Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Българи в България  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 13:25



Някой има ли някакъв научно обоснован отговор, като ....... защо, например, няма никакъв трафик в раздел Българи в България, нито от емигранти, нито от кандидат емигранти, нито от ексемигранти, нито от живеещи в България най вече ?

Защо всички живеещи в България пишат предимно в други раздели, в доста случаи в Българи в чужбина ?

Аз питам сериозно, ако желаете, отговорете сериозно.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано15.10.09 13:29



Некфа обърквация национална с дайрекшъните



Всички знаем какво е в България, но не всички знаем какво е по чужбините, и оттам тръгва едно налягане по тръбите към БВЧ

Ти забележи, че Европата гасне тъжно откак беше бастисана от поръчков модератор, както и Хамериката, а Германия така и никога не е била оживено място за българи. Странно, а?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:34



Щото ако не пишат тук, ще настъпи същото мъртвило, както в цитирания от теб клуб. Не че периодично и този клуб не изпада в летаргия. А да се твърди, че пишат "в доста случаи" в "Българи в чужбина" е доста пресилено. Защо темите, в които пишат тези хора събират най-много мнения? А другите раздели кои са и защо пък да не пишат там? По тази логика аз имам ли право да пиша в клубове, посещавани предимно от неемигранти?

П.П. Отговорите и въпросите ми са сериозни.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 13:45



Да, cina2, ти имаш право да пишеш където си избереш. Аз не тълкувам правата и задълженията, както и не ги определям. Аз говоря за мотива, за причините, за the drive.....кое точно кара българинът в България, да пише в БВЧ ?
За тълкуванието 'доста често', дето ти го определяш като пресилено - на око, без да смятам с молива, ще ти кажа, че става дума за умерено до средно такова. В число изразено - 25 - 50 %.
Ти за да наречеш това доста пресилено, значи не виждаш почти никакво участие на българи в БВЧ. Вероятно виждаш такова предимно в БВБ ?

????



Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано15.10.09 13:52



Da, i в ГЗС от вчера сефтосаха подбор на никовете. Само предварително одобрени никове ще пишат там, и доста от емигрантите са отхвърлени, по обясними причини.

На мен това ми прилича на писане на поръчков роман както в социализма се пишеше в Клуба на писателите, и както само някои писатели получаваха поръчки и пишеха по луксозни яхти и хотели, защото успяваха стриктно да пресъздадат поръчковия сценарий, за което получаваха множество отличия и награди и ги развеждаха като маймуни да ги показват на света като новата беге литература на социализма.


Значи, като гледам, повечето емигранти са низвергнати и от ГЗС също. Дарки не пише там, аз не пиша, гледам че Ком спря, че цапнаха Кирин, Годес отдавна спря, Ще се сетя иза други.....някакво обяснение, защо хората с повече жизнен опит са неудобни в беге реалността?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 13:59



"Ти за да наречеш това доста пресилено, значи не виждаш почти никакво участие на българи в БВЧ." - всички, хайде, почти-всички, които пишем в тези клубове сме българи. Кои в България, кои извън нея, все сме си българи. И преди съм писала - за мен е безсмислено това деление. В другия клуб, за който пишеш дори не помня кога за последно съм надничала, но аз не посещавам кой знае колко клубове 3 редовно и още толкова, когато се присетя. За мен не е проблем, че тези хора пишат тук. Те не са кой знае колко, сигурно се броят, дето се казва на пръстите на ръцете.
Аз пък напоследък "емигрирах" в един руски сайт, ама само като гост. Ръждасалият ми руски ме възпира да се регистрирам. Там всеки в регистрацията си е написал къде живее и изобщо ги нямат тези дразги. Даже в клубовете тип "направи си сам" си помагат и си изпращат разни работи, които в Русия или липсват, или са много скъпи, правят си конкурски с направените от тях неща и по снимките избират победител. Сам разбираш наградата каква може да бъде - всеобщото възхищение и одобрение на останалите участници.






Тема Re: Българи в Българиянови [re: cina2]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано15.10.09 14:10



Да, съгласен с изказването ти.

И въпреки всичко - в БВБ няма трафик.
Ти говориш за друга атмосфера в руските форуми, за топлина, сътрудничество, разбиране, взаимопомощ ? В БВЧ доста често живеещи в България търсят помощ, задават въпроси. Това не се вижда обаче в БВБ ?

????



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор cina2 ()
Публикувано15.10.09 14:22



Едни клубове събират потребители и става "движение", други - не. Нямам обяснение.
Сигурно си спимняш улицата със заведения срещу ВСИ-то. В някои и яйце да хвърлиш, нямаше да падне на пода, а други пустееха. Уж сходно обзавеждане, цените - същите, пък различно посещавани.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано15.10.09 14:27



Eдин от интересните и приятни клубове е 40-50, в него участниците са предимно от България, но охотно приемат новодошли от чужбина .



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано15.10.09 20:46



Може просто да им е интересно. Аз още преди да замина чат пат хвърлях едно око тук, макар че тогава изобщо не си представях, че ще почна да пиша 'от другата страна'.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано15.10.09 20:47



Къде го видя тоя клуб ' ексемигранти " .



от известно време нямам никакво време да пиша в клубовете. само надниквам да видя има ли бой , хвърчат ли чехли или си комуникирате интелигентно.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано15.10.09 22:26



според мен българите в България не искат да са в България, ама са там


от време на време идват тук при българи в чужбина за .....една психотерапия и си се прибират пак там



Тема Re: Българи в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано15.10.09 23:27



Има си и предимства, че някои клубари са с бан в гзс

Така те по често посещават бвч, и тук става по оживено.
А 40-50 е един от най посещаваните, понякога чета. Странно защо другите клубове по възраст са на умиране



Тема Re: Българи в Българиянови [re: 4ereshka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.10.09 03:06



Да ви осведомя, аз днеска писах на Киро, и той ми даде одобрение да пиша в ГЗС. Само че не знам каква е процедурата, аз му писах на майтап и го забъзиках, а той взе че ми пусна




Така че, имало нужда от някакво си позволение сега, не знам дали ще се прежалите и кого ще питате за позволение да пишете в ГЗС. Ето Барби тука се е появила, да даде пояснения, тя сигурно знае повече от мен по въпроса

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано16.10.09 09:19



айде, честито ВИП-аджийство, само да не земеш да навириш нос сега и да не ни познаваш повече нас, простосмъртните





Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано16.10.09 11:09



Това откъде го измисли. Не е вярно че българите не искат да са в България .

В другите държави никаква психотерапия не се провежда, а промиване на мозъци и обезличаване на индивида .



Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано16.10.09 12:03



Не съм бил на кой знае колко грешно решение, когато съм преценил, че не искам нито да пиша в ГЗС, нито да чета. Не мога да си позволя унизението да ме баннат, защото не живея в БГ.

Защо хората с повече жизнен опит са неудобни в беге реалността ? И аз не знам. Само знам, че каквото и да кажа, почти не ме разбират. Или не ме разбират или много трудно се получава или не се получава, защото не го вярват. Не знам......



Тема Re: Българи в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано16.10.09 12:10



Е да, ама аз съм изпуснал малко влака за там. За там ЕГН-то не ми отговаря, за 50-60 пък няма движение......Второ, където и да отидеш, все ще се намери някой да ти каже, че си стар дядо. Ами, толкова съм млад, не мога повече да съм млад. Моите връстници отдавна са генерали в пенсия, политици на власт и политици в пенсия.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано16.10.09 12:21



изобщо не си изпуснал никакъв влак, първо, в 40-50 няма възрастови ограничения, и второ, там и ще намериш доста твои връстници





Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано16.10.09 12:59



Няма да се прежаля, и преди не съм писала в този клуб, и сега не желая...Чета понякога за разтоварване, да се посмея....Обаче това което прочето днес не е смешно, а трагично.....Селския е писал което и аз мисля.....Егати вип модератора на гзс - ненормалник........да се издрайфа човек...







Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.10.09 13:08



Ммм, как съм се размечтала за един активен и еблив дядо




Ти немаш ли път насам? може и да те огрее неочаквано

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: DarkSide]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.10.09 13:10



Ех, кой като мен, Киро лично да ме познава от зор да ме банва и тормози!




Еба си випаджийството

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано16.10.09 13:18



Нямам път. Недей спами темата.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Бapбapeлa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано16.10.09 13:57



Барби така е да, аз се пошегувах за клубните, виртуални странствания,

България си е една хубава страна, както винаги съм казвала, девствена природа все още, все още има и нормални хора в смисъл не са се материализирали всички, заплатите са по ниски , но какво от това в крайна сметка стандартът на живот не е като тук например за да ти трябват 6000 Евро на семейство за добър живот на месец, т.е България има много база за развитие във всяко едно отношение, животът там е интересен и динамичен, клонящ към хаотичен , НО това е нормално за страна която ври и кипи от към промени и новости

аз винаги с удоволствие ходя там на почивка , сега сме в очакване на Коледа и на Банско или Боровец ще си спретнем едно хубаво изкарване на Коледа и Новата година и ски

все пак друго си е да си в лукс и сред добри приятели плащайки по малко от 1/2 от това, което се заплаща тук да кажеме за една подобна бяла ваканция в Сент Мориц

Редактирано от dymo на 16.10.09 13:59.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано16.10.09 15:21



Нещо си се вкиснал, канада не ти действа добре, що не се преместиш на по-хубаво място, аз ще ти помогна?



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Хм.нови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано16.10.09 16:02



1. Българи ЗА България е клуба, ако не греша.
2. "Аз говоря за мотива, за причините, за the drive.....кое точно кара българинът в България, да пише в БВЧ ?"
Основен мотив са редките предни зъби на БвЧ. Много плюете, разсмива... понякога дразни - и така. А и познавам лично някои парчета от вас и смехът става по-истински някак - надявам се и от двете страни






Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор cina2 ()
Публикувано16.10.09 16:33



Днес разгледах въпросния клуб със суетнята за "членска вип карта", както някои нарекоха даденото им право да се изказват там. Не ви разбирам мераците да пишете в него, но вие си знаете. Някога може и да е бил много хубав и интересен клуб, но едва ли вече е така. Не знам на какъв принцип са нежеланите персони. Имам си някаква идея, но сигурно не съвпада с твоята.
Това лято и аз имах еднодневен "гастрол", но тогава беше прекалено активен клуб и ми беше невъзможно да следя всички отговори, затова и не писах повече там.



Тема Re: Хм.нови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано17.10.09 00:43



Джейми, къде ходиш......няма те, няма те и .......кат се изгубиш ?

Гледам, в българи ЗА България имаме записано участие ? Едно....от няколко месеца насам. И не е бот.

Да не си ти, под друг никнейм ? Вижда ми се много съществено и съдържателно ?





Тема В Българиянови [re: Koфтият]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 00:53



допреди 2 дни имаше циганско лято - та се възползвах....


Бъди рахат, други никове не ползвам. Ама може да е Роксана, тя си ги въди много...




Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано17.10.09 02:39







Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано17.10.09 11:30



България си е една хубава страна, както винаги съм казвала, девствена природа все още, все още има и нормални хора в смисъл не са се материализирали всички, заплатите са по ниски , но какво от това в крайна сметка стандартът на живот не е като тук например за да ти трябват 6000 Евро на семейство за добър живот на месец, т.е България има много база за развитие във всяко едно отношение, животът там е интересен и динамичен, клонящ към хаотичен , НО това е нормално за страна която ври и кипи от към промени и новости

Точно така! Това беше една от причините след 20 години зад граница да се върна в България



Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 11:54



Едната част от българите в България пишат в "чужбинските" клубове, за да се заяждат с тези, които живеят извън България без да имат каквото и да било смислено да кажат по темата.
Обикновено там, където започнат интригата, се събират и най-много мнения (заради скандала).
Другата част излизат с конструктивни коментари :)
Иначе за мен клуб Българи в България е излишен като идея - има клуб Политика например



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 12:00



То в България като е такава свободия, гледай до къде са стигнали нещата


Хвърчи слюнка, забиват се ножове в гърба, клюкари се, лъже се, завижда се, злобее се ...
Това защо го няма другаде?
Дали пък българите не знаят да си гледат в собствната паничка, защото тя е най-важната, а не чуждата?
Между другото, много българи не искат да са в България.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Туй изброенотонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 12:20



нима не е приоритет точно на тези в чужбина? Не срещаме ли постоянно коментари как по-скоро трябва да се пазим от сънародниците в чужбина именно заради подобни проблеми?


ПП: И не питам как е в Норвегия. След онова ти изказване с атеизма и липсата на суеверия и предвид обширната митология просто няя смисъл




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 12:33



Ами атеисти са, макар и да има християнство, че и държавна църква.
Всеки е записан за член, но много голяма част от хората се мъчат да се отпишат.
Това не ги прави по-лоши, просто имат различно мислене :)
И друг път съм писала - не можеш да очакваш от хора, които векове са живели отделно и на разстояния един от друг - една ферма тук, една ферма там - изведнъж да станат най-топлата и сърдечна нация на света и да изгарят от любопитство какво прави съседа :)
Не е климата, културни особености са.
И в суеверия не вярват - във вестниците няма и една обява на гадателка, която иска да погледне кристала, да ти хвърли боб или да ти нареди картите.
Нито пък по телевизията ще видиш такива неща.
Преди време за кратко се въртя по ТВ Норге една кратка реклама на един астролог, но беше само няколко дни.
Имат митология, но дали някой вярва в нея днес?
Това е част от миналото, преди християнството да дойде по тези земи :)
Що, ти вярваш ли в самодиви?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Майнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 12:50



трябва да прегледаш какво означава "атеист", "християнин", "суеверие"


Виждам че и днес си станала с празната глава

ПП: Хич не ги мисля за топли хора, имам си един френд оттам покрай автомобилните тематики и си бъбрем чат-пат Свестен младеж.




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 13:03



Виждам, че си пропуснал часа ти при офталмолога



Какво да ти обяснявам за норвежците, ти ги познаваш по-добре от мен - врял, кипял си сред тях, живееш тук, историята им познаваш, културата, обичаите, общуваш с тях ежедневно ...
Те са най-религиозните, върли християни и тук е пълно с врачки и гадателки, нали така?


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:46



Неосъществен блян да живеят в чужбина?Не знам,хората стоят там,където им е интересно.Аз все още не мога да си намеря точния клуб,макар че живея в чужбина и тук ми приляга.Каква е идеята на този клуб Българи за България?Да пишем какво мислим за родината?Това го правим и в другите клубове?

Животът е хубав. Като цяло



Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:51



Иаш предвид,че много българи искат да емигрират?Сега не знам с тази световна криза колко добра идея е тепърва да се хваща самолета за навън.На мен ми се иска повече българи да се върнат и да работят за България,но невинаги е добра идея.Човек си търси щастието



Животът е хубав. Като цяло

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:54



Чувал съм,че отношенията между норвежците и цървата са само за важните моменти в живота,а именно кръщене,конфирмация,сватба и погребение



Животът е хубав. Като цяло

Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:59



Липсваше ти екшъна ли?В Гърция ли си живяла,гледам от името ти?Гърция не е много по-различна от България,манталитета е сходен!



Животът е хубав. Като цяло

Тема Да повторим упражнението:нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 14:27



християнство, атеизъм... ?
Офталмолога каза че си забравила да си вземеш дебелите лупи от него, обади му се тия дни






Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано17.10.09 16:27



Ха, има ли клуб "Българи В България" или "Българи ЗА България" както jaimy спомена? Линк, моля?

Защо тримата активиста живеещи в България пишат тук имам субективно (не научно обосновано) мнение. Споделено от доста пишещи тук та няма да го споменавам.

Това за ГЗС е интересно. Навремето спрях да чета (и понякога да пиша) в ГЗС защото трафика нарасна над мойте възможности да го следя.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Българи За Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано17.10.09 17:41



В отговор на:

Ха, има ли клуб "Българи В България" или "Българи ЗА България"




Ти май си вторият форумист, споменаващ недоразумението в заглавието ? Приеми го за съвсем обикновена техническа грешка. Ако не желаеш, приеми го като точно обратното. А именно, израз на ниска култура, ниско образование, ниско ниво на интелект, високо ниво на диоптри......както си пожелаеш.

И никога не забравяй.......авторът на темата и грешката в нея никога не е претендирал да е завършил българска филология, нито да е професор по българистика, нито да е преживял целия си живот в България. Той никога не е и получавал заплата за безпогрешно писане на български език (журналист, webmaster, словослагател.....и тн. ).
С други думи .....и пред съдията да застанете, пак няма опастност допусналият грешката в темата да влезне в затвора.



Тема Българиянови [re: Bиливap]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано17.10.09 17:52



Уууппсс....тук май сме в голяма степен на верната следа ?


Първата половина от постинга - ясна като бял ден, 12:00 часа, на пладнина.
Втората - и там си права. Защо да пишат в Българи за България, след като клуб 'Цигани - Роми' е постоянно в 'горещи теми', като постоянното присъствие на БЗНС в Народното Събрание ? Щастие и възторг преливат от всяко заглавие, всеки постинг в раздела. Разгледай и клубовете по градове ? И там.....грамофон свири, майка плаче. И особено като стане дума за футбол. Политика - също.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано17.10.09 18:33



Нямам път. Недей спами темата.

Кофтия, ти в коя пуританска секта членуваш в Канада?





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано17.10.09 18:36



Що, ти вярваш ли в самодиви?

Той е играл самодивско хоро, една нощ група самодиви го нападнали по пълнолуние.





Тема Re:нови [re: дeвeт]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 19:13




Точно.
И аз съм чувала същото тук
Макар че и конфирмацията, и сватбата могат да се извършат и без религиозен момент

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 19:19



А, няма нужда, те бяха твоите, ама няма да ги взимам и да ти ги препращам.
Сигурна съм, че ти ги е дал собственоръчно най-накрая



По отношение на християнството и атеизма в Норвегия, вземи се образовай малко, пък после коментирай какво има и какво няма тук
Понаучи малко за обществото, нравите, традициите, историята, културата ... ей така за обща култура

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано17.10.09 19:22



Конфирмацията не е ли нещо религиозно?Миропомазване?как да се извърши извън контекста на църквата?



Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 19:24



Ъхъ


Виждам, че сме на една вълна.

И Политика, и Цигани-Роми са типични места човек да си излее мъката по ставащото в България и да се (дез)информира какво става "на югоизток от Рая" :)
Това в кавичките е любим израз на една приятелка, живееща в Швейцария

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: witch777]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано17.10.09 19:43



В сектата 'Двама голи и един без гащи' ......


Преди бях член на 'Един умира, друг му го завира', но преди 20 години преустанових членството си.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: дeвeт]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано17.10.09 20:30



От 12 дена сме в България - София. Живеем в хубав квартал. Децата ми са в много добро училище. Обкръжението ми е от позитивни и реализирани личности. Няма от какво да се оплаквам.



Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема баФ!нови [re: Гъpkинятa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 21:22



Туй онази същата България ли е - така оплюта в този точно форум?






Тема Нямам намерениенови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 21:23



да се завирам на ледника


Няма и за трети път да ти пиша колко си неграмотна по повод религии и вярвания, очевидно за теб не-християните са атеисти хахахаха




Тема Всъщностнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 21:28



като се замисли човек - ТУК в този клуб пишат теми именно "българи ЗА България" !


Теми по тематиката на клуба са по-скоро рядкост.




Тема Re: баФ!нови [re: jamie]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано17.10.09 22:53



Същата


А аз си имам особено мнение за оплюващите

Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано18.10.09 00:16



Защо тримата активиста живеещи в България пишат тук имам субективно (не научно обосновано) мнение. Споделено от доста пишещи тук та няма да го споменавам.
----------------------
Кои трима активиста?!На мене не ми пречи, че някой живее в България а пише в бвч. Ако е положително и приятелски настроен, а не идва да се заяжда и да злобее. Впрочем даже тези дето се заяждат вече не ми пречат, не им обръщам внимание





Тема Re: баФ!нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано18.10.09 12:18



Ако някой се чувства най- щастлив в България, нека да живее там, няма лошо. А аз имам особено мнение за хора които злобеят срещу тези, които са решили да живеят в други държави.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано18.10.09 14:03



Погледнах в клуб 'България', но се опасявам, че скоро няма да вляза пак там





Тема Re: Българи в Българиянови [re: 4ereshka]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано18.10.09 14:51



Що бе, 'другарките' са яки пички.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: 4ereshka]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано18.10.09 15:18



Аз пък бях страхотно вчепетлен от разнообразието на участници в темата

.



Тема Ама гледам ...нови [re: Koфтият]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано19.10.09 00:26



че и "Българи в Канада" бая се спихнал напоследък.
Какво правите по цял ден в Канада бе, Кофти ?
Снежни човеци или ... ?





Тема Re: Ама гледам ...нови [re: Cruiser]  
Автор witch777 (cool bitch)
Публикувано19.10.09 00:33



Канадстват.





Тема Re: Ама гледам ...нови [re: witch777]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано19.10.09 00:54



прозвуча почти като "кандидатстват". Остава да открием за какво





Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано19.10.09 11:31



разбира се и аз бих се върнала и то с удовослтвие, ще си отворя "собствен бизнес" ще стана бизнес дама, ще ме четат по хрониките за ВИП събитията

какво по хубаво от това, а и ще карам последният модел на джип Мерцедес тип трактор из центъра на София, не за друго, а понеже в София ако една дама не кара трактор каква "бизнес дама" е тя?



Тема Re: Българи в Българиянови [re: дeвeт]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано19.10.09 11:36



да наистина, и кой където го намери





Тема Re: Панелникнови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано19.10.09 12:04



аз да те питам като си така печен ТУК да се подиграваш и осмиваш мнението на всеки, я ни кажи на нас Българите в чужбина, ти в КОЯ чужбина си???, в коя страна работиш??? и ако ДА което малко ме съмнява

имаш ли семейство деца, които да възпитаваш, съпруга за която да полагаш грижи, или си някой РАЗВЕЙ прах , безгрижен, на който му е забавно да кисне по форумите и да си есктраполира собствената си неудачност върху другите ???
и ТОВА да те кара да се чувстваш велик?



Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано19.10.09 12:19



Ммм, как съм се размечтала за един активен и еблив дядо
-----------------------------------
Рокси, ако някой е с 11год по голям от тебе, то няма как да ти бъде дядо





Тема Re: Панелникнови [re: dymo]  
Автор cina2 ()
Публикувано19.10.09 13:01



"да си есктраполира собствената си неудачност" -
може ли превод на обикновен български език? Така и не се научих да се изразявам натруфено, нито да "мятам" в речта си на роден език местни термини.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор Frenger (She)
Публикувано19.10.09 14:27



оле,гърки,как можахте да изберете гнусната София пред Варна..тцтц..точно от вас с мъжа ти моряка не го бях допускала..


честито ви преместване и живи и здрави..

п.с гледам Барби пуснала тема в Политика ,че в Гърция било станало доста напечено,..навреме сте се ориентирали значи


No more stories are told today ...

Тема Re: извини менови [re: cina2]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано19.10.09 15:06



в смисъл прехвърля, пренася, проектира и т.н.





Тема Re: Българи в Българиянови [re: 4ereshka]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано19.10.09 18:38






Добре де, като не иска да е дядо, да е чичо

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи За Българиянови [re: Koфтият]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано19.10.09 20:42



В отговор на:

Ха, има ли клуб "Българи В България" или "Българи ЗА България"



Ти май си вторият форумист, споменаващ недоразумението в заглавието ? П

Само питах има ли такъв клуб, "Българи за/в България", не критикувам техническа грешка или неравилен български. Сложи го в параграф "недоразумения" и приеми молбата ми за извинение ако съм те засегнал.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Определенонови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.10.09 21:01



ще се впишеш прекрасно в бизнеса с ТИР-ове по Околовръстното






Тема О,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.10.09 21:04



не на всички "тях" - само на помиярите (извинявай Димке).
Отчет давам когато, на когото и както аз си реша

Голямо момче съм вече.




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.10.09 23:25



Добре, "компетенцио"


Аз правя разлика между нехристияни и атеисти и твърдя, че голяма част от норвежците не са християни и са атеисти (=нерелигиозни), които само формално са записани като членове на държавната църква.
Ти за какво точно спориш - само ти си знаеш

Със сигурност не можеш да четеш

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано19.10.09 23:29



В столичната чужбина е той, не му се подигравай



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Трътко Гоцеделчевска,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано19.10.09 23:44



трябваха ти 3 (три) дни за да се светнеш за какво говоря изобщо.
Ти си пълна загуба на време, просто си отчайващо загубена

Сега можеш да си изсмукваш от пръстите каквото си искаш, късно е моме...




Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 00:26



Вили, а какво значи държавна църква при вас?



Тема Между другото:нови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано20.10.09 00:56








Пише си какъв процент са си атеисти...
Християнството е наложено доста насилствено - и не само там. "Държавна" - както религията, така и светската власт имат една цел (контрол над народа).



Редактирано от jamie на 20.10.09 00:58.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: !Roxana!]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано20.10.09 02:43



Той е батьо, не е дори и чичо....





Тема Re: Българи За Българиянови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано20.10.09 02:50



Няма проблеми. И аз, след като прочетох всичко още няколко пъти, разбрах, че нямаш нищо насреща.
Не съм официално засегнат, но нали все паля 'на четвърт', та понякога и аз звуча нажегано.
Няма проблеми..........



Тема Re: Между другото:нови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 10:28



За мен държавна църква значи, че държавният глава е начело, както е с англиканската.
От това, което съм чела, съм останала с впечатление, че кралят на Норве има парадни функции.Затова исках да ми обясни Вили, все пак тя живее там.



Тема Re: Между другото:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано20.10.09 11:03



В отговор на:

кралят на Норве има парадни функции



а не са ли всички крале в Европа точно с такива функции?



Тема Re: Между другото:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 11:12



Че и президенти

, с изключение на Франция и Русия(където е още ппо-голямо изключението, ако се сещаш за вица, че президентът става като влезе премиера)



Тема Re: Между другото:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано20.10.09 11:17



Не го знам вица, но това е начинът за преминаване от монархия в република /като Франция и Русия/





Тема Re: президентинови [re: Фиш]  
Автор Frenger (She)
Публикувано20.10.09 11:22



използвам възможността да поздравя Първанов за 25тото си място в класацията за най секси държавни глави


само където Саркози е леко грозноват,не и Йенс Столтенберг ....



No more stories are told today ...

Тема Re: президентинови [re: Frenger]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 11:50



Този мъж добре изглежда на снимката, според мен



За твоето поздравление, ето и точния адрес:

Не мога да намеря да прочета защо обявената за най-секси премиер, а и както казват бъдещ президентна Украйна, Ю.Тимошенко ходи само с тази прическа.
А, и защо Путин, а не президента на Русия Медведев е в класацията.



Тема Re: президентинови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано20.10.09 11:55



И Бурлуска, вместо президента Наполитано. А те с Путин са си "дружки" и са по-известни.



Тема Re: Между другото:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 12:21



Когато избрали Медведев за президент и той назначил Путин за премиер, не можели да свикнат, че когато влезе Путин, президентът Медведев трябва да остава седнал и когато влезе президентът Медведев, премиерът Путин да става.





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.10.09 21:09



Ако си беше направил труда да прочетеш какво написах още в началото, нямаше да се излагаш с недомислици


Сега ако те накарам да ми пейстнеш къде написах, че атеист и нехристиянин е едно и също (в което ме обвиняваш), ще попаднеш в задънена улица.
Където сам се набута между другото
Нищо ново за стила ти на немислене

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.10.09 21:18



Значи, че връзката между Църквата и Държавата е много здрава :)
Не съм се интересувала в подробности, защото не ходя на службите им.

Still the Parliament decides the laws and the financial framework for the Church and the government appoints the bishops. Thus, the Church of Norway can be defined as a State church with an Episcopal and a Synodical structure.

It has belonged to the Evangelical Lutheran branch of the Christian church since the 16th century, and has been a state church since then


Това е извадка от сайта им :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.10.09 21:26



Много хубаво, че си дал линковете.
А прочете ли ги?
Защото оборват твоята теза.



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано20.10.09 22:01



State church

Наистина така я наричат.Благодаря ти.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано20.10.09 22:12



Моля :)
Кралят посети тия дни за първи път джамия.
Заедно с престолонаследника.
Каза, че той е крал на всички, които живеят в Норвегия, а на въпроса той самият от коя религия е, отговори много завоалирано, че това е личен избор, но в крайна сметка каза, че от краля се очаква да бъде християнин.
Останах с впечатлението, че това не беше отговор на религиозен човек, но пък той е крал - има си представителни задължения.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re: Българи в Българиянови [re: Frenger]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано21.10.09 21:02



Frenger, ако бях избрала Варна къде ще ходя на море, а?


Съпругът ми си работи за неговата си компания в Гърция и София ни устройва повече. Директни полети до Атина - 2-3 пъти на ден. От Варна се оскъпява транспорта, който е за наша сметка в случая. Още повече София има по-богат избор на частни училища за децата. И не на последно място манталитета на хората. Без да искам да обидя варненци, но те са далеч по-студени, егоисти и сметкаджии от софиянци. Единици са Свестните хора и обикновено се оказват пришълци.

Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано21.10.09 21:09



разбира се и аз бих се върнала и то с удовослтвие, ще си отворя "собствен бизнес" ще стана бизнес дама, ще ме четат по хрониките за ВИП събитията

Точно това не е в интересите ми. Иска ми се да съм максимално незабележима.

какво по хубаво от това, а и ще карам последният модел на джип Мерцедес тип трактор из центъра на София,

Ми пак не. Харесала съм си фолксваген туарег и смятам него да си купя,
за да си водя децата на училище по разбитите софийски улици.
Заради доброто окачване и сигурност, които осигурява съответния автомобил, а не за да се правя на "коя съм аз?"



Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Сакън,нови [re: Гъpkинятa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано21.10.09 22:52



модела не е това за което изглежда го взимаш. Провери първо статистиката за дефекти ...




Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.10.09 00:13



И не на последно място манталитета на хората. Без да искам да обидя варненци, но те са далеч по-студени, егоисти и сметкаджии от софиянци.
-----------------------------
Супер, научих за нови черти от характера си. Не съм сметкаджийка и не понасям такива хора.
Впрочем при последното ти посещение във Варна имаше в 40-50 тема (цитирам по памет) 'Моята България, с позитивни и усмихнати хора...' Та не ми се вързва...Също многократно си писала, колко добре се чувстваш и децата ти също във Варна, като 'волни птички'
А за мене София е мръсна, и пълна с всякакви от кол и въже....Но всеки е свободен да живее където му е хубаво



Редактирано от 4ereshka на 22.10.09 00:42.



Тема По трасетонови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.10.09 02:22



за гостуващи селяни в София (Централна Гара-ЦУМ-ВИТОШКА-НДК) е така


Под кол и въже се разбират и варненски гастрольори... между другото. Странна работа, много странна - какво ли търсят в мръсния шумен град с всякакви от кол и въже (като тях) ?




Тема Re: По трасетонови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.10.09 03:05



Радвам се, че селяните от Ловеч да са добре дошли в София.


Моите познати от Варна не се натискат да живеят в София, също и аз



Тема Re: По трасетонови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано22.10.09 11:02



"селяните от Ловеч" -
може ли дефиниция за "селянин" и "гражданин" на български? Вече съвсем се обърках. Надали има друг народ, дето да се обижда на селянин!



Тема Re: По трасетонови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано22.10.09 11:22



Под кол и въже се разбират и варненски гастрольори... между другото
---------------------------
Ами аз пък не знаех, че е обидно да съм от Варна.

И мнението ми е в отговор на глупостите които е писал. А под 'селянин' разбирам 'селски манталитет'



Тема Re: Сакън,нови [re: jamie]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано22.10.09 17:52



А ти какво би ми препоръчал от категорията ОФ РОД



Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: 4ereshka]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано22.10.09 18:12



Да, чери, аз харесвам Варна, но за почивка. Опитай се да направиш разликата.
А темата ми в 40-50 не визираше конкретно Варна, а всички посетени от мен места и техните жители. Бях и в Ловеч и съм с прекрасни впечатления от града и неговите жители (поне тези с които установих директен контакт).
Обиколих за 2-3 дена южното черноморие - Несебър, Поморие, Бургас, Созопол, Китен, пътувахме и по черни пътища към малко познати селца, с автентична природа. Повозихме се с лодка по Ропотамо и Камчия.
Красива е България. Обичам я със всичките и недостатъци!

Ayth emai kai se opoion aresw!


Тема Вишничке,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.10.09 20:04



понеже ми се струваш полуграмотна - моем те светнем че Ловеч е център на област точно колкото и Варна, само че е по-големичка от варненската. Е, и хората не са толкова смотани колкото варненци хахахаха !






Тема Не е обидно,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.10.09 20:07



известни сте като кожодери в стил "ден година храни", изключително мързеливи и надути хорица. Не че нямам приятели и във Варна, но странно - и те споделят за масовката описаното по-горе



ПП: Ловчанлии сме добре приети навсякъде.




Тема Лайт офроуданови [re: Гъpkинятa]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано22.10.09 20:12



отива в Тойота Рав4, Нисан Патфайндър/дори Кашкай. Добър избор е Сузуки Гранд Витара, но не ми харесва по-бедняшкото изпълнение. Новите модели на Митсубиши не харесвам.
Волво, БМВ, Мерседес (с изключение на вече остарялата Г-класа) както и Фолкса НЕ СТАВАТ. Всъщност не знам какъв ти е бюджета за посещения в сервизи де...

Тежкия офроуд едва ли те интересува, все пак говорехме за София?




Тема Re: Не е обидно,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.10.09 00:28



Проява на малоумие е да се слагат хората от цял един град под общ знаменател. Мързеливи и надути хора има навсякъде. Лесно е да се разбере, но не и от твоя болен мозък





Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.10.09 00:36



И аз се надявам всички от Ловеч да не са отрепани и смотани като тебе.

Стига с твоите провинциални комплекси. Явно софиянци съвсем са те комплексирали, че не си 'един от тях'



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.10.09 11:07



Прекалено си тъп за да ме преценяваш. Гледам, че към жените имаш особено отношение (и в другите клубове)- 'бизон', 'динозавър', 'трътка', 'меркантилна паплач' и др.

На калпавия *** вълната му пречи



Тема Re: Лайт офроуданови [re: jamie]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано23.10.09 12:13



тези модели в 80% от случаите се пазаруват в 2x4 изпълнение, демек само за гъзария



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.10.09 12:47



аз харесвам Варна, но за почивка. Опитай се да направиш разликата
--------------------
Много добре правя разликата. Не вярвам особено на класации, според които Варна е най-добрият град за живеене в България. Но и не мисля, че в София се живее добре - мръсотия, престъпност, нетолерантност между хората.
Хубаво е когато човек има избор, аз съм си направила моя. Бих се връщала в България за почивка, но във Варна.
Впрочем това лято родителите ми се прибраха за 2 месеца в България, и не бяха много възхитени от видяното



Тема Абе като те гледамнови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 17:15



си също толкова надута и задръстена


Има изключения там - така е. Познавам няколко - вече писах за тях. Релакс - ти не си от тях




Тема За какво ми енови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 17:17



да съм един от тях?
Коренякът софиянец не ми е пример, задоволяват се с прекалено малко и все разчитат дедо да продаде някой парцел - да похарчат парите за Мерцедес например



Чувствам се добре в собствената си кожа и хич не ми дреме ни за варненци, ни за софиянци




Тема Не си биланови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 17:18



на калпавия - не говори за вълната му


Кой колко е тъп си показва от подхода ти - да се залетиш в страна където не знаеш езика




Тема В Българиянови [re: DarkSide]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 17:23



няма практика да се предлагат 2Х4 освен пикапи в базово изпълнение.




Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.10.09 19:21



Черешке, остави го


Виж само как се излага в споровете си с мен, какви автоголове си вкарва с линкчетата, които намира
Че България не била на последно място по този индекс и гордо поства някаква статийка, написана от човек, който не знае английски и не е чел доклада

Вместо да намери официалния доклад, да прочете и да пише
Какво очакваш от него?
Като падне в собствения си капан, започва с обидите на лична основа - безсилие и нищо друго

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.10.09 19:57



Привет


Много добър иzбор след като приоритет е сигурността на децата.






Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано23.10.09 20:02



И беz индекси е ясно на какво ниво е zдравеопаzването в Бг. Забравих кавичките

, по_точно е zдравеограбване.



Тема Капан ?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 20:32



Личи си че си скудоумна, нормалните хора нямат толкова беден мисловен процес


Нямам идея да залагам ти капани, нито ставаш за ядене - нито кожата ти струва и лев




Тема Забравинови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано23.10.09 20:34



и да се аргументираш. Например съм задал едно въпросче - защо всички като сте толкова отворени идвате в България да ви оправят хлопащите ченета ?


Нали е зле, най-зле да речем. Пари ли нямате ? Здравеопазването при вас ли не ви покрива пломбите ?




Тема Re: Не си биланови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано23.10.09 23:58



не си била на калпавия - не говори за вълната му
---------не съм закъсала чак до там.

да се залетиш в страна където не знаеш езика
----------така се наложи по лични причини, няма да седна да ти давам отчет.Първата година учих само езика и сега се оправям.



Тема Re: За какво ми енови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 00:24



аз да ти кажа, не съм тва дет говориш,ама ти си лайнно


и кореняк софиянец баш сънуввайй



Тема Re: Забравинови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 00:27



душа понеже си много отворен, айи им кажи за космите ти в ушите!



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Muskat]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 00:28



ма вие що се занимавате с него не разбрах)



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 01:18



Да, така е.
Качеството невинаги е на необходимото ниво, но пък цените (все още) са конкурентни на европейските ;)
Дилема - кофти обслужване на висока цена или кофти обслужване на ниска цена



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 01:20



Да се цитирам: Като падне в собствения си капан, започва с обидите на лична основа - безсилие и нищо друго



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 01:21



а,тоа смешник трее си мълчи на лична основа,щото ще му е кофти





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 01:28



Това му е запазената марка


Като го затапят и започва със селския език и типичните изразни средства.
Произход, какво да го правиш
Не е реалистично да очакваме от него да се държи като възпитан и интелигентен гражданин.
Забелязвам, че макар че тук му се присмиват и мъже, и жени, той обръща цветисто внимание само на последните.
Ти как си обясняваш този феномен?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 01:32



бе кво да ти кажа...то тъпо та тъпо..ма не спира да се прави...ма на кой..но комплекси как и тва е


иначе с космите в ушите си траЕ, явно му показват нещо знам лиа и за друго да не си отварям устата че ме срам мани

Редактирано от !!Фakличka!! на 24.10.09 01:39.



Тема Re: Българи в Българиянови [re: Гъpkинятa]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано24.10.09 01:48



Дано все така да бъде и занапред.Не ти ли се струва,че София е прекалено мръсен град?

Животът е хубав. Като цяло



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано24.10.09 01:50



Точно така,Виливар.Това е въпрос на личен избор и степен на религиозност.

Животът е хубав. Като цяло



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 02:04



Ъхъ, тъй е


Доста "парадни функции" има краля :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Забравинови [re: jamie]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано24.10.09 02:08



Глей ся......да ти кажа, хем си прав, хем не си. Кое имам предвид ? Ходенето на българи, живеещи в чужбина, обратно в България да получат иначе скъпо струващите в чужбина зъболекарски услуги.

Примерно аз никога не съм ползвал зъболекарска услуга в България, в този смисъл. Защо ? Не съм опирал до страховито големи нужди, имам си покритие тук, имам си и добър зъболекар.

За да ида в България, да речем наложи ми се.....нещата ги виждам по следния начин : За да седна на моя си зъболекар от едно време - няма да се реша. Той знае, че съм 20 години в Канада. За да седна на непознат - пак няма да стане. Никога няма да мога да скрия, че не живея в България. Не съм толкова добър актьор. На първото 'не' или 'да' като му заклатя главата в обратна посока и ще ми скрои кройката за две минути. Както и на първата улица с ново име, за която ме попита или аз назова някоя със старото ...... пак същото.

Не ме е страх, че ще ме заколят на цена. Страх ме, че ще си оставят ръцете. Защото знаят какво става. Ти мислиш ли, че всеки от тях е толкова себелюбив професионалист, всеки от тях ляга и става с Хипократовата клетва, всеки от тях е по-честен и от Исус Христос , че никога няма да си позволи нискокачествена услуга, дори и при ясното съзнание, че може никога да не ме види повече ? Не вярвам да мислиш така.

Виж сега другата страна на медала : Преди 19 години аз попаднах на зъболекар (тук, в Канада), за когото беше повече от ясно, че може никога да не ми види физиономията повече. Свърши доста работа, направи пари. Минаха се години, каквото пипна той - всичко си стои ОК, нищо не е мръднало. Не съм и ходил при него повече. Не ми е в района.

????



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 02:15



Извинявай за закъснението в отговора, ама някак съм ти пропуснала поста


Да, тук има нерелигиозна (гражданска) конфирмация и е доста популярна :)
Извършва се от Human-Etisk Forbund и е предпочитана от атеистите (специално за неразбралия джейми нерелигиозните) :)
За какво се борят те можеш да прочетеш тук:

Преди самата церемония (която логично не се извършва в църква) конфирмантите имат срещи, на които се обсъждат въпроси от етиката, за човешките права, секса, пиенето, толерантността, наркотиците.
На сайта ето тук можеш да прочетеш повече за извършваните от тях ритуали :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 24.10.09 02:18.



Тема Re: Туй изброенотонови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 02:17



мм ма ти си много зле бе душа, и не се заяждай с хората, след като никога не си бил навън

поне излез един път,поживей и тогава говори, че инак мани смях е голям



Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано24.10.09 11:06



иначе с космите в ушите си траЕ, явно му показват нещо знам лиа и за друго да не си отварям устата че ме срам мани
------------------------
Почитателките на Джеймса се увеличават с всеки изминат ден

Да разбирам ли, че си имала щастието лично да се запознаеш с него?Разкажи ни по подробно. Точно по мъже с косми в ушите си падам, действат ми еротично



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 11:25



да, лично го познавам, и точно това се впечатлих, тук в клубовете се прави на велик, обижда хората, той е най великия, а всъщност си е обикновен селяндур дошъл да преживява в големия град
постоянно се хвали с голямата си заплата, ама странно панталончето му е от абитуренския бал, компютъра му е от 20 век и изобщо,все пак ако взимаш тия пари които казва все ще имаш някакъв стандарт на живот нали

хвалеше се преди че някакъв джип си купил, ми то тва и да ти го подарят няма да го вземеш
отдавна му гледам сеира, но не трябваше да ме обижда, иначе никога нямаше да ти кажа тези неща тук, но като му е толкова голяма устата,сега ще разбере мойта колко е гадна



Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано24.10.09 11:37



тук в клубовете се прави на велик, обижда хората, той е най великия, а всъщност си е обикновен селяндур дошъл да преживява в големия град
--------------------------
Ами това е ясно, че се прави на какъвто не е. Един човек който е успял, няма да си прекарва цялото свободно време заяждайки се с хората в клубовете.

Най вече злобее срещу жените и емигрантите, странно защоУспелите хора не се държат така, само комплексарите



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 11:40



е, той не е успял в нищо, нито в работа нито в личен живот, и виси тук да обижда хората и да си избива комплексите, това е...и не знам какво толкова обяснява как е в чужбина, като той и до гърция не е ходил сигурно

иначе е много компетентен



Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано24.10.09 11:54



Ами такива хора имат нужда от помощ - психолог, психиатър....





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 12:02



ми да се лекува, щото пък досажда на всички с високото си самочуствие без покритие





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 14:10



Я, информация от първа ръка?


Ти съвсем го детронира горкия
Сега с какво ще се хвали?
И по-важното - кой ще му се върже на лъжите?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Я пък ти,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.10.09 15:22



някои имаме достатъчно свободно време да миткаме и по клубове все пак. Ти ако нямаш, не го прави.

ПП: Виждам че две кокошки се опитват да ми коментират стандарта. Вярно че нямам 40+" плазма понеже не гледам ТВ, вярно че имах джип понеже си возех децата с него по излети и на море, вярно че лаптопа ми в момента е двуядрен 2Гигахерца (беше на мода като го купувах преди половин година някъде), вярно е че и дрехите ми са от българска "модна" къща - не особено скъпи нито особено официални (костюм излиза само 5 стотака). Само че не схващам какво общо има това със стандарта, всеки със средни доходи може да има същото.
Чудя се въпросните 2 кокошки какво от това са постигнали ? Аз не го броя за постижение - смешно ми е че те го броят

Това са неща от живота, износват се, хвърлят се и се купуват други.




Тема Чшшнови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано24.10.09 15:27



сервитьорката, ти пък отде да знаеш къде съм бил


Германия, Италия и два пъти Гърция за тази година стигат ли ?
Я си стой у дома че май нямаш и кола като се замисля...да живее градския транспорт и метрото Младост - Люлин. Оф, май Люлин вече няма смисъл А ? Май се сещам отде тая злоба у тебе... мда....сори, няя се оправиш.




Тема Re: Я пък ти,нови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 15:40



але лееееее ма ти гледам си се размечтал много бре


сега сигурно караш самолет вече, а
не виждаш ли как ти се смеят хората? чак пък и децата заведе на море, че жена ти не ти ги дава и явно има защо....ле ле джейми, ти си за лекар бе, при положение че има хора които са те виждали и те знаят какъв си, ти все пак продължаваш да си фантазираш
и ако ти имаш костюм за 5 стотака, то сметай че аз имам хеликоптер



Тема Re: Чшшнови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 15:45



а такааааа айде сега покажи ми внимателно, пък и не само на мен, как четеш всичко за всеки за да може после да се направиш на компетентен, само че забравяш че щом човек го е написал в нета, значи не му пука дали смешници като теб ще го повтарят със злоба, наистина си жалък, и то много
и сега да ти обясня нещо, сервитьорството не е срамна рабоа, нищо че аз все пак бачкам съвсем друго и то когато ми се бачка, нали знаеш че съм тарикатка и съм се подсигурила, така, тва първо, второ дали имам кола или не, не те интересува....и последно, злоба в мен няма, тя е в теб и те изяжда, седиш по форумите да се мериш с хора на които не можеш да им стъпиш на малкия пръст нито на акъл, нито на пари, но все пак е добре да има клоуни като теб, за да се смеем все пак като ни е скучно



Тема Re: това Чшшнови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 15:47



може да го използваш към майка си





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 15:56



И аз не разбрах защо представи сервитьорството като срамна професия, но в неговия изкривен свят нещата са много различни от действителността.
Опитва се да извиси себе си като принизява другите :)
А те му се смеят на напъните от високото.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 15:58



ами той е страшно заблуден за нещата от живота...личи му от всяка една написана дума





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 16:03



Гледаме му сеира


Истината е, че без клоунските му изпълнения, в клуба понякога настава скука.
Той не е и за тоя клуб, де.
Може би непряко пасва тук, ако смята София за чужбина

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Чшшнови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 16:05



забравих да ти кажа нещо, понеже изтъкна люлин, да, хората се събират и разделят, и това е нормално, но теб специално са те изоставили и то са те заменили за по възрастен мъж, кофти работа?





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 16:09



смята я явно, това все пак е голям град, с много светлини и момчето нереализирало се в малкия град, дошло тук да се пробва, само че като е видяло че тук пък въобще няма шанс и се появяват големите комплекси


не знам какво точно прави тук освен клоунските си номера, но най смешното или жалко по точно е че говори за неща от които си няма идея и спори даже, да беше поживял навън, да види и разбере, пък тогава да се обажда



Тема Re: Забравинови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано24.10.09 16:25



Благодаря на добрите си гени, мама, тате, баба...Ако в Холивуд ги иzбираха по усмивки, сега щях да държа Оскар_а


В Германия zъболечението и zъбночелюстната хирургия са беzплатни, това включва 2 пъти в годината почистване на zъбен камък, пломби.Иzхожда се от преzумпцията, че ако човек е стриктен към zдравето си и редовно се "отчита" в zъболекарския кабинет, не би стигнал до "кастанети"
Данните на всеки пациент са в компа на лекуващия лекар и това играе после съществена роля, ако се стигне до коронки, мостове и др. недайси боже
Аz лично съм си правила една коронка в Бг.,но не финансовият фактор бе решаващ. Имам приятелка zъболекарка, която zаедно със няколко zъботехника посещават Дентал панаира тук. Знам, че купуват и от най_качествените материали, докато тук работят с китайски или полски материали( не всички, естествено)
Така че, ако някой си прави пломбите в Бг., то явно не е zдравно zастрахован, което пък от друга страна никой работодател не би го допуснал.
Бих ти раzкаzала и други неща zа zдравната система, но трябва да напиша нов роман под zаглавието "Германия_zдравна прикаzка"
Ако схващаш аналогията



Тема Re: Българи в Българиянови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано24.10.09 16:27



Чист алтруиzъм





Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано24.10.09 16:51




Само по себе си не е срамно да идваш от малък град.
И от село да си, пак можеш да постигнеш много с акъла си, ако имаш желание.
Но той сигурно се обижда като му напомнят, че е от малко и сбутано градче, и си мисли, че това е нещо срамно и че другите хора също се обиждат
Бас държа, че на въпроса: От къде си? отговаря: София

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано24.10.09 17:01



не е важно къде си роден, важен е манталитета.....а неговия го виждат всички





Тема Re: Я пък ти,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано24.10.09 23:04



Исках да обменя инфо с човек който те познава лично. Въпреки, че за мене нещата бяха ясни и преди. Не си заслужава толкова внимание да отделяме на нещастник като теб.





Тема За да схванеш и ти аналогията:нови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 00:54



имам фирмени здравни прегледи всяка година, тук също има безплатни прегледи и пломби в определено количество.
Затова ти предлагам да си отвориш очичките и да внимаваш с аналогиите за в бъдеще, България не е това което някога сте изоставили - и промяната не се дължи на вас !






Тема Тинови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 00:57



имаш само сервитьорска табла, драга. Кой каквото е заслужил в живота - това



Не мисли МОИТЕ деца, не пропускат море макар и в България (истина е че бившата ми не подписа пълномощно за извеждане в чужбина, но това е неин проблем мисля) Да, има хора тук които са ме виждали и то по-скоро от теб - и в момента ти се смеят на кухата селска кратуна




Тема Дреме минови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 00:58



за мнението на някоя си непозната на майната си - ако трябва да съм честен


Аз си тежа на мястото - вие сте никои на вашите места.




Тема Изгуби баса,нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 01:03



плащай.
Винаги съм се смял неистово когато кокошка като теб се опита да ме обиди на "шоп".
Македонец съм ... хахахаха


И то доста повече от ТЕБ като произход.




Тема Към майка синови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 01:05



използвам нежни думи, Чшшш е към помиярите като тебе


Чшшш Поми, я дай една кОла с лимон без лед ! Веднага !




Тема Кофти,нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 01:05



но не за мен






Тема Re: Дреме минови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 01:06



Ами и аз да съм честна, дреме ми за мнението на някой нещастник с психични проблеми и отклонения.
Тежиш си на мястото в панелката, дошъл от село и наритан от софиянци





Тема Re: Към майка синови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 01:14



Чшшш Поми, я дай една кОла с лимон без лед ! Веднага !

така ли се държиш в заведение???? добре че не идваш в мойто заведение, че такива като теб ги изхвърляме с шут


може да ме наричаш всякак си не се притеснявай, твоето мнение е нищо за мен, поредния хейтър решил да се доказва пред хоратадемек смешник си пич, тва е



Тема Ало кукунови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 01:17



а-ла Вaрна, обуздайте си фантазиите и се прибирайте в общежитието да учите местните наречия


Местните софиянчета са ми no match от години, за варненчета дори извън страната ми е смешно и да си мисля




Тема Кое твое бре,нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 01:19



онуй дето никой не искаше да наеме ли ?


Ако реша да го издиря - най-много да намеря катинар на вратата му хахахаха
Представител на типичното столично Поми си - негодно за нищо, без образование, без умения. Погрижи се за себе си, излагаш се (че излагаш и мен с това че ме познаваш)




Тема Re: Oти "Чшш" ва палячо?нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано25.10.09 02:05



"...и пък отде да знаеш къде съм бил
Германия, Италия и два пъти Гърция за тази година стигат ли ? ..."


Да, бил си до северна Гърция, предполагам куфарна търговия, за по на юг само си чувал (виж поста ми, с линк, в друга тема). В Германия и Италия си бил ама на ум, но преразказваш селективно разказите на посетилите тези държави. Твойте пер'петии в Италия са били през преди десетина години кат' си харчил там ...по турски казано "лиреТИ".

Смешник



I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!

Тема Тъпако,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 02:27



ако ти си правил куфарна в Израел, аз съм бил на разходка в Гърция


Това е разликата, смотан. Аз не съм отишъл там от зор хахахаха




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 03:42



Не се надувай, а плувай, софиянецо, плувай


Боже, колко народ се изреди да ти се подиграва

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Смешмикнови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано25.10.09 03:44



"ако ти си правил куфарна в Израел, аз съм бил на разходка в Гърция "

Aхам! Правил си разходка до северна Гърция, щото ма юг е скъпичко, нали?

П.С. А аз съм правил "куфърна търговия" ама не до Гърция а до Кипър, преди години, признавам си без бой. И съм прекарвал там куп уикенди до преди двайсетина години. И не ме е срам да обясня, кой загрее - загрее.

Пури (Cuban Cigars) Romeo y Julieta бяха на полета/дюти фри по 1$ парчето, в Израел ги нямаше а ги препродаваха по $10. Свестни френски сирена в Израел с митата струваха
към $50-60 килото, в Кипър към $10-15. $20 супер имената. Ресторант за двама с морски плодове в Израел излизаше към $100++/калпак, в Кипър под $40 (без вината, влачех мойте си италиански от Израел). Умножи т'ва за 2-3 манджи - почва да става чуФствително, нали? Да се довлечеш до свестен ресторант в Тел Авив по уикенда е към час и кусур в двете посоки. До летището, барабар с проверките - към 1/2 час. Полета е към 1/2 час и превода до хотела е включен и безупречен.

Е, ако си фрекуент визитир в нЕкЪФ хотел в Кипър (с подходящатото намаление) ти излиза кратно по еФтино да си прекараш уикенда в Кипър от колкото в Тел Авив. И мацетата се впечатляваха от жеста. А ази си кльопах 'Вренски сирена на корем и си пафках кубански пури. И други 'Фкуснотии, май само Заина ще разбере, той днес ги купува от 2-3 магазина по Хилел' стрийт, контрабадирани от Палестинската Автономия.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 09:51



Стана за посмешище на целия клуб, и ако не беше толкова тъп щеше да го разбереш

След като човек който те познава лично, споделя какво ти е финансовото положение и как живееш.....Впрочем не е единствена Факличка на това мнение. Преди време една клубарка беше написала как си се самопоканил у тях, и хич не беше възхитена..Абе жалка картинка..Убедена съм, че Факличка има още пикантни подробности за разказване...
А аз в общежитие не живея, на квартира съм, но сама а не като теб..



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 09:59



е, ти го плюеш, то си мисли че дъжд го вали





Тема Re: Кое твое бре,нови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 10:06



ето виж се....

/или как да разпознаем отровната гъба/

На външен вид той/тя е обикновен, свит човечец. Държи се благовидно и гледа да не дразни по - силните от него. Истинската му същност се проявява при поне едно от двете условия - ако се види с някаква власт /което слава Богу му се случва изключително рядко/ или когато е анонимен. Неговата стихия по време на тоталитарен режим са анонимните доноси, а в една ..хм, демократична действителност - тълпата и интернет. Самочувствието му се крепи единствено на предполагаемите недостатъци на останалите, което го стимулира неуморно да търси подобаващ подтекст в поведението и думите им. Придържа се към простото правило: щом смятам Тях за гадни /стиснати, грозни, заядливи../, значи аз съм екстра /щедър, хубав, благороден.../ Този тип хора могат да бъдат различени и в анонимната тълпа, ако, втренчвайки се в иначе беизнересните им словоизлияния, установим следните индивидуализиращи белези:
1. Позоваване на морала.
Първото нещо, което ХО прави, за да изпъкне в непозната за него среда е мощната критика. Обикновено нахлува, крещейки простички истини, за които обществото отдавна е постигнало консенсус. Първата му жертва са политиците. Всички. Поотделно и в тяхната съвкупност. Изключения няма. Ако пак не достигне до необходимото внимание, той насочва справедливия си гняв към директните си събеседници, обвинявайки ги в същите грехове – безхаберие, корумпираност, безпринципност и др.
Ключова фраза: Всички са маскари.
2. Мозъчно донорство.
ХО обича да дава съвети. За ХО липсата на познания в определена сфера на познание не е никакъв проблем. Разчита на всеобхватната си обща си култура, почерпена от всякакви надеждни източници - популярни теливизионни предавания, игри, от вестника, от радиото и чат - пат от интернет. Когато се чувства наистина бос, попълва дупките с неизчерпаемия си запас от моралните си постулати, за формулирането на които огромна роля е изиграла класната му ръководителка до 4 – ти клас.
Ключова фраза: Всички са некадърници.
3. Ефектът на огледалото.
Хейтърът подозира, че е куха лейка, но не е сигурен. Във всеки случай не желае опасенията му да се потвърдят, затова ползва един особено хитър, според собствените му представи номер: заслепяване с огледалце. За да предотврати протичането на провокиран от доводите на околните мисловен процес, ХО светкавично отвръща на удара с удар. Равен по сила, разбира се. И по съдържание. Убеден е, че по този начин неутрализира влиянието на врага върху собствената му неприкосновена персона и предпазва от драскотини полирания си до блясък мозък. За второто е прав.
Ключова фраза: Не съм прост, защото ти си същият.
4. Черно - бяла кауза.
Хейтърът не разпознава нюансите. Подобно на ботевия лирически герой той или силно люби, или силно мрази. Ако го помолите да изброи нещата, които силно люби, челото му грозно ще се сбръчка от мислене, затова по – добре и за вас и за него да не го правите. Иначе той разполага с богата колекция от омразни нему неща. Те могат да бъдат открити в благодатния диапазон от атомната бомба до бисквитена торта. Ето например, като Буш. За него атомна бомба и ядрена програма са едно и също нещо.
Ключова фраза: Мразя атомите!
5. Метаморфозите.
Люшкането в крайни емоционални състояния е типично за хейтъра. Като махало - ту се държи талибан, заобиколен от американски рейнджъри, ту минава в състояние на дзен...и обратно.
Ключова фраза: Мрете гадове, Буда е смен!

и само да те светна, това което аз имам и съм постигнала сама, ти до края на жалкия си живот няма да постигнеш за съжаление





Тема Не като мен ?нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 10:37



Мда, сигурен съм че не като мен - сигурно си в някоя миша дупка и те подпомага държавата

Разликите са очевидни.

ПП: За мен мненията на разни повлекани не са меродавни, като не им изнася - на палатка. Толкова по повод коя ме познавала лично и какво знаела за мене Като си имат проблеми и комплекси - да си ги избиват както им е угодно, хич не смятам да го взимам присърце




Тема Колко ?нови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 10:38



Провалените студентки и пишман-домакини на издръжка на съпругите си ли ?


Чувам...мишки църкат




Тема М'ченови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 10:39



ти нямаш нищо



ПП: Виждам че поне си се научила да четеш, поздравления!




Тема Абе овчи,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 10:43



ако искам да ми е скъпо, далече и във военна зона - може и да се замисля за Израел. Звучиш в момента точно като глупака Хиши с неговата вечеря за двама за $100 - това да ти е критерия


И само глупак като тебе ще се наниже в Южна Гърция - да обере жегите. Ама какво ли ти и обяснявам ...

ПП: Кохибата която прибрах преди седмица в шкафа у дома струва $1.5 в Хавана и $25 във фрий шопа. Е и ?




Тема Re: Не като мен ?нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 10:56



Ти няма как да знаеш къде и как живея, не си ми гостувал. Така ти се иска, нещастник. Ти като си зле, и другите да са зле


А тези дами като са повлекани, защо едната си я приел в квартирата си, а в другата си се самопоканил на гости?Яд те е, че не са ти пуснали?



Тема Я пак ?нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 11:27



Дами? Приел? Пуснали? Ах, пропуснала си да ме упрекнеш че съм дошъл в града ИМ!
Варненския речников шаблон изглежда се е разширил доста

Нито съм приемал, нито съм видял дами някъде. Приемам някого когато смятам че имаме общо бъдеще и връзка, у дома да не е будоар в който да организирам приеми я. Пък и не съм чужденец че да ми пуска Роксана например, откъде накъде

ПП: Не видях някъде да съм писал че се чувствам нещастен или зле. Не пренасяй емоционалния си срив и към мен, ако обичаш

Ей Череш, знаеш ли какво ми хрумна ? Ако утре някоя от повлеканите напише че има дете от мене - не и вярвай Гледам си едно малко, глуповато и лековерно - ще ме вкараш в някоя беля по метода ЕЖК (една жена каза)


Редактирано от jamie на 25.10.09 11:34.



Тема Re: Я пак ?нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 11:40



Нито съм приемал, нито съм видял дами някъде.
-ами след като дамата е видяла какъв комп имаш, значи е идвала в квартирата ти...

Пък и не съм чужденец че да ми пуска Роксана например, откъде накъде
-като знаеш, че няма те ти пусне, защо се влачиш у тях??!!

ПП: Не видях някъде да съм писал че се чувствам нещастен или зле
-не си го писал, но то си личи





Тема Re: Я пак ?нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 11:46



За лековерна, не съм. И за това не вярвам на всичките ти фантазии за висок стандарт на живот.
За глупава, от тебе не съм по глупава, не е възможно.





Тема Абе ти у ред ли си?нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 11:53



"Дамата" се разбра че няма и идея какъв ми е компа, мисля подчертах изрично и онова за децата преди малко. Не че ми пречи да си правите вятър на устата - ама да получавам упреци от патка като нея която не ми е на 1/3 от нивото ми се вижда уеееко смешничко.

То си личи казваш ? Всеки вижда каквото му е угодно - ти явно имаш нагласата да виждаш проблеми и мизерия, съжалявам те искрено

Аз съм си оптимист и дори да не виждам света в розово - нямам и проблеми с него. Може да си комплексарстваш на воля колкото си искаш - но не и за моя сметка




Тема Висок или не,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 11:57



зависи кой къде слага летвата. Повечето летви които виждам от теб и тия помита тук са общо взето на земята - като се сетя за примера кой какъв лаптоп имал и т.н. и ме досмешава пак


Уверен съм че студентския ти статус няма и база за сравнение с моя стандарт въпреки разликите в държавите. Затова и пак ти казвам - комплексарствай си, не ми пречиш Не на мой гръб

ПП: За глупава и лековерна - упорито доказваш че в тия неща дъно няма




Тема Re: Висок или не,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 12:08



Уверен съм че студентския ти статус няма и база за сравнение с моя стандарт въпреки разликите в държавите.
-не знаеш точно какъв ми е статуса, не се познаваме лично....

Затова и пак ти казвам - комплексарствай си, не ми пречиш Не на мой гръб
-ами то си личи кой е комплексар, който се е изпокарал с един куп хора в дирника.......ще кажаш, че те са прости...ами не се ври сред тях. Или си садо-мазо и ти харесва да те подритват





Тема Хайде хайде,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 12:20



подритвам е израз на Роксана и нищо повече. И изразява безсилието и когато е я изхвърлил поредния изпълняващ длъжността


Не виждам проблем да се скарам с когото и да е - след като ми тръгва с рогата напред да ме убеждава в абсолютни глупости. Не виждам проблем и да ти натрия носа по повод статус също, мога да си го позволя и го направих




Тема Re: Хайде хайде,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 12:32



Не виждам проблем да се скарам с когото и да е - след като ми тръгва с рогата напред да ме убеждава в абсолютни глупости.
----ами след като толкова много хора са против теб, може пък грешката да е в твоя телевизор..

Не виждам проблем и да ти натрия носа по повод статус също, мога да си го позволя и го направих
---моя нос е високо, и не можеш да го стигнеш, камо ли да го натриеш....

Май през уикендите би трябвало да си с децата, а не да комплексарстваш в дирника





Тема Едно -нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 12:36



както вече казах, не съм помияр за да искам всички да са ми приятели.
Две - с навирен нос най-много да събираш дъждовна вода.
Три - какво изобщо разбираш ти от деца? В момента дори не съм в София, но ти благодаря че се загрижи за личния ми живот

Преди това предлагам да се позанимаваш със своя, може после да не ти остане време и за моя - особено ако се намери някой достатъчно глупав да се сближи с тебе




Тема Re: Едно -нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 12:43



Твоят личен живот е супер, за това висиш по нощите в дирника





Тема Re: Абе овчи,нови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано25.10.09 12:45



ако искам да ми е скъпо, далече и във военна зона - може и да се замисля за
Израел.


Искаш или не остава само в мечтите ти, освен северна Гърция всичко за теб е скъпичко.

"Звучиш в момента точно като глупака Хиши с неговата вечеря за двама за $100 - това да ти е критерия
Не познавам Хиши. Което разпознавам е безпаричния самохвалко пунтиращ нетскибабаит който така говори за $100 вечеря за двама. Щото може да е плащал такава веднъж дваж в живота и още я помни колко солено му излязла. А, а аз споменах $100/КАЛПАК (без вина/алкохоли) нещо извън твойте способности да схванеш.



И само глупак като тебе ще се наниже в Южна Гърция - да обере жегите. Ама какво ли ти и обяснявам ...

ПП: Кохибата която прибрах преди седмица в шкафа у дома струва $1.5 в Хавана и $25 във фрий шопа. Е и ?


Е, Израел е по на юг от Гърция и климата е съответен. Ама както казваш ти - какво ли ти и обяснявам. За кохибите ти оставям да си фантазираш и да бабаитстваш в нета. Никога не е късно да се изложиш още веднъж.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Нямаш и идеянови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 12:49



колко правилно изказване направи току-що. Е, знам че беше случайно






Тема Re: Нямаш и идеянови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 12:53



Само да попитам, порното дали го включваш към личния живот?





Тема Дъртьо,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 12:53



мисля че хал хабер си нямаш и от цени в България, и от доходи. Иначе не би правил подобни смешни изказвания

За мен в Гърция е евтино, съдейки от думите на колегите ми след почивките им в Турция - там е още по.

По-скоро си бил някой недоклатен нисш партиен функционер - ако съдя от спомените и представите ти.

ПП: С описанието ти на еврейската климатична зона наистина ме отказваш да ходя там. И без това не съм се засилил, на ред е Испания




Тема Не,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 12:55



питай по-скоро тия по твоите ширини


Абе ти нямаш ли си уроци ?




Тема Re: Фукльонови [re: jamie]  
Автор OнзиCъщия123ит.н. (ex marxist)
Публикувано25.10.09 13:23



"мисля че хал хабер си нямаш и от цени в България, и от доходи. Иначе не би правил подобни смешни изказвания ..."

Разпознавам безпаричните тарикати като теб според отношението им към чуждите пари в нета. А ти си в нета защото тук е по евтинко. Или ще ме убедиш че вечери за по$100/калпак/двама са ти ежедневието, ам?



За мен в Гърция е евтино, съдейки от думите на колегите ми след почивките им в Турция - там е още по. Вярвам ти, в Гърция е по евтинко, особено оф' оф сийзън като ти беше там.


ПП: С описанието ти на еврейската климатична зона наистина ме отказваш да ходя там. И без това не съм се засилил, на ред е Испания

Хехе, аз ли трябваше да ти кажа за климата по нашия район. Ти май и да надникнеш в евтинките оферти за Синай не си отделил време щото ти е скъпичко, ам? Виж, в Испания може да ти излезне по евтинко, баш сега изън сезона. Па и имате от България евтини полети с чартърите/евтините компании по никое време дето ти спестяват първата и последната нощ в хотела.

I REFUSE TO JOIN ANY CLUB THAT WOULD'VE ME AS A MEMBER!



Тема Хахахаха,нови [re: OнзиCъщия123ит.н.]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 14:09



пенсийо - никой тук няма $100 вечери всеки ден. А и защо са ми - да покажа че мога да прахосвам пари ли ? Не, благодаря.
Не искаш да знаеш за чуждите пари в нета и отношението ми, повярвай. Понеже резултата е че част от тях стават .... мои. Логично, законно и т.н.

Не съм ти виновен че си на онази забравена и от Бога земя - а тук има лоу-кост полети. Оправяй се, страдай си - абе каквото си искаш






Тема Re: абе джамнови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 14:21



ти не допускаш ли че хората излизат в чужбина не само защото са некадърни и каквито там ги изкарваш? Имаш ли идея колко кадърни се махнаха от бг, и то не защото тук няма да взимат добри пари и нямаше да се реализират, а просто защото навън са по добре ценени, уважавани, живеят спокойно и прочие...то верно че ти навън не си живял и не знаеш как е, ама допусни че не всичко което лети се яде
И ти както се изкарваш на добрия с най високата заплата тук, в бг, що си тук бе пич,а? И не ми казвай че щото тук си се уредил, знаем кво си се уредил, щото дори и да взимаш две хиляди лева тук( междудругото един сервитьор взима и малко над две хиляди ), не може да убедиш никой че би отказал заплата от 100 000 долара годишно, само че за да ги взимаш трябва акъл и образование, а ти ги нямаш, и всъщност се оказва че ти си нереализирания дет само се репчи и все другите са криви.
Икъв е тоя зор да спориш с хора които са много добре запознати с живота навън, или просто си избиваш комплексите че не си на тяхно място

това ще да е



Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 14:33



След блестящото описание на Факличката, нямам какво повече да добавя


Плувай в измисления си свят, в който караш хеликоптер и ходиш на море, а всички други ти се привиждат неуспели

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 14:35




Факличке, определено си уловила тънките моменти
Особено точки 2 и 3

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 14:44




Черешкеее, кауза пердута - той знае всичко за всички, нали въображението му работи на шест.
За него не е необходимо условие да те познава, да ти е идвал на гости и да движи в една среда с теб, за да ти знае и статуса, и стандарта, и номера на обувките, и всичко
По-важно е какво ТОЙ е решил, че е вярно и сам се навива, че измислиците му са истината - как иначе сам да им повярва?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 15:06




не съм го писала аз, попаднах случайно на него, но като се зачетох и хоп, разпознах джамето, точно и ясно описание



Тема Абе пат,нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 15:38



пак ли си спала отвита та си показваш бълнуванията сега тука ?
Кои са тия с $100 бона годишна, я да станат да ги видим ? И колко остава след всички данъци и задължителен харч ?

Не мисля че знаетЕ, не съм популярен сред неграмотни сервитьори. Нито мисля да взема акъл от пасмина която е в чужбина на помощи и минимални доходи - понеже именно това е мнозинството, УВИ - с експертни познания в области като почистване, сервиране, строителство и висене през бюра за помощи!

Имам и приятели, и колеги с достатъчно "багаж" в чужбина, имам и представа как я карат там. Вицовете иди ги разказвай на някой друг, може да прочетеш и темата в тоя клуб на лекаря за Израел да влезеш в час малко как му предлагат 100 бона в зелено и той не ще и не ще да иде



Сега ходи да пасеш, опс - да изкарваш бакшиша за да можеш все някога да спреш да живуркаш при маминка




Тема Re: Абе пат,нови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 15:54



много си зле, ама много, честно такъв комплексар като теб рядко се среща


където и при който и да живея, ти пак не можеш да ми стъпиш и на малкия пръст, нито на акъл, нито на обрзование, нито на пари, нито на приятели, нито на познати, на нищо!!!!
и като толкова много знаеш, вземи поразпитай тук там и може и да разбереш че има хора които взимат и чисти 100 000 хил на година, ама нали ти казах, ти акъл и образование за това нямаш, живуркай си в мизерията, репчи се по форумите че това ти остава
ПП я сметни 3000 евро на месец, колко са на година бе смешникооооо

ПП да те светна щот си прост, аз бакшиша който мога да изкарам за няколко часа, ти за тази сума трябва да бачкаш минимум седмица, ама иначе се надувай де, ние ще се смеем

Редактирано от !!Фakличka!! на 25.10.09 15:56.



Тема Не мога бре,нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 16:14



не съм нито толкова прост като тебе, нито толкова беден, нито толкова ограничен, нито толкова НЕКАДЪРЕН.
Прав ти път, нищо че е лекичко трънлив






Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 16:57



Като за него е писано наистина


Виж го само как продължава да се излага
Стигна дъното на унижението си и копае ли копае надолу
Сигурно се опитва да излезе от другата страна

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Не можеш данови [re: jamie]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано25.10.09 18:33



отговори адекватно по това което те питам, а не само да сипеш обиди, още повече показваш некомпетентноста си



ако не можеш да сметнеш колко са 3000 на година да ти помогна,а
само се виж, бъркаш се във всеки разговор, сипеш невъзможни глупости във всяка тема, хората ти се подиграват, но ти пак гордо гордо се пъчиш
жалък си и то много
прочети си пак поста който ти пратих, наистина е точно описание за твоята жалка личност



Тема Re: Абе пат,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано25.10.09 19:42



Нито мисля да взема акъл от пасмина която е в чужбина на помощи и минимални доходи - понеже именно това е мнозинството, УВИ - с експертни познания в области като почистване, сервиране, строителство и висене през бюра за помощи!
------------
Абе помияр, защо се занимаваш с нас дето сме ти под нивото??Ами намери си подходяща компания. И трябва ли аз да се харесвам на всеки ненормалник???





Тема Интересно,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 21:29



виждам че си се разпознала някъде в описанието.
Ами освен да ти честитя ... поми


Компания съм си намерил, а и хич не настоявам да ми харесваш точно пък ти!




Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано25.10.09 22:21



Черешкеее, остави го да се кефи на високобюджетния си статус с панелка под наем, раздрънкан джип за 2 лева и панталонче от абитуриентската


Виж, че си е с(а)мотник и такъв ще си остане с това мислене
Нормална, млада, умна жена няма да му върже, защото той не третира жените като равни, а като по-низши същества.
Е, може да успее да излъже някоя склерозясала реститутка и да й наследи апартаментчето в София

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема С това мислененови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано25.10.09 22:30



далеч ще стигнеш ...







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.