Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 25.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Стара тема дигната от изтрещялата мангалка  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано06.01.10 07:22



Зачетох се в некъв форум на американци и норвежци на тема сравнение на живота на двете места. Оказа се, че в Америка било светлинни години по-добре, особено ако си пръфешънъл на голяма заплата. За недъгави, тъпи и мързеливи е по-добре в Норвегия. При това Норвегия е една от най-богатите европейски държави.

Също четох един репорт на Голдмън Сакс. Тия тарикати предвиждат почти по 4.5% растеж на американската икономика във всяка от следващите 2 години. Американските имигранти трябва да се стягаме сериозно да хванем влака.



Редактирано от MитpeШoпa на 01.03.11 11:25.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано06.01.10 13:37



Не става с влак, Пеше. Ти, като един мой колега, италианец. Къде, като му казах че обмислят сроителство на мост на Беринговия проток, каза че това ще е прекрасно. Ще може да си ходи с колата в отпуска до Италия. Става, разкошна идея, само да не го изядат вълците в Сибир.......



Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано06.01.10 13:50



Не можеш да сравняваш двете държави


Имат различно устройство, различни социални особености и традиции.
Да, тук се полагат грижи за хората в неравностойно положение и не е рядкост да видиш инвалиди, които работят например зад бюро, като учители, дори продавачи в магазин.
И под инвалиди нямам предвид само хора, които са в инвалидна количка.
Нещо, което мен много ме радва.
От друга страна населението се разглезва по много начини като се разчита, че хората сами ще се контролират и няма да злоупотребяват.
Да, ама се видя, че се злоупотребява с тази толерантност, така че лично аз очаквам затягане на контрола в много скоро време :)
Има пари, защото има нефт.
Като свърши, ще стане интересно :)
Ще се учудя, ако в САЩ има реален растеж в следващите години, но да видим

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано06.01.10 14:58



растежът зависи много повече от този който го измерва, отколкото от икономическата реалност





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано06.01.10 17:15



лъжат ли мама им масонска?





Тема Не.нови [re: pesho.konia]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.01.10 21:07



Не лъжат, просто манипулират. Дарки го е казал точно



Кон, Норвегия не е най-богатата европейска държава. Просто е малка страна с нефтени залежи, за жалост вече добивите им тръгнаха надолу а хич не ги бива ни в инвестиции (затриха $90млрд само за една година, 1/4 от спестените от продажба на нефт пари) ни в развиване на собствената им икономика. Трябва да се прави разлика между държава с приличен (нефтен, по-късно преименуван на пенсионен) фонд като Норвегия и държава която си поддържа поданиците - например Германия. В първата поданиците нямат никаква полза от натрупаните във фонда пари, втората пък е социална до немай-къде.

ПП: Допълнителен "бонус" е пословичната норвежка глупост - решиха да не се присъединяват към ЕУ под предлог че нефта ги прави богати ... сега имат безумни данъци, както и мита при внос от ЕУ в съчетание с недъгава промишленост (което пък налага вноса на какво ли не). Хората там определено не са богати, шаде шаде Но за сметка на това всичко им излиза солено. "Висок стандарт" по норвежки хихихихи




Тема Re: Не.нови [re: jamie]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано06.01.10 21:54



Аз се бъзиках. На сериозно да дискутирам разни конспиративни теории без каквато и да е тежест като цело из ън инсълт ту май интелиджънс.

И аз това казва, че в Норвегия е доста по-зле от Америка от икономическа гледна точка, ако си пръфешънъл.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано06.01.10 21:58



Не ми се вярва това за щатите ама де да видим



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано06.01.10 23:16



Бравос, най-накрая ти дойде акъла да си стойш на Д-ъто


Хващай някоя готина мадама за гадже и живота ще ти стане доста по-розов и с доста по-малко спестявания, който и без това се чудиш какво да ги правиш



Тема А-ха,нови [re: Malvina***]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано06.01.10 23:20



гадже за $50 на час примерно ще му отрезви разбърканите мисли






Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 00:13



Точно затова се съмнвам като каже нкой "експерт", че в САЩ ще се наблюдава растеж



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 00:20



Чакай да ти обновя информацията - почти всички "изгубени" парички са възстановени.


Отдъхни си, всичко е наред с фонда
Относно норвежката "пословична глупост", както я наричаш, ако се запознаеш в подробности с причините защо норвежците на два пъти казаха "Не на ЕС", може и да осъзнаеш колко правилно (от норвежка гледна точка и в полза на норвежките интереси) е това решение.
Но ако ти се коментира като профан и страничен, неосведомен наблюдател, гледай повърхността и пиши глупости
Високите данъци тук нямат нищо общо с факта, че Норвегия не е в ЕС (но е в ЕЕА).
Дания, Швеция и Финландия като са в ЕС, защо нямат ниски данъци?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 01:11



Твърде сложни въпроси му задаваш, опитай нещо по лесно.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема два въпросанови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 02:17



ама във всички правителства по света ли се съмнявате или конкретно в резултатите измислени от правителството на "имерията на злото"?



как мислите, дали американската икономика от тук нататък само ще се свива докато стигне нула и ще има ли и години с положителен реален растеж?



Тема Re: Норвегиянови [re: Malvina***]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 03:08



Аз спестяванията си се чудя какво да ги правя, така че да не ги загубя (като покупателна сила), което реално е обратното на това да се чудя какво да ги правя. Имайки предвид през какво съм минал и минавам всеки ден за тия пари, няма да е много лесно за някого да ми ги вземе.

готина мадама може да ми е малко трудно да намеря в Америка съдейки по първите 11 години. може да се наложи да е внос, ако я искам чак толкова готина...а трафика на хора не е приятен за никой участник. едва ли ще има доволни.



Тема Re: А-ха,нови [re: jamie]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 03:11



аз имам доста трезва преценка дори и да съм склонен на дискусия за живота в Европа. $50 доларови гаджета мисля, че ще са по-подходящи за теб, съфорумецо!



Тема Re: А-ха,нови [re: pesho.konia]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.01.10 09:51



кат искаш да дискутираш за европата,





Тема Re: А-ха,нови [re: DarkSide]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 10:47



Зависи кой как мери "качеството на живота". Ако мерилото е отношението към яденето, Франция и Италия са начело, Норвегия и Канада далеееее4 след тях (между белите държави). В САЩ (поне в южните щати, Ню Йорк и казват Бостон) има малко повече разнообразия та по това мерило те са преди Канада и Норвегия.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: А-ха,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.01.10 11:24



бе не знам кой кво и как мери ... примерно по ТВ-то скоро даваха некъв репортаж заради здравните реформи на Обама как в незнамсикойси щат в некъв огромен физкултурен салон, под една камара окачени мирикански знамена правеха масови профилактични медицински прегледи на стотици (все беха дебели, не знам защо) горди мириканци, щот немали били пари да отидат на лекар ... пък аз тук като отидох за сефте на зъболекар, онзи ми вика пломбата ти струва толкова и толкова, ама ако си беден, пиша ти името в тази тетрадка, подписваш се и не плащаш нищо ... пък аз не съм беден, щот не съм чак толкова беден, та да не мога една пломба да си позволя, взех че си я платих, а после от мютюела ми върнаха почти 90% от сумата, а пък вноските ми в този мютюел са направо символични (щот по-голямата част ги плаща работодателя ми) ...
обаче тyк 90% от населението караме коли до 2000 кубика, щот нагоре ни режат главите от кръста от данъци, пък съм чувал че бедните мириканци на по-малко от осмак изобщо не се качват ... та така ...



Тема Re: А-ха,нови [re: DarkSide]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 11:36



Западна Европа отдааавна си е построила "напредналия социализъм за масите", често по удачно от както Маркс го е виждал. Е, кой е по индивидуалист винаги може да поизпъкне, по най различни начини.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:17



По малко във всички, по много в американското



Не знам, според мен няма да расте, а в най-добри случай ще задържи сегашните нива.
Но това си е мое предположение, всякакви чудеса стават

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:22



Как отношението към яденето е мерило за качество на живота?
Аз меря качеството на живот по покупателната способност, щастието и цялостната удовлетвореност от живота.
По тези показатели норвежците ми се струват доста напред в класацията



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано07.01.10 13:43



Някои народи казват "кажи ми какво ядеш, за да ти кажа какъв си", или както казаха в една от сериите на любимеца ми Бурден - "ако ядеш боклуци, то и мислите ти са боклук".



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:49



Различните държави имат различни кухни.
Как се определя кое е боклук?


За някои жабешките крачета, мухлясалите сирена и печените скакалци са деликатеси, за други - не точно.
В България като се ядат вътрешностите на някои животни, а в западните държави с тях си хранят само кучетата и котките, ядем ли боклуци според западняците?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 13:51



Качеството на живота има много мерила, едно от тях е цялостната удовлетвореност и съответно отношението към храненето, на обяд и вечер. Има ОГРОМНА разлика как се отнася норвежец към обеда си и италианец например. Или французин (при тях е леко прекалено, но става за сравнение). Ако си била на обяд/вечеря а италианци би го разбрала, иначе едва ли.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:57



Тук наблягат на вечерята.
Пообед са на работа и или си носят мазани филии от вкъщи, или се хранят с топла храна в стола на работното място


Зависи къде работиш.
Тц, не съм гостувала на италианци все още, но ти вярвам

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 14:02



Пообед са на работа и или си носят мазани филии от вкъщи, или се хранят с топла храна в стола на работното място

Е ТЕ ТОВА е разликата! А италянците (и испанците) удрят катинара на бизнеса и отиват да кльопат, или в къщи, или в ресторантчета.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 14:32



Да, ама тук няма непоносими жеги пообед


Пак се опира до деленето на северни и южни народи.
Всеки си е намерил най-доброто според местоположението, особеностите и традициите.
Тук хлопват кепенците в 3, най-късно в 4
Между 3 и 4 следобед са им задръстванията
И вечерят в 5, което обяснява наличието на лека "вечерна храна" към 9

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 14:51



Не става дума за прословутата испанска "сиеста" а за подхода колко по важен е един обяд от просто правене на пари. Не е и тайна че подходящата обедна атмосфера улеснява бизнеса и го прави кратно по приятен. Това без връзка с покупателните способности - от едно определено ниво нагоре те почти не се различават между Норвегия, Германия или Италия,Франция и Испания.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема медицинскинови [re: DarkSide]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 15:04



Имай предвид, че хората, които са на нормална работа тук имат медицинска застраховка. Аз не плащам нищо като ходя на зъболекар. Работодателя ми плаща зъболекаската застраховка. 50 милиона в Америка нямат медицинска застраховка. Това не значи, че никой няма!



Тема Re: медицинскинови [re: pesho.konia]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.01.10 15:34



тyк всички са длъжни да имат медицинска застраховка, обаче ако по някокакви причини нямаш - пишат те в тетрадката като беден и не плащаш ... веднъж слушах един познат на едни познати как се хвалеше че му правили сложна сърдечнa операция в реномирана клиника, цял професор всеки ден го навестявал и преглеждал и прочие и прочие екстри без да плати нищо, щот нелегален бил и немал застраховка



Тема Re: медицинскинови [re: DarkSide]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 15:39



То и в Америка може да се случи това. 1/6 нямат застраховки. Другите са до голяма степен покрити от правителството, така или иначе. Системата не е толкова лоша колкото се опитват да я изкарат с политическа цел.



Тема Re: медицинскинови [re: pesho.konia]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.01.10 15:57



A ако e нелегален? Ще го лекуват ли безплатно ако нема пари и документи?



Тема Re: медицинскинови [re: DarkSide]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 16:19



От спешното отделение никого не връщат. Ако е нещо хронично, не знам - май чакат да стане достатъчно зле за спешното и тогава ще го оправят и така. То и без това няма какво друго да се направи.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 17:03



и прочие екстри без да плати нищо, щот нелегален бил и немал застраховка


Кой плаща за удоволствието в случая?
Държавата и легалните.
Каква несправедливост само


Те и тук се мъчат с чужденците-затворници да си правят експерименти и да им дават пари даже, ама да видим.
Иначе ще стане много лесно - ела, направи сериозно престъпление, влез в затвора, взимай пари от държавата (а в някои случаи и пенсия след като излезеш от затвора).
Не очаквам друго от това правителство, но ако направят това, което са намислили, наистина ще се усъмня в интелектуалните им възможности.

Do what works or do what's right?

Тема за легалнитенови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано07.01.10 20:43



в тази връзка филмът

показва как в Гуантанамо затворниците имат много по добър медицински център и достъп до лечение отколкото много average Americans...гледай го ако можеш: дава доста трезва преценка за американското здравеопазване...накрая даже лекуваха групата спасители от 11.09 в....комунистичерска Куба..безплатно,в държавна болница...понеже нямаха право на застраховка в собствената си родина,а се нуждаеха спешно от лечение



Тема Нищо не е възстановено,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:10



загубите им са от Леман Брос, Фани Мае, Фреди Мак, Фолксваген (още плачат там и в момента). Няма и да се възстанови - по обясними причини. Нищо не може да се бори с норвежкия финансов гений, естествено - когато става дума да се пилеят готови пари



ПП: За референдума и причините пак ще стане дума в близко бъдеще - както вече казах залежите и добива вече намаляват и то не от вчера. Норвежците са като малки деца, но няма и как да е иначе с хора които довчера са били бедни рибари

Норвегия може и да е в ЕЕА - но това не я прави равна на Швейцария например. И пак както вече казах - е единствената страна с подобни брутални мита, а за данъците завиждат дори на шведите което е показателно хахахаха При това доходите им са далеч по-скромни.

Виждам че ти не си профанка и си местна - затова от работа (я, поздравления ако вече наистина работиш след годините мързелуване там) в къщи и от къщи - в работа. Аз като профан имам по-разнообразен живот, не ти завиждам за нищичко обаче




Тема Примернонови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:13



"Има ли война в Израел ?"
Милият, тя не знае къде живее - гледайки през прозорчето над свещта снега и леда навън в забутаното село ... какъв прогрес спрямо Гоце Делчев обаче !






Тема Азнови [re: pesho.konia]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:15



си бройкам в евра, съфорумецо



ПП: Мислех си по онази тема дали ще се развие щатската икономика - дали Щатите биха допуснали 10% безработица в близко бъдеще?




Тема компютринови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 21:18



Няма ли да се разширява пазара за компютри по света поне? Все пак всичко по компютрите (хардуер и софтуер) се измисля в САЩ и всеки продаден компютър добавя към БВП-то на САЩ в общи линии. Също и телефоните с интернет - поне те няма ли да правят повече продажби някой ден? Блекбъри и Епъл не са ли лидери все още в тоя пазар?

Забавни прогнози имаш.



Тема Браво бе,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:25



Англия западна държава ли е?
Да си виждала пай с дроб, а има и такъв с бъбрек също както и пудинг ?


Гърците имат шкембе чорба, шкембе има и в хранителните магазини в Германия.




Тема Мазаните филиинови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:29



са признак на висока кулинарна култура, както и на висок стандарт ... мдааа



Абе откак четох за онази лугава риба - дори за норвежците е трудно да бъде определена другояче освен в ЛУГАВА, няма никакъв шанс да ги призная за естети в храненето. Всъщност нация за която висше щастие е било запознанството с картофите в селското им стопанство (по простата причина че са нескопостни да отгледат нищо друго в чудесния си климат) няма особена тежест в кулинарията.

Аз съм гостувал на италианци доста длъжко ... тия хора могат да готвят а още по-добре да похапват Южняци, хора с ВКУС!


Редактирано от jamie на 07.01.10 21:30.



Тема Чудиш се?нови [re: pesho.konia]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано07.01.10 21:32



Набутай ги пак в борсата, знаеш как става






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:27



Прочетох заглавието на поста ти и ми стана ясно, че продължаваш да пишеш без да си прочел по темата.
Пиши си каквото искаш, не е вредно.
Кофти става, ако си вярваш


Сигурно е излишно да ти казвам, че Дания е държавата с най-високи данъци в Европа.
Излишно, защото така или иначе няма да ми повярваш, а да те пратя да четеш няма смисъл ... ти си по свободните съчинения
Не виждам да си отговорил на въпроса защо Швеция, Дания и Финландия са с високи данъци (сравними с норвежките) като са в ЕС.
Местна ли ме нарече?
Не, просто информирана

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:28



От ловешката вишка чак Норвегия се вижда, нали?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:39



Американската икономика на компютрите и телефоните, сглобени в чужбина, с части, произведени в чужбина, ли са гръбнака на американската икономика?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:41



Да бе, национално ястие е в Англия, даже англичаните си пълнят кървавици и суджуци, колят си прасета и агнета в домашни условия, изобщо - като българите!



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 00:47



От къде толкова злоба в самотната ти душица, бре?
О, българска душо, забита в някоя панелка и жално гледаща на запад


Бас държа, че не знаеш какъв процент от населението яде въпросната риба, но е едноцифрено число
Картофите са спасили норвежците от глад във военно време и това го знаят всички тук (ти няма как да го знаеш).
България като е с хубав климат, защо е с умряло селско стопанство и българите защо ядат турски домати, македонски картофи и гръцки краставици?
Айде, норвежците са с кофти климат, ама на българите какво им е?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано08.01.10 00:58



Каква е тая ирония!? Тук се измисля всичко. Тук се прави дизайна. Всеки продаден микропроцесор добавя стойност към американския БВП и то не малка. Въпросът ми е конкретен - повече или по-малко микропроцесори ще се продават за в бъдеще да разберем поне за този сектор дали ще расте.



Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 01:04



Да се надяваме, че ще са повече


Честно казано не знам коя държава с толкова активни военни действия може да има икономически растеж, но може и да се случват такива неща :)
Дори и да греша в предположенията ми, не е фатално :)
Предпочитам да съм опроверган песимист

Do what works or do what's right?

Тема Re: А-ха,нови [re: DarkSide]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано08.01.10 01:49



Връзката между здравната система и обема на двигателите беше толкова далечна, че само аз успях да я съзра с бинокъл



Здравната система на САЩ куца сериозно, в слилъл струва много пари.В Европа е доста по-социално.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано08.01.10 01:50



Много зависи с какво точно сравняваш.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано08.01.10 02:12



Че какво общо имат военните действия с растежа на икономиката? Наистина, ако се вдигнат данъците, това няма да е много добре за икономиката или ако федералното правителство толкова се осере с тия заеми, че отслаби долара и създаде инфлация. Тогава БВП на САЩ измерен в друга валута може и да отслабва. Има рискове наистина. Но тези песимистични картини едва ли ще се превърнат в реалност.

И аз съм против войните. Смятам, че Америка трябва да размаже противните иранци набързо и да излезе от мидъл ийст.





Тема точно обратното!!!нови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано08.01.10 02:20



Какви са тия простотии!? Как тоя глупав филм ще дава трезва оценка!? Точно обратното - такъв филм може да ти покаже неква изключително мръсна тоалетна с надпис под снимката "ето типична американска тоалетна". А автора ще си прави парите и ще дава на хората да гледат гумната, които искат да гледат.



Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 12:04



Ами ето ... кога за последно доларът е бил силен?


След като се срина преди няколко години, не е мръдвал съществено нагоре.
Държава, която налива толкова пари от икономиката си да води войни вместо да подобрява здравни и образователни услуги например, поне според мен не върви нагоре, а надолу.
Иначе съм съгласна с последното ти изречение
Аз не съм против войните - както и вашия президент каза: Понякога са необходими

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано08.01.10 18:36



По отношение на външната търговия, знаеш ли колко е изгоден на Америка "слабият" долар? Поддържането му на тези стойности дълги години не е случайно




Забравих - ЧНГ! За много години!

Редактирано от Buggy на 08.01.10 18:37.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано08.01.10 18:57



Щом така предпочитат ...



ЧНГ и на теб

Do what works or do what's right?

Тема Аха,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.01.10 22:36



като се замисля май има някаква крепост край града - та може и да се вижда норвежкото кандило в 6-месечната ви нощ ...






Тема Информирана?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.01.10 22:38



Не, просто ... глупава. Когато норвежец си внесе кола (понеже великата норвежка промишленост не е и чувала за автомобилостроене) и той е просто принуден да ползва внос - плаща предостатъчно мито, понякога 140% (не се майтапя) от стойността на колата. Датчанина не плаща нищо... и така е с всяка стока от ЕУ.
Това дали данъците на Дания, Швеция и норвегия имат 1-2-3% разлика е без особено значение в тоя случай.




Тема Грешиш естествено,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.01.10 22:40



военните действия водят до бурно развитие на тежката и химическата промишленост (логиката е елементарна и добре изпитана и по време на световните войни).




Тема Хахахаха,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.01.10 22:49



здравните и образователни РАЗХОДИ не способстват за силна икономика - НАПРОТИВ!
Относно това кога за последно долара е бил силен - в края на 2008-а година, доста скоро:



Нищо чудно ситуацията да се повтори като гледам краха на паунда в последно време и влиянието на скъпото евро - сериозна пречка за възстановяването на европейските икономики от кризата (логиката е проста, но не и за теб - обяснявам: слаба валута, силен износ и бързо възстановяване на икономиката).




Тема В твоетонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано08.01.10 22:56



убито село Гоце Делчев може и да сте карали на гръцки зеленчуци, кой знае


Достатъчно е да се разходя с кола до Кюстендил, до Пазарджик и ще си напълня багажника с плодове и зеленчуци (които "не се отглеждат" тук). Да не говорим че мога и просто да шавна към Панчарево до самата София и пак да е същото.
Норвегия НЯМА селско стопанство. Защото НЯМА луд плод, посев или зеленчук който да расте на камънаците, на тъмно и посред зима.

ПП: И душо опушена от норвежко кандило, няма и седмица откак се върнах от разходка в лелеяния Запад, казвал съм го и преди - за разлика от теб мога да ида където си искам и когато си искам Вече планирам началото на морския риболов в Гърция през Април, ей-го иде! Колко му е - половин норвежка нощ ...




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано08.01.10 23:00



Виливар, нищо лично, но колкото повече те чета, толкова в по-голямо озадачение изпадам. Не звучиш неинтелигентно, но понякога правиш изключително тъпи коментари. Така си го написала това за затворите, все едно е уникална далавера, новото източване на ДДС. Направо ги виждам крадците да се редят на опашка да правят сериозни престъпления, за да влязат в затвора, че ще им дават някой лев там, докато получават здрава, мъжка любов анално. Ти затвор виждала ли си? По филмите? Реалити тиви? Дано Барби не те банне никога. Понякога си ми по-интересна и от Албена. А това е комплимент.



Тема Re: В твоетонови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.01.10 23:35



Ебахти колко пъти ще го напишеш това с риболова в гърция? Ако толкова се притесняваш че някой не е прочел, пусни отделна тема с огромни букви за да си спокоен
Смешник, дано стигнеш поне до язовир Искър



Всеки грешник има история, а всеки ангел - грях!

Тема USDнови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.10 00:33



доларът доста намаза от затварянето на carry trade позициите от инвеститорите - не в подкрепа на третия свят икономики,които пострадаха от спекулациите след Лелман брадърс...същото се получи и с йената,в която инвеститорите видяха save heaven в изт. азия.

не че доларът бе подкрепен от фундаментални величини..чак преди няма и месец започнаха да се виждат светлини в края на тунела с излизането на по малките non-farm payrolls и свиването на безработцата с -0,2 %...



слабата валута както казаха по горе стимулира износа,от което печели продукцията в страната



Тема Re: USDнови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 00:45



доларът бе подкрепен точно от фундаменталната му сила на отличен safe haven.



Тема Re: USDнови [re: pesho.konia]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.10 00:49



не бъркай спекулирането с фундаментализма

иначе пак ще заложиш на грешния кон както с оня ти проект оптреди 3 год



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 00:49



Ти се изказа наистина. Аз разбирам да беше казала нещо разумно като например призив за финансова дисциплина от страна на правителството, а ти вместо това реши, че парите (които правителството няма) трябва да се харчат, но за нещо друго.



Тема Re: USDнови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 00:57



тогава направих класическа грешка, която не се каня да правя повече - хазарт. но това е проявена слабост на характера и няма нищо общо с някои от талантите ми като обективност и силна аналитична мисъл :)



Тема Доларанови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:24



бе превърнат умишлено в кери трейд валута - като така и така добутахме нещата до подобна дискусия...




Тема Колкотонови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:27



пъти ходя - толкова и ще го пиша. Някой стигате само до Искъра - и то ако ви закара някой дотам по милост


ПП: Я марш за подноса и бялата престилка, и за много ти години!




Тема Re: Доларанови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.10 01:30



по лондоско рисърч бюро 80% от цялата форекс търговия е спекула,как искаш да не е ,при положение ,че и 80% е в долари като една от двойките валута





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:32



Гледай ги фьордите, гледай, ама макаронът ти е крив



Do what works or do what's right?

Тема Прав енови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:34



само суровия макарон (или ако е прекалено къс - като на твоичкия?)


Заритал е някой да се бута във фиорд, Боже опази!




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:35



Да бе, всички си внасят колите, никой не купува от тук, защото няма нито един магазин за продажба на автомобили, нито пък се предлагат втора употреба, представяш ли си?


След като стана ясно, че и държавите в ЕС са с високи данъци, не разбирам защо изтъкваш връзка между данъците и факта, че държавата не е член на ЕС
Ти разбра ли защо е по-добре за норвежците да не са в ЕС или още не си прочел?

Do what works or do what's right?

Тема Спекулатанови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:36



не определя дали е кери - това зависи от практически нулевите лихвени ставки (което пък прави долара нискодоходна валута). Пообразовай се малко... спекулата е следствие от това и тогава просто се използва създадената ситуация (в която малко преди това беше японската йена например). Сигурна ли си че разбираш смисъла на кери-то?




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:38



Парите, отделени за здраве и образование, е инвестиция в самата държава и нейното бъдеще :)
Здраво и образовано население ... сещаш се (може би)



Do what works or do what's right?

Тема Шмат,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:40



тия в магазините не са поникнали там - пак са внесени и пак с дебелите мита хахахаха

Втората употреба също, точно за тях получих потресаващото 140% мито, може за новите да са леко по-поносими дори.

Да, разбрах. Защото са диви селяни и след като приключат нефтената сага в близките 10-ина години още се върнат пак на стария си хал - с лодчиците в морето за риболов за да има какво да се папка Вече ти го писах - решиха милите че нефта им осигурява независимост и по-висок стандарт, но реалността се оказа друга хахахаха получиха само високи данъци и абсурдно високи цени в комплект с ниски доходи.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:41



Сещам се - застаряваща нация и внос на индийци и китайци.
Ще се сетиш и ти






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:42



Виж колко си неграмотен значи - Гоце Делчев е град


Някой май не е виждал картата на България, а? ;)

Джейми, не се излагай да си светиш с кандила и ти, хората отдавна са измислили електричеството и крушките
Виж например в Осло как си светят хората:


Кажи за прекрасния климат в България и умрялото селско стопанство, де

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:44



Харченето за двете сфери, посочени от мен, се нарича инвестиция в бъдещето


Сори, имам болезнена склонност да гледам от справедливата страна на нещата

Do what works or do what's right?

Тема Re: Спекулатанови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.10 01:45



японската йена винаги ще е нисколихвена ,поради консервативната политика на японската ЦБ..тези са маниаци на тема инфлация

той и Грийнспан държеше interest rate-а под фундаменталните нива и виж докъде доведе не само САЩ ми и целия свят



единствената цел на спекулантите е печалба,тях не ги инетесува нищо друго

Редактирано от Frenger на 09.01.10 01:48.



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:46



Явно отдавна не си помирисвал жена, за да се правиш, че не разбираш за какво говоря


Да не се заинтересува от мъже поради липса на жени, които да се интересуват от теб?

Do what works or do what's right?

Тема Съвсем случайнонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:47



си толкова далеч от Осло - колкото селото Гоце Делчев - от София:


При това във всяко едно отношение
Гоце Делчев е град само на хартия, построен е като село и като те гледам - функционира като село с истински селяндури и селяндурки




Тема Азнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:48



не ги мириша жените, не са парфюми в крайна сметка


Обикновено ги държа будни ...




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:49



Виждам, че не си запознат и с историята на града, освен с факта, че е град


Свършиха ти аргументите по спора и мина към познатата схема "ти си от провинцията"?
Ама и ти си от там, душата

Do what works or do what's right?

Тема Азнови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:50



съм спекулант, лошо ли е?
Кои са фундаменталните нива - я да чуем? Инак и аз съм на мнение че долара изкуствено е кери - но пък това е много добре за ре-старта на икономиката им наистина.

ПП: Не бих заложил че йената ще е нисколихвена в бъдеще.




Тема Инвестициинови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:53



се правят от хора които са наясно с тях. Норвегия трябва да се поучи от Германия вместо да си прави експерименти - но пък какво толкова, вече си личи какво ще е бъдещето и (в индийско черно и китайско жълто).
Сори, склонността ти към самозаблуда е наистина болезнена. Но още по-болезнено е да гледам колко си неграмотна






Тема Историятанови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:54



на "града" е че е бил турски от-до. За разлика от моята провинция, която е имала независимост дори по времената на турска власт в България






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:54



Имам предложение за теб - защо не прочетеш малко за Норвегия преди да пишеш за нея?


Ясно е, че няма да живееш тук, за да знаеш някои неща, но поне се образовай по темите, за които пишеш
Иначе ставаш смешен (ако целта ти е да се правиш на глупак, игнорирай целия пост и продължавай по стария начин).

Do what works or do what's right?

Тема Така е,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 01:56



ясно е че няма да се набутам в Норвегия.
Чел съм достатъчно и затова ти затворих устата по темата с "умелите" норвежки инвестиции например - сега се налага и да ти го припомням






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 01:59



Слава Богу, твоето мнение за Норвегия не струва и пукната пара


Всъщност мнението ти за 99% от нещата, които ме интересуват, не струва и толкова.
Без да се обиждаш, но ставаш скучен с това циклене в едно и също блато.
Ще се местя в Узбекистан, започвай да четеш за тях

Do what works or do what's right?

Тема Re: Азнови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано09.01.10 02:01



виж й behaviour-а досе ..та те по време на кризата бяха консервативни ,че след нея ли



и аз съм спекулант..не съм фундаменталист..



Тема Перфектно,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 02:03



понеже с моето мнение или без - Норвегия се върна назад с 12 години само за 2008-а ($90млрд загуби от "инвестиции"), през 2009-та са понесли още загуби но все още не са обявили сумата. Предназначена по начало да бъде пенсионен фонд на норвежците ... сега те са тези които остават без пукната пара



ПП: Всъщност това едва ли е от значение за теб - Гоце Делчев ще те направи почетна селянка когато се завърнеш там, гордо пеейки норвежкия химн на български


Редактирано от jamie на 09.01.10 02:03.



Тема За Япониянови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 02:05



тази криза е без значение - те си имат своя от 20 години насам. Именно затова смятам че ще им се наложи да излязат от нея






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 02:06



Чел съм достатъчно ... не си.
Нито знаеш защо норвежците не са в ЕС (след 2 референдума), нито знаеш защо това е правилно решение в полза на техните интереси, преповтаряш нещо за кандила (сигурно си мислиш, че всички са толкова назаднали като теб), абе не си чел достатъчно.
Когато прочетеш достатъчно и не си нагласяш нещата, както ти изнася, може и да проведем дискусия.
За твое съжаление повечето чудесни източници в оригинал са на норвежки, но да се надяваме, че ще си намериш хубав превод на език, който знаеш :)
А, да ... пак да припомня въпроса: Защо България с чудесните си условия за селско стопанство, е на такова дередже в тази област?
А Норвегия с неблагоприятните си климатични условия, поддържа местно производство на селскостопанска продукция в максимално възможната степен на добив за този климат и тази почва?
Не разбирам какво удоволствие ти доставя да злобееш, че някоя държава нямала условия за цъфтящо селско стопанство?
Някои имат пустини, други имат студ, трети трето ... България като има всичко, защо нищо не се прави по въпроса?
Кой е глупак, този който извлича най-доброто от наличното или онзи, който пропилява това, което има?



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 02:20



Ох, горкото, това ли те радва?


Че норвежците са изгубили 90 милиарда, много голяма част от които са възстановени?
Какъв мизерник трябва да си, за да се радваш на чуждото нещастие?
Не ги мисли, възстановиха си голяма част от загубите и продължават да възстановяват - губят от едно, печелят от друго.
Например от ваксините за свинския грип спечелиха адски много пари, но това и други неща ти просто няма от къде да ги знаеш
Мечтаеш да допълзиш до тук да ми пееш българския химн на норвежки ли?
Това няма да те направи мой почетен гост обаче

Хайде, отваряй петата бутилка водка и докато си сипваш от нея, прочети малко по темите, които отваряш :)
Стига ти внимание за днес

Do what works or do what's right?

Тема Re: Спекулатанови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 02:43



Какво говориш?



Висок лихвен процент би означавал борба с инфлация. Нисък лихвен процент клонящ към нула е за борба с дефлация.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 02:53



Не мисля, че гледаш от справедливата страна на нещата, а от гледна точка на избраните от теб социалистически възгледи. Но да оставим този въпрос най-добре.





Тема Re: Колкотонови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано09.01.10 09:35



пъти ходя - толкова и ще го пиша

Пиши де, ма всички разбрахме какви са ти мечтите



Някой стигате само до Искъра - и то ако ви закара някой дотам по милост

Благодаря на колата ми че ме вози по милост, пак показваш колко неосведомен смешник си

Я марш за подноса и бялата престилка

С такива реплики се обръщаше към бившата си жена? Явно да, е, ще си останеш вечно сам

Всеки грешник има история, а всеки ангел - грях!

Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 14:27



Социални или социалистически?


Да, за мен е по-справедливо да се инвестира в хората, в тяхното здраве и образование, отколкото във войните :)
С изключение на необходимите войни, разбира се
Светът не е черно-бял и Слава Богу.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 16:31



За Норвегия не zнам, но не те съветвам да идваш от Америка в Германия. Според мене няма да имаш тука добри карти. Ще имаш проблеми с намирането на работа. Даже и да бъдеш поканен на интерв zа работа, вероятно няма да те вzемат, zащото ще ти липсват необходимите soft skills, които може да придобиеш едва, когато си живял тука повече от 6-7 години. Освен това много трудно се намира работа само с английски.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 18:10



Радвам се да те видя! Как вървят нещата при теб? Как изкара по Нова Година?



Норвегия отпадна. Ако ще ходя е Германия, първо ще науча немски. Аз имам някаква бегла идея, защото учих в гимназията. Освен това, аз тъкмо направих 8 календарни години работа в САЩ, а ми трябват 10 за да си подсигуря някаква малка пенсия. Така че аз имам 2 години, през които мога ако искам да уча немски и да си търся работа. Освен това, аз мога да изкарам първо една магистратура в немски уни да си разнообразя знанията и да понауча още немски. Ако съм убеден, че в Германия ще е по-добре, бих пробвал. Но аз засега не съм. Отпуските от 6 седмици и близоста до БГ ще е супер, но живота там може да не ми хареса много.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 19:02



Здравей,

иzкарах си добре, бяхме на планина. Ти къде иzкара Нова Година?





Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 19:15



в къщи пред компа. свалих си някакъв филм от арената и го изгледах. но беше добре, че си бях взел цялата седмица отпуска и малко си починах от работа, ако не друго.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 19:17



заедно с оня същия приятел ли ходихте? коя планина?



Тема Абе ти полудя от студа и мрака,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:11



Норвегия няма понятие като "възможна степен" когато става дума за селско стопанство - още повече когато става дума за растения. Противно на представите ти от село Гоце Делчев България има местно производство и местните продукти се предпочитат най-вече заради вкусовите им качества (достатъчно е да видя немците на гости как ядат домати хахахаха

). Което не изключва и внос от съседните ни страни, нещата не са черни и бели а и имаме смяна на сезоните по тези ширини.

Като каза да чета - помня как аз те светнах за глупостите на "собственото" ти правителство. В тоя ред на мисли ми е леко странен подхода ти - да затвориш плътно очи и да обявиш целия свят навън за фалшив просто защото не пасва с представите ти от детинство.

ПП: Заядох те на тема кандила след онази веселба с норвежкия патент в осветлението - някои хора биха ви нарекли просто "къртици". Аз бих те нарекъл изостанала социално - както и основната маса в Норвегия (поне в нещо си приличате хахахаха), но това е мнение на южняк с други по-светли представи за живота




Тема Хахахаха,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:19



от грипа спечели една щатска компания, къде я вреш Норвегия пък там.
Виждаш ли, в бизнеса за да спечели един - губи друг. Затова и загубите на норвежците ме радват, а и те са некадърни в управлението на парите и резултата е логичен. Така както се надуваха че нефта ги извади от бедността - така сега поради липсата на умения ще прахосат това предимство и нещата пак ще си дойдат по местата.
ПП: Способна ли си да посочиш какво са възстановили - аз изброих 4 компании в които си затриха парите, нито една от тях не е в разцвет. Пак ли лаладжийстваш - или преписваш дитирамби от местния правителствен ТВ канал в стил "добре сме ама ша са опраим"?

Стратегия като норвежката, базирана на доходи от добивите на ограничен ресурс е обречена. Има вече държави с подобно поведение и фалит - дори в този клуб посочих за пример Науру. Това ви чака (освен ако не ви приберат обратно шведите)




Тема Икономикатанови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:25



не се развива по пътя на социалните помощи - понятието "справедливост" не включва благотворителност и се използва в друг контекст - примерно "справедлива цена".

Ух, извинявай - чак сега се сетих че няма откъде да имаш понятие и за икономика, и за социална политика






Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 21:01



А, това е добре. Ти не караш ли ски? В Америка, чувам, имало готини ски курорти.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 21:05



Да, с него. Във френските Алпи.





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.10 00:02



от грипа спечели една щатска компания, къде я вреш Норвегия пък там.
Видя ли, че нищо не знаеш?


Останалата част от поста ти няма да я чета, защото някак вече знам какво си писал - глупости

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.10 00:04



Преповтаряш едни и същи измислици и ставаш скучен


В началото беше забавен, но циклиш на едно и също място прекалено дълго, а това доскучава дори и на търпеливата мен.
Особено като пишеш за неща, от които не разбираш и за които нямаш информация

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.01.10 00:07



Моето понятие за икономика и социална политика е с около 28% по-обосновано от твоето понятие за Норвегия


Разликата в процентите е, че съм чела за това, което ме интересува, макар и да не обхваща цялата икономика и цялата социална политика, а ти си измисляш, защото не си чел достатъчно.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.01.10 00:54



Супер! На мен много ми се ходи във Франция и съм чувал, че във Френските Алпи било супер. Аз лично се интересувам повече да видя Френската Ривиера през лятото.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.01.10 01:03



Да, от няколко места ме викаха за ски, ама тоя спорт някак си не ме привлича чак толкова. Аз не обичам да ми е студено и зимата не ми е много приятен сезон като цяло. Аз бих отишъл на Карибите, но нямам сингъл приятели вече, че и нямат пари.



Тема Re: Спекулатанови [re: pesho.konia]  
Автор Frenger (She)
Публикувано10.01.10 11:38



опитах да кажа нещо,но понякога говоря неразбираемо за околните..принципно си напълно прав..за BoJ и ECB в лицето на Германия инфлацията винаги ще е приоритет номер едно,понеже доста се опариха икономиките им около WWII.

а иначе макроикономиката е мазало: една мярка действа,друга не,трета се мени при разл. обстоятелства...в акад. среди се учат чистите модели,но за съжаление те имат малко общо с реалността (метатеориите за затворената икономика,рационалността на ик. субект и т.н)



ПП кога ще си постнеш снимката ,може някоя съфорумка да те олесни в избора на държава нали каза че си красив и ходили да те гледат специално в Атола (не помня ти или киката бехте,един от двамата )



Тема Re: нови [re: Frenger]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано10.01.10 13:00



Пешето се показа смел и постна снимка, по точно линк към профила му във фейсбук. Не помня в коя тема беше.
За фенките дето ги набира, точно този клуб не е подходящ, май всички клубарки са заети.
А ако си постне снимка в български сайт веднага ще се залепят, заради финансовото му положение



Редактирано от 4ereshka на 10.01.10 13:01.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Frenger (She)
Публикувано10.01.10 13:13



аз не съм го видяла този линк



Тема Е,нови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано10.01.10 13:23



надявай се тогава да има финско потекло и шведски външен вид






Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано10.01.10 13:46



Пешо, ние с тебе сме като Ин и Ян: обречени сме zавинаги да живеем на раzлични континенти, часови пояси и сеzони. Ти живееш в Северна Америка, а аz в Европа, ти искаш да дойдеш в Европа, а аz искам да отида в Северна Америка, ти харесваш лятото и не харесваш zимата, а аz харесвам zимата и не понасям лятото.





Тема оффнови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано10.01.10 14:17



ако изглежда като пилотът от "2012" Sasha,направо го взимам

актьорът в реалния си живот дори се вписва на твоето описание:финско потекло и шведски външен вид..и после кажи пак ,че нямам вкус




Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор Koфтия (пристрастен)
Публикувано10.01.10 15:09



No.....все още не е точно така. Широко понятие си е все още. За теб не знам, може би само като възможности, но за Пешо - да. Какво искам да кажа ? Пешо определено иска Европа, но не е решил още кое точно на Европата иска. Лично аз очаквам следващата тема да е за Финландия, за Дания, за Малта......Той иска Европа, но тя включва от страхотен студ, бели нощи и бели мечки, до страхотна жега и почерняване на задника, кат на сицилианско циганче.
В едно единствено нещо го признавам - че предусеща рухването на Американската империя и търси ново местонахождение, което пък също не е лесно да се изчисли.



Тема разруханови [re: Koфтия]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.01.10 18:05



В какъв смисъл рухването на американската империя? Аз искам да отида в Европа, за да пробвам нови неща и да си направя живота по-интересен, за по-големите отпуски, за готините курорти и готините европейки. Трябва да съм луд да си мисля, че Америка ще стане много зле, а в Европа ще е добре.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.01.10 18:11



Защо искаш Северна Америка пък ти? Тук е голяма скука. Добре е ако много обичаш да работиш.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано10.01.10 18:25



А, не ти вярвам, че е скука, мился че хората са къде-къде по отворени от германците. Ще ти раzкажа нещо zабавно, zа да раzбереш. Сестрата на гадже ходи zа една година в Австралия и се беше zагаджила с един австралиец, Джон, който я посети тука в Германия. Двамата обиколиха Европа, вклчително ни бяха и на нас на гости. В града, който живея, едно страхотно немско градче, точно в самия център има една склуптура - малки месингови прикаzни фигури, на които някои части на тълото са подвижни - ръце, крака и пр. Та, досега колкото пъти съм минавала от там никой не се беше сетил да нареди пръстите на баба Яга така, че да покаzват среден пръст на минувачите, но Джон се сети. Направо умрях от смях. Това имам предвид.





Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.01.10 18:56



Американците като цяло не са такива хора. Те са консервативни, скучни, нелюбопитни и си гледат в собствената паница. Работят много и като си свършат работата, се пускат в тежкия трафика и се прибират в събърбаните отдалечени на 30 километра от работното им място. После си поръчват пица и засядат пред телевизора.

А в тия събърбани никога никой не вижда жив човек на улицата. Единствено можеш да хванеш някого като излиза от колата и се прибира в къщата. В Ню Йорк е съвсем различно, защото там е фрашкано с имигранти, които бачкат като прислужници в Града. Има и много евреи и други амбициозни хора, които работят в долната част на Манхатън във финансовия сектор и въртят милиарди. Има и туристи.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано10.01.10 19:39



Не ми правят впечатление на консервативни и zатворени като ги гледам как си покаzват наляво и надясно циците по MTW и как zлословят една против друга пред камерата (гледам в момента "Rock of Love"). Псуват като каруцари.



Редактирано от orhideja на 10.01.10 19:40.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.01.10 19:56



Боужке, какви неща те радват! Комбинация от три пръста с високо издигнат среден пръст, жени, развяващи прелести и псуващи като каруцари... Впечатлена съм





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано10.01.10 20:05



Французите си правят кървавици и други подобни гадости, само че от телешки дреболии. При домашни условия, във фермерските региони на страната. Не само в БГ се ядат дреболии





Тема Вкуснови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано10.01.10 20:10



другар няма - я покажи женския му аналог да преценя?


Инак познавам българин - като брат близнак му е И ми е доста добър приятел.




Тема Re: Норвегиянови [re: Asia.]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано10.01.10 20:15



Здравей,

и не само мене, иначе нямаше да го покаzват по MTV.



Ти преди не се ли подвиzаваше във форума като гадателка или гледачка на карти или прочия отвъдна сила?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано10.01.10 20:18



Предпочитание не е точната дума, когато става въпрос за микро- и макроикономически фактори

Конкуренцията от страна на ЕС, както и някои азиатски страни като Китай, Япония и Корея никак не са за пренебрегване. А не са само те



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано10.01.10 21:30



Не, бъркаш ме с някого другиго. Не съм била нито гадателка, нито врачка и на тях не им вярвам, нищо че гледам тв. филма "Медиум", ама то е заради Патриша Аркет, която ми е много симпатична.
А ти на разните "реалити шоута" не им вярвай много, в тях няма нищо реалистично.



Тема Re: оффнови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано11.01.10 00:45



Аз изобщо не изглеждам така и не се интересувам от жени, които харесват такъв тип мъже...но може да си говорим за икономика в дир.бг от време на време





Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано11.01.10 00:50



Е тези в развлекателната индустрия не са такива. В Америка всеки си гледа работата в общи линии. Ако си в развлекателната индустрия, не си некъв сухар, разбира се. Аз в гимназията гледах доста MTV и бях много учуден като видях, че животът в Америка е много по-различен.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано11.01.10 10:54



Ти преди не се ли подвиzаваше във форума като гадателка или гледачка на карти или прочия отвъдна сила?
-------------

Жалко че не е това дамата, щеше да стане голяма веселба тук. Впрочем има една гадателка която понякога се подвизава в клуб астрология и живее в немскоговоряща държава. Няма да и споменавам името, тъй като преди време получих от нея заплахи на лични бележки. Не че ми пука особено, но по добре да избягвам контакти с психично болни



Тема за икономикатанови [re: pesho.konia]  
Автор Frenger (She)
Публикувано11.01.10 10:54



прав си.
в тази връзка искам да се оплача : доста съм разочарована,понеже академиците все още базират становищата си на рационалността на ик. субект,когато емпиричните резултати ги опровергават изцяло...да живеят хората като Сорос,защото рационални са само икономистите и...психопатите


..такива ли искаме да бъдем?



Тема Заплахи от гадателка?нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано11.01.10 22:00



А не те ли притеснява:






Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано12.01.10 23:25



Забавна картинка, горката кукла.


Абе ако се организира конкурс в дирника за най-голям откачалник, конкуренцията е жестокаКакво ще кажаш за модератор който заплашва клубарите, че ако не са послушни ще им направи черна магияТова не е майтап за жалост, съвсем сериозно. Естествено, става въпрос за друг клуб и друг модератор, не за бвч. Сам можеш да се досетиш кого визирам



Тема Сороснови [re: Frenger]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано13.01.10 07:37



Гледах видеото. Интересни въпроси повдига. Но като споменаваш неуспелия философ Сорос, неговата основна теза не е дали най-добрата система е тази базирана на рационални пазари или на нещо друго. Неговата теза е, че социалните и икономическите теории са способни да променят реалноста, която те се стремят да моделират (за разлика например от закона за гравитацията, който не влияе на самата гравитация). Така че теорията за рационалноста може и да бъде най-добрия икономически модел за момента.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано13.01.10 10:21



а бре Пеше
ти беше писал за скинари и неонацисти в Германия преди време как те е шубе от тях.
Ама знаеш ли оказа се, че най-многобройната организация на такива е в САЩ. Всеки щат има по няколко отганизирани групи от подобни даже са се сляли с Куклукс Клан. Едни действат прикрито други явно ... лагери за тренировка имат, радио, филми, музика правят и тн. Ако гепнат нещо уж не арийско или бяло недъгаво ..... чак ми се уплаши окото


Сега смяташ ли да не оставаш там по тоя подод???

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Хубава статийканови [re: Bиливap]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано13.01.10 12:10



за любимата Майчица-Държава





Тема Re: Сороснови [re: pesho.konia]  
Автор Frenger (She)
Публикувано13.01.10 14:38



аз пиша магистърската си теза на основата на behavioral economics-алтернатива на теорията на Фама-която незнайно защо все още не се приема изцяло в академичните среди. Сорос се опитва да допринесе с теорията си,но обосновката му не е стабилна (самият той казва в книгата си ,че не е "на ти" с математиката),нормално е да не приемат станов. му.Но неговият гений се изразява в това,че като практикант е постигнал всичко на приемания за най близо до съвършенството пазар - форекса...той много по добре познава пазарните принципи отколкото някой академик без един ден практика в реални условия,за когото икон. субект прави във всеки един момент оптималния избор..но кой е той след като дефакто съществува асиметрия на инофрмацията и психологически bias?
Oxford,Mannheim,SSE(Stockholm),LSE(London),Chicago и много други водещи икон. университети наливат доста средства в рисърч на алтернативата. Тази година при нас дори отварят лаборатория за неврологични изследвания на decision-making process в икон.условия.



Тема Сорос-гений?нови [re: Frenger]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.01.10 22:30



"Но неговият гений се изразява в това,че като практикант е постигнал всичко на приемания за най близо до съвършенството пазар - форекса...той много по добре познава пазарните принципи отколкото някой академик без един ден практика в реални условия,за когото икон. субект прави във всеки един момент оптималния избор..но кой е той след като дефакто съществува асиметрия на инофрмацията и психологически bias? "

Единственият известен успех на Сорос е сриването на стерлинга. Под въпрос е и доколко е познавал каквото и да е, просто е успял да привлече достатъчно масивни капитали за да се надиграва с банката по онова време. В този случай реално е манипулирал пазара, а не е познал каквато и да е тенденция.

ПП: Доста "популярни" са и опитите му с т.нар. "Отворено общество"... печално известни.




Тема Re: Сорос-гений?нови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано13.01.10 22:33



А неговото Десетилетието на ромското включване не те ли кефи?



Тема Предвиднови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.01.10 22:35



сбъркания му произход - нека се радва човека...




Тема Re:нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано14.01.10 13:12



Да, наистина интересна статия, мерси :)
Først tar de inntektene dine, så må du søke om støtte. Av staten.
Колко интересно казано


Като си представя още четири години Ap+SV+Sentеrpartiet и ...
Хубаво е държавата да е на място, когато има нужда от нея, защото липсата на държава поражда анархия и беззаконие.
Но не и да се прекалява с присъствието й.

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Frenger (She)
Публикувано15.01.10 12:54



ето един гений,теорията на комуто се признава за водеща днес..
моля който иска да прочете великото му мнение по въпроса за финансовата криза:





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано16.01.10 13:08



Понеже сме в тема за Норвегия, в броя на "Афтенпостен" от 9 януари има една тристранична статия за България.
Не мога да намеря статията онлайн, но е много интересна.
Всъщност не казва нищо ново за мен, но дава реална представа за положението в България, за мафията, корупцията и други неща.
Дори са споменали Галев и опита му да стане депутат заради имунитета


Споменали са и няколко знакови убийства ... хич не е ласкаво.

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.