Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 30.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: pesho.konia]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано09.01.10 14:27



Социални или социалистически?


Да, за мен е по-справедливо да се инвестира в хората, в тяхното здраве и образование, отколкото във войните :)
С изключение на необходимите войни, разбира се
Светът не е черно-бял и Слава Богу.

Do what works or do what's right?

Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 16:31



За Норвегия не zнам, но не те съветвам да идваш от Америка в Германия. Според мене няма да имаш тука добри карти. Ще имаш проблеми с намирането на работа. Даже и да бъдеш поканен на интерв zа работа, вероятно няма да те вzемат, zащото ще ти липсват необходимите soft skills, които може да придобиеш едва, когато си живял тука повече от 6-7 години. Освен това много трудно се намира работа само с английски.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 18:10



Радвам се да те видя! Как вървят нещата при теб? Как изкара по Нова Година?



Норвегия отпадна. Ако ще ходя е Германия, първо ще науча немски. Аз имам някаква бегла идея, защото учих в гимназията. Освен това, аз тъкмо направих 8 календарни години работа в САЩ, а ми трябват 10 за да си подсигуря някаква малка пенсия. Така че аз имам 2 години, през които мога ако искам да уча немски и да си търся работа. Освен това, аз мога да изкарам първо една магистратура в немски уни да си разнообразя знанията и да понауча още немски. Ако съм убеден, че в Германия ще е по-добре, бих пробвал. Но аз засега не съм. Отпуските от 6 седмици и близоста до БГ ще е супер, но живота там може да не ми хареса много.



Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 19:02



Здравей,

иzкарах си добре, бяхме на планина. Ти къде иzкара Нова Година?





Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 19:15



в къщи пред компа. свалих си някакъв филм от арената и го изгледах. но беше добре, че си бях взел цялата седмица отпуска и малко си починах от работа, ако не друго.



Тема Re: Норвегиянови [re: orhideja]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано09.01.10 19:17



заедно с оня същия приятел ли ходихте? коя планина?



Тема Абе ти полудя от студа и мрака,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:11



Норвегия няма понятие като "възможна степен" когато става дума за селско стопанство - още повече когато става дума за растения. Противно на представите ти от село Гоце Делчев България има местно производство и местните продукти се предпочитат най-вече заради вкусовите им качества (достатъчно е да видя немците на гости как ядат домати хахахаха

). Което не изключва и внос от съседните ни страни, нещата не са черни и бели а и имаме смяна на сезоните по тези ширини.

Като каза да чета - помня как аз те светнах за глупостите на "собственото" ти правителство. В тоя ред на мисли ми е леко странен подхода ти - да затвориш плътно очи и да обявиш целия свят навън за фалшив просто защото не пасва с представите ти от детинство.

ПП: Заядох те на тема кандила след онази веселба с норвежкия патент в осветлението - някои хора биха ви нарекли просто "къртици". Аз бих те нарекъл изостанала социално - както и основната маса в Норвегия (поне в нещо си приличате хахахаха), но това е мнение на южняк с други по-светли представи за живота




Тема Хахахаха,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:19



от грипа спечели една щатска компания, къде я вреш Норвегия пък там.
Виждаш ли, в бизнеса за да спечели един - губи друг. Затова и загубите на норвежците ме радват, а и те са некадърни в управлението на парите и резултата е логичен. Така както се надуваха че нефта ги извади от бедността - така сега поради липсата на умения ще прахосат това предимство и нещата пак ще си дойдат по местата.
ПП: Способна ли си да посочиш какво са възстановили - аз изброих 4 компании в които си затриха парите, нито една от тях не е в разцвет. Пак ли лаладжийстваш - или преписваш дитирамби от местния правителствен ТВ канал в стил "добре сме ама ша са опраим"?

Стратегия като норвежката, базирана на доходи от добивите на ограничен ресурс е обречена. Има вече държави с подобно поведение и фалит - дори в този клуб посочих за пример Науру. Това ви чака (освен ако не ви приберат обратно шведите)




Тема Икономикатанови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано09.01.10 20:25



не се развива по пътя на социалните помощи - понятието "справедливост" не включва благотворителност и се използва в друг контекст - примерно "справедлива цена".

Ух, извинявай - чак сега се сетих че няма откъде да имаш понятие и за икономика, и за социална политика






Тема Re: Норвегиянови [re: pesho.konia]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано09.01.10 21:01



А, това е добре. Ти не караш ли ски? В Америка, чувам, имало готини ски курорти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.