Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 01:17



Много точно казано, Алиса.

Сега ще ти пиша бележка, за да не добавям към спама в темата, че за днес май се наспами достатъчно



Do what works or do what's right?

Тема Re: Ako правиш разликанови [re: Aлиca.]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано23.01.10 04:01



Я и аз да дам малко поле за изява на враговете ми. Нека да се израдват, на нещо, с което аз се гордея.
Говорим за хостели и приюти, нали така ?
Аз, когато пристигнах в града, в който живея сега..........пренощувах първите 4 нощи в приют. От тези, за които разказваше някой по-горе. Дето си приет, дадено ти е легло, храна, баня, но сутринта излизаш / заключват. Вечерта отварят и пак същото. Само дето ако се застоиш ...другарски ти се обяснява, че това не е безплатна квартира за докрая на живота ти. Това е за закъсали .
За мен атмосферата си беше доста страховита и аз си бях уплашен. Спях със всичкия кофраж.
Та, такива работи, скъпи ми съфорумци ? За мен си е било преживяване, experience, щастлив съм, че съм го минал и имам какво да разказвам на внуци.





Тема Re: Ako правиш разликанови [re: Koфтия]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 09:42



Ти като един галактически стопаджия си пътешествал из вселената. Поне винаги знаеш къде ти е хавлията.



Малееее, ма тук и врагове ли има?



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 10:27



Ти забрави, че това е български форум ли?


Враговете дебнат от всеки ъгъл

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Koфтия]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 10:39



Хм, хостелите тук не са точно от този тип, а по-скоро стаи с няколко легла и отделен санитарен възел, в които плащаш почти символично за нощувка.
Или поне доста по-евтино, отколкото в хотел.
Е, там вече е спартанско - легло със завивки, маса, столове, нощни лампи, гардероб и перде.
Много популярни сред гостуващи за кратко и нежелаещи да плащат за хотел, както и за всички с по-ограничен бюджет, които искат просто покрив над главата.
Ходих на гости веднъж в един такъв в Осло, който беше пълен със студенти от цялата страна, заради някакъв концерт в града.
Стаята беше като болнична - три легла, всичко в бяло и само най-необходимото.
Леле, какви купони си правят там обаче


А за приютите като този, за който споменаваш, съм чувала, но не съм виждала.
Знам, че подслоняват там бездомници през зимата.
Като скова студа, споменаха по новините за акцията.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.01.10 11:03



Нормално е госпожата с червения никнейм да пише тъпотии, не и е за първи път

Наскоро една клубарка се беше жалвала, че не я разбира какво пише.
Не виждам повод за подигравка, ако докато учиш живееш в общежитие. Аз не съм живяла в общежитие, но съм влизала в български и обстановката беше по зле от норвежките.
За студентките над 30г, имам познати които учат и над 40г. Разбира се повечето на тези години учат задочно или дистанционно, защото работят. Не виждам нищо за подигравка. Освен от някоя заблудена селянка, дето смята, че след 25г е недопустимо да се учи.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 11:27



Аз очаквах по-интелигентна дискусия, но не се получи с този опонент, който борави само със спекулации и предположения


Предполагам е подведена от дезинформатора си, но това е риска да се доверяваш на такива
Винаги рискуваш да повториш грешката на този, който ти представя лъжите за истина, и да станеш за резил

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.01.10 11:27



Не, досега си въобразявах, че

даже и за българите.





Тема То има рекордьоринови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.01.10 11:31



студенти и на 70 - и влизат в новините като куриози. Има разлика между човек на 18 и такъв на 40 в способността да учи - ако не греша точно това се прави когато си студент...

Освен ако се отбива номер с цел формална квалификация/право на престой в чужбина-получаване на статус.
Общежитията са за хора без възможности (пари) за нормална квартира (свободен наем), временно жилище. Затова са и подигравките към разни заблудени селяни, прекарващи живота си по общежития, особено кога вече са "семейство" ...


Редактирано от jamie на 23.01.10 11:32.



Тема Re:нови [re: Aлиca.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано23.01.10 11:34



Изглежда добре



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.