Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 20.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема В офисанови  
Автор a_b_c_d (минаващ)
Публикувано05.11.09 17:05



Отскоро работя в българска фирма,в която има и чуждестранно участие.
Очаквах да е по-различно от обичайното,но се оказва,както навсякъде в българските фирми,че ако се подмазваш на началника,величаеш го,донасяш какво говорят колегите и всичко в този дух,не само ще ти бъдат създадени комфортни условия на работа,но даже и ще ти увеличат заплатата.
Вие работите в чужбина,така ли е и при вас?
Защото това ме отвращава-колкото повече работиш и си изпълняваш задълженията съвестно и отговорно,толковоа си по неоправдан и толкова повече те хокат....................





Тема Re: В офисанови [re: a_b_c_d]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано05.11.09 17:54



както навсякъде в българските фирми,че ако се подмазваш на началника,величаеш го,донасяш какво говорят колегите и всичко в този дух,не само ще ти бъдат създадени комфортни условия

Това са общочовешки черти, тия филми съм ги гледала и тука, не се залъгвай, че е българско изобретение. Просто 90% от човешкия материал на планетата е доста боклукчив, и си запълва времето с подобни простотии. Но 2012 се задава едно разчистване.



По мои наблюдения тия простотии на работното място идват най-вече от женската част. Макар, че аз самата съм жена, признавам, че много пъти съм се убеждавала, че количеството клюки, празни приказки, ненужни интриги и откровенни глупости, които нашия пол е в състояние да избълва за 5 минути време е ненадминато.



Тема Re: В офисанови [re: witch777]  
Автор nealivilla (kosmo)
Публикувано05.11.09 18:30



По мои наблюдения тия простотии на работното място идват най-вече от женската част

Аз понеже само с колеги работя, бих ти противоречила че несправедливо ги ощетяваш....



Редактирано от nealivilla на 05.11.09 18:31.



Тема Re: В офисанови [re: nealivilla]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано05.11.09 19:09



Душице, къде я намери тая златна работа?

Откога си мечтая да работя само с мъже и да свърши кокошкарника.

Знам, и от тях има такива, но като процент са по-малко.



Тема Re: В офисанови [re: a_b_c_d]  
Автор ZainGadol ( Брутален )
Публикувано06.11.09 08:47



Мдам... навсякъде е така.Миналата година случайно видях тук в едно магазинче БГ коняк Плиска и се изкефих на макс... спомних си ученическите години и веселите купони,когато точно този коняк се поркаше със кока кола.Попитах продавача колко бутилки има и ги купих всичките (бяха 45) Сложих ги в склада и предупредих всички НИКОЙ да не ги пипа и,че са под бройка! След няколко месеца установих,че липсват 2 бутилки.Много неприятно ми стана и подпитах дискретно един по един и "едно пиле" ми каза...От тогава на "пилето" му бутам по някой "бонус",НО знам какво става в "кухнята" и това ми е достатъчно.

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re: В офисанови [re: a_b_c_d]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано06.11.09 10:47



Кое ти странното. Направи най лесното и просто нещо - постави се на мястото на шефа си и всичко ще ти стане ясно.
Не ти е проблемът, че съвестно и отговорно си изпълняваш задълженията. Явно по другите показатели издишаш. И не става дума да се подмазваш на шефа си, а да не правиш гафове по отношение на него, които може да са дреболии, но да дразнят. Примерно не си го поздравил за добро утро, погледнал си го намръщено или злобно, не си хилил на негова шега, когато си направил нещо не си показал, че го правиш с желание, а с досада примерно....
Знам, сложни са човешките взаимоотношения. Аз също не ги владея на практика, нищо че на теория са ми горе долу ясни. Но... кой ми е виновен в крайна сметка. Гледам да избягвам отношения с шефове и изобщо хора и това е моят начин да бутам.
Все пак и аз като гадола ще се възползвам максимално от доносници, които работят в моя полза. В крайна сметка за мен работи, а не за колектива.



Тема Re: В офисанови [re: a_b_c_d]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано06.11.09 12:29



хъм
първо за да ти успее бизнеса в България и ти чужденеца да го управляваш трябва да забравиш абсолютно всички идеали, морал, бизнес етика и практики от където си ..... те просто не важът.
Ако не се приспособиш ще умреш. Та хората наемат/изпращат много "интересни екземпляри" да им работят в чуждите страни. Понякога това им е наказанието

обаче те там като заплуват в собствени води вземе, че им хареса .

И тук има хухавели но в сравнение с Българският управленски персонал тук те са рядкост.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: В офисанови [re: witch777]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано06.11.09 12:46



значи Уичи
ако знаеш колко НЕ си права. Аз в предишните ми работи само с мъже съм работила .... после заради спорт, хобита и интереси пак с мъже главно съм имала вземане даване.
Ако ти кажа какви безсрамни клюкарки са, злобари /аз жена да сплетничи така не съм видяла/ и са едни подмолни като невестулки

. И съм се наслушала на приказки след всяка жена влязла: Как им е навита; Как ще я оправят; каква била/не била; Ка кой била пуснала; На кой щяла да пусне;
И като започнат да си фантазират, приказки от сорта кой по колко тека издържал и какви ли не глупости ....и си вярват един на друг ужас.
После пък ако някоя не им обърне внимание глей какво става.

На жените поне им знам номерата ясно е какво можеш да очакваш. Но от някой мъж недай си боже пренебрегнат няма лимити .... мен в такива интриги и слухове ме бяха набутали докато се усетя какво става вече беше късно. Някои неща до ден днешен ги носят като народна песен а аз вече не съм в страната от колко години нищо не ги спира
Пък и пешо/гошо/драган и петкан като са казали нещо на тях като на мъже трябва да им се вярва.

Та боклуците са равно разпределени между двата пола само, че едните се прикриват успешно.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.

Редактирано от Kyмиko Янaka на 06.11.09 12:47.



Тема Re: В офисанови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано06.11.09 12:56



Ако ти кажа какви безсрамни клюкарки са, злобари /аз жена да сплетничи така не съм видяла/ и са едни подмолни като невестулки .
----------------------
Ако става въпрос за български мъже и аз съм се наслушала на фантастика от рода колко са най-супер в секса.





Тема Сега и в нелегалностнови [re: a_b_c_d]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано06.11.09 13:07



Бре, ами нормален офис бих каzала, да, жените са лоши в една посока, но това не е клюкарската, zа интригите съм съгласна .....



Само като се сетя кой тип мъже са интриганти на работа и нещатни беzполеzни вкъщи...такива си падат по кадърни жени, така че внимавай

Хайде байос, тел ще ме побърка....аz съм от некадzрните телефонистки днес.... слава Богу

by himbeer


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.