Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: ALEX_D_GREAT]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано18.12.09 17:10



Един мияч на чинии взима поне 40хил долара годишно.

в най-скъпо платения и най-скъпия като цяло щат в америка. Което автоматично значи, че е доста повече ценен от теб.

Giants Fan

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 18:12



Именно за това си говорим. Ако плащаш 50-100 евро за такси, каквито са цените на запад, имаш и правото на съответните претенции - шофьорът да е чист ариец, да ти се хили като кукла от Mc Donalds и да слуша тихичко малка нощна музика.

Тук цените на такситата са 10-20 пъти по-ниски.

Не пускал брояча - е, и? Споразумявате се и те кара до Дружба 2. За жълти стотинки. Това с надуването на чалгата и пушенето също не ми се е случвало. Напротив - срещам човешко отношение и научавам нови неща. Ето, последния път шофьорът ме светна, че камерата на Цариградско изобщо не работи. А това си е важно, като имаме предвид, че последния път на това шосе ме спряха куките със засечени 170 км/ч.

После, наскоро ходих на парти в една вила до Панчарево. Е, към 4 сутринта реших да се прибирам, звъннах за такси от същата фирма и дойде същият шофьор, който ме беше докарал, защото знаеше точно къде е адресът. Къде го има това на запад? Във Франция, примерно, съм чакал по един час за такси и съм плащал после трицифрени суми за смешни разстояния.

Изобщо, тук в някои отношения е в пъти по-добре, можеш да пътуваш с такси всеки ден, ако решиш, можеш да се храниш всеки ден в ресторант... това ако го пробваш на запад ще ти се напукат петичките още на първата седмица.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 18:20



Нали не очакваш еднакви цени на такситата на Запад и в България при съвсем различни доходи?


"Там" цените на такситата са 20-30 пъти по-ниски и качеството на обслужване е толкова пъти по-ниско
Така че не виждам никаква драма в цялата работа.
В България се смята едва ли не за престиж, ако можеш да си позволиш да ползваш такси всеки ден, а на Запад вместо такси използват лични автомобили и добре уреден градски транспорт.
Различни светове

П.П. Тук съм чела съвети за туриста, който отива на почивка в България и Гърция, как да се опази от типичните за района таксиджии-кожосъдирачи

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано18.12.09 18:43



не е и до доходи...до елементарно възпитание е.след като работиш в сферата на публичния транспорт не ти ли светва лампичката ,че е малко конфузно да ти се подават космите през потната тениска

ако си имаш налични себеуважението и ценностната система...

в страна,в която такикатлъкът на дребно е манна небесна за толерация сред масовото население,друго не може да се очаква..където маментето на клиента,надценката и да те "светнат" как да продължаваш да си караш "със 170" в населено място (но същевремено да не те хванат катаджийте) е голямо постижение..браво....той Дими от Сленг се потеглил с 200 по Цариградско ,ама е късно да се поправи вече,мир на праха му..



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 18:45



На някои им харесва да живеят така :)
На други - не, затова живеят в чужбина :)
Какъв е тоя шведски в подписа ти?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 19:26



Аз също бях вдигнал 200, но видях куките и тръгнах да намалявам. Което беше глупаво, можеше изобщо да не спирам.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:00



Аз пък не знам пътник от летището (включително и аз) да не са му поискали двойно. Не надписват, други шмекерии правят с апаратите не съм наясно точно.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор witch777 (moon witch)
Публикувано18.12.09 21:03



на мен пък ми взимат нормална тарифа. явно аз съм някакъв уникален случай, както вече предположих.



Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:06



да, съгласна съм че в сравнение с тук е по евтино и може и всеки ден с такси да пътуваш. Във Видин даже може по цял ден с такси да се возиш, толкова е евтино. Винаги има свободни таксита, добре е.
Ама примерно тъкмо оня ден една позната си хванала такси за летището рано сутринта, студ и поледици. Оня не знам как е карал ама нацелил мантинелата, а приятелката ми строшила страничното стъкло с глава. След малко някакъв друг излюскал същото такси отзад. ОЩЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОСЪЗНАЕ ОТ ШОКА. Така че.... не се кефи много че се возиш в такси, че не знаеш на какъв шофьор ще попаднеш





Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 21:10



И как го накара да те обича




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.