Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:39 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор Гъpkинятa (спокойна)
Публикувано17.10.09 11:30



България си е една хубава страна, както винаги съм казвала, девствена природа все още, все още има и нормални хора в смисъл не са се материализирали всички, заплатите са по ниски , но какво от това в крайна сметка стандартът на живот не е като тук например за да ти трябват 6000 Евро на семейство за добър живот на месец, т.е България има много база за развитие във всяко едно отношение, животът там е интересен и динамичен, клонящ към хаотичен , НО това е нормално за страна която ври и кипи от към промени и новости

Точно така! Това беше една от причините след 20 години зад граница да се върна в България



Ayth emai kai se opoion aresw!

Тема Re:нови [re: Koфтият]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 11:54



Едната част от българите в България пишат в "чужбинските" клубове, за да се заяждат с тези, които живеят извън България без да имат каквото и да било смислено да кажат по темата.
Обикновено там, където започнат интригата, се събират и най-много мнения (заради скандала).
Другата част излизат с конструктивни коментари :)
Иначе за мен клуб Българи в България е излишен като идея - има клуб Политика например



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 12:00



То в България като е такава свободия, гледай до къде са стигнали нещата


Хвърчи слюнка, забиват се ножове в гърба, клюкари се, лъже се, завижда се, злобее се ...
Това защо го няма другаде?
Дали пък българите не знаят да си гледат в собствната паничка, защото тя е най-важната, а не чуждата?
Между другото, много българи не искат да са в България.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Туй изброенотонови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 12:20



нима не е приоритет точно на тези в чужбина? Не срещаме ли постоянно коментари как по-скоро трябва да се пазим от сънародниците в чужбина именно заради подобни проблеми?


ПП: И не питам как е в Норвегия. След онова ти изказване с атеизма и липсата на суеверия и предвид обширната митология просто няя смисъл




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 12:33



Ами атеисти са, макар и да има християнство, че и държавна църква.
Всеки е записан за член, но много голяма част от хората се мъчат да се отпишат.
Това не ги прави по-лоши, просто имат различно мислене :)
И друг път съм писала - не можеш да очакваш от хора, които векове са живели отделно и на разстояния един от друг - една ферма тук, една ферма там - изведнъж да станат най-топлата и сърдечна нация на света и да изгарят от любопитство какво прави съседа :)
Не е климата, културни особености са.
И в суеверия не вярват - във вестниците няма и една обява на гадателка, която иска да погледне кристала, да ти хвърли боб или да ти нареди картите.
Нито пък по телевизията ще видиш такива неща.
Преди време за кратко се въртя по ТВ Норге една кратка реклама на един астролог, но беше само няколко дни.
Имат митология, но дали някой вярва в нея днес?
Това е част от миналото, преди християнството да дойде по тези земи :)
Що, ти вярваш ли в самодиви?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Майнови [re: Bиливap]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано17.10.09 12:50



трябва да прегледаш какво означава "атеист", "християнин", "суеверие"


Виждам че и днес си станала с празната глава

ПП: Хич не ги мисля за топли хора, имам си един френд оттам покрай автомобилните тематики и си бъбрем чат-пат Свестен младеж.




Тема Re:нови [re: jamie]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано17.10.09 13:03



Виждам, че си пропуснал часа ти при офталмолога



Какво да ти обяснявам за норвежците, ти ги познаваш по-добре от мен - врял, кипял си сред тях, живееш тук, историята им познаваш, културата, обичаите, общуваш с тях ежедневно ...
Те са най-религиозните, върли християни и тук е пълно с врачки и гадателки, нали така?


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в Българиянови [re: Koфтият]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:46



Неосъществен блян да живеят в чужбина?Не знам,хората стоят там,където им е интересно.Аз все още не мога да си намеря точния клуб,макар че живея в чужбина и тук ми приляга.Каква е идеята на този клуб Българи за България?Да пишем какво мислим за родината?Това го правим и в другите клубове?

Животът е хубав. Като цяло



Тема Re: Българи в Българиянови [re: dymo]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:51



Иаш предвид,че много българи искат да емигрират?Сега не знам с тази световна криза колко добра идея е тепърва да се хваща самолета за навън.На мен ми се иска повече българи да се върнат и да работят за България,но невинаги е добра идея.Човек си търси щастието



Животът е хубав. Като цяло

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор дeвeт (почти десет)
Публикувано17.10.09 13:54



Чувал съм,че отношенията между норвежците и цървата са само за важните моменти в живота,а именно кръщене,конфирмация,сватба и погребение



Животът е хубав. Като цяло


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.