Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 21.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано13.12.09 18:47



Ти направи една много умна забележка накрая.
Че част от емигрантите не могат да се адаптират, интегрират, социализират пълноценно, не създават приятели сред местните и затова ходят само по събирания с българи.
Поради липса на други.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано13.12.09 18:50



виливаре, така е.нека поясня - аз се движа и съм се движил сред всякакви видове хора, групи по интереси и тн. бедни, богати, поп, фолк, рок, немузикални, с образование, без, финансисти, строители, всякакви. в много страни. иначе няма да претендирам, че знам и да давам такива мнения.

ще обясня отново какво е поп. съкращението 'поп' иде от попюлър мюзик. тоест най-масово слушаната и продавана такава. в англия е една, в америка друга, в япония трета. у нас това е чалгата. именно затова тя е истинския поп.

иначе самият аз предпочитания нямам - слушам каквато музика ми харесва към момента. за англолюбителите ще кажа, че и роби уилямс и оейсис харесвам.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано13.12.09 18:51



добро утро, това е все едно да кажеш, че си видял, че има топла вода.
нападката е крайно неуместна в моя случай, но няма да дискутираме тъй като не ме познава лицето и не знае за кой човек с кои познанства иде реч:)



Тема Re: Бягство от рая..."РАЯ"?!?нови [re: LuboPenev]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано13.12.09 18:53



Прав си!явно наистина съм те напрегнал:)) в момента ти на себе си доказваш, че аз съм такъв или онакъв. препоръчвам ти да погледнеш себе си първо.


Толкоз ме понапрегна та пиша вече 4-5 поста, което рядко правя. Иначе нищо не (ти) доказвам, ти сам го направи прекрасно. Само дето не се усещаш ама к'о ти пука, нали можеш да си плащаш на 2-3 лесбийки манекенки да ти правят рахат? Или поне да го споменеш тук.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано13.12.09 19:01



Някои вероятно смятат, че е по-добре да мият чинии в чужбина и да получават коректно отношение и заплащане, отколкото да работят във фирма в България и да ги прецакват?
Отново обобщаваш без да взимаш предвид, че хората са различни, имат различни съдби, възгледи и планове.
Някои отиват в чужбина временно, да изкарат някой лев - те работят по строежи, поддържат градини, берат реколта, мият чинии, все неща, които някой трябва да върши, а местните не искат.
Тези българи живеят буквално като скотове, за да заделят колкото могат и да се приберат в България.
Но не всички са така.
Не знам дали си се замислял колко по-трудно е за българите в чужбина, отколкото в България.
Защото в чужбина си чужденец (с всичките му последствия).
Мисля си, че доста българи са на принципа "по-добре да се мъча в чужбина и да получавам достойно отношение и възнаграждение, отколкото да се мъча в България за смешни пари".
Това е личен избор и не е ничия работа да го коментира.


Де да можеха всички в България да са на работни места с хиляди левове заплата, нямаше да има икономически емигранти.
Но не може всички да са шефове, нали?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано13.12.09 19:08



в българия е ужасно лесно да се изкарват пари. това искам да ти кажа. трябва просто акъл.

като си в лондон или ню йорк не си чужденец щото там всички са чужденци и е ок.



Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано13.12.09 19:14



Дори да допуснем условно, че впечатлението ти е близо до истината и наистина много българи в чужбина слушат чалга, защо това е такъв голям проблем?
Всеки слуша каквато музика харесва и никой не е казал, че чалга се слуша само в България.
Гледай колко чалгарки се изредиха да правят концерти за българите в САЩ например


За поп музиката, тя се води по-мек вариант на рокендрол и си има характерни черти.
Не всяко музикално звучене се води поп музика.
Вярно, че стиловете взеха доста да се мешат, но чак да се слага равенство между поп музиката и чалгата е маааалко прекалено.
Чалгата е ориенталска етно музика и си има такова звучене, това не е поп музика.
Поп музиката е насочена към всички и има по-общо звучене, а не е подвластна на определени културни и суб-културни ритми, както чалгата.
Именно заради някои общи елементи между поп музиката и чалгата, днес чалгата се нарича попфолк.
Но това не значи, че двата стила са еднакви, имат съвсееем различно звучене.
Сравни Азис с Роби Уилямс и ми кажи можеш ли да сложиш знак за равенство?
Като говориш за поп музика, поне поясни какво е характерно за този стил, а не само какво значи името




Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: LuboPenev]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано13.12.09 19:18



Ще ти повторя:

Де да можеха всички в България да са на работни места с хиляди левове заплата, нямаше да има икономически емигранти.
Но не може всички да са шефове, нали?
Тя и Никифин беше писала преди време по темата, аз ще перифразирам част от поста й - ако за едно добре платено място кандидатстват 100 човека, одобрят един - другите 99 какво да правят?
Това в случай, че назначенията не стават по "оня" начин.

Като не си в Лондон и Ню Йорк си чужденец.
Особено когато не всички покрай теб са чужденци.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано13.12.09 19:20



чакай малко - ти се обърка. аз никъде не съм казвал, че е добре или зле какво се слуша. казах, че слушат българска модерна музика онези дето се правят, че бг им е мащеха и мият чинии по чужбето. само това съм казал.

поп музиката има своите характеристики в англосаксонския контекст на фразата. в интернационалния поп музиката има само една характеристика - масово слушаната музика за съответната страна.

не мога да сравнявам азис с роби уилямс защото са абсолютно различни артисти, защото са големи в абсолютно различни държави. бих гледал и двамата на живо с еднакво удоволствие и съм го правил няколко пъти вече.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано13.12.09 19:23



ми то така е с пазара на труда във всяка държава. не съм казал никъде, че всеки трябва да бачка на по 10 000. не всеки е с такива възможности все пак.

говоря за това, че като purchasing power parity, като ред други основни индикатори е по-добре да живееш в бг за 1000 лева заплата, отколкото в ук за 2000 паунда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.