Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 04.07.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано31.10.09 21:32



аз лично не забелязах авторът някъде да изказва мнение кое е хубаво и кое лошо нито изобщо по някакъв начин да показва личното си отношение. Съобщава чисти факти и край. Вече всеки за себе си преценява кое е хубаво и кое не според това, което на него лично не му харесва. На едни ще им хареса нещо, на други не.
Според мен като цяло е описал нещата максимално точно. Наблегнал е на принципно как стоят нещата като цяло. Че има изключения е ясно, но темата не е за тях.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано31.10.09 21:44



От кое точно изречение си правиш извода, че не е бил приет от норвежците? С всяко нещо може да се подиграе човек, но това не е задължително да попречи на обективността.
Аз примерно мога да поспоря по въпроса за това, че скандинавците никога не викат по децата си. Това наистина е така, поне пред хората не съм видяла някой да го прави. Но живея с датчанин все пак. Имам и др познати българки, които живеят с датчани и имат деца. Оказва се, че ако се наложи дори скандинавец може да викне по детето си. Това че принципно не викат е защото не им се налага с кротките и послушни роботчета. Ама ако има се паднат темпераментни деца като моите примерно ще се научат да викат щат не щат. Моят мъж примерно не вика често. Но като викне да не си покрай него, изправя ти се косата и замръзваш на място. Ако си спомняте шведското детско филмче за Емил от Льонеберя как баща му непрекъснато викаше Емиииил. Като викне мъжа ми ... ама точно по същия начин звучи (имаме си едно такова Емилче вкъщи понеже, даже книга мисля да напиша за него). Швед, скандинавец па си вика човека.
Та... малко смело наистина се е изказал авторът, защото едно е отстрани да гледаш как се държат с децата си пред хората, а друго е да живееш с тях. Все пак като цяло е прав, защото виждам как децата се подчиняват на родителите си от една дума и на скандинавските родите просто не им се налага да повишават тон. А моите изобщо не чуват като говоря. Трябва да викна и да стана много страшна. Същото се отнася за баща им. Е него повече го случат щото е успял да ги наплаши доста. Да не казвам как че може да си навлека беля от доброжелатели.



Тема Re: Поколението на 70те от Българиянови [re: dymo]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано31.10.09 22:30



а бе половината от вас не стават , докато поколенията на втооата половина на 40-те и 50-те и 60-те носят на гърба си отговорност , държат все още държавата България да не е фалирала и плащат пенсиите на пенсионерите.


подарък сте били...Боуже... що за глупост си написала само.




Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано31.10.09 22:31



Ами лесно е да се види.
Или пише наизуст, или ги описва от собствени наблюдения според отношението им към него.
"Тук сякаш всички се страхуват от сериозно обвързване. Не сме запознати със статистиката, но поне нашите познати ..." - това обективно ли ти звучи или просто субективна преценка?
Изобщо всичко е "един приятел ми каза" и това се представя като генерално заключение, важащо за всички


Забележи колко често се използват думи "сякаш", "почти", "може би", "като че ли" ... и това ли е факт? ;)
И откровението, че анонимност тук няма (с удивителна накрая) - чудя се за какво ли съществуват personopplysningsloven и Datatilsynet например?
Ох, авторът не е и чувал за тях :)
Но да, няма анонимност, ако си нарушител например и полицията трябва да те намери :)

Достатъчно за статията от мен, човека е писал лични впечатления, оттам и субективността
Нямам против да пише лични впечатления, но не съм привърженик на идеята да се представят като общовалидни и да се гарнират с твърдения, които просто не отговарят на истината :)

Относно това дали викат по децата - хора всякакви :)
Знам такива, които викат, и такива, които оставят малчуганите да им се качват на главата.
Един ден и от личен опит ще ти кажа ;)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 31.10.09 22:33.



Тема Re: Поколението на 70те от Българиянови [re: dymo]  
Автор Frenger (She)
Публикувано01.11.09 20:53



тая пък и тя от нямане какво да прави ги съчинила едни голеееми...другата и тя по долу да не остане по назад..земята на раменете си носели.. .абе ч`шит : кой ви знае ,че сте живи...б@си грандоманията и комплексите!



No more stories are told today ...

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.11.09 11:35



аз лично вярвам в новите поколения, според мен те са по природно ориентирани, по "зрели" от нас и според мен ще имат по интересен живот от нас, определено за България, тези които са в България, за тези които са избрали да отидат извън страната ще бъде много по лесно и интегрирането няма да бъде проблем, все пак българите започват да ги опознават и зад граница и наред с боклука да разбират, че има и светсни, работливи и честни българи като нас например





Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.11.09 11:38



правят добре, може ли един въпрос към теб ти в България ли си или извън страната, тъй като не ми се струва редно модератор на този клуб да бъде индивид, който живее в България, би следвало да бъде някой извън страната, просто проблематиката е доста различна, не че има някакво супер значение това, но все пак...логиката е тази може би

П.С и да допълня според мен поколението на 80те сега са най добре с по добър старт

Редактирано от dymo на 02.11.09 11:39.



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано02.11.09 13:55



а на мен ми се струва че трябва да ти сложа забрана вече.

при следващ подобен въпрос- забрана за дълго време ще получиш .


качествените българи основно остават в България - изключвам тези, които са емигрирали по политически причини. качествените българи се борят , където и да отидат да живеят и работят , а некачествените мрънкат и се впечатляват от подобни статии като теб . 80 % от тия, които сте навън са такива които тръсят на работата лекото и на хляба мекото , безотговорни и мързеливи са.

родените 80-те са чалга философията , които хептен за нищо не стават.




Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано02.11.09 19:09



тъй като не ми се струва редно модератор на този клуб да бъде индивид, който живее в България

Димо, след това твое изказване считай, че си влезнала в черния списък на Барби доживот без право на амнистия.





Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано02.11.09 19:16



тези, които са емигрирали по политически причини

Аз емигрирах по политически причини. Православието анатемосва вещици като мен, затова отрано разбрах, че най-добре ще мога да се реализирам в Обединеното Кралство.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.