Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:51 25.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано22.12.09 14:46



Цялата картинка е бляскава!
И ше става само по-добре и по-добре!

Е,за некои от нас,най малкото...



Тема Re: Собствен бизнеснови [re: pesho.konia]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано22.12.09 14:50



а бе, ти само некви дървени примери и случки обясняваш. не знам как си се обградил с такива бездарни приятели. едно мое приятелче нямаше пукната кинта до преди година - две, а сега прави по 100 000 лева чисти на седмица след като го вкарах в правилните среди. бронирал се е всячески, къщата му прилича на гуантанамо бей, но в боровец ако се сещаш. и това е само един прост пример с бивш спортист, а не програмист!



Тема Re: Собствен бизнеснови [re: El Capitan]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано22.12.09 14:51



аре кажи бе няма да я щавя



Тема Re:нови [re: El Capitan]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано22.12.09 14:52



мега година !!! продадох стотина кила.



Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано22.12.09 15:01



Мда,меко казано нема от кво да сме недоволни...



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано22.12.09 15:04



Мизерна картина, бих добавила.Хората отварят малки фирми, защото няма къде да работят и се успокояват с факта, че работят за себе си.Изключвам големият корумпиран бизнес, който е съвсем друга история, и където всъшност са парите и големите играчи -тава е търговията :внос-износ, петрол, големи инфраструктурни обекти, приватизации.Там всички са оплетени като свински черва, и ако не си в кюпа трудно ще направиш пари.
През последните пет години проекти в строителството набраха инерция, най-вече със спекулативна цел, но и там кацата с меда се опразни.Освен това милиони спечелиха тези, които имаха яки гърбове в институциите за държавни и общински парцели, градустройството работеше за тях и можеха да си позволят силна реклама навън за намиране на баламурници да им купуват ниско-качествената, но скъпа стока.
За съжаление в България няма кой знае какъв потенциал за млади и ерудирани хора, а и в близко бъдеще не се очертава такава.Но виж, ако си престъпник по душа и достатъчно смел да си сложиш главата в торбата може и някоя друга годинка да се порадваш на лукс и много пиячка, докъто дойде времето да ти светят маслото.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Собствен бизнеснови [re: LuboPenev]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано22.12.09 15:06



Едва ли е нужно да ти го обеснявам на тебе (тва се едно да тръгна да обеснявам на Лари Флинт как се въртат пички или на Гената да се отварам за хранителни добавки), но една автомивка крие в себе си много възможности за странични дейности,допълващи основното портфолио услуги.

Като пране например.....на килими...да речем....



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано22.12.09 15:09



Аз не разбирам едно нещо-защо след като са ти ясни нещата не дойдеш да свъртиш и ти некой лев,ми си налегаш парцалите за колко....2000 евро месечно на майната си?

А?Обясни ми го тоя феномен че аз не схващам...



Тема Re:нови [re: El Capitan]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано22.12.09 15:36



Точно защото нещата в България са ми до болка ясни, не желая да пропилявам живота си измежду надути кретени, с мозъци като грахче с безпочвено самочувствие.Ако не си си продал душата на дявола и лев печалба не можеш да направиш в нашата мила Татковина, да не говорим, че дори и това да се случи , гаранции няма никакви.Десетина години поработих, уж все в пристижни и уважавани български компании, и ако щеш вярвай / и ако въобще имаш желание да водиш някакъв смислен разговор тук / се нагледах и напатих на доста абсурдни неща.
Тук, където съм, се чувствам прекрасно.Еснафщината в България, когато живеех там, пък и сега не ме вълнува особенно. Нали знаеш, разни хора, разни идеали



А?Обясни ми го тоя феномен че аз не схващам..
----------------------------------------------------------------------------
Аз ще го обясня, но се съмнявам да го схванеш правилно.Ще започна от това, че най-важното нещо в живота на човека е здравето му, не парите .Запомни го това много добре, някой де ще си спомниш, как една "кака " по интернет ти го е казала
В България не може да бъдеш здрав-нито физически, нито психически.Несъвместимо е с условията на живот, които от години на години стават все по-абсурдни.
А както знаеш : парите не са всичко, когато ги имаш.Аз имама достатъчно пари тук за да се чувствам щастлива.Другото е бреме.Поркането, хойкането по пристижни заведения и купоните са до време, здравето за цял живот!
Ще ме прощаваш за баналността, но тъй-като съм надживяла гореизброените три неща, сега по-ме вълнува да имам сигурност и достатъчно средства за да живея един нормален и спокоен живот.А тук имама всичко това, та ако искаш вярвяй, ако искаш не, и Сини Сити да ми подарят, не се връщам обратно в София, посмъртно.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано22.12.09 15:48



ОК,разбрах те.

Имаш предвид че житейската ти позиция е:играем на сигурно,доволна си на 2000 евро месечно,не щеш да се развиваш,не щеш да можеш утре ако ти текне да хванеш самолета и да си прекараш следващия месец на некое зравословно место като Чианг Май да речеме,седнала си и си чакаш пенсията и си чакаш да умреш спокойна и здрава?
Тва е в общи линии тва което те чака-мишочесто живуркане.

Аз не те обвинявам честно защото си жена и знам че за жените сигурността е на първо место. Мен ме шокира подобна позиция изразена от мъже тука.

Ми тва па изобщо не е интересно-едно и също секи ден.Гаранция ти давам че ако скочиш в дълбокото е 100 пъти по-интересно. Верно е-мое да се удавиш сериозно,ама мое и да изплуваш.

Ю кневър кноу!

Затва ви казвам че тука е с пъти по-гот,щото е интересно. Или на мене поне ми е по-интересно.
Като Клондайк или Дивия Запад-верно че мое те пречукат,НО също толкова вероятно е да станеш магнат. Тва ако си умен,предприемчив и имаш сериозни ташаци.

Иначе-в офиса от 9 до 5,летото 2 седмици на море,зимата-1 на планина и така цел живот,еми ебем ти живота...

Редактирано от El Capitan на 22.12.09 15:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.