Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 27.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Към жените българки в чужбинанови  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано23.10.09 09:30



и все пак мои сънароднички не мислите ли , че т.н. тоталитарен, комунистически, социалистически и незнам какъв си режим в България все пак направи българската жена доста по образована, еманципирана, работлива? от колкото жените в страните в които живеем сега?

поогледах се аз наоколо тези дни и виждам някакви доста тъповати жени, домакини, мислят само за грим, козметик , разбира се не, че аз например не посещавам тези места , но все пак на една българка поне общата култура е на досто по високо ниво отколкото тук на тези т.н. домакини, горките те





Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.10.09 10:20



Не знам за другите държави, но тук "тъповати домакини" не виждам


Сигурно обяснението е историческо, защото все пак Норвегия отдавна третира жените наравно с мъжете
От първите държави, които дават на жените право да гласуват, има специален закон за равенството на половете.
Не виждам как точно комунизма е направил българката образована, еманципирана и работлива.
Какво имаш предвид?
И все пак това са индивидуални неща - някои имат амбиции за повече, други се задоволяват с по-малко :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано23.10.09 11:13



"Не виждам как точно комунизма е направил българката образована, еманципирана и работлива." -

тук съм съгласна с нея, като изключим работлива - не е качество, което лесно се прибавя, но много бързо се губи.
Ето списък по страни от кога жените имат право на глас - в България, от 1944 г., следователно еманципацията е дошла с комунистите, правото на всички да ходят безплатно на училище - също. [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Women's_suffrage[/url]
В един швейцарски кантон /сега не помня точно кой, а и не ми се търси/ на жените е дадено право на глас прз 1971!!!
Не я знам Димка точно къде е, но ми се струва, че понякога просто "преиграва". Това заради останалата част от постинга и.

П.П. Не знам защо не се получи активна връзка, нещо нета не одобрява темата

Редактирано от cina2 на 23.10.09 11:16.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.10.09 11:21



не става активна връзка защото в линка има апостроф





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор cina2 ()
Публикувано23.10.09 11:25



Благодаря, ето че и днес научих нещо.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.10.09 11:29



По техническото питане:след първото [url......тук се слага равно и се копва адреса]...тук се пише ако искаш заглавие на линка [/url]
Ползвай предварителен преглед за всеки случай





Тема Re: Към жените българки в чужбинанови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано23.10.09 11:35



Интересно изказване

Даже може да нахвалиш и всички дъщери на комунистичекси величия, които преди 20 години можеха да напускат границата лесно и да си сверяват часовниците на Запад

Диме, според мен соцът взе от по отношение на реализацията на жените.То не бяха тъкачки, кранистки, космонавтки, само миньорки нямашеВсъщност имаше, но това бяха едни мн симпатични дебели бишкотки, залепени с крем



Тема Re: Към жените българки в чужбинанови [re: dymo]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано23.10.09 11:52



жена българка в България ти отговаря с една дума- НЕ .



Тема Re: Към жените българки в чужбинанови [re: dymo]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано23.10.09 13:36



Ти в коя държава беше, че все забравям. Италия май? Не знам, но датчанките поне доста работят, не са домакини. Колко са умни или тъпи не знам, но поне не са крещящо тъпи, че да бие на очи. Може би спо скоро имат малко по различни ценности.
По показател образование и работливост не съм сравнявала българки с тукашни. Явно няма фрапантни разлики. Чувала съм българки, които работят с датчани да се оплакват, че датчаните били мързеливи. Щом го казват сигурно е така. Но лично аз нямам подобен личен опит от обкръжаващата ме среда. Датчанките, които познавам работят доста и дори повече от българките. Това, което ми прави впечатление е, че са по организирани и стриктни при изпълнение на задълженията си. Или поне показват такова нещо, пълна заинтересованост от работата и никакво оплакване. Чудела съм се как може да им харесва толкова много това, което правят.



Тема Re: Към жените българки в чужбинанови [re: Бapбapeлa]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано23.10.09 13:42



Ти ли правиш сайта в подписа ти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.