Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Зависи от стандарта.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 15:52



" съвсем нормални жилищни условия и удобства" = 10-12м2 дупка с удобства като легло 1 персон и рафтове? Не, благодаря. Това може да е твоя "стандарт", но за мен е квадратура на баня с тоалетна. Удобствата не ги коментирам, човек може да се обзаведе както си иска с няколко заплати само (не и твои).




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:01



Прочети пак поста ми, дано го разбереш от втория опит


Знам, че ще научиш нещо ново сега, но тук има доста Студентски градове
Които продължават да си съществуват независимо дали на теб ти се вярва или не и за разлика от софийския Студентски град, който не е бил ремонтиран от 40 години според онази статия, не са гетоизирани
В допълнение има и отделни блокчета и къщички, които не се казват Студентски град, а носят наименованието на улиците, на които се намират
Блокчетата от 60-те години на миналия век, които бяха част от единия студентски град и бяха известни като едно от най-старите студентски градчета, бяха съборени преди повече от година и сега се строят новички на тяхно място :)
Да, знам, че всичко опира до парите, но да се сравняват тукашните условия с българската мизерия и то от хора, които не са виждали и двете .... смешно е

Да, наистина е много смешно да слагаш знак на равенство между две държави със съществена разлика в броя население (хахаха) и в стандарт на живот (хахаха х2)

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:06



Извинявай, но не съм съгласна, че пълните с хлебарки, неремонтирани, олющени стаи, с легла с разбити пружини и гнусни дюшеци, с ронещ се и капещ таван в банята и тоалетна, която нормален човек ще се замисли преди да ползва, заедно с врати, които заключени се отварят с един ритник (и хората си купуват решетъчни врати в допълнение за малко повече сигурност) и прозорци, от които духа еднакво независимо дали са отворени или затворени - са стандарт за нормални жилищни условия.
За теб са, но за мен не


Като гледаш квадратурата на баня с тоалетна, обърни внимание на квадратурата на баните в Студентския град до теб.
Даваш ги за пример понеже

Do what works or do what's right?

Тема Ми добре.нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:07



Това е нова сграда в квартала. Наем в подобна е около 200Е/месец без консумативи за около 60-70м2 двустаен. Нов.

Колкото до останалото:
Население Студентски град (квартал) : 80000 жители - по времето когато София официално е била 1 150 000 ... сега е над 2 000 000. Както казах - в Норвегия само столицата Осло може да си позволи подобно градче (всъщност тук е квартал). В останалите случаи градовете биха били по-малки от въпросния студентски град... освен ако 2-3 гълъбарника от постингите ти по-горе се наричат така на местния ви диалект.
Въпрос на стандарт, нали така?




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:10



Именно


Е, таzи снимка може да се стори малко "потресаваща", но си е едно към едно с действителността по време на сесия
Да допълня_ Интернет и ток влиzат в цената на наема.
И още едно уточнение_не е моята стая, а на моя "калпаzанин"

Редактирано от Muskat на 23.01.10 16:11.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:17



Това ли са блоковете на Студентските общежития там?


Да?
Сигурен ли си?
Не живеят ли в такива?





Много си зле наистина ... сметни съотношението между населението на града и живеещите в студентските градове, не размахвай random цифри
Разбира се, че 80 хиляди не е много, когато имаш град с население около 2 милиона.
Това значи, че за същите мащаби в Осло трябва да има 20 хиляди студента.
Само в UiO са над 25 хиляди, има и други висши учебни заведения в града.
А в нашето село на 170 хиляди население има 30 хиляди студента.
Смятай си сам малко ли е или много
Ако можеш да смяташ, разбира се ... нали така?

Сега разбрах, за теб е важна бройката студенти ... а не съотношението студенти/население
Мисли, мисли

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано23.01.10 16:20



Е, таванът на банята чак не.


Никога не съм живяла в общежитие. Но мои състуденти все ми казваха:" Губиш, губиш, знаеш ли колко е весело при нас". Канили са ме на купони и веднъж на рожден ден при тях. Та тогава, във вихъра на веселбата в тясната стаичка, един шкаф се стовари върху нас...И досега като се съберем си спомняме случката и се смеем.
Условията на живот не са всичко важно на този свят. Особено когато не зависят изцяло от теб. Ако можеш- променяш ги, ако не- приспособяваш се към тях.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 16:20



Виждам, че се вихрят усилени учебна и творческа дейности


Само да попитам, тази стая е кухня и хол ли или нейде има и легло и гардероб?

Do what works or do what's right?

Тема Като казахнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 16:21



квадратура - повдигнах темата защо нормален човек не би живял в общежитие. Но май и тук стандартите ни с тебе са различни, мда...






Тема Re: Хм,нови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.01.10 16:21



Емигрантите са в "Немили_недраги"
Ревиzирай си понятията или навярно се иzключваш като европейски гражданин???




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.