Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:17



По малко във всички, по много в американското



Не знам, според мен няма да расте, а в най-добри случай ще задържи сегашните нива.
Но това си е мое предположение, всякакви чудеса стават

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:22



Как отношението към яденето е мерило за качество на живота?
Аз меря качеството на живот по покупателната способност, щастието и цялостната удовлетвореност от живота.
По тези показатели норвежците ми се струват доста напред в класацията



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Asia. (ex cina2)
Публикувано07.01.10 13:43



Някои народи казват "кажи ми какво ядеш, за да ти кажа какъв си", или както казаха в една от сериите на любимеца ми Бурден - "ако ядеш боклуци, то и мислите ти са боклук".



Тема Re:нови [re: Asia.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:49



Различните държави имат различни кухни.
Как се определя кое е боклук?


За някои жабешките крачета, мухлясалите сирена и печените скакалци са деликатеси, за други - не точно.
В България като се ядат вътрешностите на някои животни, а в западните държави с тях си хранят само кучетата и котките, ядем ли боклуци според западняците?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 13:51



Качеството на живота има много мерила, едно от тях е цялостната удовлетвореност и съответно отношението към храненето, на обяд и вечер. Има ОГРОМНА разлика как се отнася норвежец към обеда си и италианец например. Или французин (при тях е леко прекалено, но става за сравнение). Ако си била на обяд/вечеря а италианци би го разбрала, иначе едва ли.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 13:57



Тук наблягат на вечерята.
Пообед са на работа и или си носят мазани филии от вкъщи, или се хранят с топла храна в стола на работното място


Зависи къде работиш.
Тц, не съм гостувала на италианци все още, но ти вярвам

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 14:02



Пообед са на работа и или си носят мазани филии от вкъщи, или се хранят с топла храна в стола на работното място

Е ТЕ ТОВА е разликата! А италянците (и испанците) удрят катинара на бизнеса и отиват да кльопат, или в къщи, или в ресторантчета.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.01.10 14:32



Да, ама тук няма непоносими жеги пообед


Пак се опира до деленето на северни и южни народи.
Всеки си е намерил най-доброто според местоположението, особеностите и традициите.
Тук хлопват кепенците в 3, най-късно в 4
Между 3 и 4 следобед са им задръстванията
И вечерят в 5, което обяснява наличието на лека "вечерна храна" към 9

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано07.01.10 14:51



Не става дума за прословутата испанска "сиеста" а за подхода колко по важен е един обяд от просто правене на пари. Не е и тайна че подходящата обедна атмосфера улеснява бизнеса и го прави кратно по приятен. Това без връзка с покупателните способности - от едно определено ниво нагоре те почти не се различават между Норвегия, Германия или Италия,Франция и Испания.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема медицинскинови [re: DarkSide]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано07.01.10 15:04



Имай предвид, че хората, които са на нормална работа тук имат медицинска застраховка. Аз не плащам нищо като ходя на зъболекар. Работодателя ми плаща зъболекаската застраховка. 50 милиона в Америка нямат медицинска застраховка. Това не значи, че никой няма!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.