Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.11.09 19:22



Не обичаш, защото не помниш синия "Люлин" с жълти букви, за който се сетих в една тама в Готварски рецепти преди ден-два.Поколения живяхме загубени за истинския марципан и още не можем да се отърсим от грозното кафяво нещо, което ни пробутваха за такова





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.11.09 19:25



Имам едни формички, които все по-рядко ползвам- коледни с елхички, камбанки и звездички.Но пък има нещо много радостно в колендата суетня


Изобилието на наши и чуждоземски предложения ни поизкалпазани малко



Тема Re: Супер, това е zа нова теманови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.11.09 19:27



Когато децата бяха малки с дни съм обмисляла и правила такива щуротийки за празниците.Сериозни спомени остават, уверявам те!Радвам се, че ти се занимава!



Тема оха суупернови [re: Bиливap]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.11.09 20:18



Лебкухените стават по-вкусни, когато са домашно направени



Аз бих им сложила протокалови и лимонени кори и ядки, ако не харесваш марципан Само ги направете малко по-твзрди, т.е. с малко повече брашно, за да станат достатъчно здрави стените и да направите голяма къща

А марципана е на почит главно при жените, с дъщеря ми ядем доста всякакъв марципан, но все пак мисля че обикновения, стандартен, без плодови вкусове и т.н. е най-вкусен, и този с тъмния шоколад е по-вкусен от с млечен. Млечния доминира над марципана и цялото нещо е само сладко и нищо друго. Но взпрос на вкус

by himbeer

Тема хехе да, със сигурностнови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.11.09 20:36



А аз си спомням как пекохме със сестра ми торта, докато майка ни се върне от работа, не знам на колко години сме били, но със сигурност в началното училище

Тя беше очарована и ужасена едновремено


Ах, забравих да напиша на Виливар за къщата, подарък е, лебкухените са готови, но към бонбонките имам допълнителни перли и захарни моливи, та ще има шарено

п.п. Знаеш ли тортата с блатове главно от смляни ядки/ орехи и шоколадов крем? Майка ми толкова поредни коледи я прави, че за сестра ми е почти традиция А аз правих подобрената версия за училище. Крема го правя с 1 буркан нугат, краве масло и ванилов пудинг, само като гледаш и дебелееш, но е много вкусна

by himbeer

Тема Re: хехе да, със сигурностнови [re: himbeer]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.11.09 20:42



Ние имаме рожденик на 24.12. и тортата е за рождения ден.За самата Коледа правя и баклава, освен сладки.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано23.11.09 21:57



а аз обърках коледното ястие...не знам защо написах "пуйка" имах предвид "шунка"





Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор Frenger (She)
Публикувано23.11.09 22:05



абе шунка е ,не е пуйка (голям съм заплес)



ПП трябва да си отворим една предколедна тема с кой какво готви ,какви подаръци купихте..кой къде ще я кара мин.година пуснах аз сега е ваш ред



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 22:51



Така е, трябва да уточня, че не обичам марципанените изделия, които съм опитвала.
Нито тези в България, нито тези тук


Може и да съществува марципан някъде във времето и пространството, който ще ми хареса, но още не е стигнал до мен

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 22:57




Благодарности за съветите
Като направим къщата, ще я снимам и ще ви покажа
Наистина е въпрос на вкус за тези неща
Сега разглеждах снимки на различни къщички да събирам вдъхновения.
Виж например тази колко е advanced:


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.