Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 00:02



Ами много е близо.
Далечко за пеша с куфарите, но прекалено близо за "важните" таксиджии, които не признават курс, по-кратък от Летище-Люлин.
Радвай се, че нямаш негативни случки (дано и да нямаш), други пък са имали и затова така мислят :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 01:30



За ОК-ките става дума
Един се пробва направо да закръгли сумата предварително, аз му тръшнах вратата и отидох при следващия, който работеше с брояч


Това коя година е било? Летището работи с две таксиметрови фирми - "ОК" и "91280", т.е. таксита на други фирми не могат да ползват стоянките пред изхода. Там си има и офиси на фирмите, от където можеш да си поръчаш такси. Последните пъти на стоянката дори имаше диспечери на двете фирми, които настаняваха хората по колите и им помагаха с багажите.

Аз лично 2 пъти съм се оплаквала от обслужване на шофьори (през 2006) и двата пъти се взеха мерки. Имам забележки разбира се, но не ми се е случвало да се опитват да ме лъжат с пари.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 02:00



Това беше миналото лято :)
Точно за ОК-ките говоря, от стоянката до летището.
Първия на редичката пробва дали ще мине, не мина, затова се качих при втория и си платих нормалната цена за моя курс :)
Шофьорът ме пита: Колегата да не ти поиска двайсетачка?


Явно си го знаят.
Не съм попадала на диспечери на стоянката, но и кацнах късно.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 11:37



Хм, много странно. Ако ти се случи друг път така, обади се на този номер (+359 2) 973 37 70 и кажи, че искаш да направиш оплакване от некоректен водач. Трябва да знаеш номера на таксито (намира се на стикер до мястото на шофьора) или номера на колата и обясни какво се е случило. Те от централата много им се радват на такива ;) На мен и двата пъти ми се обадиха след това да ми кажат какво са предприели. Единият път се обаждах, защото шофьор не искаше да ме вземе заради "къс" курс (това в рамките на София), а другият път беше за много некоректно и грозно поведение от страна на шофьора. Стигна се до там да ме псува, защото съм пътувала с ваучър. Е този въпросният го уволниха ;)

Другият вариант е да отидеш до офиса им на летището и да поръчаш кола. Дори можеш да си заявиш шофьор-непушач. Ще ти излезе май с лев по-скъпо (все едно поръчваш от телефон)



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Buggy ()
Публикувано19.12.09 11:49



не е и до доходи...до елементарно възпитание е.след като работиш в сферата на публичния транспорт не ти ли светва лампичката ,че е малко конфузно да ти се подават космите през потната тениска ако си имаш налични себеуважението и ценностната система...

Преди 2-3 години работех по един проект в Атина и фирмата ни беше наела такси да ни превозва от хотела до офиса и обратно. Първо, колата беше "Мерцедес" S класа в перфектно състояние. Второ шофьорът никога не си позволяваше да пуши вътре в колата (излизаше отвън), климатикът винаги беше пуснат, питаше каква музика да ни пусне, колко силно и т.н. И трето, този човек, въпреки че беше тунизиец, никога не си позволи да се появи с отворени обувки и облекло различно от риза и панталон.
Три седмици по-късно кацам в София и хващам такси - шофьорът по потник, къси гащи и джапанки. Климатикът го забрави :) прозорецът отворен и пепелта от цигарата му ми влиза в очите, а от радиото се подочуват някакви звуци от чалга парче

Много смешно ми стана тогава и се поставих на мястото на чужденците, които кацат в София. Културен шок от всякъде :)



Тема Rent a carнови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 11:53



Мобилен тел. +359 8 8778 5665

Полzвам го от таzи година, няма ароматиzиращи бОрчета, не борчЕта


Аерогара _ автогара 7лв. Пътуваш комфортно, софийските дупки не ги усещаш и нямаш грижа zа багажа.



Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 11:55



Благодаря за съвета, онзи път реших да съм добра, но другия път ...


Сигурна съм, че много им се радват, защото уронват престижа на фирмата
Защо пък да те псува, задето си с ваучър?
Защото няма бакшиш за него ли?
Ах, гадини с гадините

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.12.09 11:57



Благодаря и на теб



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Buggy]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 12:01




А усърдието да подържа раzговор се zаключава във въпросите "От къде идеш?"
и "Кво прайш там?"



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано19.12.09 12:05



За бакшиша _ при таzи фирма не желаят да приемат


Съжалявам, че съм zагубила виzитката, имам само тоzи номер




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.