Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 11.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:11



повече вземат само на пътниците от летището



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:13



преди 9 години от летището до гарата ми взеха 15 долара.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:17



именно. А тук във влаковете даже има безплатен Инет. За такси ще платя само ако ако съм много пияна и се налага да ме изнесат на носилка. Ама тука цените са....

... около 80 лв за 20 км. С влакче 6-7 лв.



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор witch777 ()
Публикувано18.12.09 21:21



да де, от летището. цаката е да четеш цените на стъклото, пиле. абе остави ме мене, аз съм нещо уникално, в таксита ме возят на нормални цени, попадам на хубава храна в хубави заведения, улучвам хубави хотели, все успявам да изкарам добре в българия, какво е това чудо с мен и аз не знам, сигурно съм вундеркинд.



Тема оффнови [re: NikiFin]  
Автор Frenger (She)
Публикувано18.12.09 21:21



това само хубава и мелодична метафора





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано18.12.09 21:27



Виж, колега - прекарал съм околло 2 години в щатите и съм бил в 3 щата. Смея да твърдя, че са едни от най-проспериращите и с най-големи чекове. Роуд Айлънд,Ню Йорк,Масачузетс. Може средностатистическият идиот в България, който си мисли,че щатите са манна небесна и България е най-гадното място на света да ти повярва .

средно на мияч на чинии - макс 8 долара на час. МАКС !

Бачкаш да кажем средно 7 часа - 56 на ден. Като махнем days off - да кажем, че бачкаш 22 дена - 22x56 - 1300 долара МАКС. 1300x12 = 15 600 MAKS.

А да миеш чинии една година требва да си тотален лузър.

Виждаш ли колко сте елементарни емигрантите. Само възхвалявате запада и нагло лъжете за действителността.

Айде да не говорим , че на тоя мияч ще му приспаднат и данъците - щото тогава отиваме на цифра от около 11 00 долара. Което за годишна заплата в щатите общо взето ще ядеш замразени пици цяла година и ще живееш с трима мексиканци в стая. Дрийм бацеее.

Като имам впредвид , че само обучението ми струва около 40 000 долара - ми изглеждаш още по - смешен със супер неадекватното си включване.



Тема Кви хора сте?нови [re: NikiFin]  
Автор Melany99 ()
Публикувано18.12.09 22:40



Ако ти е проблем няколко пъти годишно да дадаеш 80-100 кинта за такси, когато се прибираш от София, кви ги дириш по странство?

И като не и наясно що се напълавш да разправяш случки от преди сто години?

От поне 2-3 години стоянката на аерогара София се обслужва само от таксита на ок, които имат едни от най-разумните цени.






Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 23:17



Да, Лавприсекспресен междуградските автобуси също имат безплатен нет ;)
Ако си на първия етаж, даже ползваш електричество и масичка



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Melany99]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 23:19



Виж сега, проблемът не е в автомобилите (освен ако не са мръсни и раздрънкани), а в задкормилните устройства



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Не знам къде е Дружба и колко е далеченови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.12.09 23:38



Но не разбрах какъв е проблема с българските таксита. Аз лично не съм имала негативни случки с тях, а и не виждам при адекватно поведение как би могло да се случи.

by himbeer



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.