Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 12.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 11:41



Отвикнал си от БГ простотията и като си поживял сред по културни хора вече ти прави впечатление грозното, което преди не те е впечатлявало. Нормално. Всеки емигрант минава през това включително и аз. Въпреки че не бях изненадана. По скоро ми се затвърди изгражданото дълги години мнение за българите и ми се разсеяха съмненията, че щом БГ и повечето хора не ми понасят проблемът е може би в мен. За мое успокоение се оказа, че вината не е в мен, аз съм само датчик на хорската простотия и отдушник за същата





Тема Re: това е самонови [re: dymo]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 11:59



Така е, пълно е с измет из цяла Европа. Ама в БГ е най пълно, защото е пълно в българи, т.е. 99% от населението. Нема шанс





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор ALEX_D_GREAT (========>ВЕЛИК )
Публикувано18.12.09 13:07



Аз по принцип когато се връщам от почивка в чужбина ме чака професионален шофьор. Изобщо не обръщам внимание на заобикалящата ме обстановка.

Извинявай, но като нямаш необходимият статус и пари - нямаш право да се оплакваш.

Запретни си ръкавите и покажи на Ото, че имаш нужните качества за нещо повече от мияч на чинии. Кой знае - след няколко години можеш да станеш дори сервитьор... А там има бакшиши...



Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: XищниK]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 14:34



Да, остава да споделиш в коя европейска столица ще намериш такси, което да те закара от летището до вкъщи за под 5 евро.

Изключваме Тирана.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: Dakota]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано18.12.09 15:00



не мога да отгатна коя е. Знам само че не е София. Там такситата по правило надписват сметките двойно





Тема Re: Още откакто кацнах в Германиянови [re: NikiFin]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано18.12.09 15:19



Аз нямам такова впечатление... по правило надписвали сметките, това откъде си го измисли? В последните десет години един-единствен път едно такси ми взе повече от написаното на стъклото, аз пък си взех касовата бележка и после му съставиха акт - на шофьора и на фирмата - по един.

Но хубаво, дори да умножим тези 5 евро по две, пак такава цена на такси няма никъде. Така че... айде у лево.



"Договор, подписан с Русия, струва по-малко от хартията, върху която е написан!" - Бисмарк

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 15:33



Сигурно не си попадал на онези, които направо ти казват колко ще ти струва и дори не пускат брояч?
Или онези, които не искат да те закарат до Дружба 2, че било много близо?
Или онези, които пушат в колата, надуват чалгата и смърдят на ... ?
Или онези, които дори не се сещат, че може би имаш нужда от помощ да си сложиш тежкия сак в багажника, който дори не отварят?
Да, определено никъде няма такива екстри за 5 евро


Ти си взимаш касовата бележка да им съставят акт, а тук дори не се налага да се разправяш - просто такива неща не се случват :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Dakota]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 15:42



Колко близо е летището до "вкъщи"?


Пак ли ти излиза под 5 евро, ако живееш в Люлин?
Ами ако летището беше по-далеч извън града?
Аз предпочитам да дам 12 евро за влака, в който ще пътувам на чисто, удобно и най-вече сигурно 38 km, без да слушам псувни и чалга, докато шофьорът се прави на Шумахер, отколкото 10 евро за такси до центъра на София с гореспоменатите екстри.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 18.12.09 15:43.



Тема Heheheнови [re: Dakota]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано18.12.09 15:59



Добре дошъл



Аз също не съм имала проблеми с такситата, може би защото слушам какво ми говорят хората и се опитвам да се слея с местните и се получава според възможностите ми добре

За 5те евро, да, това е минимално плащане, и ако е за няколкото метра, не е редно да дадеш по-малко. А това че Виливар не искат да я закарат и на няколко метра, то значи че хората мислят вместо нея

by himbeer

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 16:42



А, на мен не ми се е налагало да ходя до Дружба 2, но съм го чувала от хора, които живеят там


Аз винаги съм до центъра, никога не са ми отказвали и никога не е "под 5 евро"
За ОК-ките става дума
Един се пробва направо да закръгли сумата предварително, аз му тръшнах вратата и отидох при следващия, който работеше с брояч
Ти ако живееш в Дружба и кацнеш с куфарите на летището, пеша ли ще си идеш вкъщи?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.