Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Още откакто кацнах в Германия  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано16.12.09 02:24



и ме заболя главата.......там валеше сняг и беше 0 градуса студ.

После България. Бях забравил за таксиджийте дето те пцуват ако не вземат курс поне 20км от летището. Отделно щеше да се блъсне поне 5 пъти, а аз щях да получа инфаркт поне 10 пъти.
Едно време казвах. Хората в България са невероятни, само страната е малко грозна и боклуци. Сега какво забелязвам - положението с чистотата не е толкова зле - е не е като първенците в Европа но не е по зле от Италия примерно. Обаче хората са под всякаква критика, нагледах се на простаци. Как може за 10тина години населението на тази страна да стане от простаци, не беше така преди години.

Giants Fan

Тема Re:нови [re: XищниK]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано16.12.09 02:46



Виждаш ли до какво води чалгата?


Не е само тя, де, но голям дял от заслугата е неин.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано16.12.09 02:51



Напротив браточка. България като страна винаги си е била и ще бъде красива и чиста. Лошото е че 20% от населението е читаво, останалите 80% са диви селяндури(не се отнася за хората трудещи се на село), смрадливи цигани, резняци и помаци. Е така е от време оно и баланса не се променя за съжаление


Аз си ходя по 2-3 пъти в годината по работа и съм свикнал.




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано16.12.09 02:56



Само дивите малоумни селяни слушат чалга





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано16.12.09 10:33



Добре дошъл!

Много лесно си отвикнал Дано като видиш пазвите на мадамите и главата ти да се оправи и да няма повици за инфаркти



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано16.12.09 10:52



Хората са уморени , скапани и стресирани от дългия преход ( умишлено удължаван от бесепе-депесе с помощта на ндсв-ейците , които секнаха промените, които беше започнал Иван костов , ама и той има сериозни треси за дялане , затова народа му издърпа властта от ръцете ) , липсата на елементарни неща ( като нормална инфраструктура) и ред в държавата ( в смисъл държавните чиновници да си вършат работата и да спазват законите ) - затова са такива хората . И аз постоянно се нервирам от хорската простотия, невежество и крайна неграмотност за това, че всичко е в ръцете му на тоя народ и от него зависи , а той спи , та се налага да го събуждаме. Българинът обаче май предпочита да мълчи, да се изпростачи , да влезе в коловоза на намусените, вечно недоволни и оплакващи се и чакащи 'друг да го направи' , като едновременно с това си избива комплексите върху другите.

Всичко ще се оправи, но малко по-малко , а не от раз. Началото на процесът на позитивната промяна е сложено вече. Само трябва да има кой да го побутва и вдига тоя народ да се събуди. Когато накараме народа да не мълчи за негативите наоколо, започне да си търси правата и да изисква без да чака на друг и държавата да си върши работата , хората ще са по-скопойни , отзивчиви и усмихнати .

Аз пък се сърдя и викам само при държавните и общински чиновници - защото постоянно ги хващам в крачка да клинчат . В останалото време съм си усмихната и доволна от онова, което правя и от онова , което е започнало да се случва в България.

Е на , преди малко прочетох две новини , които ме зарадваха , виждам че не съм говорила напразно и идеите ми съвсем скоро ще бъдат реализирани на практика .




Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Bozdugan]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано16.12.09 11:03



а бе комунягите бяха решили да я карат доживот като по бай Тошово време и нищо да не се промени в България, затова позанемариха България последните 10-на години, но ще оправим нещата . Да е жив и здрав Бойко Борисов , да я кара все така . А ние едновременно с това ще притискаме да се прилага масово европейската практика и да живеем като в бяла държава . И дано да вземе и следващите мандати Борисов - дай Боже.

голям плюс е , че ще имаме референдум относно новините на турски език по телевизията.

чалгата е неприятно нещо, но тия турски сериали, които вървят от месеци по ефирите телевизии и не са друго освен на манипулация на общественото мнение -- по-голям негатив от чалгата са.






Тема Re: това е самонови [re: XищниK]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано16.12.09 11:07



първият шок, споко след това лека полека ще видиш , че както и Щатите е пълно с латино простаци и бандяги, както и в Италия е пълно с терони от Юг, както и в Германия е пълно с турци от Анадола, както и в Швейцария е пълно с албански мафиоти и хърватски бандяги, както в Русия е пълно със сибирски мужици дето не знаят да пишат, тъй и в България има бол селяни, т.н простаци от теб, НО както се казва тут ле монд е паез, спокойно

завиждам ти , вече си ТАМ в България:))) пийни една студена Гроздова и заради мен





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bozdugan (Ritsar)
Публикувано16.12.09 16:34



Бойко ми харесва защото не го е страх да подкрепя идейте на Атака. Като референдума за който спомена например. Няма място за новини на турски/цигански в България. Като не им харесва да се махат смрадливците.



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано16.12.09 17:09



да бе, то само в българия има простаци, не на мене тия.



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 11:41



Отвикнал си от БГ простотията и като си поживял сред по културни хора вече ти прави впечатление грозното, което преди не те е впечатлявало. Нормално. Всеки емигрант минава през това включително и аз. Въпреки че не бях изненадана. По скоро ми се затвърди изгражданото дълги години мнение за българите и ми се разсеяха съмненията, че щом БГ и повечето хора не ми понасят проблемът е може би в мен. За мое успокоение се оказа, че вината не е в мен, аз съм само датчик на хорската простотия и отдушник за същата





Тема Re: това е самонови [re: dymo]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 11:59



Така е, пълно е с измет из цяла Европа. Ама в БГ е най пълно, защото е пълно в българи, т.е. 99% от населението. Нема шанс





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано18.12.09 13:07



Аз по принцип когато се връщам от почивка в чужбина ме чака професионален шофьор. Изобщо не обръщам внимание на заобикалящата ме обстановка.

Извинявай, но като нямаш необходимият статус и пари - нямаш право да се оплакваш.

Запретни си ръкавите и покажи на Ото, че имаш нужните качества за нещо повече от мияч на чинии. Кой знае - след няколко години можеш да станеш дори сервитьор... А там има бакшиши...



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 14:34



Да, остава да споделиш в коя европейска столица ще намериш такси, което да те закара от летището до вкъщи за под 5 евро.

Изключваме Тирана.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 15:00



не мога да отгатна коя е. Знам само че не е София. Там такситата по правило надписват сметките двойно





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: NikiFin]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 15:19



Аз нямам такова впечатление... по правило надписвали сметките, това откъде си го измисли? В последните десет години един-единствен път едно такси ми взе повече от написаното на стъклото, аз пък си взех касовата бележка и после му съставиха акт - на шофьора и на фирмата - по един.

Но хубаво, дори да умножим тези 5 евро по две, пак такава цена на такси няма никъде. Така че... айде у лево.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 15:33



Сигурно не си попадал на онези, които направо ти казват колко ще ти струва и дори не пускат брояч?
Или онези, които не искат да те закарат до Дружба 2, че било много близо?
Или онези, които пушат в колата, надуват чалгата и смърдят на ... ?
Или онези, които дори не се сещат, че може би имаш нужда от помощ да си сложиш тежкия сак в багажника, който дори не отварят?
Да, определено никъде няма такива екстри за 5 евро


Ти си взимаш касовата бележка да им съставят акт, а тук дори не се налага да се разправяш - просто такива неща не се случват :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 15:42



Колко близо е летището до "вкъщи"?


Пак ли ти излиза под 5 евро, ако живееш в Люлин?
Ами ако летището беше по-далеч извън града?
Аз предпочитам да дам 12 евро за влака, в който ще пътувам на чисто, удобно и най-вече сигурно 38 km, без да слушам псувни и чалга, докато шофьорът се прави на Шумахер, отколкото 10 евро за такси до центъра на София с гореспоменатите екстри.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 18.12.09 15:43.



Тема Heheheнови [re: Dakota]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.12.09 15:59



Добре дошъл



Аз също не съм имала проблеми с такситата, може би защото слушам какво ми говорят хората и се опитвам да се слея с местните и се получава според възможностите ми добре

За 5те евро, да, това е минимално плащане, и ако е за няколкото метра, не е редно да дадеш по-малко. А това че Виливар не искат да я закарат и на няколко метра, то значи че хората мислят вместо нея

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 16:42



А, на мен не ми се е налагало да ходя до Дружба 2, но съм го чувала от хора, които живеят там


Аз винаги съм до центъра, никога не са ми отказвали и никога не е "под 5 евро"
За ОК-ките става дума
Един се пробва направо да закръгли сумата предварително, аз му тръшнах вратата и отидох при следващия, който работеше с брояч
Ти ако живееш в Дружба и кацнеш с куфарите на летището, пеша ли ще си идеш вкъщи?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.12.09 17:10



Един мияч на чинии взима поне 40хил долара годишно.

в най-скъпо платения и най-скъпия като цяло щат в америка. Което автоматично значи, че е доста повече ценен от теб.

Giants Fan

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 18:12



Именно за това си говорим. Ако плащаш 50-100 евро за такси, каквито са цените на запад, имаш и правото на съответните претенции - шофьорът да е чист ариец, да ти се хили като кукла от Mc Donalds и да слуша тихичко малка нощна музика.

Тук цените на такситата са 10-20 пъти по-ниски.

Не пускал брояча - е, и? Споразумявате се и те кара до Дружба 2. За жълти стотинки. Това с надуването на чалгата и пушенето също не ми се е случвало. Напротив - срещам човешко отношение и научавам нови неща. Ето, последния път шофьорът ме светна, че камерата на Цариградско изобщо не работи. А това си е важно, като имаме предвид, че последния път на това шосе ме спряха куките със засечени 170 км/ч.

После, наскоро ходих на парти в една вила до Панчарево. Е, към 4 сутринта реших да се прибирам, звъннах за такси от същата фирма и дойде същият шофьор, който ме беше докарал, защото знаеше точно къде е адресът. Къде го има това на запад? Във Франция, примерно, съм чакал по един час за такси и съм плащал после трицифрени суми за смешни разстояния.

Изобщо, тук в някои отношения е в пъти по-добре, можеш да пътуваш с такси всеки ден, ако решиш, можеш да се храниш всеки ден в ресторант... това ако го пробваш на запад ще ти се напукат петичките още на първата седмица.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 18:20



Нали не очакваш еднакви цени на такситата на Запад и в България при съвсем различни доходи?


"Там" цените на такситата са 20-30 пъти по-ниски и качеството на обслужване е толкова пъти по-ниско
Така че не виждам никаква драма в цялата работа.
В България се смята едва ли не за престиж, ако можеш да си позволиш да ползваш такси всеки ден, а на Запад вместо такси използват лични автомобили и добре уреден градски транспорт.
Различни светове

П.П. Тук съм чела съвети за туриста, който отива на почивка в България и Гърция, как да се опази от типичните за района таксиджии-кожосъдирачи

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано18.12.09 18:43



не е и до доходи...до елементарно възпитание е.след като работиш в сферата на публичния транспорт не ти ли светва лампичката ,че е малко конфузно да ти се подават космите през потната тениска

ако си имаш налични себеуважението и ценностната система...

в страна,в която такикатлъкът на дребно е манна небесна за толерация сред масовото население,друго не може да се очаква..където маментето на клиента,надценката и да те "светнат" как да продължаваш да си караш "със 170" в населено място (но същевремено да не те хванат катаджийте) е голямо постижение..браво....той Дими от Сленг се потеглил с 200 по Цариградско ,ама е късно да се поправи вече,мир на праха му..



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 18:45



На някои им харесва да живеят така :)
На други - не, затова живеят в чужбина :)
Какъв е тоя шведски в подписа ти?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 19:26



Аз също бях вдигнал 200, но видях куките и тръгнах да намалявам. Което беше глупаво, можеше изобщо да не спирам.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:00



Аз пък не знам пътник от летището (включително и аз) да не са му поискали двойно. Не надписват, други шмекерии правят с апаратите не съм наясно точно.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор witch777 (moon witch)
Публикувано18.12.09 21:03



на мен пък ми взимат нормална тарифа. явно аз съм някакъв уникален случай, както вече предположих.



Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:06



да, съгласна съм че в сравнение с тук е по евтино и може и всеки ден с такси да пътуваш. Във Видин даже може по цял ден с такси да се возиш, толкова е евтино. Винаги има свободни таксита, добре е.
Ама примерно тъкмо оня ден една позната си хванала такси за летището рано сутринта, студ и поледици. Оня не знам как е карал ама нацелил мантинелата, а приятелката ми строшила страничното стъкло с глава. След малко някакъв друг излюскал същото такси отзад. ОЩЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОСЪЗНАЕ ОТ ШОКА. Така че.... не се кефи много че се возиш в такси, че не знаеш на какъв шофьор ще попаднеш





Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:10



И как го накара да те обича



Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:11



повече вземат само на пътниците от летището



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:13



преди 9 години от летището до гарата ми взеха 15 долара.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:17



именно. А тук във влаковете даже има безплатен Инет. За такси ще платя само ако ако съм много пияна и се налага да ме изнесат на носилка. Ама тука цените са....

... около 80 лв за 20 км. С влакче 6-7 лв.



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор witch777 ()
Публикувано18.12.09 21:21



да де, от летището. цаката е да четеш цените на стъклото, пиле. абе остави ме мене, аз съм нещо уникално, в таксита ме возят на нормални цени, попадам на хубава храна в хубави заведения, улучвам хубави хотели, все успявам да изкарам добре в българия, какво е това чудо с мен и аз не знам, сигурно съм вундеркинд.



Тема оффнови [re: NikiFin]  
Автор Frenger (She)
Публикувано18.12.09 21:21



това само хубава и мелодична метафора





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано18.12.09 21:27



Виж, колега - прекарал съм околло 2 години в щатите и съм бил в 3 щата. Смея да твърдя, че са едни от най-проспериращите и с най-големи чекове. Роуд Айлънд,Ню Йорк,Масачузетс. Може средностатистическият идиот в България, който си мисли,че щатите са манна небесна и България е най-гадното място на света да ти повярва .

средно на мияч на чинии - макс 8 долара на час. МАКС !

Бачкаш да кажем средно 7 часа - 56 на ден. Като махнем days off - да кажем, че бачкаш 22 дена - 22x56 - 1300 долара МАКС. 1300x12 = 15 600 MAKS.

А да миеш чинии една година требва да си тотален лузър.

Виждаш ли колко сте елементарни емигрантите. Само възхвалявате запада и нагло лъжете за действителността.

Айде да не говорим , че на тоя мияч ще му приспаднат и данъците - щото тогава отиваме на цифра от около 11 00 долара. Което за годишна заплата в щатите общо взето ще ядеш замразени пици цяла година и ще живееш с трима мексиканци в стая. Дрийм бацеее.

Като имам впредвид , че само обучението ми струва около 40 000 долара - ми изглеждаш още по - смешен със супер неадекватното си включване.



Тема Кви хора сте?нови [re: NikiFin]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.12.09 22:40



Ако ти е проблем няколко пъти годишно да дадаеш 80-100 кинта за такси, когато се прибираш от София, кви ги дириш по странство?

И като не и наясно що се напълавш да разправяш случки от преди сто години?

От поне 2-3 години стоянката на аерогара София се обслужва само от таксита на ок, които имат едни от най-разумните цени.






Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 23:17



Да, Лавприсекспресен междуградските автобуси също имат безплатен нет ;)
Ако си на първия етаж, даже ползваш електричество и масичка



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Melany99]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 23:19



Виж сега, проблемът не е в автомобилите (освен ако не са мръсни и раздрънкани), а в задкормилните устройства



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Не знам къде е Дружба и колко е далеченови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.12.09 23:38



Но не разбрах какъв е проблема с българските таксита. Аз лично не съм имала негативни случки с тях, а и не виждам при адекватно поведение как би могло да се случи.

by himbeer


Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 00:02



Ами много е близо.
Далечко за пеша с куфарите, но прекалено близо за "важните" таксиджии, които не признават курс, по-кратък от Летище-Люлин.
Радвай се, че нямаш негативни случки (дано и да нямаш), други пък са имали и затова така мислят :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 01:30



За ОК-ките става дума
Един се пробва направо да закръгли сумата предварително, аз му тръшнах вратата и отидох при следващия, който работеше с брояч


Това коя година е било? Летището работи с две таксиметрови фирми - "ОК" и "91280", т.е. таксита на други фирми не могат да ползват стоянките пред изхода. Там си има и офиси на фирмите, от където можеш да си поръчаш такси. Последните пъти на стоянката дори имаше диспечери на двете фирми, които настаняваха хората по колите и им помагаха с багажите.

Аз лично 2 пъти съм се оплаквала от обслужване на шофьори (през 2006) и двата пъти се взеха мерки. Имам забележки разбира се, но не ми се е случвало да се опитват да ме лъжат с пари.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 02:00



Това беше миналото лято :)
Точно за ОК-ките говоря, от стоянката до летището.
Първия на редичката пробва дали ще мине, не мина, затова се качих при втория и си платих нормалната цена за моя курс :)
Шофьорът ме пита: Колегата да не ти поиска двайсетачка?


Явно си го знаят.
Не съм попадала на диспечери на стоянката, но и кацнах късно.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 11:37



Хм, много странно. Ако ти се случи друг път така, обади се на този номер (+359 2) 973 37 70 и кажи, че искаш да направиш оплакване от некоректен водач. Трябва да знаеш номера на таксито (намира се на стикер до мястото на шофьора) или номера на колата и обясни какво се е случило. Те от централата много им се радват на такива ;) На мен и двата пъти ми се обадиха след това да ми кажат какво са предприели. Единият път се обаждах, защото шофьор не искаше да ме вземе заради "къс" курс (това в рамките на София), а другият път беше за много некоректно и грозно поведение от страна на шофьора. Стигна се до там да ме псува, защото съм пътувала с ваучър. Е този въпросният го уволниха ;)

Другият вариант е да отидеш до офиса им на летището и да поръчаш кола. Дори можеш да си заявиш шофьор-непушач. Ще ти излезе май с лев по-скъпо (все едно поръчваш от телефон)



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 11:49



не е и до доходи...до елементарно възпитание е.след като работиш в сферата на публичния транспорт не ти ли светва лампичката ,че е малко конфузно да ти се подават космите през потната тениска ако си имаш налични себеуважението и ценностната система...

Преди 2-3 години работех по един проект в Атина и фирмата ни беше наела такси да ни превозва от хотела до офиса и обратно. Първо, колата беше "Мерцедес" S класа в перфектно състояние. Второ шофьорът никога не си позволяваше да пуши вътре в колата (излизаше отвън), климатикът винаги беше пуснат, питаше каква музика да ни пусне, колко силно и т.н. И трето, този човек, въпреки че беше тунизиец, никога не си позволи да се появи с отворени обувки и облекло различно от риза и панталон.
Три седмици по-късно кацам в София и хващам такси - шофьорът по потник, къси гащи и джапанки. Климатикът го забрави :) прозорецът отворен и пепелта от цигарата му ми влиза в очите, а от радиото се подочуват някакви звуци от чалга парче

Много смешно ми стана тогава и се поставих на мястото на чужденците, които кацат в София. Културен шок от всякъде :)



Тема Rent a carнови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 11:53



Мобилен тел. +359 8 8778 5665

Полzвам го от таzи година, няма ароматиzиращи бОрчета, не борчЕта


Аерогара _ автогара 7лв. Пътуваш комфортно, софийските дупки не ги усещаш и нямаш грижа zа багажа.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 11:55



Благодаря за съвета, онзи път реших да съм добра, но другия път ...


Сигурна съм, че много им се радват, защото уронват престижа на фирмата
Защо пък да те псува, задето си с ваучър?
Защото няма бакшиш за него ли?
Ах, гадини с гадините

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 11:57



Благодаря и на теб



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 12:01




А усърдието да подържа раzговор се zаключава във въпросите "От къде идеш?"
и "Кво прайш там?"



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 12:05



За бакшиша _ при таzи фирма не желаят да приемат


Съжалявам, че съм zагубила виzитката, имам само тоzи номер



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 13:38



Choice се казват :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re: Кви хора сте?нови [re: Melany99]  
Автор pesho.konia (новак)
Публикувано19.12.09 16:23



Ебати изцепките! Как ще се оставя да ми надписват смеките тия мангали? Ти поне малко мозък имаш ли!!! Че като имам пари, да му платя 1000 долара на бакшиша да ме метне до центъра! В България почвечето хора са абсолютно малуомни! Мислят се за много интелигентни, а нямат елементарно чувство на здрав разум и справедливост!

Аз имам много пари, но като се прибера в България, което не е често, се качвам на автобуса! 2 стотинки няма да видят от мен тия бандити! Аз пари само взимам!





Тема МИЕНЕ НА ЧИНИИнови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор pesho.konia (новак)
Публикувано19.12.09 17:19



В момента минималната заплата в Америка е $7.25 на час, така че 8 долара не е максимума. В моя щат и в други щати точно това е минимума за каквато и да е работа, а миячите обикновено не са на минимума. Освен това ги карат да бачкат овъртайм (над 40 часа на седмица), който се заплащата на един път и половина от заплатата. $40,000 с миене могат да се изкарат, но с доста над 40 часа работа на седмица. Не че го препоръчвам на някого.



Тема Re: Кви хора сте?нови [re: Melany99]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано19.12.09 22:07



Давам пример от когато последно съм се возила. От там насетне съм ходила до БГ с кола или съм си наемала кола, която ме чака на летището. Но сестра ми ми е казвала как са я меткали преди 3 години някъде.
Проблем не ми е и 10 пъти по 80 да дам, имам ги. Просто не обичам да ме правят на балама и да плащам повече отколкото ползвам.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано19.12.09 22:13



Пфу,деба мрънкачите,все нещо им е виновно-чалгата,сериали,политици,манталитети и прочие вини..Тва бг-емигранта е най-големият мрънкач...



Тема Re:нови [re: Hитo знaм, Hитo мora]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 22:31



Вярно българите в България много мрънкат значи.
Кръчми, седянки, паланки - съберат се и започват да оплюват всичко наред и всеки им е виновен за всичко.
Хем им е гадно и се оплакват, хем стоят в България.
Не можеш ги разбра.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано20.12.09 16:57



Ти ми приличаш на човек,който би шофирал Приус.



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Frenger (She)
Публикувано20.12.09 19:23



ти си кацнал а ние дори не сме излетели..2 часа виснем в самолета като сополи....изпускам си и другия полет . изобщо не знам дали ще стигна до Бг в тези бури





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Frenger]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.12.09 20:09



Брееееееееееее, не ме притеснявай, че аз се надявам моето гардже да е излетяла поне с първия полет.



Тема Re:нови [re: Hитo знaм, Hитo мora]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.12.09 21:11



И той к'во?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано20.12.09 21:29



И тук в Бостън е студ и като поотмине кризата може да се върна в Калифорния. Зимата е ужасен сезон!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано20.12.09 23:47



Той ей тва





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Frenger]  
Автор _Jess_ (толерантна)
Публикувано20.12.09 23:53



А бе кой лети в такова време...аз съм си забранила Коледни празници в БГ, щото винаги е студ, сняг, мръсотия и неуредици. Един път ми стига авантюри по летищата през зимата. Пък и да не се сетят, че може да стачкуват, че все по празниците го правят.
Стой си тук и си пий греяното вино. БГ - на лятос

.



Тема Re:нови [re: Hитo знaм, Hитo мora]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.12.09 01:12



Не отворих линка.
Друго?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.12.09 01:23







Тема Re:нови [re: бeзпътeн]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.12.09 01:44



И този не отворих.
Скука.
Айде, със здраве :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Фиш]  
Автор Frenger (She)
Публикувано21.12.09 08:02



аз сменям 3 самолета да се докопам до софия..спахме една нощ в прага

тръгнала съм вчера сутринта ..сега кисна на прага да ни натоварят на луфтханза през германия за по пряко до бг после що не си идвам често..ей на...пак така една година спах на будапеща.



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Frenger]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.12.09 09:28



Съчувствам наистина, надявам се безпроблемно да пристигнеш до крайната ти цел.
Аз извадих късмет защото пътувах точно 1 ден преди да завали сняг из европа.

Giants Fan


Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: pesho.konia]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.12.09 09:30



Ужас Бостън не ми го хвали, има по южни части на Канада от Бостън.
Ако ще и милиони да ми дават по на север от Торонто не отивам(Торонто и София са на една и съща г.ш)

Giants Fan


Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано21.12.09 09:34



ОК "Колега", не споря аз за нищо.
Поздрави в този студен ден в България, броя дните да си отивам в къщи.



Giants Fan

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Frenger]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано21.12.09 09:59



Надявам се си пристигнала!Весели празници и целувки за теб!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано21.12.09 16:01



Моля.
Аз на таксиметров шофьор не мога да простя. Все пак хората имат такива претенции, че ние клиентите трябва да им отговорим със същото



Защо пък да те псува, задето си с ваучър?
Защото няма бакшиш за него ли?


Основната му теза беше, че с "тая хартия не можел да си нахрани децата". Аз му казах, че след като неговата фирма има договор с фирмата, в която аз работя, значи сумата от ваучъра ще му бъде осребрена и не виждам проблем. Той продължи да си мърмори, при което на мен взе да ми писва и го помолих да не ме занимава с неща, които не ме интересуват, защото съм достатъчно уморена след цял ден пътуване. Даааам и тогава се почна с псуването А освен това после на бележката видях, че ме е таксувал и за поръчка на такси, а аз го взех от стоянката пред летището. Не че тия пари аз ги давам от джоба си, но въпросът е принципен
На другия ден се обадих и се оплаках като не спестих нищичко. След 2 -3 дни ми се върнаха обаждането, извиниха ми се отново за неприятната случка и ми казах, че понеже шофьорът си е изплатил колата и нямат никаква финансова обвързаност с него, са го уволнили.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано21.12.09 16:22



Хепи енд, както се казва


Бакшиши като тоя развалят реномето и на старателните.
В София имах от приятели телефоните на двама таксиджии, които работят предимно с поръчка по телефона от клиенти, на които са били препоръчани.
Тях от стоянка не можеш да ги хванеш, бакшиши не приемат - връщат ти всичко до стотинката, колите чисти, чалга, пот и цигарен дим няма, абе идилия :)
Трябва да видя къде ги бях записала и ще ги споделя с нуждаещи се от услугите им :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано23.12.09 10:54



Нещо си ми писала тука сега видях.Според мен ти си лелчето от клипа.





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано23.12.09 12:19



Чакай, бе началник, ти кво си видял ?
Вчера се върнах от БГ.

Минуси:
- Хора, тъмни, мрачни, неусмихнати, брадясали, състарени, нацупени....
- Всичко мрачно, студено, размазано, безразборно, хаотично, безсмислено, незаконно....
- ВъздухЪТ отровен, с трафик и без трафик. За десет минути градско ми прилошаваше по пет пъти на ден.
- Цигарен дим 24 часа (едва си дойдох жив и не знам какво може да съм копнал).
- Евтини, селски трикове - през десет метра.

Плюсове :
- Напредък в доста услуги, искам да кажа определено наличие на такива.
- Добре на цени и меню в ресторанти.
- Стари приятели, които продължават да те уважават.



Тема Re:нови [re: Hитo знaм, Hитo мora]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано23.12.09 13:46



За клипа :
Аз ако бях, първото нещо, което щях да направя е....да напръскам този кланкър с WD-40, че много скърцаше.
Ко да прая, аз все кусурите виждам най-напред.





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Koфтият]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано23.12.09 13:53



Плюсове :

- Добре на цени и меню в ресторанти.


Въпрос офф топик за ресторантите: Има ли такива свестни (както си ги описал) без шумна музика където можеш да си чуеш лафа с приятелите без да се надвикваш с музиката?

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано23.12.09 14:03



Борбата беше да се намират места, където да не е закадено кат в кузня (ковачница). Едва се постигаше това. За шум - ходех на тихи места и не съм попадал на 'рентгеново облъчване', без оловна жилетка.
Но съм видял това, за което говориш, на предишни посещения.
Не обичам да ходя на места, където сервитьорите не ме чуват какво им казвам.



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано23.12.09 14:22



Има.
СаСа у Хемус.
Приготви си 250 кинта и води пичката там.
Сички се размекват на добре приготвено суши,топло саке и демонстрация на познания по източни култури.
Научи за начало кво е шинтоизъм и коя е Аматерасу,ше я шашнеш.
Успех!



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Koфтият]  
Автор El Capitan (on sabbatical)
Публикувано23.12.09 15:19



Борбата беше да се намират места, където да не е закадено кат в кузня (ковачница). Едва се постигаше това.

Пробва ли в "Къщата с часовника"?
Там е доста тихо и уютно,идеално за разговори...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.