Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:25 23.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Българи в Българиянови  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 13:25



Някой има ли някакъв научно обоснован отговор, като ....... защо, например, няма никакъв трафик в раздел Българи в България, нито от емигранти, нито от кандидат емигранти, нито от ексемигранти, нито от живеещи в България най вече ?

Защо всички живеещи в България пишат предимно в други раздели, в доста случаи в Българи в чужбина ?

Аз питам сериозно, ако желаете, отговорете сериозно.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано15.10.09 13:29



Некфа обърквация национална с дайрекшъните



Всички знаем какво е в България, но не всички знаем какво е по чужбините, и оттам тръгва едно налягане по тръбите към БВЧ

Ти забележи, че Европата гасне тъжно откак беше бастисана от поръчков модератор, както и Хамериката, а Германия така и никога не е била оживено място за българи. Странно, а?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:34



Щото ако не пишат тук, ще настъпи същото мъртвило, както в цитирания от теб клуб. Не че периодично и този клуб не изпада в летаргия. А да се твърди, че пишат "в доста случаи" в "Българи в чужбина" е доста пресилено. Защо темите, в които пишат тези хора събират най-много мнения? А другите раздели кои са и защо пък да не пишат там? По тази логика аз имам ли право да пиша в клубове, посещавани предимно от неемигранти?

П.П. Отговорите и въпросите ми са сериозни.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 13:45



Да, cina2, ти имаш право да пишеш където си избереш. Аз не тълкувам правата и задълженията, както и не ги определям. Аз говоря за мотива, за причините, за the drive.....кое точно кара българинът в България, да пише в БВЧ ?
За тълкуванието 'доста често', дето ти го определяш като пресилено - на око, без да смятам с молива, ще ти кажа, че става дума за умерено до средно такова. В число изразено - 25 - 50 %.
Ти за да наречеш това доста пресилено, значи не виждаш почти никакво участие на българи в БВЧ. Вероятно виждаш такова предимно в БВБ ?

????



Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано15.10.09 13:52



Da, i в ГЗС от вчера сефтосаха подбор на никовете. Само предварително одобрени никове ще пишат там, и доста от емигрантите са отхвърлени, по обясними причини.

На мен това ми прилича на писане на поръчков роман както в социализма се пишеше в Клуба на писателите, и както само някои писатели получаваха поръчки и пишеха по луксозни яхти и хотели, защото успяваха стриктно да пресъздадат поръчковия сценарий, за което получаваха множество отличия и награди и ги развеждаха като маймуни да ги показват на света като новата беге литература на социализма.


Значи, като гледам, повечето емигранти са низвергнати и от ГЗС също. Дарки не пише там, аз не пиша, гледам че Ком спря, че цапнаха Кирин, Годес отдавна спря, Ще се сетя иза други.....някакво обяснение, защо хората с повече жизнен опит са неудобни в беге реалността?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:59



"Ти за да наречеш това доста пресилено, значи не виждаш почти никакво участие на българи в БВЧ." - всички, хайде, почти-всички, които пишем в тези клубове сме българи. Кои в България, кои извън нея, все сме си българи. И преди съм писала - за мен е безсмислено това деление. В другия клуб, за който пишеш дори не помня кога за последно съм надничала, но аз не посещавам кой знае колко клубове 3 редовно и още толкова, когато се присетя. За мен не е проблем, че тези хора пишат тук. Те не са кой знае колко, сигурно се броят, дето се казва на пръстите на ръцете.
Аз пък напоследък "емигрирах" в един руски сайт, ама само като гост. Ръждасалият ми руски ме възпира да се регистрирам. Там всеки в регистрацията си е написал къде живее и изобщо ги нямат тези дразги. Даже в клубовете тип "направи си сам" си помагат и си изпращат разни работи, които в Русия или липсват, или са много скъпи, правят си конкурски с направените от тях неща и по снимките избират победител. Сам разбираш наградата каква може да бъде - всеобщото възхищение и одобрение на останалите участници.






Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 14:10



Да, съгласен с изказването ти.

И въпреки всичко - в БВБ няма трафик.
Ти говориш за друга атмосфера в руските форуми, за топлина, сътрудничество, разбиране, взаимопомощ ? В БВЧ доста често живеещи в България търсят помощ, задават въпроси. Това не се вижда обаче в БВБ ?

????



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:22



Едни клубове събират потребители и става "движение", други - не. Нямам обяснение.
Сигурно си спимняш улицата със заведения срещу ВСИ-то. В някои и яйце да хвърлиш, нямаше да падне на пода, а други пустееха. Уж сходно обзавеждане, цените - същите, пък различно посещавани.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.10.09 14:27



Eдин от интересните и приятни клубове е 40-50, в него участниците са предимно от България, но охотно приемат новодошли от чужбина .



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано15.10.09 20:46



Може просто да им е интересно. Аз още преди да замина чат пат хвърлях едно око тук, макар че тогава изобщо не си представях, че ще почна да пиша 'от другата страна'.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.