Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Някоганови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:24



блоковете са изглеждали наистина така. После е последвала вълна ремонти и в момента общо взето алуминиева или ПВЦ дограма е де-факто стандарт например. Но в подобни блокове се живее срещу 50Е/месец с режийните, те са за съвсем съвсем изпадналите... хм, сега разбирам защо точно там гледаш



Виждаш ли, като смятам съотношения - цяла Норвегия се събира в една София. Малко смешно нали Изглежда трябва доста внимателно да те чета - като казваш "град" да си представям село и така ... разликите не са само в мащабите




Тема Моженови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:26



да не си ревизирам понятията и пак да съм европейски гражданин, не смятам че можеш да преценяваш

Май ще излезе прав оня, който беше писал в клуба че емигрирате от БГ дъното в нечие чуждо.. дъно




Тема Съвсемнови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:28



приемливо.
Макар че хаосът е пълен, но какво пък толкова






Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:29



В един от блоковете на УНСС от тавана на миниатюрната баня се ронеха парчета мазилка върху главите на дръзналите да си измият ръцете


С много чудене съм се навивала да отида няколко пъти на купони там и едната кака излезе веднъж от банята с коса, посипана с бели парченца.
Засмя се и каза: "Таванът пак започна да се срутва"
В стаята си бяха облепили с тиксо прозорците да не духа, бяха си налепили какви ли не плакати един до друг по стените да не се гледа мазилката изпод скъсаните тапети, вратата трябваше много старателно да се сритва, за да се отвори/затвори, балатумът беше раздран на много места, някой беше повръщал по стената ... абе ужас, ужас
Вярно е, че условията не са всичко, но има един минимум, под който просто ...

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:33



Съгласна съм, че нормален човек, не би живял в Студентски град в София, да.
Освен ако наистина няма друга алтернатива.
И тук ако общежитията бяха като тамошните, не бих се навила да живея така.
Но понеже случаят не е такъв, са чудесни за година-две, докато се нанесеш в собствен дом



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.01.10 16:34



Статията е интересна. Коментарите също (840 лв/кв.м. ремонт)

. Доколкото разбрах само една малка част от общежитията изглеждат така и по разбрани причини не показват как изглежда неремонтирано но заселено със студенти общежитие. Защо - всеки си има своите идеи.

Не разбирам само защо се препирате тук, наистина. Теб като студентка онова функционално жилище (от линка в друг пост) те устройва, за сега. Форумния тарикат пък се перчи че банята му била 12 кв' м. 'Еми всеки с кусурите си.

И на Хумбеер и се чудя как успя да се счепка баш с теб, щото и двете сте доста свестни клубари, доколкото помня. Май никой (освен Кофтия) не помни/споменава колко трудно му е било в началото извън България. ...Или го е срам да си го каже, знам ли?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Перчи?нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:38



Установяваме стандарти, горски

И ми се струва че бая народец тук е по стандартите за изпаднали просяци ама нейсе, чакам да дойде твоя брат-близнак Гадола че уж поне той малко по-успял в живота. Възлагах надежди и на Кофтия ама нещо не му е ден...




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 16:39



Така е. Но къде да отидат толкова млади хора, желаещи да учат и да се развиват? Имаше и такива на квартири, но бяха не повече от десетина души от целия випуск. Други бяха отседнали при роднини. Но даже някои от тях се преместиха в общежитията на Студентски град. Понеже искаха да са самостоятелни, а не да притесняват някого.

Та който както можеше се оправяше.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:39



Значи ако са с ПВЦ ти е достатъчно?


Ама вътре влизал ли си да видиш?
Аз ще се радвам, ако оправят всички блокове, но не само да сложат ПВЦ, а да стегнат и стаите ... защото никой не заслужава да живее толкова скотски.
Както знаеш, трябват пари ... които май все не се намират.

цяла Норвегия се събира в една София
Да, наистина е смешно, че не знаеш колко е населението на Норвегия
Определено разликите не са само в мащабите, а и в стандарта на живот, покупателната способност и цялостната удовлетвореност от живота
Само хора като теб се кефят да живеят в град с 2 милиона население и убийствени задръствания, мръсотия, некачествени въздух и вода.
За твоя поредна изненада, тук не е така
Да не започваме да сравняваме българските села с норвежките, защото там положението е още по-плачевно

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:42



All in one


Аz съм го документирала с ГСМа от вратата на спалнята, в която определено няма да се побере леглото на Жоzефина, но zа творчески дейности става Отделно има баня с душ кабина и тоалетна. Доколкото си спомням, има вграден гардероб в коридора. Не съм го отваряла, zа да не викат спасителните отряди да ме търсят




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.