Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема усмивки от старите лентинови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.09 12:32



за да не спамим темата за подкрепата на новия клуб, където се заформи лека дискусия, предлагам тук да си припомним култови теми от близкото минало:













Тема Re: Ти пъкнови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано08.10.09 12:58



от къде извади тази жлъч и неграмотност тук



ей това българите са странен вид, труден за обяснение

като са в България само пищат...колко ниски им били заплатите, как "нямало" работа, как комунистите, как седесарите, как депесарите незнам кво си, как такситата еди кво си....драпат да излезнат навън да поработят да понаучат нещо ново, ако успят идват в цивилизацията и като видят, че хитростите ганиовски тук не вървят, както и простотията не се толерира и като видят , че като си неграмотен в България и си бил/ такси или пък селскостопанска работничка от Полски Тръмбеш си оставаш такъв/а и тук в цивилизацията и започват да плюят и им е крив целият свят...

Явно пропускат факта, че има и ДРУГИ българи все пак, има умни, прилежни, гъвкави, спретнати, работливи хора, които са отишли в странство да се доразвият, да научат нещо ново в професита, омъжени/женени българи/български, котио си живеят живота според законите на страната в която са, работейки разбира се

ако в България средният коефициент на интелект бе поне малко по висок на някои би било много добре, незнам някога понеже бях ли по млада, по неразбираща ли всичко това не ме впечатляваше или ПРОСТО го нямаше..някак си хората бяха по възпитани, напоследък от къде изпълзя тази простоия какво стана???? много е трудно да се анализира

На последните избори гласувах , гласът ми бе против партията на Доган, та чакам си аз на опашкато кротко пред консулството и слушам разни разговори....какво да ти кажа един диалект се сипе, едни цинизми се леят не е истина...прости, прости селяндури чак да ги съжалиш

една мацка казва на другата: ех и аз да можех да си намеря една такава работа тук рецепционистка(предавам дословно) писна ми да работя като луда на 3 места , тежка работа и д ане ми стигат парите...обърнах се и какво да видя ами, жената е 1,20 на годините на майка ми например, доста дебела, излъчва...леност и мързел, мога да си представя какъв език има , след като на БГ говореше на диалект...и си казах абе мацко , ако си направиш труда да свалиш 20, 30 кг., ако се постегнеш и имаш малко сила и желание да понаучиш език/ци дали ПЪК няма да е друго????

през цялото време докато чакахме тези двете плюха ту България, ту страната, ту целият свят...

на българина му липсват скромност, семпла и трезва предценка на възможностите му и има невероятно високо самочувствие

Редактирано от dymo на 08.10.09 13:03.



Тема Re: усмивки от старите лентинови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано08.10.09 12:59



Темите от 2005г не бях ги чела, появих се по късно в клуба. Сега погледнах по 1-2 мнения от тема....не зная дали е смешно или трагично.



Тема Re: усмивки от старите лентинови [re: DarkSide]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано08.10.09 13:34



Ти пък сега защо ги изкара тия стари парцали? Освен да се посмее човек, за друго не стават.



Тема Re: Ти пъкнови [re: dymo]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано08.10.09 13:51



Димке,

Много си права, мила, (аз пък съм седнала)

, но малко по-позитивно, моля. Стига с тия работнички от Полски Тръмбеш. Те в Англия сите англичани професори по ядрена физика и милиардери.

Дано поне там, където си не представяш така България пред местното население, като те разпитват, понеже ще направиш много лошо впечатление и за страната, и за себе си.



Тема Re: Ти пъкнови [re: witch777]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.09 13:58



абе откъде накъде пък постоянно ще представяш страната си ... по тази логика не трябва да ходиш до тоалетна за да не изложиш страната си като сереш





Тема Re: Ти пъкнови [re: witch777]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано08.10.09 13:58



A какво променя реалността, ако там където си, представиш България в слънчева светлина ? Просто ще излъжеш още няколко човека и себе си.

Малко по-меко казано - ще изпаднете в известно заблуждение и двете страни.
Гледам при нас, афганистанци, други от Того, Гана, Сомалия......с много високо самочуствие и национална гордост говорят за родните си страни.

Какво променя това обаче ?

Имам колега, сицилианец. Разказвал ми е всичко, за всичката лизгавица там. Никога не се е посрамил да ми каже някоя почти българска подробност от ежедневието там. И аз никога не съм драстично си развалил мнението за него. Не ми е паднал в очите, тъй да се каже. Даже му свалям шапка, че не се опитва да е изкуствен.



Тема Re: усмивки от старите лентинови [re: witch777]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.09 14:01



ти не прочете ли какво съм написал - усмивки от старите ленти - през седемдесетте имаше такова предаване по БГ телевизия, пускаха стари неми филми: Чарли Чаплин, Кинстоунските полицаи, Лоръл и Харди, etc



Тема Re: Ти пъкнови [re: Koфтият]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.09 14:04



в моята работа сме от десетина националности и досега и през ум не ми беше минало че всеки от тях бил представял страната си - всеки го възприемам като колегата еди кой си, а не като италианецът, французинът, испанката, индиецът, руснакът, еtc



Тема Re: Ти пъкнови [re: Koфтият]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано08.10.09 14:08



Ти също не представяш 'реалността', ако на 100% само оплюваш. Да не говорим, че ще си помислят 'мале, тия колко са зле там, барабар с тоя'.

Ще ги лъжа и още как. Изобщо не ми пука за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.