Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: тотално хубаво, ай' сега детайлнонови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор cina2 ()
Публикувано17.12.09 18:47



Аз от иконки не разбирам, използвам ги по осмотрение, не им схващам много-много дълбокия смисъл


Да ти кажа честно, не го разбрах вица, ама то е сигурно, щото има непознати думички в него:
хумус със тхина,
дропнал от коледжа

"джоинт" го знам какво е от "Плажът", хич не ми хареса, ама много я хвалеха в едно радиопредаване и взех, че си я купих, че я и прочетох. После повторно се набутах да гледам и филма. Викам си, кухата ми кратуна не е схванала смисъла, не може да е инак. Е, книгата е много по-хубава, ако трябва да ги сравняваме.
Моля да бъда извинена за отклонението.





Тема Re: тотално хубаво, ай' сега детайлнонови [re: cina2]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано17.12.09 19:14



"Хумус и тхина" би трябвало да знае6 какво са ако си била по мусулмански държави - близкоизточни ястия. Хипара и Христос са си споделял яденето.

"Дропнал от коледжа" - (съжалявам за тази безмислица) е да оставиш университета.

Джойнт е цигарка с тревица/хашиш/вот'ева.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re: тотално хубаво, ай' сега детайлнонови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор cina2 ()
Публикувано17.12.09 19:49



Ама аз в Близкия Изток не съм била. Само съм ходила в ливански ресторант тук, но не им помня имената на ястията. Като предястие предложиха сума ти купички с какво ли не и сервитьорката - ливанка каза - ето това е "мезе" - имаше разни сосове, нещо подобно на кьопоолу, едни мънички банички, горе-долу като асеновградските сармички, друго не помня, бяха над 10 неща. Тя ги изброи всичките, ама къде ти толкоз памет. За десерт - кадаиф. Каква кулинарно-образователна тема се заформи, значи. Проверих в нета - първото е от нахуд /май това е на български/ - има го и в ливанските и еритрейските ресторанти, другото е нещо от сусам.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.12.09 20:23



Всякакви луди има, но в развитите държави не е пряк резултат от религията и общественото място на жената като по-нискостояща от мъжа


Останах като гръмната, когато чух от устата на един иранец, че жените били по-нисши от кучетата.
Такъв няма място в държава, в която има равенство на половете

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано17.12.09 22:13



Е, а ти ако можеше да чуеш моят мъж какви ги говореше срещу жените на един наш познат пакистанец. Той веднага му се върза и започна много енергично да обяснява, че не е вярно дето сме били нисши създания. То не е било да се видим и да не го юрка за нещо и той се хваща на въдицата на мига, ама така е и по-гот за бъзик.
За малкото иранци, с които съм имала някакви бегли контакти и жени, и мъже, имам много хубаво мнение. Иначе съм гледала документални филми и за ужасни работи там, в Иран.
една певица от Иран:





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.12.09 22:34



Много хубава песен, благодаря :)
Напомня ми, че отдавна се каня да потърся диск с хубави български народни песни, но изобщо не знам какво има на пазара в България.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано18.12.09 10:04



Е, можеш да му кажеш, че жените не са хора(изчакваш да му грейне физиономията), а богини


Равнопоставеност нека да има.Ти искаш ли да гледат на теб като мъж?
М/у другото аз съм антифеминистка



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано18.12.09 14:32



Мъжете и жените имат различни социални роли :)
Относно феминизма се оказа, че много хора не знаят какво точно значи това и гледат на явлението като на нещо лошо


Едва ли не феминистките се борят за завладяване на света, господство на жените на мъжете, омраза към мъжете и прочие глупости
Някои екстремистки може и да се борят за такива неща, но феминизмът не включва подобни цели.
А какво значи да си "антифеминист"?
Да си против равенството на половете и еднаквото заплащане на мъжете и жените за една и съща работа, за дискриминацията на жените по полов признак, против правото да гласуват и против правото да притежават собственост?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.