Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Изпращане пари в бандитска дърйаванови  
Автор itar (пристрастен)
Публикувано04.12.09 09:49



Всяка година за Нова година изпращам по някои лев на роднини в Бг като посочвам адреза и името на получатела. Те нямат сметка в банката (булбанк) но след 10-15 дена при потърсване си ги получават.Тук мен ме таксуват за услугата и за кабела и в Бг ги таксуват за услугата.
До тук всичко нормално.

Преди няколко дена изпратих отново пари.Парите са в София и от там казват че е трябвало да се посочи номера на паспорта на получатела.Ако банката от тук им изпрати номера на паспорта щте ме таксуват 98 долара.Ако реша да си получа обратно парите пак ще ме таксуват 98 долара.Това ми прилича на бадитизам-кокво мислите вие?



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: itar]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.12.09 11:14



Уникредито Булбанк е италианска банка.Това може да са й вътрешните й правила.Какво общо има държавата?Хиляди хора пращат пари в България.А и от България се изпращат пари за чужбина.
Разузнай всички възможности за това и използвай най-изгодният за теб!
Весели празници!



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.12.09 11:30



А знаеш ли дали за изпращане от България за чужбина (Европа) има някакъв лесен и евтин начин?



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.12.09 11:34



С човек.Все пак 10 000 евро е сериозна сума да преживееш месец- два





Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: Фиш]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано04.12.09 12:19



хъм то нашите банки си упражняват жив рекет, дори и към собствените си клиенти ... Няма как да го забележиш докато не видиш другаде какви са правилата на играта.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.12.09 12:34



"Нашите" за теб са българските или английските банки?

Тук, в България, банките вдигнаха таксите за трансфери ( говоря за банките, с които работим, но предполагам, че и останалите са го направили) двойно.



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйаванови [re: Фиш]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано04.12.09 12:53



за българските става въпрос
ето няколко примера от английската:
- плащаш сметка за телефон/ електричество/ газ/ и тн. такса - GBP 0
- искам да ми развалят пари/уедрят пари такса - GBP 0
- трансфер до GBP10 000 на ден такса - GBP 0 /ако имаш повече пари за превеждане го правиш на няколко дни например и ти е безплатно/
- директен дебит за изплащане на нещо си такса - GBP 0
- теглиш пари от сметка в EUR / USD и тн. такса - GBP 0

Това е което се сещам на прима виста. Даже наскоро тук по медиите раздухваха как ние сме ощетени от банките защото не получаваме достатъчно услуги безплатно или плащаме прекаленно много за тях като тяхни клиенти.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 04.12.09 12:56.



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйава [re: itar]  
Автор GONE (минаващ)
Публикувано04.12.09 13:00



ami koi kakto si ia naredi nali znaesh.
ima i drugi warianti za prashtane
ako izprashtash pari na fizichesko lice spored men e nai izgodno chrez Money Gram. mojesh da otidesh na saita im i da prowerish (mislia che moje da se widi kakwa e taksata za izprashtane na edi kakwa si suma ot edi koia si do edi koia si darjava/grad ). imat ofici po celia swiat - ako ne si zabutan w niakoi diwashki krai bi triabwalo da ima ofis niakade okolo teb - towa sashto mojesh da widish na website-a.
aaare kasmet



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйава [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано04.12.09 13:13



Мисля, че говорим за различни неща.Зависи дали превеждаш с същата банка или в друга.При подписано съгласие за директен дебит не се начисляват такси.Има разлика за физичекси лица и за ЮЛ.Не е чак толкова трагично положението.Проблемът е, че все още голяма част от разплащанията не минавта през банка.Докато при вас е нормално и дъвка да си купуваш с карта.Погледнах таксата за поддържане на сметката- 1, 15 лв.Много ли е?За кредитна карта плащам по 90 лв/годишно.
Може би проблемът е в недостатъчната информираност.



Тема Re: Изпращане пари в бандитска дърйава [re: Фиш]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано04.12.09 13:29



Превеждам пари главно в разлини от моята банка и нищо не плащам.
За юридически лица също е безплатно с интернет банкирането, и ако не искат трансфера да пристигне там веднага. Те обаче имат такса за подържане на сметката.
Аз такса за подърбжане на сметка нямам също и за кредитната карта няма такса подръжка.

Също така ако някой ми копира картата или ми открадне парите от дебитна/ кредитна карта - Банката възстановява парите на 100% отговорноста за сигурноста на моята карта е тяхна.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 04.12.09 13:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.