То има рекордьоринови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 11:31



студенти и на 70 - и влизат в новините като куриози. Има разлика между човек на 18 и такъв на 40 в способността да учи - ако не греша точно това се прави когато си студент...

Освен ако се отбива номер с цел формална квалификация/право на престой в чужбина-получаване на статус.
Общежитията са за хора без възможности (пари) за нормална квартира (свободен наем), временно жилище. Затова са и подигравките към разни заблудени селяни, прекарващи живота си по общежития, особено кога вече са "семейство" ...


Редактирано от jamie на 23.01.10 11:32.



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 11:34



Изглежда добре



Do what works or do what's right?

Тема Я на личнинови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 11:38



да преговорите кой е врага, време е за малко интрижки пак




Редактирано от jamie на 23.01.10 11:38.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 11:40



Какво каза, интриганте?


Сети ли се как разбрах кой е дезинформатора?


Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 23.01.10 11:45.



Тема Re: То има рекордьоринови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 11:49



Аз пък бях чела някъде, че най-добрият начин да си поддържа човек мозъка в изправност е като го натоварва цял живот с учене. Висококачественият непрекъснато образоващ се ум удължавал живота, разправят.



А заблудените селяни, които си харчат излишните пари за нормални квартири, пък като се позамогнат още - за пури по 20 долара парчето, на кого се издигат в очите? На хептен закъсалите си съселяни ли?



Тема Re: То има рекордьоринови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 11:51



Гледала съм по новините за такива 70г студенти, за мене не е нормално. Нали не искаш да сравняваш някой който учи на 40г със 70г?

Както вече писах познатите ми които учат на 40г е задочно или дистанционно, и работят. Обикновено учат магистратура, с цел да си повишат квалификацията и да си запазят работата. Абе кой кога и какво ще учи си е негова работа, не твоя.
Също и кой къде ще живее си е негова работа. Не съм и светила на Виливар да зная къде живее, също и ти



Тема Re: То има рекордьоринови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 11:59



п.п. Понеже госпожата от Германия нежно те нарича 'дебеланко' и сте на един акъл, защо не се вземете двамата.





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 12:02



Тук сбърка, черешке.
На него не му трябва да "свети" и да знае как и къде живеят хората, той си има фантазия за тази работа да попълва празнините


Пак добре, че не ме е изкарал над 40, че съвсем щеше да лъсне лъжата му
Другите лъжи ги позамазва някак

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 12:14



Сега се сетих, веднъж джеймса ме осведоми, че и аз живея на общежитие

А аз само си мисля, че живея на квартира.

Редактирано от 4ereshka на 23.01.10 12:16.



Тема Чети чети,нови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 12:20



учи учи - аз ще си живея нормално през това време. Когато трябва съм учил - който е дремал, сега да си доучва. Пък нека да си мисли колко е висококачествен ум и т.н., БАН зове балъците от тоя сорт



Излишни пари казваш? Мда, сигурно е много мъдро човек да прекара живота си в мизерия за да не похарчи някой и друг лев ... слава Богу не съм от тия.

ПП: Пурите са част от удоволствията в живота, няма как да разбереш.




Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 12:23



От него ще научиш невероятни неща за себе си.
Неща, за които не си и подозирала



Do what works or do what's right?

Тема Говори за себе си,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 12:27



какво съм правил аз нямаш и идея


Тия на 40 учат както каза - за да си запазят работата. Кофти сценарий, както писах и на Алисата - който не е учил достатъчно и навреме, после да се гърчи.

ПП: Не искам да сравнявам, за мен подобни схеми (учене на 40 от зор) подсказват че човека е бил недалновиден и сега прави нещата по трудния начин. Тоя на 70 го прави с други подбуди, наваксва по самочувствието си Както и да е, гледай си там новините и си живуркай




Тема Ще помисля по въпроса,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 12:33



ще ни светиш ли?






Тема А?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 12:33



шО казА?






Тема Re: Говори за себе си,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 12:37



Как да нямам идея какво си правил? Нали ти постоянно ни осведомяваш

За недалновидността, всеки прави грешки, човешко е. Един греши в избора на специалност, друг в избора на брачен партньор.......
А тези които познавам да учат на зряла възраст, хич не ми изглежда да се гърчат, ако го работят същото и им харесва



Тема Re: Ще помисля по въпроса,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 12:42



Разбира се, това не е за изпускане





Тема След тезатанови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 12:52



колко луксозни са едни студентски общежития иде времето да чуем лекцията какъв кеф е да се бачка и учи (а нищо чудно и да се отглеждат деца).
Ей-така представи си, докато се напивам, дебелея и боледувам и пътувам в представите си и какво ли още не - нямаш идея какво съм правил ама грам

Ооооще малко адаптация ми трябва в представите на 2-3 убитака тук - и ще си имам аватар




Тема полуoffнови [re: Bиливap]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано23.01.10 13:54



А това има ли някой да си го спомня ?
'Врагът не жали сили и средства, но нашата армия, съвместно с армиите на Варшавския Договор и начело с непобедимата Съветска Армия.......ще дадат решителен отпор.......'

Задължителен пасаж от доклад на партиен секретар в БГ, преди 35 години......Толкова ми го натякваха, и така ми го втълпяваха, че така ми се загнезди в съзнанието и никога няма да излезне от там.





Тема Цял оффнови [re: Koфтия]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 13:58



Комуняга а?


Знаеш ли още руски бре?




Тема Re: Цял оффнови [re: jamie]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано23.01.10 14:08



Браво пич, кеф ми направи тук обаче

. Честно. Мой човек си, тук специално. Няма да обяснявам защо, ще стане дълга и широка.....



Тема Eто така ми е на меннови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 14:20



А за приютите като този, за който споменаваш, съм чувала, но не съм виждала.
Знам, че подслоняват там бездомници през зимата.
Като скова студа, споменаха по новините за акцията.


Само че ти си на ЕДНО стъпало по-горе от приютите, а аз съм на няколко по-горе от студентските общежития



by himbeer

Редактирано от himbeer на 23.01.10 14:22.



Тема Ще трябванови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 14:31



да ти откажа, ходи да светиш другаде






Тема Re:нови [re: Koфтия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 14:33



Вчерашният враг днес е пръв приятел



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 14:34



Да, да, ти живееш в златен палат с прислуги, разбрахме.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 14:37



Черно и Бяло => интелектуално бедно

by himbeer


Тема След снимката ти на бележка,и с Алиса ли на бележкнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 14:38



Май се опитваш да замажеш, не си ли научила още, че дума и име говорят за теб и значат нещо?!

Хайде да припомня с цитати от всички ТВОИ постинги и твърдения относно студентските общежития в Норжегия:

Ти трудно поддържаш ниво на разговор, явно ще трябва да го правя аз.

Повече от най-необходимото е
Напълно обзаведени са.


Защото не си влизал дори да погледнеш какви са общежитията, а си пишеш ей така от скука
Снимката ти не е от общежитие, а от хостел


Ами за мен "най-необходимото" е наистина ограничаващо понятие ;)
За разлика от "напълно обзаведено", което вече включва и неща, които не спадат към най-необходимите, а се водят лукс (или просто екстри)


Не бих окачествила като потресаващи (още по-малко пък ПОТРЕСАВАЩИ) общежитията тук или нашите в нашия град

Аз не парадирам с нищо, описвам ситуацията такава, каквато е, за да опровергая неверните твърдения на хора, които никога не са виждали нещата, за които пишат.
Могат да си го позволят хората, имат такива общежития - е, и?
Трябва ли някой, който никога не е стъпвал в такова да лъже и да представя лъжите си за истина?


Ако този лукс наричащ ПОТРЕСАВАЩИ условия, то не трябва да стъпваш в българско общежитие, защото тогава съвсем ще полудееш.


Апропо, намерих една статия за български общежития в София, изглеждаха от същия тип като норвежките.

За лукс има ли какво да кажеш? Май е доста абстрактно понятие за теб



by himbeer

Тема Re: Чети чети,нови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 14:44



Докъм 30-тата си година се разписах с 2 дипломи, изпълнила съм нормата.


Ама нещо ми се преквалифицира, че само 3 професии за цял живот, както и да ги менкам, омръзват.

За мизерията не ти знам критериите. Тук на една булка и било мизерия, ако се изкъпе в баня със завеска и плочките и стоят мокри цели 15 минути, докато ги изсуши вентилатора, представяш ли си!
Ама добре ме подсети жената да си купя розов персийски килим за пред душкабината, че да се отърва от мизерията в тоз жУвот.

п.п. Пура не мож ме насили да запаля, аз горя тънки цигарки по 3.50 кутията. Беднотийка.



Тема Както се казва,нови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 14:47



половината ти джобни отлитат яко дим


Преквалифицирай се, криза е. Пък и без нея за рисувачи по стъкло едва ли има много работа.
Аз лично предпочитам да се развивам - а за целта е нужно време и добро владеене на една професия. Има хора които цял живот се пробват къде ли не - и си остават посредствени точно по тази причина, нищо лично




Тема Прединови [re: 4ereshka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 14:56



да се присъединиш към групата на неразбралите, въпросната cina2 беше обявена за хмм....тъпа, не знам как иначе да го кажа. Възражението й че не е разбрала, беше " Е да де

но в ежедневния разговор не е ставало дума за IнтерCитиEекспрес" пиша по памет, но стилът е този

Ако работиш квалифицирана работа, всяко доучване става във фирмата. Без изключения.

Ако това не важи за някой, то значи му се пече дупето на огън И аз лично подозирам моббинг по различни предлози.

by himbeer

Тема Re: Както се казва,нови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 14:58



Рисувачи по стъкло??? С пръст по заскрежено стъкло, още по-добре.



С това ли ти се изчерпват познанията за изкуството?



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 15:01



За себе си ли говориш?


Има и други цветове, ако не знаеш

Do what works or do what's right?

Тема Бъркаш изкуствонови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:02



с драскотене, драга


Бягай да усвояваш нова професия, мъжа ти пак ли е залепнал за монитора че те оставя да киснеш тук по това време ?




Тема Re: Бъркаш изкуствонови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 15:06



Мъжът ми вади хляба на семейството, залепнал за монитора. Съкратиха го като чистач, щото.



Няма начин да не бъркам за изкуството. С тез фалшиви дипломи в джоба...

Аре, че си ми скучен и не по темата. Няма какво да прочета от тебе.



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 15:10



Не разбрах защо ми пращаш моя стара снимка на бележка, но благодаря за рекламата


Аз съм скромна и не си правя самореклама, имам си достатъчно фенове, които да ми правят
С Алиса си писахме други неща, теб какво те интересува?

Хубаво ме цитираш, но поне да беше посочила кое не вярваш да отговаря на истината?
Ох, забравих, че ти в общежитие не си и стъпвала, нито тук, нито в България, нито където и да е - няма как да знаеш и няма значение в какво вярваш или не
Дай тази статия да видя и аз напредъка в студентските общежития в България
За разлика от теб аз не искам да коментирам неподготвена

Do what works or do what's right?

Тема Яко,нови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:23



диплома "драскач по стъкло"

Какви са изпитите?
Представям си салама на семейството - щом така се вади хляба (знаеш че знам и той с какви глупости се занимава щото) Ако не го бяха съкратили, сигурно щеше да те вземе и теб като чистачка? За ожалване си е ...




Тема Дай МОЛЯ, Заповядайнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 15:31



Бях любопитна и за българските студентски общежития, манерих тези картинки, казаха ми и прочетох, че са ремонтирани, показаха ми и гадна стая, която пак влизаше в графата на български И норвежки общежития. Както писах, това е минимум екзистенц и човек не трябва да се оставя да бъде издялкан морално и психически отъ това. Така че бързото завършване е най-добрия вариант.









by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Frenger (She)
Публикувано23.01.10 15:32



В отговор на:

Апропо, намерих една статия за български общежития в София, изглеждаха от същия тип като норвежките.




извинявам се ,че се намесвам,но ти превърна темата в квартална злободневна седянка..не разбрах какво целиш с интрижката си? може би да обидиш Виливар на лично ниво или да покажеш колко стойностни са бг общежитията, в който съжителстват хора,плъхове и хлебарки ,а дългоср. наемателите се принуждават да извършат ремонт за престоя си,за да не им падне..тавана на банята на главите...мдам..това в статийка не може да се прочете

чест прави на момичето ,че се развива интелектуално, същевременно доста противоречиво е поведението ти на жена от класа,каквато твърдиш,че си...

Барбарела трябва да закл. тази безсмислена тема..



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 15:36



Стандартът zа студентските общежития (обzавеждане) е почти същия и тук.
Цените варират от 180Е до 250Е, жилищната площ не е голяма, всичко е на крилете на фантаzията и ИКЕА


По важното е социалната подкрепа от държавата. В zависимост от доходите на родителите, може да се иzбегне таксата zа семестър, zдравна осигуровка...
Всички студенти работят на 400Е джоб, който е беz данъци. Луксове и глеzотии няма, дрешки H&M, гурмет меню от менzата, малолитражна кола, често по_стара от тях
Като имам време, ще постна една автентична снимка от стая в общежитие



Тема Хм,нови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:41



няма ли един нормален емигрант в тоя клуб ???




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 15:43





Ето я статията:

Ти прочете ли я?

Уау, луксозен хотел казват
Уау, ремонтиран е един блок!
Ами другите блокове знаеш ли в какво състояние са?
Не знаеш, ама Гери ти е описала
Цитат от статията: В студентските стаи има всички екстри.
Уау, виждаш ли сега?
После аз съм ти крива
Спри да се излагаш и замени теорията с практика с посещение на място
Освен ако пълните с хлебарки мизерни и ПОТРЕСАВАЩИ условия в Студентски град не са прекалено гнусни за префинения Ви крак в позлатената обувка
Такова нещо като Студентски град тук няма.
Ама за пореден (и не последен) път - ти не си виждала нито едното, нито другото, за да знаеш

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 15:47



Звучи интересно


Чакам да видя снимката
Разбира се, че идеята на студентските общежития по света не е да предлагат лукс, а съвсем нормални жилищни условия и удобства, които за хората от Голямото Добрутро, се виждат ПОТРЕСАВАЩИ, а за българските студенти в Студентски град - луксозни.

Do what works or do what's right?

Тема Понеженови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:49



живея на под километър - посетих на място.
Затова и знам другите блокове в какво състояние са, може с чиста съвест да си метнеш въжето сега



ПП: Не виждам как би имало Студентстки град в норвежките <60 000 души градчета. Населението на самия Ст. град най-вероятно е съизмеримо с "големите" норвежки градчета, изключая Осло (то и столица хахаха)




Тема Зависи от стандарта.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:52



" съвсем нормални жилищни условия и удобства" = 10-12м2 дупка с удобства като легло 1 персон и рафтове? Не, благодаря. Това може да е твоя "стандарт", но за мен е квадратура на баня с тоалетна. Удобствата не ги коментирам, човек може да се обзаведе както си иска с няколко заплати само (не и твои).




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:01



Прочети пак поста ми, дано го разбереш от втория опит


Знам, че ще научиш нещо ново сега, но тук има доста Студентски градове
Които продължават да си съществуват независимо дали на теб ти се вярва или не и за разлика от софийския Студентски град, който не е бил ремонтиран от 40 години според онази статия, не са гетоизирани
В допълнение има и отделни блокчета и къщички, които не се казват Студентски град, а носят наименованието на улиците, на които се намират
Блокчетата от 60-те години на миналия век, които бяха част от единия студентски град и бяха известни като едно от най-старите студентски градчета, бяха съборени преди повече от година и сега се строят новички на тяхно място :)
Да, знам, че всичко опира до парите, но да се сравняват тукашните условия с българската мизерия и то от хора, които не са виждали и двете .... смешно е

Да, наистина е много смешно да слагаш знак на равенство между две държави със съществена разлика в броя население (хахаха) и в стандарт на живот (хахаха х2)

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:06



Извинявай, но не съм съгласна, че пълните с хлебарки, неремонтирани, олющени стаи, с легла с разбити пружини и гнусни дюшеци, с ронещ се и капещ таван в банята и тоалетна, която нормален човек ще се замисли преди да ползва, заедно с врати, които заключени се отварят с един ритник (и хората си купуват решетъчни врати в допълнение за малко повече сигурност) и прозорци, от които духа еднакво независимо дали са отворени или затворени - са стандарт за нормални жилищни условия.
За теб са, но за мен не


Като гледаш квадратурата на баня с тоалетна, обърни внимание на квадратурата на баните в Студентския град до теб.
Даваш ги за пример понеже

Do what works or do what's right?

Тема Ми добре.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:07



Това е нова сграда в квартала. Наем в подобна е около 200Е/месец без консумативи за около 60-70м2 двустаен. Нов.

Колкото до останалото:
Население Студентски град (квартал) : 80000 жители - по времето когато София официално е била 1 150 000 ... сега е над 2 000 000. Както казах - в Норвегия само столицата Осло може да си позволи подобно градче (всъщност тук е квартал). В останалите случаи градовете биха били по-малки от въпросния студентски град... освен ако 2-3 гълъбарника от постингите ти по-горе се наричат така на местния ви диалект.
Въпрос на стандарт, нали така?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:10



Именно


Е, таzи снимка може да се стори малко "потресаваща", но си е едно към едно с действителността по време на сесия
Да допълня_ Интернет и ток влиzат в цената на наема.
И още едно уточнение_не е моята стая, а на моя "калпаzанин"

Редактирано от Muskat на 23.01.10 16:11.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:17



Това ли са блоковете на Студентските общежития там?


Да?
Сигурен ли си?
Не живеят ли в такива?





Много си зле наистина ... сметни съотношението между населението на града и живеещите в студентските градове, не размахвай random цифри
Разбира се, че 80 хиляди не е много, когато имаш град с население около 2 милиона.
Това значи, че за същите мащаби в Осло трябва да има 20 хиляди студента.
Само в UiO са над 25 хиляди, има и други висши учебни заведения в града.
А в нашето село на 170 хиляди население има 30 хиляди студента.
Смятай си сам малко ли е или много
Ако можеш да смяташ, разбира се ... нали така?

Сега разбрах, за теб е важна бройката студенти ... а не съотношението студенти/население
Мисли, мисли

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 16:20



Е, таванът на банята чак не.


Никога не съм живяла в общежитие. Но мои състуденти все ми казваха:" Губиш, губиш, знаеш ли колко е весело при нас". Канили са ме на купони и веднъж на рожден ден при тях. Та тогава, във вихъра на веселбата в тясната стаичка, един шкаф се стовари върху нас...И досега като се съберем си спомняме случката и се смеем.
Условията на живот не са всичко важно на този свят. Особено когато не зависят изцяло от теб. Ако можеш- променяш ги, ако не- приспособяваш се към тях.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:20



Виждам, че се вихрят усилени учебна и творческа дейности


Само да попитам, тази стая е кухня и хол ли или нейде има и легло и гардероб?

Do what works or do what's right?

Тема Като казахнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:21



квадратура - повдигнах темата защо нормален човек не би живял в общежитие. Но май и тук стандартите ни с тебе са различни, мда...






Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:21



Емигрантите са в "Немили_недраги"
Ревиzирай си понятията или навярно се иzключваш като европейски гражданин???



Тема Някоганови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:24



блоковете са изглеждали наистина така. После е последвала вълна ремонти и в момента общо взето алуминиева или ПВЦ дограма е де-факто стандарт например. Но в подобни блокове се живее срещу 50Е/месец с режийните, те са за съвсем съвсем изпадналите... хм, сега разбирам защо точно там гледаш



Виждаш ли, като смятам съотношения - цяла Норвегия се събира в една София. Малко смешно нали Изглежда трябва доста внимателно да те чета - като казваш "град" да си представям село и така ... разликите не са само в мащабите




Тема Моженови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:26



да не си ревизирам понятията и пак да съм европейски гражданин, не смятам че можеш да преценяваш

Май ще излезе прав оня, който беше писал в клуба че емигрирате от БГ дъното в нечие чуждо.. дъно




Тема Съвсемнови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:28



приемливо.
Макар че хаосът е пълен, но какво пък толкова






Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:29



В един от блоковете на УНСС от тавана на миниатюрната баня се ронеха парчета мазилка върху главите на дръзналите да си измият ръцете


С много чудене съм се навивала да отида няколко пъти на купони там и едната кака излезе веднъж от банята с коса, посипана с бели парченца.
Засмя се и каза: "Таванът пак започна да се срутва"
В стаята си бяха облепили с тиксо прозорците да не духа, бяха си налепили какви ли не плакати един до друг по стените да не се гледа мазилката изпод скъсаните тапети, вратата трябваше много старателно да се сритва, за да се отвори/затвори, балатумът беше раздран на много места, някой беше повръщал по стената ... абе ужас, ужас
Вярно е, че условията не са всичко, но има един минимум, под който просто ...

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:33



Съгласна съм, че нормален човек, не би живял в Студентски град в София, да.
Освен ако наистина няма друга алтернатива.
И тук ако общежитията бяха като тамошните, не бих се навила да живея така.
Но понеже случаят не е такъв, са чудесни за година-две, докато се нанесеш в собствен дом



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 16:34



Статията е интересна. Коментарите също (840 лв/кв.м. ремонт)

. Доколкото разбрах само една малка част от общежитията изглеждат така и по разбрани причини не показват как изглежда неремонтирано но заселено със студенти общежитие. Защо - всеки си има своите идеи.

Не разбирам само защо се препирате тук, наистина. Теб като студентка онова функционално жилище (от линка в друг пост) те устройва, за сега. Форумния тарикат пък се перчи че банята му била 12 кв' м. 'Еми всеки с кусурите си.

И на Хумбеер и се чудя как успя да се счепка баш с теб, щото и двете сте доста свестни клубари, доколкото помня. Май никой (освен Кофтия) не помни/споменава колко трудно му е било в началото извън България. ...Или го е срам да си го каже, знам ли?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Перчи?нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:38



Установяваме стандарти, горски

И ми се струва че бая народец тук е по стандартите за изпаднали просяци ама нейсе, чакам да дойде твоя брат-близнак Гадола че уж поне той малко по-успял в живота. Възлагах надежди и на Кофтия ама нещо не му е ден...




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 16:39



Така е. Но къде да отидат толкова млади хора, желаещи да учат и да се развиват? Имаше и такива на квартири, но бяха не повече от десетина души от целия випуск. Други бяха отседнали при роднини. Но даже някои от тях се преместиха в общежитията на Студентски град. Понеже искаха да са самостоятелни, а не да притесняват някого.

Та който както можеше се оправяше.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:39



Значи ако са с ПВЦ ти е достатъчно?


Ама вътре влизал ли си да видиш?
Аз ще се радвам, ако оправят всички блокове, но не само да сложат ПВЦ, а да стегнат и стаите ... защото никой не заслужава да живее толкова скотски.
Както знаеш, трябват пари ... които май все не се намират.

цяла Норвегия се събира в една София
Да, наистина е смешно, че не знаеш колко е населението на Норвегия
Определено разликите не са само в мащабите, а и в стандарта на живот, покупателната способност и цялостната удовлетвореност от живота
Само хора като теб се кефят да живеят в град с 2 милиона население и убийствени задръствания, мръсотия, некачествени въздух и вода.
За твоя поредна изненада, тук не е така
Да не започваме да сравняваме българските села с норвежките, защото там положението е още по-плачевно

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:42



All in one


Аz съм го документирала с ГСМа от вратата на спалнята, в която определено няма да се побере леглото на Жоzефина, но zа творчески дейности става Отделно има баня с душ кабина и тоалетна. Доколкото си спомням, има вграден гардероб в коридора. Не съм го отваряла, zа да не викат спасителните отряди да ме търсят



Тема Ти ви вече колко ?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:46



3-та годинка ли, драга?
Нормален човек не би живял и в дупката 12м2 в норвежкото, да не говорим че в София двойка рядко би останала в общежитие - и то само ако е изпаднала здраво. Хората си взимат живота в ръце навреме, общежитията не са опция изобщо.

ПП: Собствен дом - как звучи само а?

Спести ли вече от помощите - за собствен дом Ох, всъщност защо съм толкова груб - има прекрасни къщи на "главната" в Трьомсо. Малко са дъсчени... ама то е от стандарта, твоята сигурно ще е в друг град - като този


За сметка на това има уникален нов дизайн ... е пак с чам ама кой както го разбира




Редактирано от jamie на 23.01.10 16:48.



Тема Re: Stanдарти ли установяваш илинови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 16:47



се перчиш като селски тарикат с 12 кв' м' баня пред студентка в общежитие и пред цял форум "изпаднали просяци"? Нейсе, свикнали сме ти та едва ли можеш да се изложиш още повече но дерзай.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:49



Да, 6.6 млн. лева струва обновяването на един блок.
По блок на година и като се ремонтира всичко, първите пак ще са за ремонт.
Нашият апартамент е идеален за двама души и има всичко, от което се нуждаем, че и повече


Да, определено ни устройва във всяко отношение за година-две.
Не виждам защо да се набутваме да плащаме повече за същите условия, само да се хваля, че не живея на общежитие, а на свободен наем
Тия номера минават само в София, където разликата между свободния наем и стаичката в Студентски град може да е ПОТРЕСАВАЩА
И аз не знам какъв й е проблема, но като гледам какъв учител има ... започнала е да пише като него, но поне си призна, че не е стъпвала в общежитие, с което обясни абсолютната си неосведоменост
Нека си говорят наизуст, става забавно да ги опровергавам с факти, а те сами се излагат

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 16:51



Твоят" калпазанин" ,ако поразтреби малко, ще видиш, че друг вид ще придобие стаята му.


Заснеми я и изпрати снимка пак. Ще има огромна разлика.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:52



В Студентски град трудно ще си самостоятелен, но отделно от семейство и роднини - да


По-тъжното е, ако замениш мизерната стаичка в Студ. град с някое още по-мизерна панелка под наем в Дървеница например ... но не е за подигравка, кой както може се оправя, да.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:53



Какви 12 квадрата баня и ти, това е половината квадратура на панелката му


Винаги може да се изложи и повече, виж какви ги плещи в темата

Do what works or do what's right?

Тема Че какнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:54



бих могъл да съм, аз съм на хиляди километри оттам ...


Дреме му на някой дали ще се радваш, и с тебе и без тебе все тая. И парите които са използвани не са от тебе, така че може да си гледаш работата.

Виж тук си права. Дори и София не може да настигне "стандарта" ви, толкова скъпо никъде в България не е било. И да, не сме удовлетворени. Искаме шибания студ, шибания мрак, шибаните данъци - всичко искаме. За да сме удовлетворени "по норвежки"

ПП: За селата пак си права. Имам чувството че в Норвегия ги наричат "градове", нямам идея защо...




Тема Re: Моженови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:56



Екzистенциалните аналиzи ги оставям zа теzи, zа които негативиzмът е житейска философия. Аz просто се радвам на живота





Тема Да не стенови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:57



ми свиквали, не съм ви карал.
Тая "студентка" ще живее цял живот на общежитие ако не я изгонят все някой ден хахахаха

Сигурно от висок стандарт ще да е така, ще я почакам да се обясни и тука. Така е живяла и в България, така живее и другаде - обикновен паразит.

Виж сега, манго. За мен е нормално човек да не спи прав, затова и 12м2 не ги броя за нещо особено. Ако за теб е перчене, само мога да те съжаля...




Тема Много си осведоменанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 16:58



На теб наистина ти се струва абстрактно




Аз мисля, че на човек му се полагат поне 40 квадрата за живеене. Ти си под нормалното. Не се опитвай да налагаш ТВОЯ стандарт.

Аз не се опитвам да налагам моя, опитвам се да напомня средната статистика.

by himbeer

Тема Като каза,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:01



та се сетих - при мен има място за 6 души. По Норвежките стандарти


ПП: Съгласен съм с теб че е мизерно, по последни разчети трябва да се преместя скоро в поне 100м2. Макар че 120м2 е оптимума.




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:01



Пак random цифри вадиш и заключения, ама да не казвам от къде, че е неприлично



Виж каква сладка къщурка:


И тази:


И тук:


Не можах да спестя от помощите, нали искаше да ти ги пращам, за да закърпваш месечния ти бюджет, че заплатката ти не стигала?
Може ли да си такъв късопаметен

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:04



Радвай се на мръсотията и лудницата в София, нали си софиянче вече



Do what works or do what's right?

Тема Като гледамнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:05



как разликите между 4-те са в цвета, ще да са от проспект. Светлото бъдеще по норвежки, иначе казано - норвежката мечта. Мечтай, това е безплатно



ПП: С твоите помощи си платих ГСМ-а, много малко нещо... изцоцай твоичкия малчуган за още




Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 17:06



Това е в минало свършено време.
Функциите по раzтребването вече са в сигурни ръце





Тема Гастарбайтерченови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:07



съм, от 15 години

То затва и пиша в тоз клуб - сродни души ...
Не ме мисли, наслаждавам се на предстоящото гръцко турне. Обещавам да пия едно малко и вместо тебе - на плажа




Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:08





Мисли си, мисли си.
Средната ти статистика включва позлатени прибори, басейн на покрива, няколко декара частни градини с фонтани, прислуга и балдахин около леглото.



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:09



Пу пу, на този разкош в който живееш, си опрял да се доказваш пред непознати във виртуален форум.
100 квадрата с гаражната клетка ли?
Тц тц



Do what works or do what's right?

Тема мммм,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:11



балдахин звучи добре! А приборите предпочитам сребърни вместо позлатени, изтърква се...



При Химбеер ли каза че има тия екстри?




Тема Чисто,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:12



по стандарт. Де да беше за доказване... то си е беля на главата






Тема Много си изчерпананови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 17:12



с останалото не ми е чест да ти се подигравам, не исках да оставям нивото на дискусия да се определя от по-простоватия.

by himbeer


Тема Наистина интелектуално беднонови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 17:14



На теб май наистина не ти се вярва за квадратите



За балдахина успя да объркаш и джейми

by himbeer

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:14



Това е стандартна къща тук


Предполагам снимката е направена, за да се смени цвета
Тц тц, какъв паразит си - не стига че те издържам с лични средства толкова време след като ми просеше, пращам ти пари да си плащаш наема, режийните и за бензин за трошката, ами и за още ревеш
Ще ти спра преводите, ей - да се научиш да работиш и сам да си изкарваш хляба, няма вечно на мой гръб да лежиш
Научи се да се простираш според късата ти черга

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:15



Аха, отивай да я сваляш



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:18



Ти много отдавна свали нивото на дискусията като започна с неговия подход на "абе не съм виждал, ама сигурно е така, щом аз го казвам"


Другите се опитаха деликатно да ти намекнат нещо, но в бързината си ги пропуснала.
Или може би са те разсеяли от частния филхармоничен оркестър, който ти свири в дневната на уше?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 17:19



Значи всичко е наред.

Пък и забелязала съм, студентите, живеещи в общежития винаги си помагат. По време на сесии, например. Винаги лекичко им завиждах как учат заедно- по двойки, по някакви съседски стаи. Даже си бяха направили съревнование за един изпит. Извличаха най-доброто от това, че живеят при еднакви условия и се забавляваха.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 17:23



Евтино е да подхвърляш топката, не можеш да сътвориш нищо, с нетърпение чакам да те прочета след още 4 години



А за мен е трудно да се наведа до нивото, но съм обективна за твърденията си и не се опитвам да налагам каквото и да е или да принизявам хора от една и съща прослойка като зелени и по-зелени.

by himbeer

Тема Значинови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:29



я харесваш и препоръчваш?






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:30



Наистина не вярвам на твоите думи


Като гледам с каква лекота предпочиташ да говориш просто ей така без да се информираш и да вадиш заключения и обобщения от единични примери (1 блок в България бил ремонтиран = стандарт в българските студентски общежития) ... освен да си мисля, че си си забравила класата някъде по пътя ... друго няма какво.
Иначе щеше да ти личи в поведението и разсъжденията, ако имаше такава.

Как ще коментираш следните цифри:

Виждаме, че закръглянето ти на 40 е горната граница, която всъщност е 37.
Долната граница е 9 квадрата.
Сега да сметнем средното между 9 и 37, за да видим средната статистика.
Можеш ли сама или да подсказвам?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:31



Не я харесвам, но ти я препоръчвам.
Според мен сте на един акъл и ще си паснете


Не бих я препоръчала на хора, които уважавам обаче.
Без да се засягаш.

Do what works or do what's right?

Тема Пак пророкуваЗнаеш ли...нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 17:32



опс,

Редактирано от OнзиCъщия123ит.н. на 23.01.10 17:49.



Тема Предвиднови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:32



твоята репутация - ще я взема






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:35



Да, определено хора с моята репутация не се сближават с хора с ... твоята


Така, де ... подбирам си средата

Do what works or do what's right?

Тема Бре,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:35



значи да се равняваме по минимума ... брррр ! А като си помисля - и Азия влиза сигурно в статистиката ?




Тема Правилнонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:36



за едни 9 е ОК, за други 37 е малко...




Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 17:40



Обмяната на опит става също с интернационалната кухня и еzиците. Знам, че след купон, всички се включват по почистване и миене. Няма място zа миялна машина, тя се води лукс





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:42



Научи се да четеш.
Говорим си за средни статистики, не за минимум и максимум



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:44



миялна машина, тя се води лукс


Домашното суши, което опитах на един такъв купон, беше в пъти по-вкусно от ресторантските

Do what works or do what's right?

Тема Затуй спрях да ям хляб.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:48



Минах на салам


За разлика от 4-те къщички в проспекта "Норвежки мечти" ми се струва че по-вероятно ще живееш тук:


Разбира се, ако някога изобщо родителите на малчо снесат някоя и друга крона ...




Тема Хехехенови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 17:48





Виж сега, манго. За мен е нормално човек да не спи прав, затова и 12м2 не ги броя за нещо особено. Ако за теб е перчене, само мога да те съжаля...


Виж сега, селяндурче. Не плещиш глупости от вчера завчера и всички са ти го казвали по няколко пъти че селяндурския ти манталитет си личи от почти всеки твой пост. Та продължавай да се перчиш ако това ти помага да се почувстваш по добре. Все някой балък ще ти се върже за няколко поста колко си велик и преуспял, как ти върви в живота, в какъв огромен 'партамент живееш и как...как беше...се каниш да ходиш на морски риболов в Гърция.

Май съм изпуснал поста ти че кат' си следвал си живял на Оборище поне в дуплекс' апартамент, ако не в частна къща с дворче 5-600 кв. м. поне., за разлика от средностатистическите студенти от провинцията. Евала, машалла и три пъти аферим за което. Само дето пусто сме чели по форумите и други неща за теб от мацки дет' са те срещали в реала по два пъти наведнъж - първи и последен. И не преди много време.

Дерзай, ако нямаш нещо по свестно да правиш.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Именно,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:50



хич не искам да се чувствам като средния китаец или индиец например.
Пълна мизерия, освен Норвегия май няма друг по азиатския стандарт в Европа А?






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:54



Мечтите са безплатни, нали така?
Мечтай си, жирафче



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 17:55



Само тази глупости ли успя да измислиш за толкова време?


Слабо, слабо.

Do what works or do what's right?

Тема Там е и разликата,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:58



манго. Вие си четете по форумите, аз пък си живея както ми харесва. Темата се оказа изключително полезна според мен обаче, сега е твой ред за кирливи ризки. Разкажи сега за себе си и колко е готино в иСраел да се посмея и на тебе






Тема За слаб опонент-нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 17:59



толкова. Няма да гърмя по врабчета с топ я...






Тема Моитенови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:01



ги посбъднах вече, даже си намислих и нови


А ти кога ще почнеш? Още малко и ще ти стане късничко за нещата в живота, после само едното философстване ти остава




Тема О да,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:02



винаги професионалните готвачи се справят по-зле от аматьорите, всеизвестен факт е. Сред тия които гледат сушито в ресторантите само онлайн




Редактирано от jamie на 23.01.10 18:02.



Тема Re: Там е и разликата,нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 18:07



Вие си четете по форумите, аз пък си живея както ми харесва.
Съдейки по количеството постинги ти май живееш в нета ама ако ти се харесва - дерзай, не пречиш много.



I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:11



А, ти толкова си можеш


Никой не очаква повече от теб, макар че можеш поне веднъж да ни изненадаш приятно.
По обичаен сценарий като ти докажат, че грешиш, започваш с опитите за лични обиди.
Изчерпаност на аргументите и безсилие от твоя страна за смях на публиката.
Една и съща плоча си въртиш.

Do what works or do what's right?

Тема Аха,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:12



плащат ми на бройка






Тема Многонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:14



насериозно се взе - в тоя клуб има само един фактор който бих взел под внимание


Изпадналите не сте в положение да съветвате никого - предвид житейските ви резултати.




Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:16



Не само това.
Той живо се интересува от живота на другите хора заради неудовлетвореността от своя.
Явно се опитва да изживее несбъднатите си мечти чрез техните успехи.
А когато чуждото щастие му дойде вповече, започва да си измисля разни неща, за да залъже нараненото си его.
Но за да звучат по-достоверно фантазиите му, се опитва да убеди в тях и други хора :)
Тогава започва да вярва в собствените си бълнувания още по-усърдно.
Толкова е елементарен и предвидим



Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 23.01.10 18:18.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:17



Пак нищо ново от теб


Дай си почивка за днес, издишаш.

Do what works or do what's right?

Тема Кой го казанови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 18:26





by himbeer

Тема Я!нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:32



Да ти се намират балдахин и сребърни лъжици?






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:33



Как кой - една от тези, които му се смеем


Не четеш ли в клуба или четеш само неговите постове?
Гледам и на теб започнаха да се смеят ... определено сте един за друг

Do what works or do what's right?

Тема Ахамнови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 18:34



Сутрин и вечер са едни от най-сребърните



by himbeer

Тема Ще ми се смеятнови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.01.10 18:36



ако пратя Закона За Защита на Бедните Студенти, относно квадратурата



Защото ако няма официално определение на минимума, наистина ще спите в стаички с размери на тоалетна!

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:40



Сметна ли средното на 9 и 37 или те затрудни?



Do what works or do what's right?

Тема Абе нещо не е в ред.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:50



Ох да, сетих се! Бягай да уговаряш интригата на лични с Алиса и Сие, тъкмо се зачудих какво липсва в тази чудесна съботна вечер

Самичка си много недъгав опонент...


Редактирано от jamie на 23.01.10 18:50.



Тема Точно катонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 18:52



вица - в една фирма на обяд служителите хапвали средно по 2 кебапчета. 1 за работниците и 3 за шефовете ...




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 18:58



Хванала те е параноята и реши, че с Алиса си пишем за теб?


Горкото, колко трябва да си зле наистина
Утре, ако си навит, ще ти помогна пак да се изложиш като те затапвам и опровергавам успешно
Стана ми скучно, защото днес не си във форма и глупостите ти не са на обичайното ниво.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Точно катонови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 20:46



Глупчо, в България няма отделна специалност "стъклопис". Различни витражни техники се изучават в рамките на 2 семестъра в специалност стенопис.
Ама си тракаш тук глупости, колкото да не заспиш. Ми прочети, образовай се поне от гуглето, ве. Информация бол.



Баламурник!



Тема шТи подарянови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 22:29



блокче и боички - за следдипломна квалификация


Имаш и ти "професия" - слънце... и 10 такива да "преквалифицираш" - ползата все никаква




Тема Re: шТи подарянови [re: jamie]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 23:34



Имам три професии - слънце, ма нещо не ме свърта все в ателието. Та, мисля да ставам тираджийка.


Като изкарам тапия, подари ми от твоя мехлем за хемороиди, по-голяма файда ще имам.



Тема Тираджийствотонови [re: Aлиca.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 23:40



ще ти го преподадат на Околовръстното най-добре ми се струва



ПП: След малко и от бутилките ми с водка ще ти се прииска, а не щеш ли мааалко шкембе да ти присадя А?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано23.01.10 23:56



Ма'ни, ма'ни......тя стана 'благодарение на взетите мерки - работата бе .........изпусната'.





Тема Re: Прединови [re: himbeer]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано24.01.10 11:07



Значи който не те разбира какво пишеш е тъп? Явно много са тъпите хора в дирника. Но аз отлично те разбирам. Още като ти прочетох първите постове ми стана ясно, че ти е изгорял горния реотан.


А за джеймса се радвам, че си е намерил сродна душа. С някои клубарки с които се срещна не се получи. Може пък да си паснете. Ако си пада по кестеняви закръглени дами 'секанд ханд' с лимки в главата



Тема Ако не си догледаланови [re: 4ereshka]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано24.01.10 14:57



Тема Re: [re: 4ereshka]
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано 24.01.10 14:44



Кестеняви?
На мен ми се стори, че е червенокоса или някакъв червеникаво-оранжево неопределен цвят



Иначе темата се изчерпа



by himbeer

Тема Избихме на романтика хахаха :)нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.01.10 15:06



"My eyes are grayish bluish green But I’m told they look orange in the night My hair is reddish blondish brown But it’s silver when it’s wet And all the colors I am inside Have not been invented yet"






Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.01.10 15:29



Странно, изчезнал ми е поста, но мерси, че си го пуснала пак


Оранжева ли ти е косата?

Do what works or do what's right?

Тема Странно,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.01.10 16:16



изтрила си си го ... ама си позакъсняла


Досрамя те? Невероятно




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано24.01.10 22:32



От какво да ме е срам?


Аз да не съм като теб да мишкувам?

Do what works or do what's right?

Тема Re: Много си осведоменанови [re: himbeer]  
Автор tida flyr (непознат )
Публикувано02.02.10 10:02



Славееее, айде стига ма мила

уля се ти много. И кво си взела да лъжеш на колко години си далече си от 30 ама друг път в атола пишеше друго делят те най-вероятно месеци от юбилея или вече сте го отпразнували с младежа



Тема Хуух....нови [re: tida flyr]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано02.02.10 19:02



Чиста ми е съвестта.

Помислих, че аз не съм разбрала за какво става дума и да съм й сложила някоя година отгоре.

Гледах, слушах, смятах, все около 30 излизаше. Макар че възрастта сама по себе си не би трябвало да е нещо особено, но студентка, учила близо 4 години и имаща планове да учи още 4, и сега да е на 30 год., това не го разбирам.

Та аз съм с 2 години по-млада от нея и дъщеря ми ще я настигне по учене, ако така продължава

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.02.10 19:34



Много е весело, когато хора, които не ме познават, пишат за мен все едно ме познават


Все ще им излизат криви сметките, няма начин
Добре, че си ти да ми кажеш, че имам планове да уча още четири години, защото аз не го знаех това.
Абе ако не си ти, съвсем нищо няма да знам за себе си
Както например не знаех, че съм над 30

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 02.02.10 19:34.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор tida flyr (непознат )
Публикувано02.02.10 19:42



знаеш знаеш ама се опитваш да "мишкуваш" Ми не си първа младост ,кво толкова.Възрастта не е порок.Порок е лъжата.Ама ти я нямаш за нищо така че ....жива и здрава



Тема Re:нови [re: tida flyr]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.02.10 19:48



Съвършено си права, че лъжата е порок.
И не разбирам защо някои хора изпитват такова задоволство да лъжат, когато говорят на/за непознати.
И защо като лъжат не вземат да ме подмладят с няколко години, а все ме състаряват значи?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор tida flyr (непознат )
Публикувано02.02.10 19:54



Защото не са лъжци

като теб стига с тия години....за всички е ясно че си на 30! аз съм на 34 и не ми пука. ама имам и дете и съм завършила 2 пъти университет ;) там е разликата;) схващаш ли ? сигурно не.Това не го умееш ;)



Тема Re: Прединови [re: himbeer]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано02.02.10 20:07



Не помня кой ме е обявил за тъпа, ако си била ти - баш ми е драго. Нямам никакви проблеми да бъда наречена така, знам си че не съм и не се обиждам. Да не ровя назад да покажа за каква велика твоя мисъл, наразбрана от мен, ставаше въпрос.
В ежедневието си не използвам този израз за влаковете, не знам как по-ясно да ти го обясня и не можах да "стопля" за какво ставаше въпрос.
Но ти за пореден път показа "финеса" си.





Тема Re:нови [re: tida flyr]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано02.02.10 20:12



Чакай да те цитирам, току виж се замислиш малко:
Порок е лъжата.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор tida flyr (непознат )
Публикувано02.02.10 21:36



Няма нужда от цитати :))))) Стана смешна и всички те взимат на подбив тук.





Тема Re: Емигрантинови [re: tku]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано04.02.10 22:58



Да кажем:

първо трябва да знае много добре езика
след това упоритост, гъвкавост, да не му пука от подигравки, да не им се връзва на манталитета им на живот, с една дума да бъде над всичко това
и с малко късмет, успява се

днес един от тукашните ми каза: аз съм впечатлен от теб, толков амлада и толкова неща си постигнала

та така е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.