Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 03.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Frenger (She)
Публикувано23.11.09 01:05



В отговор на:

Перкакетата са едни бисквити (във формата на сърца, човечета или друго), които не е задължително да са с мед, но пък са с канела и явно се слага и малко джинджифил мисля (от там и името). ..И разбира се, че се ядат.




говориш за piperkakut


аз не ги понасям.. (ама и аз не си падам много по сладкото)..изобщо на коледа тук редовно съм недохранена..такива гадории сервират,че се чудиш какво да боднеш да се засити поне малко от малко глада пуйката се ядва горе долу,ама тези сладки сосове и пюрета с нея

ПП за saippuakala чувам за първи път

Редактирано от Frenger на 23.11.09 01:06.



Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 01:49



Сега виждам, че съм го написала грешно в предния пост - пеперкаке, не перкаке ;)
Да, същото е.
И аз не съм особено влюбена в коледната им храна, но нямам и навици да ям такива съчетания


Ще видим тази Коледа как ще мине, предния път искаха да опитам от всичко, ама тази ще ям каквото аз реша

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано23.11.09 09:23



явно там сте напреднали, винаги съм казвала Норвегия е напред с материята тук са все още само на чип





Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.11.09 09:55



Intel: До 2020 г. ще имаме чипове в мозъците

До 2020 г. потребителите ще могат да управляват своите компютри и други цифрови устройства без помощта на клавиатура или мишка, защото за целта те ще могат да използват вградени в мозъка чипове. Или поне такава е прогнозата на служители от питсбъргската лаборатория на Intel. Специалистите от това подразделение изучават възможностите за управление на компютри, телевизори и мобилни телефони с помощта на мозъчни вълни, които ще бъдат улавяни от разработени от Intel датчици.

От компанията изразяват очакванията си, че за целта потребителите ще се съгласят доброволно да вграждат чипове в мозъците си. От компанията посочват като основно предимство на технологията освобождаването на потребителите от всякакви интерфейси, колкото и да са интуитивни и удобни за използване. Според експертите, силата на мисълта ще е достатъчна за преминаване от една уеб страница на друга или превключването на телевизионния канал. Дали това е възможно? Представителите на Intel са убедени, че е така и добавят, че само преди 20 г. едва ли е имало много хора, които са вярвали, че днес огромен брой потребители ще използват преносими компютри.

Все пак за сега редица технически задачи остават нерешени, като например големината на датчиците, работата по разшифроване на сигналите на мозъка и др. Остава и въпросът: колко от потребителите биха се съгласили в мозъка им да има чипове и дали повечето не биха предпочели традиционните интерфейси на електронните устройства.





Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано23.11.09 11:51



Бисквитите са много хубави, май са с карамфил. Продават ги в "Икея", изглеждат ето така:



за Коледа са в подходяща опаковка:

много е "ситна" снимката.






Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 14:01



За някои неща напреднали, за други здраво се държат за старото



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Супер, това е zа нова теманови [re: Фиш]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано23.11.09 14:19



Преди да zабравя, онаzи къща от лебкухен, която Виливар е постнала, я имам вкъщи ж същата големина, т.е. една от най_големите, май по_големи zа вкъщи няма

Още не съм я слепила, но отрочето има други zанимания и не се е сетила, а и чакам гости zа Коледа и те искат да участват, на къщата нищо няма да й стане zа 10 дни

А аz си падам по коледните дребни сладки

Най_вкусни според мен са канелените zвеzдички,Vanillekipferl, Heidesand.

А съм станала и добра в месенето на тиквени хлебчета. Като наближи Хелоуиин купувам Хокаидо_тикви и ги режа и ги zамраzявам и докато има, меся В момента има още пресни, но те са zа определен период, миналата година zа Коледа май ги нямаше.

Обичам и марципанени топчета (сладки с марципан) и и топчета само от марципан (марципанени картофи) обичам

И zа Коледа става и варен сладкиш със стафиди, той не е непременно коледен, но има вкус на...детство Ахх сега се сетих, един приятел има специална форма zа него, каzа че е от майка му, т.е. нищо чудно да е на 100 години, но иzглеьда чудесно

by himbeer

Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано23.11.09 14:32



тъкмо си представих сценариото, отивам до лекарският кабинет, а там пълно с хора....по високоговорителя се чува един писклив глас: "Следващия за Update моля!".... бъъррр... 'терминатора' изпраща сърдечни поздрави

... имунизацията срещу свинския грип придобива нови димензиони...



Тема Re:нови [re: himbeer]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 14:59



Вие готов комплект за къщичката ли купихте или сами си го направихте?


Щото ние с мъжа ми тази година сами ще си я опечем
И тук марципанът е много популярен, пуснали са вече марципанените коледни шоколадчета, ама аз изобщо не обичам марципан

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Frenger]  
Автор witch777 (nasty bitch)
Публикувано23.11.09 16:35



пуйката се ядва горе долу,ама тези сладки сосове и пюрета с нея

аз пък свикнах с тия съчетания от сладки сосове и месо и даже станах фенка.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.