Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Бягство от раянови [re: Бapбapeлa]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано14.12.09 03:13



политиката грам не ме интересува. парите са пари и е все тая на кой алчен партиец ги даваш ако се сещаш. и те са хора, и те манекенки имат да хранят.



Тема Re: Бягство от раянови [re: Бapбapeлa]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано14.12.09 03:19



колко данъци съм платил като за начало не е твоя работа, а и е крайно невъзпитан въпрос в западните общества, в които гледам мнозина от вас толкова паметно оперират:))

идеята ти за навързване, ревизии и тн я приветствам. истината е, че само най-некомпетентните хора не знаят как да минимизират дължимите данъци. физически или корпоративни. също така е истина, че нап си прави доста ревизии и ги прави на всички без да дискриминира. предполагам, че не си информирана просто.

по същество - в българия можеш да изкараш адски много пари. все още можеш. но парите не са за всеки ако се сещаш. защото трябва акъл.



това им е хубавото на парите. отличен начин да се следи резултата. защото хората сме така устроени, че всички сами за себе си се имаме за най-големите тарикати. виж тук овчарите как ми спорят и се дразнят. ама кой кара ГЕ 55 АМГ? кой има палат в бояна? кой е в син сити? аз.



Тема Re: Бягство от раянови [re: LuboPenev]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано14.12.09 04:10



Поздравления за темата. Много е хубаво,че има млади и будни хора като теб, които са се осъзнали навреме,че няма нужда да слугиваш на чужди интереси и да говориш с роднините си по скайп, при положение,че можеш да успееш в България, която по нищо не отстъпва на която и да било западна държава.

Стандарта на живот тук в последните години е изключително висок, завденията са пълни само с успели и реализирани професионално хора (справка: Син Сити, Биад, Червило, Гранд де Лукс)

Емигрантите са страхливци по природа защото са се отказали много лесно, а няко от тях дори не са се и опитали.
Всички искаме да имаме апартамент в горен Лозенец и спортна кола, но това няма как да стане като не се борим докрай за интересите си.
Аз също се радвам,че успях в България. Преди 5 години ако някой ми беше казъл,че ще имам ВИП маса в Червило щях да му се изсмея. Ако ми беше казъл,че ще живея в просторен апартамент в горен Лозенец щях да го замеря с тежък предмет.

Е, аз успях. Защо повечето емигранти си мислят,че в чужбина е по-лесно? От какво бягат?



Тема Re: Бягство от раянови [re: Aлбeнa]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано14.12.09 06:11



Здравей, Албена.

Ние и преди сме си писали с теб. Даже помня, че си приличаме по това, че по форумите щом научат, че не сме с две стинки и веднага ставаме обект на безсилни нападки. Имаше ти една тема във 'финанси'- незабравима работа:))

Ще ти кажа от какво бягат. Българинът обича някой да му е виновен. Винаги има някой виновен, но никога не е самия той. Родния овчар не е виновен, че от 1989 насам последователно гласува за следните политически субекти:

- за комунистите
- за създаденото от комунистите СДС
- отново за комунистите
- за комуниста демократ Костов
- за бедния, задлъжнял на хазарт и едва сричащ на български чужденец
- пак за комунистите, но и за вече забогатялия чужденец
- за бившата охрана на шефа на комунистите

Пишейки за комунистите не го казвам с лошо - на всеки един от нас някой роднина някога е бил комунист. То няма иначе как да бъде. Абсурдното е в това, че овчият мозък на гласоподавателя всеки път като дойдат избори посочва виновниците за собствените си несполуки и избира едни и същи хора, но под нова форма. Важно е отрицанието.

По същия начин са и милите ни родни бежанци. Като не им е вързало у нас са обвинили всичко друго, но не и себе си. И сега кретат немили недраги и си обичат родината, но отдалеч и по скайпа. Родината с нищо не им е виновна, че не са дали всичко от себе си тук.

Препоръчвам ето това

. Моделът Кюблер Рос за етапите на страдание. Много от емигрантите ни минават през тях - denial, anger, bargaining, depression, acceptance. По такъв път минава осъзнаването на това, че те са си виновни за неуспехите в България. И накрая, когато са вече на фаза acceptance, живота си е минал.

Нямат ето тези неща отдолу и са много, много тъжни.







Редактирано от LuboPenev на 14.12.09 07:35.



Тема Re: Бягство от раянови [re: Aлбeнa]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано14.12.09 07:08







Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.12.09 08:09



В коя икономика си вкарал пари?
Личните джобове на собствениците на Син Сити, не е българската икономика да ме прощаваш



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.12.09 08:10



Добре, де - в какво влагаш е въпроса?
Коя е тази толкова печеливша сфера, че повече хора да влагат там и да постигнат твоя стандарт на живот?
Ааа, ти пък няма да кажеш, защото започнат ли да влагат в твоята сфера, ще остане по-малко за теб.
Затова ще ходят в чужбина да правят пари там



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано14.12.09 08:17



влагам в много неща. не мога да ти кажа: 'аз съм чистач, аз съм счетоводител, аз съм сладкар, аз съм програмист'. но мога да ти кажа, че съм полимат например ако се сещаш за какво иде реч.



Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано14.12.09 08:17



Абе всеки може да прави пари в България, ама не на всеки е дадено да прави много пари там.
Те правят много пари другаде :)
В България ти трябват връзки, да си човек на тоя или оня или просто "наш човек".
Малцината кадърни предприемачи, които познавам, които ИМАХА успешен бизнес за много пари от нулата със собствени сили по честния начин в България (обикновено внос и търговия с даден търсен продукт), го изнесоха барабар със семействата си и всичките си пари в чужбина.
Знаеш ли защо?
Защото не искаха да плащат ежемесечен рекет на мутрите и не искаха да треперят за живота на жените и децата си.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано14.12.09 08:18



вкарване на преки чужди инвестиции се прави след като си показал на чуждите инвестиции, че риска на страната си заслужава потенциалната възвръщаемост.

показването се случва по много способи, един от тях е ходенето по уникални пички в гранд де лукс.

имам чувството, че съм преподавател на business 101




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.