Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема ПАК мангалщина(дигане на стари теми)дей' Иринка?  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано28.09.09 11:21



българи в чужбина искам да ви попитам някои неща тук, пък ако стане тема стане , а ако стане пък дискусия още по добре

за малките българи, които да кажеме са родени и отраснали в чужбина е ясно, но за нас " по големите" българи, които сме отишли да живеем в чужбина кой поради смяна на работа, кой поради брак, кой пък поради емигрантство, кой пък заради учене и след това останал, как е при нас?

в смисъл, вие интересувате ли се все още от България, интересни ли са ви вестите от там, забравихте ли да говорите български или все още сте добре с българският език, харесва ли ви да си четете книги, вестници на български език или предпочитате само тези на страната в която сте?, обичате ли да ходите понякога на почивка в България и ако да какво ви харесва там, готвите ли български манджи например

търсите ли контакт с други българи в страната в която сте и ако да защо, ако имате деца от смесени бракове учите ли детето си на родният си език и ако да защо,
какво ли липсва от България, липсва ли ви въобще?

в този дух

Редактирано от MитpeШoпa на 06.03.11 12:25.



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано28.09.09 14:59



-интересувам се, но умерено
-естествено, че не съм забравила български, това няма как да стане и след 100 години
-чета книги и вестници на английски, на български само мервам заглавията на новините чат пат в интернет
-обичам да ходя на почивка в България най-малко два пъти годишно, досега само на морето, но ще си купя туристически указател за БГ, понеже искам да обиколя всички по-известни исторически, културни и природни забележителности
-готвя български манджи понякога
-ако имам дете ще го науча на български задължително, защото един език е винаги в плюс, не искам да иде в БГ и да гледа като теле в железница
-нищо не ми липсва от България, защото ходя често (е, понякога псувам английското време)

Редактирано от witch777 на 28.09.09 15:11.



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано28.09.09 15:13



вие интересувате ли се все още от България
-----------------------------------------------------------------------

Интересувам се от близките си в България, препочитам дира от време на време , но съм аполитична. Не се срамувам, че съм българка, но не се и гордея от този факт.Съмнявам се някога да забравя да говоря български и най-вероятно ще си ходя до България и за в бъдеще, когато ми остават време и пари.Подържам контакт с българи тук и това ми харесва.
Не ходя и не планувам да ходя на почивки в България.
Български манджи не готвя, защото и в България не можех да ги готвя.
Но манджите на майка си обичам.За момента България не ми липсва, липсват ми близките, които са в България.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано28.09.09 22:38



Иии, толкова въпроси, малко като лексикон се получи :)
Интересувам се от България предимно покрай хората там, които обичам.
Чат-пат чета новини от там по Интернет (или поне заглавията и ако нещо ми "грабне окото" отварям статията).
Донесла съм си любими книги и в свободното време си ги чета, а като ходя в България непременно минавам през "Славейков" за "презареждане" ;)
Два или три пъти в годината отиваме за около седмица в България да видим семейството ми и приятелите (поне тези, които са останали там).
Дааа, за готвенето - да.
Когато имам продуктите в наличност, готвя, но не всичко се намира в тукашните магазини.
Контакт с други българи не търся съзнателно, а с тези, с които ми е приятно да съм, се събираме на кафе и си "упражняваме българския" заедно ;)
Относно децата от смесени бракове и българския език, непременно ще ги науча поне на добро ниво, защото съм на принципа, че всеки език е богатство :)
Ако те имат желание да го учат повече, ще е техен избор.
От България ми липсват храната и любимите ми хора.

Би станала чудесна тема, ако не се намърдат дежурните "доброжелатели", които не живеят в чужбина и нямат какво съществено да кажат по темата (освен да поспамят от скука).



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано29.09.09 12:02



Да, интересувам се от България и преглеждам новините за България от интернет. Не изпитвам носталгия и нямам желание да се връщам да живея там. Бих се прибрала с удоволствие за ваканция, да се вида с приятали за месец, но не и да оставам за постоянно. От България съм поръчвала да ми изпратят някой вестник примерно за народна медицина, но не и за политика, от политика ми се драйфа вече

С българи контактувам само с няколко семейста, въпреки че познавам доста...Не ми се иска да описвам причините....Понеже в другата тема стана въпрос дали ползваме българи като зъболекар, лекар, адвокат, фризьорка... или предпочитаме местни. Зъболекарката ми е българка защото е на високо професионално ниво, за мене не е проблем да се разбера на английски с местен зъболекар. За фризьорка предпочитам азиатки, не желая да ходя при българска фризьорка и да слушам клюки с които да ме занимава. За лекар, ходя и при местни и съм се обаждала на българи по телефона да се консултирам.



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано29.09.09 13:20



малиииииии що въшпроси що чудо

1. Да
2. Не
3. Не ... и не виждам как точно ще стане ако не придобия частична амнезия
4. Да, Не и зависи
5. Не, там ходя за да уреждам документи и да се видя с определени хора
6. Рядко
7. Специално не
8. Не сме решили да имаме още
9. Приятелите



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: 4ereshka]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано29.09.09 19:45



не желая да ходя при българска фризьорка и да слушам клюки с които да ме занимава

че то от фризьорски салон по-голям клюкарник има ли, там ако не чуеш клюки и не си 'излееш душата' къде? няма значение националността. тук ако влезнеш и не бъбриш с тях през цялото време даже се обиждат.





Тема Страхотна теманови [re: dymo]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано29.09.09 22:57



Започвам подред, като останалите, установих, че е много приятно и лесно за четене



+ Не чета вестници и новини, но мисля че това не е определящо за отнношението ми към България.

+ Говоря и пиша български и познавам 3 вида кирилица на клавиатурата ми. Замяната на някои букви е в следствие на 3 те кирилици

+ Понякога съм на почивка в България, дори си намирам поводи напоследък

+ Хмм, не готвя български манджи, но по принцип рядко готвя. Имам един български ритуал, когато съм на гости на сестра ми (тя живее недалече от тук и сме сравнително често при нея) винаги има таратор или баница Вкъщи не ги ядем, но при нея винаги

+ Старая се да поддържам контакти с българи, дори и да са приятели на някой друг. А аз самата имам 2 български приятелки и се разбирам добре с тях

+ Хм, с детето е малко трудно, за това може да се пише доста. Оказа се че българският език около нас е изключително изолиран и ограничен. Има какво да се желае. Мисля че би било чудесно, ако поне единият родител говори български. (За това разбира се са нужни 2ма.)

by himbeer

Тема ОоооООооооОО !!!нови [re: himbeer]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано29.09.09 23:04



Ба-ни-ца ! Ба-ни-ца !






Тема О-о-Онови [re: jamie]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано29.09.09 23:13



Ако не го науча от теб, от кой тогава ?!



by himbeer

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 09:21



и аз си се интересувам от България, много ми харесва, когато съм там да си накупя книги на български и да си ги чета след това



най много ми липсват българските манджи, баница с коприва например ние си падаме по готвенето, но не мога тук да намеря нашенски продукти, например как да направя сърмички...е няма го това хубавото българско кисело зеле:)

ходиме на почивка в България с кеф, мъжът ми е луднал по България по природата и свободата, тук не че няма планини например има ги , но....някак си всичко е подкастрено, изпипано, твърде подредено, в България е по диво и истинско

контакти с българи нямам...опитах, не става...тук идват емигранти, които само плюят, плюят България каква нещастна страна била...и в същото време плюят страната тук, все са недоволни, все кисели, работят ниско квалифицирани работи, някои даже са и "нелегално" в смисъл тежка работа, а не се замислят , че, ако не друго , то поне езика трябва да научат и да се опитат малко или много да се интегрират тук, излезнахме веднъж с един млад мъж, който е тук от 15 г. е ....изненада...той си помислил , че искаме да правим тройка...не бил виждал жена от незнам кога си, добре, че работата му била да пътува понякога до Москва където се разтоварвал с Машите...без коментар не се видяхме повече

Липсват ми близките от България, да...приятели...малко останаха, много малко или аз съм се променила или те, незнам

за детето, говориме на 4 езика , това е много положително, но понякога ми изпушва мозъка и се усамотявам за почивка с книга

лекарите и мед. обслужването е на ниво ползвам си тук услугите, само зъбите ми ги обгрижва мой близък роднина в България, но го правя с удоволствие, тъй като професионалиста си е професионалист пък и 500 Е за един кариес някак си не ми се дават

и друго..не мога да си намеря добър фризьор...да наистина, все са едни разсеяни, като започнат да размахват ножицата, страх ме хваща

Редактирано от dymo на 30.09.09 09:38.



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 09:26



с тези 500 евро за един кариес пак изби рибата отсекъде





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 09:42



Дарки, бягай да си играеш някъде другате моля те.... последният път един възпален зъб с лечението му и пломбиране на кариеса след лечението излезе толкова за жалост... както сам схващаш за тази сума ще отида до София , ще си направя 3 зъба и даже ще си поканя приятелите на вечеря



моля те, ако искаш да разказваш за живота ти в странство направи го, но ако искаш да се заяждаш И ТУК, все пак не сме деца от яслата егати...



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:00



Димке, тук в Брюксел последния път пломбата ми при дълбок кариес (сложиха ми упойка докато го работеха) излезе 60 евро, а после застрахoвката ми върна 45 от тях. Затова ми е много интересно ти къде си, та си говориш с детето си на 4 езика и лекуването на възпалените зъби е по 500 евро.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:19



Ами то и в Холандия /дето е много скъпо / пломба до 500 евро няма, освен ако не си плащаш застраховка за зъболакар, може би, но тъй като аз си плащам, не мога да кажа....
Следващият месец слагам брекети на дъщеря си / които в България струват към 3000 лева / ,а тук застраховката покрива почти цялата сума за тях.

Има неща, които в България са евтини, тук скъпи и обратното.
Предполагам, ако бях фен на шкембе чорбата, също бих имала големи проблеми с консумацията и по ниските земи и щеше да основателен повод да съм недоволна от холандците, че едно шкембе не са се научили да предлагат по кафетарийте...
Лично аз, все още не съм се срещала с българи, които да не са успели да се интегрират тук.Напротив, много добре се оправят във всяко едно отношение. Миналата седмица ходих на гости в българско семейство и жената беше приготвила страхотно кьополу, сервира с холандски вурсчета, а детето и говореше, ту на български, ту с думички на холандски ...

Иначе в къщи говорим на български и холандски, защото дъщеря ми като се върне от училище, е заредена с холандски думи и дори се уча от нея...гледам да избягвам английския, поне на този етап ...



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:31



тук всичко по децата се поема почти на 100% от здравната каса, и на моите им слагаха разни апаратури по зъбите, сумите бяха големи, но ги плащахме на части и изобщо не се усети като разход, а и накрая всичко го върнаха

тук има доста българи и както и в БГ има от всички прослойки, естествено е всеки да си общува с подобните му по акъл, образование и степен на интеграция

в Брюксел има няколко български магазина, добре заредени с разнообразни български стоки, а по обясними причини съставките за всички български манджи се намират без проблеми и в турските магазини :-)

в къщи съм наложил абсолютен терор, говори се само на български и налагам санкции при нарушения, скоро водихме спор колата брои ли се за в къщи или не :-)



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:45



както може и да предположиш детайлна инфо тук няма да ти дам, но при посещение на частен кабинет тук лекуването на зъба бе толкова това е платено с банкомат, сега и тук след това представяме документите и намаляват таксите/данъците , но това ще стане през март/април 2010

говоря си да: български, френски, английски, италиански

това достатъчно ли ти е за да се укротиш и да спреш да подозираш хората тук?



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:47



би могло да се каже, че тук е същото относно медицинското обслужване при деца под 18 години.Медицинското обслужване е безплатно, зависи от медицинската застраховка, която родителя е сключил: базистен пакет + допълнителни услуги. Допълнителните услуги включват ортодонт, затова дъщеря ми ползва 1800 евро покрите от застраховката и ще и сложат апаратури по зъбите до такава сума.Ако има плащане отгоре, се заплаща допълнително от родителя.Поне така ми бе обяснено от зъболекара, при когото сме записани , а той си е холандец.На мен лично ми изчистиха зъбния камък, с лечение на един зъб, и фактурата бе изпратена на застрахователя.

Предполагам, че и тук има българи с неуреден статус, робатят "нелегално" и, да, правилно отбеляза, както и в България, са недоволни от всички и всичко.
Аз лично не познавам такива.Контактувам само с тези, с които намирам общ език.

А иначе колата не се брои за " в къщи "


Понеже е движима собственост

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:50



късметлия си ти Холандия е много по социална държава и доста по обърната към емигрантите, в смисъл там наистина се интегрират, ТУК не е така, напротив на чужденеца се гледа с недоверение и след нахлуването навремето , а и сега на сърби, албанци, румънци и т.н такава "слава" имат новодошлите, че... за Холандия имаме приятели там, бяхме им на гости на скоро, той се разведе, жена му остава в къщата имат две деца...а на него държавата му дава дом...



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:50



бе не те подозирам бе, радвам ти се ... само като си представих какъв зор си видяла докато занесеш банкомата в зъболекарския кабинет да платиш с него ...





Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:55



както може и да предположиш детайлна инфо тук няма да ти дам, но при посещение на частен кабинет тук лекуването на зъба бе толкова това е платено с банкомат, сега и тук след това представяме документите и намаляват таксите/данъците , но това ще стане през март/април 2010
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не мисля, че DarkSide те "подозира " в каквото и да е било, а ако беше споменал/а, че си ходил/а на "частен зъболекър" то тогава нямаше да се стигне до подобен коментар.
Никой не те подозира в лошия смисъл на думата, само се зачудихме на сумата, която спомена.

И още нещо, което ми прави впечатление, без да го приемаш за обида:трябва да обърнеш повече внимание на българският език, че нещо е започнал да ти бяга ..



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:56



извинявай сбърках на карата казват карта:))) когато е кредитна карта, банкомат когато е дебитната карта, Дарки и аз ти се радвам





Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:02



явно да , благодаря ти за градивната критика

аз за това пиша тук да си тренирам БГ езика и най вече да ме кориегират другите българи из странство, които са ДОБРЕ с българският си език



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:07



тука разлика в цените между частни и държавни зъболекарски кабинети няма, всички работят със здравната каса, само дето държавният на първото ми посещение ме попита имам ли пари да платя и ако нямам, трябва да му подпиша нещо и ще е без пари

с димка си имаме отдавнашен бъзик от други клубове, по-точно аз я бъзикам заради екзотичния й начин на изразяване ... тя си е крива, защото пише противоречива информация за себе си, преди 6 месеца писа че живее в БГ, после писа че се ожени, а след това написа че е женена от 10 години за настоящия си съпруг, което обърка не само мене, но и други хора ... и от тогава тя ме подозира в подозрения





Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:08



Да, Холандия е доста добре уредена в социално отношение държава, има си съответните плюсове и минуси, но няма държава по света, която на 100% да е идеална.На мен лично ми харесва и смятам, че мога да прижевявам с минусите и.До този момент, никой не ме тртира като чужденц, напротив отнасят се с разбиране и доста помагат. В понеделник ходих да запиша дъщеря си на плуване и служителката на рецепцията ми каза, че преди да я запиша, трябва да отида до общината и да взема писмо, защото се оказа, че тя може да ползва до 70% отстъпки при плащането.Жената ми обясни подробно какво трябва да направя и ми пожела успех.
Можеше спокойно да ми прибере парите, още повече като видя , че сме чужденци. Дори ни разпита от коя държава сме / помисли ни за руснаци първо /, поговорихме си / аз стоически се мъча да се разбирам на холандски по всички институции/ , взехме си лисчето, където ни написа какво да направим в общината и си отидохме по живо, по здраво обратно в къщи .

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:15



ами те просто нямат такъв манталитет, да те минат, да ти приберат парите ... администрацията и тука не е цвете, но не е като в БГ да ти се карат, дори и да си объркал нещо, държат се учтиво ... обаче направо не мога да ви мисля с този хъркащ холандски, непоносим ми е като звучене





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:21



Да ти кажа честно за Холандия не знам дали има разлики между частен и нечастен зъболекар, по скоро изходих от българското си мислене за "държавен " и "частен", ей така, по инерция, и веднага предположих, че при частния зъбалекар ще по-скъпо...

А иначе екзотичния начин на изразяване на Госпожа Димка, предположих , че идва от , може би , забравянето на българския език. Нямам впечатление от хората в клуба, защото от скоро го посещавам.

Но виждам, че ти си по-наясно от мен относно въпросната госпожа[usmihvam
se]

Не я коментирам, защото не я познавам.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:29



Хъркането в езика е най-трудната част, но понеже и аз и дъщеря ми сме с така нареченото френско " Р" засега,май ни помага.
Да, и аз забелязах, че се държи тук на бюрократичните методи, не ти се карат по балитата , а колкото повече не знаеш, толкова повече ти обясняват като на малоумен какво точно трябва да направиш.
Неудобствата идват от разликите в административното обслужване на България и Холандия и в незнаенето на реда по който се случват нещата...Не болка за умиране, още повече ако оставиш на заден план българското си мислене и се съсредоточиш върху тукашните "адети "



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:36



моите деца учат и холандски в училище, обаче всъщност учат тукашния фламандски диалект, това му било тъпото на холандския, че едва ли не всеки град си имал собствен диалект ... покрай децата поназнайвам разни думи и изрази (пък и работех 2 години във фламандски университет) и са ми много смешни с тяхното х вместо г ...

аз съм тука от 12 години и съм минал през какви ли не административни проблеми и абсурди, но в крайна сметка винаги се е намирало решение



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:38



добре си заформихте тук приказката, Индепкон мерси за добрите думи към мен все пак тук не съм свикнала много да ме "посрещат" добре, говоря по принцип за форумите, явно е заради екзотиката която нося след себе си



Дарки, казах ти не очаквай от мен детайли информативни, дълго е да ти казвам и обяснявам поради какви причини , ако трябва да съм точна и на мен не са ми приятни някой "завоалираности" , НО по добре така, ти знаеш най добре защо



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:48



вероятно още си в стадия на първоначалната еуфория от живота в чужбина и затова се държиш толкова екзотично, а колкото до посрещането, кой те караше да се изхвърляш за онези 6000 на месец?





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:55



ох Дарки, ама там където се изхвърлих никой не разбира от шега , от перефразиране, от ирония... какво да направя аз сега???

не съм в еуфория, живяла съм и преди в чужбина Дарки, при други обстоятелства , но като цяло не е лесен живота, в смисъл подреден е, НО ми липсва нещо от България, още не съм го формулирала какво е то...



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:57



Явно си имате "стара приказка " с Димка отпреди време



Към Димка: понеже беше задала въпросите си относно връзките ни към България и всичко българско и родно, което сме загърбили, ми стана интересно защо начина ти на писане и изразяване е, бих казала , даста странен .....Обясних си го с позабравянето на езика...предположих, че живееш дълго време в чужбина и затова си позволих да го изкоментирам.

Иначе ако си от скоро в държавата, в която си ....незнам, просто незнам какво да кажа ....

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:02



познавам женени за чужденци, и виждам че не им е лесно, защото върху стандартните за всеки брак проблеми се наслагват и културните и езикови различия ... вероятно ти липсва тази част от общуването



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 12:06



Е!Просто си емоционална

Ти пишеш така, както някои говорим.Аз те харесвам



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:07



имам колега и приятел в Маастрихт, последния път като му ходихме на гости у тя се събраха някъде към 50 българи от района, предимно семейства с деца ... впечатленията ми са че никой не е загърбил нищо българско и родно, все едно бяхме на купон в София, разлика никаква не усетих



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:07



недей да казваш нищо, за мен странности няма, НО след като на теб ти се струва ТОЛКОВА странно....



хайде да не изместваме темата, нека тук си разказват тези, които желаят за това, което попитах, а на мен ми е интересно да чета, ако и това не е забранено разбира се



Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:08



Здрасти, как беше в Лондон? Доволна ли е студентката?



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:11



ми стана интересно защо начина ти на писане и изразяване е, бих казала , даста странен
_____________________


Странен???!!!Аз съм чела доста неща от Димка в клуб говорим за секс и определено тя ми е любимкатаТакива цветущи описания не бях челаТа от него клуб си имат закачка с Дарки



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 12:16



И на мен ми се струва тук да е същото, въпреки, че съм в провинция Хердерланд..
Двете български семейства, с което си контактувам/ и с няколко други българи,/ си носят нашенското, уважавт си нашите традиции и ни е добре да си говорим, черпим и дори помагаме в нашенски стил.

Аз и не виждам причина да се правим на интересни, че не сме вече българи, не обичам думата "избягал от България ", звучи ми смешно ...или напуснал родината? Просто си се преместил да живееш в друга част на Континента.Не понасям величаенето и превъзнасянето на начина на живот в чужбина, предпочитам обективност и точност при коментар на разликите....Сменил си си местоживеенето и работата, сменил си езика за комуникация и навиците си, и си отишъл да живеш на 2000 километра от България.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:23



в началото е нормално да сравняваш всичко тук и там, да се чудиш и да не разбираш разни неща, по нататък това преминава и си заживяваш като местен и като си в БГ си мислиш за другата държава като за си родния дом и съответно казваш хайде да се прибираме в къщи че ми домъчня ... това може да се изтълкува като "плюене по Родината"



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 12:25



Здрасти, Дарки!
Оставили сме я да свиква с Лондон

Доста голямата квадратура на стаята в общежитието (цели 13 кв.м. със самостоятелна баничка( не за ядене, а умалително от баня) и чудесното разположение, се надявам да компенсират студентстките неволиЗа утешение имаше гости след нашето заминаване, та се надявам да се адаптира и да оцени всяко чудесно нещо тамДа не ми се обиждат хората, живеещи в София, но след нея, почти всяко място в Европа е приемливо, а някои са си жив късмет.
Все пак е отишла заради учението и за KCL няма никакви съмнения!Още по-доволна изглеждаше.Докато бяхме там, ходи на опознавателни срещи и завъди много приятни запознанства.



Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:28



може и така да е с емоция



по принцип тук за мен е така: да поговорим, не да се заядем, не да се докажем колко сме "супер" умни, компетентни например, НЕ е ТУК мястото, а и друго има, което ме дразни леко тази тъпа упоритост да разберат съпоставят за теб всичко, всякаква информация, еее хайде де бе на кой му пука ти кой си , коя си и какво има зад този ник??? нямам такива идеи аз пиша и си контактувам с никове/хора ,които са ми приятни след това като видя някой ,че се е запънал като магаре на мост ами бай, бай



Тема Re: оффнови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:31



И аз исках да разбера как е минало настаняването. Сама ли ще е в стая? След като се е справила в джунгла като София, ще се оправи и сега





Тема Re: сладуринови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:33



шшшт тихо, тук е българи в чужбина

може всичко да е , НО аз спазвам тематиката на клубовете нали така , съгласни сте нали???



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:39



По повод ходенето на частен зъболекар, за пломба плащам $150-$250 когато е обикновен кариес. Когато има усложнение (гранулом) за кореново лечение се ходи 2-3 пъти и струва $750-$900

Не живея в Европа



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 12:40



Гадна работа ...това трябва да е в Щатите ?!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:42



браво, браво ... Лондон за мене е най-прекрасния град в света, а животът в тамошно общежитие си е купон, завиждам й ... дано да й хареса и учебната програма, нашата студентка на втория ден вече искаше да си сменя специалността





Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:44



Не е Щатите. Не пиша къде съм за да не улеснявам Интерпол





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 12:45



Така е!



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:46



ми кво искаш, в Щатите е капитализъм, а при нас е развито социалистичеко общество





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:48



Виждам, че спазваш тематиката в клубовете

Но има много клубари като мене които 'тайно' четат в гзс, без да пишат тамОпределено сцената в нивата с калинките си е класика, разлях си кафето от смях като четох



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 12:49



жив комунизъм си е , мен ако питаш ..имат си даже и вакансие хелд, а като гледам не се строшват и от работа. Даже си имат лелки и чичковци да им поддържат градинките. Като бях малка си спомням, че и по София имаше подобен "сървиз" Е, поне пред бившият партиен дом

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:52



и на мен Лондон ми харесва, биал съм като турист, супер съчетание между ново и старо.. а и хората са доста опън майнд





Тема Re: сладуринови [re: 4ereshka]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:55



че то цял речник с димовизми имаше съставен, никак не е лесно да си жив класик





Тема Re: сладуринови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:55



казвам ти бе истина, те ме бъзикат , но бе така, ти остави ами си изнамерих една калинка снимка

от един приятел и сме си я сложили на компа у дома, като я видиме с мъжа ми се смееме, питат ни ама защо)) е ние си знаем защо



Тема Re: оффнови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 12:57



Да, самостоятелна стая в апартамент от 5-6 стаи с обща трапезария.Зад общежитието има много приятно паркче.Всъщност много се очаровах от зеленината и градините на града.Само млади хора видях да се грижат за парковете.В парка на Imperial War Museum даже съм снимала безстрашни катерички.Цветята ''извират" от уличните лампи и от прозорците.
Много се смяхме, когато 2 сладурчета от Бомбай казаха, че Лондон им се струва безлюден, но въпрос на гледна точка.





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:58



аз съм живял там, и въпреки вица за разликата между туризъм и емиграция, колкото повече бях там, толкова повече ми харесваше ... а хората там са малко повече от населението на България и е доста трудно за един турист да ги опознае така добре като тебе





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:58



Кой го е съставил?Да не е Аве речникаря?

Напиши нещо да се развеселя



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 13:01



ее.. там само отварянето на устата ти преди време бе 100 долара, сега незнам...

да не говорим, че аз имах само мед. осигуровка в работата, която работих, а за зъбите найци, т.е имах някви си 20, 28% не помня, които ми отидоха само за едно почистване на зъбите



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 13:02



Димка била известен клубар, жив класик и навярно новатор в ллнякои области ?!!С удоволствие бих се запознала с речника



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 13:06



Следващия път като намина към някоя нива ще се огледам за калинки

По повод новата тема която си пуснала в гзс, за повей от миналото....искаш съвет. За мене миналите връзки са приключили, отрязвам и изхвърлям....така е по добре. След като нещо е приключило, значи е имало защо.

Редактирано от 4ereshka на 30.09.09 13:27.



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 13:08



Тя нали тази учебна година завършва?Или не съм разбрала, че вече имаш студентка?

По повод дали ще й хареса това, което е избрала и дали ще се реализира, татко й я успокои, че имала още една опция в живота



Редактирано от Фиш на 30.09.09 13:23.



Тема Re: сладуринови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 13:21



и аз така направих, един приятел ми бе казал, изтрий от съзнанието това, което те дразни така няма да те притеснява вече, така направих и аз, аман, ти се държиш добре, а то лайното ти излива лайна, айде в 3 глуха, където си е било лайното де по принцип, то след като е минало....



Тема Re: оффнови [re: Фиш]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 13:24



Значи красиво, зелено, много млади хора....Няма начин да не и хареса там. Пък и не е толкова далеч, ще може да се връща.





Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 13:46



фирмата на мъжа ми имат офис и в Холандия определено искам там да се прехвърлиме, ако е възможно по нататък, или пък в Стокхолм, където е дъщерната фирма, но както се казва живи здрави, Стокхолм ми харесва наистина, незнам просто много съм се запалила с някакви си мои идеи



Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 14:08



завърши тази календарна година и от две седмици вече е студентка





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 14:09



незнам Дарки..не е е лесно повярвай ми, толкова много направих, но понякога прав си, наистина все едно говоря едно, излиза трето, и май никой не ме е разбрал...свиквам и с чувството им за хумор и това не е само за личните ми отношения, ами за работата, оххх как ми липсва понякога старата ми работа в България, където си говорехме на автомата докато си пиехме кафето сутрин, правехме си нашите майтапи, а тук... ето днес казах на шефа ми : внимавай да не си сложиш таралеж в гащите за едни анализи....... изгледа ме странно, е естествено, докато му обясник какво значи таралеж в гащите, еми то се загуби майтапа





Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 14:11



:-)



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 14:12



виж каза го много добре за Скандинавията си е така : развито соц. общество, което искаха да бъде и в България, ама не успяха да достигнат до там...



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 14:15



абе с хумора на чужд език много внимателно, да не си изкараш боя ... то често и на родния си език не можем се разбра, пък какво остава на чужд





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 14:34



Eeee, чак такива сложни идиоми да превъртш на чужд език, си е истинско изкуство.Избягвай да го правиш. Различните нации се смеят на различни неща и хуморът им е друг от нашенския.Аз открих, че ние българите имаме по-остро и черно чувство за хумор, което не значи, че е по-добро от холандското или френското, просто сме си свикнали с него.Нали затова се търсим по краищата на света и си бъбрим по форумите, та да се разбираме и да се смеем, на каквото има да се смеем.Мисля, че знам за кое точно усещане говориш, но то нямя как да бъде удовлетворено в която и друга държава да отидеш да живееш.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:03



определено....мъжът ми ме разбира, уча го да говори на български

толкова е сладък като говори, няма да ти казвам като каже: моята жена е една сладка пич.....а най любимата му дума е: този е голям ташак или пръдльо

разбира се научи и други хубави думи, поетични, романтични, като ми каже обичам те мили моя:))) и аз му повтарям аз не съм мили, а МИЛА
ей такива работи като сме в БГ заведение и той веднага , аз искам една голяма биричка:))))) толкова е горд като го каже



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:05



така си е.........днес ми е толкова хубаво тук с вас...направо съм като у дома

и съм в едно хубаво настроение



Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 15:16



преди време на една сбирка, влизам в кухнята за нещо, а там се събрали испанец, финландец, холандец и англичанин, все мъже на българки и си споделят неволите на омъжения за българка чужденец, стана ми интересно и останах при тях известно време, оказа се че знаят едни и същи български думи и много гордо ги изговаряха и се поправяха един друг ... голям ташак беше





Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:37



казвам ти толкова е яко, не скучаеме за миг даже, отиваме на гости, бяхме в София, достолепни приятелки дами на средна възраст на майка ми:)) всички горят от нетърпение сега да видят чужденеца, влизаме , запознаваме се хахо хихи и те сега айде момчето да каже какво е научило на български:)))

момчето като се изцепи, дръж се сега: моята жена е голяма пръдла на дивана хахахаххахаха смях, аз се посмутих ама в крайна сметка на кой не му се е случвало да пръцне пред мъжа си/ жена си, та голяма ли съм малка ли пръдла съм ама



Тема Димкатанови [re: DarkSide]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:40



с нейното "говоримЕ" български не знае, какво остава за още 3 ...


Какво се разправяш с нея, няма сигурно и половин година откак е напуснала родното селце. Нищо чудно че оня младеж е помислил че му се предлага тройка, сигурно я е чел в ГЗС


Редактирано от jamie на 30.09.09 19:41.



Тема Да питам:нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:48



"това е платено с банкомат"

туй как точно стана ?

Банкомат:



И да попитам друго - във ваше село някога виждала ли си банкомат ?




Тема Коя тази екзотика,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:51



онова в царевичака ли (пардон, май беше в житата)



Има си хас да свикнеш - при това положение




Тема Няманови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:59



да ти се обидим, все пак всеки провинциалист (аз също съм минал по това трасе) има нужда от известно време за адаптация в подобен "луд" град. Въпреки че разполагаме с повече от 13м2 на човек ...


Навици се изграждат, в напреднала възраст просто става по-бавно и трудно. Но пък така си личи кой се адаптира и е по-гъвкав.




Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано30.09.09 20:00



излезнахме веднъж с един млад мъж, който е тук от 15 г. е ....изненада...той си помислил , че искаме да правим тройка...не бил виждал жена от незнам кога си

Що го разочаровахте така човека и му разбихте надеждите?





Тема Re: Няманови [re: jamie]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 20:15



Лудият град е София, нали

Е, прав си - в София разполагаше със 100, ама то не може всичката хубост да е на едно място
Не винаги адаптацията значи примирение.Да правиш компромиси също не е от най-великите постижения.
Важното е да имаш избор!



Тема Re: оффнови [re: 4ereshka]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 20:16



Хм, или аз да ходя по-често





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 20:17



О, не съм разбрала!Какво избра, че има леки съмнения за избора си?И все пак-успех от сърце!



Тема Да правиш компромисинови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 20:33



е велико умение - без при това да се чувстваш зле. Говориш за примирение, но мисля че дори не внимаваш в диалога ни.
Изборът сам си идва с времето. И накрая човек открива че не избира а просто прави каквото трябва, макар да си мисли че е каквото иска

Та в тоя смисъл избор НЯМА.




Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 21:24



избра си история на изкуството с профил музика - на мене навремето щяха да ми намаляват поведението в гимназията задето си бях изподраскал навсякъде по учебниците тхе Беатлес (западна пропаганда - било на английски), а тя сега ще ги изучава като класици





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 21:45



Еее, Битълсите са си класика отвсякъде.Тъй като и аз не съм в първа младост, те са ми едни от любимците.Дори дъщеря ми започна да ги харесва, дето е на 13 години.

Така е със "западната пропаганда", ще си остане вечна, а соц. изкуството вече изтля в мозъците на връстниците ни ...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 21:52



Чудесно!Аз също си представях дъщеря ми в тази област, но тя избра малко по-различно.А за класиците, ами то се оказа, че за 30-40 години много неща се превърнаха в класика





Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 22:16



тя беше в математическа паралелка в гимназията, сама си я избра, макар че й се отдават езиците, а не математиката, видя голям зор естествено с тази пуста математика и реши че й стига за цял живот, на завършване беше първа във випуска си по френски (тя дойде тук на 10 годишна възраст без да знае нито думичка), аз очаквах да е филология ... засега се е амбицирала да ходи на повече от задължителните й лекции защото я интересуват и други неща



Тема Re: Да питам: АМИ ДА ОТГОВОРИМе:)))нови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 22:30



абе Карадаш, ти в коя Европа си или Америка аз да те питам теб, ами влизаш тук д а НИ спамиш готината свежарска и лековата тема ТУК на нас хората от цивилизацията бе ПАНЕЛНИК, я се вземи в ръце, онзи ден май си излезнал от панелката и сега тук ние от кое село сме излезли, алоооо Търговище ео съвземи се:))) а и за твоя инфо по горе обясних за банкомата, ама то е за инТЕлегЕнти това бе мужик не за некви си панелници тук, и поне вземи метни един банкомат на Първа инвестициона или поне на банката на мацката на Бойко Борисов а не тук тази ОББ бахти селянията,
айде отивам да пия бира с приятели, не са БЪЛГАРИ


ей заради такива мили злоби като теб не ги търся тук българите, завистливи, ниско ниво на мозък и разбиране за света

Дарки, днес просто си го харесах благодарение на този клуб, а ти Карадаш секса си го сънувай само имаш забрана май там ??? или бъркам говоря за клуб ГЗС сега да не се тръшнеш тук два дена и да мислиш за секса си в живота ти



Тема Сигурно си пила,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 22:35



ако не си - значи си изключително тъпа селянка


Някъде писах в тоя клуб че е характерно за българите че носят СЕЛЯНИЯТА си дори и през океана. Ти се появи тъкмо навреме да докажеш думите ми

ПП: Съмнявам се да си по-цивилизована от мен. Както и се съмнявам да имаш повече възможности. Аз не завися от милостта на никого, запиши си го някъде




Тема Re: не съм , но прединови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 22:59



да отида да пийна в приятна "селска" компания :))
ето ти и моето послание към теб:

По-умният отстъпва :) аз "селянката" ще се оттегля от този ниш контакт с безгръбначни





Тема Re:Сърмикитенови [re: dymo]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано30.09.09 23:10



могат да се направят и с консервирани листа от зеле на Зер Гоод, не разбрах къде точно живееш, но щом тук ги има, сигурно ги им и при теб.
А ако ги няма много лесно се прави зеле+вода+сол на топло в къщи за седмица е готово:)))))))
Всяка година го правя за пуйката за тексгивинг.
А по темата -имам много бг приятели, в събота бях на БГ дискотека,детето ми играе след училище с българета и макар и с акцент се горнея с нейният български.
А вестниците много ги обичам:)





Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 23:48



абе навремето ми се струваше че ще е вечно това соц изкуство и цял живот ще гледаме завистливо западното влияние и ще го получаваме само на час по лъжичка ... ако тогава някой ми беше казал, че детето ми ще учи за Битълс в университета нямаше начин да му повярвам



Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано01.10.09 00:03



Що го разочаровахте така човека и му разбихте надеждите?
____________

И аз точно това исках да попитам



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 00:21



Със сигурност съм била по-малка от дъщеря ми, когато в училище ни промиваха мозъците, че сме големи щастливци, дето живеем в страна като България, нямало бедни и децата не спяли под мостовете и не просели по улиците...още си го спомням този момент, не знам защо ми се е запечатил в съзнанието, трябва пролет да е било, защото си спомням, че слънцето огравяше кабинета по география, бях със синя престилка, купена от ЦУМ, дори си спомням, че току що медицинската сестра в училище ни беше проверила за въшки, и щастливата мисъл колко съм благодарна, че не съм родена в някоя от онези страни, за които ни разказваше другарката Павлова.
Дори и през ум не ми е минавало тогава, колко излъгана ще се чувствам един ден.Често се сещам за този момент, когато прекосявам мостове наоколо и се радвам на патките и лебедите по каналите.
Другарката по химия, не си и спомням името, пък ни надъхваше да държим редиците изправени, когато гордо манифистираме пред мавзолея на Георги Димитров / 1-ви май, 9-ти септември, 24 май, / защото гадните капиталисти ни дебнат зад всеки ъгъл и само ни чакат да се провалим, за да ни оклеветят несправедливо...Боже, боже, да се смее ли човек, да плаче ли!?
Е, поне ми остана утехата, че дъщеря ми ще израстне в "хишническия капитализъм" който изръфа "светлия социализъм"



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 01.10.09 00:24.



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 00:33



усещаш ли обаче колко много ни е дало това, че сме живяли в друг свят, в сравнение с тукашните жители, които цял живот си знаят само тяхното и не могат да го оценят подобаващо ... защото не са били на бригади, на манифестации, на ПУЦ-ове, в казарма, на комсомолски събрания, на факелни шествия, на заря - вечерна проверка, при която всички се оказват налице с изключене на геройски загиналите в борбата против турското робство, фашизма и капитализма, не са правили агиттабла, не са учили за пари - стока - пари прим и не са писали реферати за неизбежността на победата на комунизма



обаче някакси това знание не трябва да се загуби, защото то е ценно, а вече децата ни си нямат и представа за него, само най-голямата ми дъщеря е чувала за бай тошо, и то главно вицове



Тема Ниш,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.10.09 00:54



Риека - все тая. Научи малко български за начало, селяндурке

И изтрезней.




Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 10:35



На мен ми се струва, че нашите поколения минали през подобна "закалка" /ееййй, имаше и някаква книга " Как се каляваше стоманата", дето непременно трябваше да прочетем, и то на руски език/ са натрупали огромен житейски опит и са способни на аналитично мислене и възприятие, непознато за хората от Западния сват.Този наш бивш комунистически "строй" или както там го наричахме, колкото ни е дал, толкова и ни е взел.Усещам го по себе си.Навремето изчетох всички забранени книги, слушах забранена музика , опзнавах забранени култури. Спомням си, че имаше период, когато изчетох на циклостил всички пиеси на Тенеси Уилямс / американски драматург / Някак си бях научена, че за всичко трябва да се боря неистово, да полагам огромни усилия, за да бъде постигнато.Руският език ми бе насаден в мозъка от детската градина, немският трябваше да го уча заради братския ДДР, английският започнах да уча в ранните години на демокрацията, защото ми се наложи да работя с американци, и ето утре съм на изпит за 3 ниво по холандски език.
В живота съм развила навици всичко да поглъщам и запечатвам, без вече да осъзнавам как точно се случва. Преди 10-тина години, когато посетих за първи път Амстердам, запомних наизуст всички улици, защото ме беше страх да не се загубя, а и през ум не ми минаваше да вдигна поглед и да видя, че навсякъде има табели / ама къде ти в София чавек да разчита на табели, за да се оправя безпроблемно /



Моято щерка и вицовете за Бай Тошо не асимилира и не може да им се смее.Научила съм я поне да гледа българските фолми на Георги Мишев, защото са за българското село, а пък то не е мръднало в развитието си от началото на 70-те, ...та са и разбираеми като възприятие...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:05



за мен най-ценното е че видяхме как от днес за утре се срина едно добре подредено общество, което дълги години всички приемаха за правилно и вечно, буквално за един ден се оказа че то е било лъжливо, несправедливо и престъпно ... което те кара да гледаш с други очи на настоящото развито демократично западно общество и да не му вярваш сляпо, а да си имаш едно на ум че утре и то може по същия начин ненадейно да рухне като кула от карти



Тема Re: Inde...нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:24



чета те и наистина го мисля като теб..

..."Някак си бях научена, че за всичко трябва да се боря неистово, да полагам огромни усилия, за да бъде постигнато."

същото бе и е за мен, например с какъв хъс тайно правихме си спомням записи на АС DC, как за нас да намериш западна книга, бях във френската..бе направо събитие, а след това когато трябваше пък да се преустроим, преустройваме, колко изпити съм издържала за да бъде всичко съобразно новата демократична линия... тук когато им разказвам на моите колеги пътя ми те ме гледат и не могат, не са в състояние да повярват...

веднъж един по млад колега така го питам ей днес е 1 юли, ти за Юрая хийп чувал ли си за периода когато музиката БЕ жива.. поглед на теле, мълчание... късметлийка съм че шефа ми е от старата генерация от 56, 58 година някъде там роден и ТОЙ знае за тази музика... в София всеки мой връстник роден от 70 г. даже и 80 има по богата музикална култура и естествено ЗНАЕ кои са Юрая,

та такив ми ти работи, борци сме си ние, борци, но малко са хората които са ни го признали



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:30



Дарки, то и рухна...направо 2009 е показна за това , което се случва, за мен наистина е интерсно Азиатските икономики какво ще направят...снощи гледах тук едно предаване за развитието на модата в Индия, все пак мода е казано много така общо, НО зад модата са фабрики, които произвеждат платове и т.н и т.н работна ръка и организация, статистиките бяха не е за вярване, че пазарът именно там е много добър за мода и за развитието й, не в Париж или Милано, не в Ню Йорк, а в Индия, където имало незнам си колко си % с покупателна способност и незнам си колко си екстремно богати, които могат да си позволят наистина да пазаруват изделия на висшата мода...



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:39



фирмата в която работя прави аутсорс на част от програмирането в Индия и тук идват индийци на обучение ... та един разправяше че заплатите на програмистите били 10 пъти по-висoки от останалите, обаче пътувал 3 часа от къщи до работата си и съответно 3 часа наобратно всеки ден



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:49



там разстояниета са много по големи не е като тук, въпреки че тук имам познати които всеки ден пътуват за да отидат на работа от Берн до Цюрих, или пък от Цюрих до Милано, имам един познат , който стана едва ли не лауреат по физика до като пътува изучава и чете физика и ел. схеми...
а пък в Москва имам приятелка , която 4 ч изкарва под земята на ден, 2 за отиване и 2 за връщане в метрото..



Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:51



Юрая в родината си няма нито едно първо място в класациите, доста дълго е била неразбирана и обект на подигравки, аз имам всичките им дискове до 80 година (докато формацията има нещо общо с първоначалната идея) и в един от тях има книжка с карикатури против тях и изрезки от пресата с отрицателна критика, примерно един журналист от ROLLING STONE magazine пише че ако за тази група изобщо някога се чуе нещо, той щял да е самоубие ... а и специално Джулай Морнинг е напълно неизвестна на запад и никога не е била хит, както примерно Лейди ин Блек ... пълна мистерия е за мене защо Джулая Mорнинг я пускаха редовно по програма Хоризонт и то без да говорят в нея, както ги задължаваха да правят, вероятно се е била харесала на някой отговорен фактор





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 11:56



Западните общества са изживявали икономически кризи и все са се оправяли някак след това.Сигурно и на тази икономическа криза, ще и намерят "колая", дето се вика.Лошото е за всички онези, които ще я изнесът на гърба си ...ама то без това не може!



А моя живот все в кризи и преходи премина, така че една криза в повече или по-малко...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 12:09



мда и за мен става мистериозно това..., на моят шеф, който според мен е печеняга му разказах веднъж за България за 1 Юли и какво правим ние там, някой от нас де правеХА:))) и той ми каза , че е изненадан от този хипи порив, той който е бил някога рокаджия в смисъл даже свири на китара:))) но му бе интересно, аз с него говоря за България само, другите просто не знаят нищо, не могат а и не проявяват интерес да разберат , да научат нещо ново, да оставим и настрана факта пропаганда, тук по старите поколения все още вярват , че някога комунистите от Източна Европа( иди обяснявай сега, че даже не съм и била член на БКП тъй като като станах "зряла" системата се бе разпаднала), та комунистите "яли деца" за да не умрат от глад...

абе чудя се аз излизам веднъж за работа и имаме съседи, на които им се роди малко бебе и бабата и дядото взимат внука всяка сутрин за отглеждане, та като ме видят мен и ги поздравя и те току си прикрият на заден план внука





Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 12:15



преди десетина години като започнах тука работа и казах че съм от България, един колега се обади че е бил в България на научна конференция и че ги карали с микробус и шофьорът по надолнищата изключвал двигателя за да пести бензина с което събрал очите на чуждите научни работници. На човекът това му беше останало като впечатление от България, как шофьорът рискувал живота на 10 човека заради няколко стотин грама бензин.



Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.10.09 12:21



Я как сладко сте си побъбрили тука




Много ми беше кеф да чета този лежерен муабет

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 12:38



аз като разказвах на мъжа ми за периода, в който мама след демократичните промени ходеше в 5 сутринта да се реди на 2 м. опашка до Хранителни стоки на ъгъла да ни вземе по 2 кофички к. мляко той не ми повярва направо....

а например като му разказвах аз как съм ходила като много малка до Показният магазин на 5 кьошета да купя 2 кг. банани за Нова година:))) и мама умишлено ме пращаше мен, тъй като съм дете видите ли и може да ме посъжалят

и вместо 2 кг. както бе позволено да ми дадат 3 кг. банани....абе силни характери сме ние това е , нямаме страх като тук префърцунените женки, дето една колежка ме видя как си почиствам веднъж колата и изпадна в шок, как съм могла да изтупвам аз тези под краката дето стоят, какъв тежък труд съм извършила.....

когато разказвам на детето ми сега някои работи....вярвай ми, трудно е да ми бъде повярвано наистина



Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 12:55



в този период имахме новородено, майка му трябваше да пие мляко щото кърмеше, та аз ставах в 4 сутринта, обличах си планинарската екипировка и чаках в снега и студа до 7:30 докато отворят магазина и в 8 гордо носех в къщи едното прясно и двете кисели все едно се връщам от Еверест





Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 13:07



а купоните за храна, които раздаваха. Можеше да се купи масло, брашно, захар и още някой друг безценен прадукт.Беше времето, когато всичките ми приятели езбягаха за Канада, / Балкан летеше да Куба, с техническо кацане в Гандер, / и те с измъкваха към "имигрейшан офиса " на летището .Ей, славни времена си бяхя ...така се разпръснахме по целия свят



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Inde...нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 13:58



и въпреки всичко аз дойдох да жевея в чужбина тъй като се омъжих тук, като се замисля, ако трябва например да емигрирам сега в този момент от България едва ли бих го направила, може би ако родителите бяха тръгнали някога когато именно подлучен салам Камчия бе лукс с купони... може би, сега в България си е добре поне според мен

ако разбира се те изпратят на дипломатическа работа, където ти зависи например кариерата за 4,5 години някъде да, но да напускаш страна си в 2009 година сега и да отидеш например в Америка....струва ми се малко необмислено, все пак трябва да се отчете факта, че Америка със своите молове, Макдоналдс и т.н отиде в целият свят,

Европа е друго, добрата стара Европа, но пък в крайна сметка кой където си се чувста ПО добре това е важното





Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 14:01



ти си яка мацка, сега прочетох ти как си научила бритиш английския и ка се чувстваш в странство, много ми хареса, вижда се че си отворен към света човек и си спомних че като прописах в секса някой веднага каза че явно Димо е Роксана

хеххе явно има някаква прилика между нас двете



Тема Re: Роксинови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 14:15



Ти сега ме подсети за един мой любим виц



А той е :
Жената между 18 и 25 години е дива и необятна като Азия, пълна с емоции и гореща страст

Жената между 25-35 е като добрата стара Европа -все са останали места, които още не си посетил...

Жената между 35-55 е като Австралия и Нова Зеландия, всички знаят че те са "там долу някъде " "даун ъндър", но никой не си прави труда да ги посещава

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Роксинови [re: dymo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.10.09 14:44





Да, и аз мисля, че си приличаме някакси


Имаме сходни разбирания. И аз съм те чела, че можеш да изкъртиш любимия си мъж от секс, но това не значи, че ще легнеш с всеки и прочие. Моите възгледи почти същите, казани с други думи и стил от друга жена :) еблива си, но само за оня, който желаеш :) като мен :))






И съм те чела как възприемаш секса и живота, явно сме такива и двете, отворени, откачени и дръпнати и любопитни и гладни за живот и секс и мъже, и красивите неща в живота


Краставите магарета през 9 планини се намират



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Роксинови [re: dymo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.10.09 14:51



И все пак сме различни, нормално е




Не се връзвай на сравнения. Целият дир има комплекси от мен и писанията ми. Цапната съм в устата и не си поплювам.

Като си сложиш едно наум, че масата комплексарчета в дир вие на умряло, като види ника ми и ще схванеш доста неща


Затова имам бан от Киро на оригиналния ми ник. Това са ми двата бана от Киро, този по ник, а втория по айпи той сам го свали, нямаше сми, аз си меня айпитата по-бързо от колкото ми свършва тоалетната хартия


Оригиналният ми ник би трябвало да носи дата от 2002 или там някъде, макар че имаше период, в който дир изтриваше профилите на никовете и доста никове загубиха атрибутите си. Не всички, а които стояха онлайн


Да не говорим, че всъщност чета дир скоро откакто е създаден, тоест някъде от зимата на 1999 или там някъде. Както и да е. Но казвам ти, из дир моя ник е ....хм.....и аз не знам вече какво е. Какви измишльотини трябваше да чуя и прочета за себе си, не можех друго да правя, освен да се хиля до припадък, какво нещо е колективното въображение, а

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.

Редактирано от !Roxana! на 01.10.09 14:53.



Тема Re: Роксинови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 14:54



хеххе това е готино, добре че сме във 2 група:)) но животът върви, никой не се подмладява за жалост, родени сме за да живеем, остарем и умрем, а светът е толкова интересно и хубаво място и аз искам да имам много време за да го видя....





Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 15:04



е така е ... не всеки е съгласен с разбиранията на другия и заради това тук се спори понякога, понякога се и карат...

лошо няма, на мен ми е само неприятно когато някой си позволи да те обижда или предполагаемо да ти метне квалификации, един момент, един човек, който даже не те е видял , не те е подушил както се казва и да ти каже например " ти си тъп", " ти си кух", " ти не знаеш" български, ти си незнам какво си...ееее тогава леко ми пада пердето и ставам леко и аз...абе обиждам ги наслуки, но понякога явно имам попадения, тъй като и аз не ги познавам де



такива ми ти работи , като цяло на мен ми харесва тук да си драскам и не слагам на никой етикети БЕЗ той да е започнал пръв

позитивна съм и мисля че животът е твърде кратък, изпълнен с казуси за да си го скофтявам и тук, където за мен е едно хубаво форумско място и до някъде си е забавление



Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.10.09 20:50



Но казвам ти, из дир моя ник е ....хм.....и аз не знам вече какво е.


Твоят ник е така емблиматичен zа Дира, както Мариана zа френската революция


Веднъж само ме подраzни мнението ти или по_скоро действието по една
случка, но все пак оЩе не са те канониzирали zа светица, zатова ти е простено


Не ме карай да търся линк, беШе по времето преди Американският клуб да пусне кепенците



Тема Ave Caesar, morituri te salutantнови [re: dymo]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано01.10.09 20:57





Житейското ти кредо ми допада и както виждам темата ти иzвади клуба от летаргия. Само zанапред ни спестявай zъболекарските неволи или просто употребявай по_цветни конци



Тема Re: Ave Caesar, morituri te salutantнови [re: Muskat]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано01.10.09 21:59



Орехче!

Драго ми е да те видя!



Тема Охооо ... I smell a fellow heepsterнови [re: DarkSide]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано02.10.09 01:36



Старите Юрая с Байрън до '76 са ми в топ-тройката от най-любими банди.
Не че и първите им албуми с Лотън след това са лоши, но както се казва, от цялата метафизика след заминаването на Дейвид, остава само физиката, уви ...
Човече, чуй на всяка цена и двете солови тави, които Байрън прави след Юрая, преди да се пропие окончателно и възнесе. Особено първата - "Take no Prisoners". Това е абсолютна епика, в стила на най-доброто от Юрая. Втората му тава - "Baby Faced Killer", също бъка от хубавини, но ми идва малко по-попси за вкуса.
Първата солова тава на Кен Хенсли - "Proud Words on a Dusty Shelf" е също невероятнo красива хийп-носталгия.
Това е. Рапорт даден



"Stand up and fight -
Proud words on a dusty shelf ..."




Тема Re: Охооо ... I smell a fellow heepsterнови [re: Cruiser]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.10.09 09:51







Тема Re: нови [re: indepcon/s]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.10.09 11:25



По отношение на вица, далеч е от истината. Много хора желаят да посетят Австралия и Нова Зенландия, и тези които имат финансови възможности го правят. Не става въпрос да остават да живеят там.
За жените и възрастта, мъжете които познавам могат да си позволят (финансово) и 18-20 год но нямат интерес, предпочитат 25-35г. А и едно 20 г девойче с наднормено тегло не мисля че е много желано...или слабо но кривокрако



Редактирано от 4ereshka на 02.10.09 11:28.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 12:20



да права си и за това



аз съм една от тези които искат да отидат в Австралия и Азия Китай, Индия не съм била



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.10.09 12:27



Ами да сме живи и здрави, и да посетим страните които искаме





Тема Re: Наред с това има и другонови [re: dymo]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 12:34



Ето сега пресен случай в момента направо, аз говоря с шефа ми, влиза един капут и без да се извини все едно не съм тук започва да говори с него прекъсвайки ни.... не е генералният директор, в йерархията е като мен...
питам се къде им е възпитанието на тези капути, аз или имам параноя или ТУК им липсват първите 7 години егати...

адски ме дразни тяхното гадно игнориране на личността, повтарям на личността като такава, тук не съдят по теб за това какъв ум имаш между двете си уши, по това какъв си като личност, а ПО това например КЪДЕ си в йерархията, в смисъл ако си Генералният директор ще ти лазят в краката, ще ти се подмазват гадно, отвратително е, меркантилни са като ....абе лайна са си в офиса, например един ден взех супер колата на брат му на мъжа ми, супер модел Ауди както и да е моята бе за смяна на накладките идвам на работа и лайната наскача , оооо ама ти си взела НОВА кола, оооо каква е хубава, айде да пиеме кафе , раздуй, о, а, у кретени....аз им се направих на интересна и казах това ми е спортният модел кола с него излизам в събота и неделя само:)))) хахаххаха колко са тъпи



егати , а като си представих тук дипломите ми и сертификатите за това къде , колко съм учила....все едно не е нищо, няма а, няма о, нама у...

разбирате ме нали какво искам да ви споделя

то и в България като гледам вървят младежите в тази насока , видят някоя мадама на Витошка с Ламбургини и о, а, у.... а това колко има в главата нейсе...абе меркантилен е този свят мамка му, а тука направо са го изградили като модел на поведение



Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: dymo]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано02.10.09 12:38



като гледам само моят мъж явно е пълно перде

единствените две думи които знае на български са "червено вино" . То и аз няма имам нерви да го уча само докато прескочим произношението аз не мога да си взема дъх от смях. Но пък и да реша да го уча със сигурност ще ги прескочим тия лигиотии за женички, мила моя ненагледна, обичане и други простотии.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 12:48



е все пак аз подавам това коео ми е било поискано:)))
той иска да знае и тези лиготии за женички, мили и т.н

но най ме кефят хард думите които научава





Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.10.09 13:34



Само да добавя, че и на жените над 35 г се обръща внимание, и е смешно да се смята че за нищо не стават...За всеки влак си има пътници



Тема Re: Роксинови [re: Muskat]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.10.09 13:55



здрасти... и аз се радвам да те видя :))


Дарки винаги ме потриса с детайлното изложение на факти и всякакви познания, като енциклопедия е.

Ето, димата и аз винаги леко разсеяни, леко разхвърляни, понякога по пеньоар, но по женски неглиже, хм, само по парфюм понякога нали две капки парфюм между двете **** били достатъчни да облекат една красива жена


Дарки обаче ме потриса как се изтупва и как изрядно и педантично преобръща всеки детайл


Виж го само как е изброил това и онова на Юрая, и аз съм ги слушала от-до, но да ме убиеш, не мога да направя такова изложение на музиката им

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема ФиШнови [re: Фиш]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.10.09 14:02



А на мен дваж да те чета


Успех на младата лейди[вдигнат палец zа виктори]
Какво Ще кажеШ zа Лондон? Хммм, малко по_голям от Дряново, нали
Следват вирт.целувки по трасето




Тема Re: данови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 14:04



разбира се аз наскоро имах една колежка тук която се омъжи за първи път на 55 и бе толокава хепи, тук в офиса лайнарите понеже са лицемерна пасмина, пред нея се скъсаха да я поздравяват и да се подмилкват, а зад гърба й говореха гадости в смисъл как хванала последният влак, как била тъпа, как незнам какво си, аз пък и се радвах и след това веднъж не изтърпях простотиите им тук на завистниците и им казах: не е важното кога е ЗА кого:))) те ме изгледаха с отворена уста баламурници тъпи





Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.10.09 14:14



Ха ха... с риск да zапаля секстиксия огън, бих каzала, че ме потриса не Дарки, а мъжкото рационално мислене или подход. Ние жените сме подвластни на емоциите, детайлите в уюта, а zа муzиката си спомняме на кой блус с кого сме танцували





Тема Re: данови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано02.10.09 14:27



По цял свят има ограничени и тъпи хора. И ние ще станем един ден на 55г, и едва ли това е голяма трагедия. Какво значение има дали на 55г някоя ще се омъжи за 3-ти път или за първи път.

И тогава ще правя това което ми е кеф, и не ме вълнува хорското мнение



Тема Re: Роксинови [re: Muskat]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.10.09 14:27



Да, много точно си се изразила.


В това отношение често ми се случва да гледам със зяпнала уста някой мъж как точно и целенасочено действа, сякаш има сметачна машинка в главата.

Мен скоро ме караха да обясня с прости думи как се логвам за wi-fi, и какво правя при трабълшутинг, и аз не можах да обеля две смислени думи. Не ми беше възможно да обясня каква последователност от действия извършвам. В реалността мога да се меря с кой да е мъж и да го правя по-добре и от него, но да го обясня с прости думи какво правя?

оу!


Да, такива са жените ,хаотични, разхвърляни....понякога изобщо нямам идея как правя нещата. Почвам отнякъде....на пръв поглед изглежда сякаш съм вдигнала всичко във въздуха....хаоса е невъобразим и изглежда сякаш съм ги направила многократно по-зле. Изведнъж всичко придобива форма и смисъл и се преподрежда. И тотално не ми е възможно да обясня какво съм правила и в каква последователност...


Психолозите имат много теории и обяснения за тези разлики и че идвало от различните дялове в мозъка и различните видове мислене. Сигурно е така....но е впечатляващо да го видиш в действие.

Та, Дарки е олицетворение на тези разлики с жена. Типично поведение на мъж. Хм....понякога се чудя как изглежда и как звучи. Би било интересно да се видим някой ден. Много съм се чудила кой е и що за човек е.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: данови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 14:34



и аз го мисля като теб





Тема Re: Роксинови [re: !Roxana!]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.10.09 14:55



хаоса е невъобразим

Нали zнаеШ, че само гениите владеят хаоса, а малките духове се подчиняват на реда

Това обяснение понякога ми служи zа оправдание
За да осигури прехраната в каменната епоха, мъжът се е нуждаел не само от фиzически сили, но и от практически умения, докато жената си е стояла на топло и е мерила кожите

Между другото съм привърженик на РЕТА
На Дарки съм любопитна да прочета някоя от книгите му. Едно време си спомням имаШе една хубава поредица "Галактика".От тогава не съм чела никаква фантастика или фентъzи. Наскоро попаднах на онлайн иzдание "Врата към лятото"ОЩе си стои сейфната



Тема Re: Роксинови [re: Muskat]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.10.09 15:11



уффф, уффф, уффф, току-що си завърших последната (и единствената засега ставаща за пред хора) книга, в други ден я пращам на редакторката, тя като я изредактира я давам на коректорката и после сигурно ще я кача някъде за четене докато видя къде, как и в колко бройки ще я печатам.



Тема Re: Определено и азнови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 15:53



винаги съм се възхищавала от хора, които имат познания върху детайлите и ги помнят с такава педантичност като Дарки, аз не мога така, да обожавам Юрая, но сега да ти разкажа тук и то ТУК в детайли така забрави





Тема Re: мъжете са много по внимателни към детайлитенови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 15:56



забелязала съм го, ние жените сме пале, пале





Тема Re: Определено и азнови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.10.09 16:19



към обожанието спада и това да се интересуваш от съдбата на хората, сътворили обжаваните песни, за мене творците са не по малко интересни от творенията си, пък за доста неща трябва да се знае и контекста, за да бъдат разбрани и оценени ... примерно оня ден си слушам в колата една песен на друга митична група, песента е посветена на един от състава им, който си купил нова спортна кола, напил се и се блъснал в дърво, потрошил се целия, проваляйки планираното турне на групата ... те избесняли, друснали му яка глоба и написали въпрoсната песен, в която на припева му пеят че ако така я караш, утре сигурно няма да си жив, песента е написана преди 30 години и докато я слушам изведнъж осъзнавам че никой от написалите и изпълняващите песента не е жив ... с изключение на човекът, за когото тя е написана ... това поставя нещата в перспектива, нали?





Тема Re: Определено и азнови [re: DarkSide]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.10.09 16:31






Ето, все едно са написали тази песен за мен, аз съм същата, пия, пея, блъска коли, правя бели, вбесявам хората и незнайно как, още съм жива и още правя какво ли не по някакъв невъзможен начин, и няма рационално обяснение какво и как го правя....убий ме, не знам обяснението, имаше една поговорка, лудите и пияните господ ги пази

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Определено и азнови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 16:31



мда...така е Дарки, наскоро бях прочела една мисъл , животът е хубав когато си накарал другите около теб да се чусвват добре с поведението си... бих перефразирала, музиката е хубава тогава когато ни кара да се чувстваме добре...и бих добавила според настоенито ни музиката би могла да ни накара да се чувстваме добре или пък зле или пък тъжни или пък весели и т.н





Тема Re: Определено и азнови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 16:32



или по скоро: луд умора нЕма





Тема Re: Определено и азнови [re: dymo]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано02.10.09 16:42






Много философски го подкарахме, аз бръкнах в едно скришно място и си подсладих живота с белгийски бисквитки, ето Дарки нещо от твойто плейс, vermeiren някакъв си за малки бисквитки, британците са зле откъм такива сладости. Каквото опатках в Холандия, сигурно опропастих цялата сладкарска индустрия, а тук не мога да посегна към повечето неща...или няма кой да ме глезоти? може би е по-вярно последното, откъде да знам....

Харесах си едни кукис, двойно шоколадови, и си прибирам в корема по едно пликче всяка сутрин с кафето. Тук опитах за пръв път сайдер. Кой знае защо, не бях опитвала досега. Хм, и какво страхотно вино ме почерпиха снощи...чакай да видя етикета...ау, изхвърлихме го на сутринта, но беше италианско, ла не знам си какво, боже, изприщи ми се д-то от кеф! плътно, червено, силно и много ароматно, досега не бях пила такова, подозорам, че бях лесна плячка, добре че никой не се интересуваше от пияната ми особа. Тук никой не пие или се пие съвсем малко, и като си абсолютен трезвеник два месеца, и после и от една малка чашка може да пребелиш очи и да почнеш да залиташ пиян. Е, снощи само една чашка, и ....щях да спретна някоя глупост, добре, че ме сложиха кротко в леглото да поспя, беше 2 сутринта....








За какво говорех? а, да....

Да де...

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Вината от Италиянови [re: !Roxana!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 17:14



са най добри и са силни има едни от Тоскана, 13, 5 % някои 14% естествено от такъв % можеш да се отнесеш бързо... а тези от Пулия и от Сицилия са....убиец,

да ти раздуя, сега тук тази вечер ще правят фирмен купон, офисът ми от едната страна гледа към двора от другата към вътр. двор на фирмата на сградата и сега гледам кетаринга взе да идва слагат масите покрити с дълги бели покривки, кръгли маси донесли са, чашите, вината за аперитив, след това се прехвърляме в залата където ще има и вечеря тази вечер се питам:

1. как след това ще карам до нас с тази глава:))
2. как ще правя секс с мъжа ми след това на леко замаяна глава
3. как утре ще се събуждам, че съм на козметик за почистване на лице:))))





Тема Re: Опитай това Роксинови [re: dymo]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано02.10.09 17:27



ZIBIBBO от Сицилия с твоите бисквитки.......





Тема Re: Роксинови [re: DarkSide]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.10.09 20:50



Пу пу пу...

Щом си на финала, хаерлия да е
Един мой поzнат, който твори, каzва "По_добре да ми иzбяга жената, отколкото муzата".
Като я качиШ, дай zнак,
s'il vous plaît





Тема Re: Роксинови [re: Muskat]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано02.10.09 20:58



благодаря ти, да на финала съм и вече направо не мога да я гледам, чета я и я поправям за хиляден път ... уф, да ми се маха по-скоро от главата ... редакторката работи качествено, но бавно, а после има и коректор ... няма да е скоро за съжаление, но според мене стана добра книга, десетина непознати човека от различни клубове я четоха докато я писах и всичките я похвалиха ...

от липса на муза не мога да се оплача, но за да стане хубава книгата се налагат стотици поправки, тази буквално я пренаписах три пъти наново ... 10% муза и 90% яка хамалогия е формулата





Тема Re: Вината от Италиянови [re: dymo]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано02.10.09 21:04



За виното най_важното е в каква компания го пиеШ

И най_големият киселчок би те се усладил като амброzия, ако амурчетата са те докопали.
Останалото са епитети и хвалебствия на сомалиерите.



Тема Мда,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:07



и Мадона си получи своя Гай Ричи, че и новия малоумник.
Което не значи че е за предпочитане пред 20 годишна в някои аспекти


Тия мохабети ми звучат като "симпатична" - т.е. не-хубава ... хайде да наричаме нещата с имената им. Жените над 30 започват да се отпускат физически - просто не е същото. Ако гледаме нещата от страната на физическата красота - едва ли 35 годишна е конкуренция на 20 годишна. При мъжете също го има този момент, но слава Богу акцента при нас не пада толкова върху физическата красота




Тема Простонови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:09



са разказали на някоя колежка колко си тъпа.
"За кого" директно праща въпросната в графата "вещи"






Тема Няма значение,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:11



ценностната система е доста различна от тази на младини, фертилността е далечен спомен и т.н.
Общо взето тогава е време да се остарява с достойнство, нищо и няма на възрастта - докато поведението е адекватно. Ако такава тръгне с минижуп или реши че на всяка цена сега и е времето да ражда - нещата стават СМЕШНИ.




Тема Бррр !нови [re: !Roxana!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:14



"винаги леко разсеяни, леко разхвърляни, понякога по пеньоар, но по женски неглиже"

Определението е "повлекани", невероятно точно си го описала...




Тема Направо да си го кажем,нови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:34



жената забърква каша, мъжът я оправя след нея.


За четене - моля:




Тема Нормално,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 00:56



нямаш позиции нито постижения. Как искаш да те гледат?
Редник, наля-во!



ПП: Май не си имала грам опит в по-сериозна фирма досега ...




Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 01:24



Ами хора всякакви :)
С някои ще си допаднеш, с други - не.
Няма нужда да ги избираш по паспорта, ако не ти харесват българите покрай теб, не се насилвай да общуваш с тях :).
Аз до лекари не съм опирала още, зъбите си ги преглеждам и дооправям при някое посещение в България.
Тук е прекалено скъпо удоволствие.


А за фризьорски салон, намерила съм си един с фризьори-чужденци, които хем поддържат 50% от цените на местните, хем те питат по 100 пъти преди да отрежат и един милиметър допълнително
С езиците и на мен ми идват малко вповече понякога, защото активно ползвам 4 езика и ... "как беше думата ..."

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 01:28



Мдааа, а тук студентите плащат безбожни цени за зъболекар и в някои случаи ти връщат част от парите :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 01:36



Браво, Фишче :)
Щом е доволна :)


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 03.10.09 01:38.



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 01:42



Скандинавия си има и положителните и отрицателните страни :)
Зависи с какво си готов да направиш компромис и с какво - не.
Обикновено човек се ориентира да живее там, където компромисите са по-малко и с по-маловажни неща.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 01:54



Ама то с "обичам те" се започва


А има ли желание да се научи?
Че мотивационния фактор е много важен :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Охооо ... I smell a fellow heepsterнови [re: DarkSide]  
Автор Cruiser ( don ramone)
Публикувано03.10.09 05:26



Ще кажа, че Тана Боамбо ме поиздразни с натопорчените си коментари за Юрая, но в края на краищата е прав. Един хамънд и малки джаз и симфо-пасчета, сложени тук-там не правят музиката им прогресив. Достатъчно е да чуеш рифа от манифеста им Gypsy от първата тава, за да усетиш дефиницията - рок с щипка прогресив. Помня че в едно интервю Мик Бокс разправяше как идеята на най-ранната Юрая била да правят шумен блус-рок по тертипа на Grand Funk Railroad и Cactus, но набързо бракували идеята, защото се оказало че вокалът на Байрън хич не ставал за такъв спорт : "Като се разкрещяваше, направо си запушвахме ушите"





Тема Re: Мда,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 11:48



За Мадона и новия и приятел.....ами може и да нямат нищо общо, не сме им светили

Тя залага на скандален имидж и на това се гради кариерата и. Ако разчиташе само на гласовите си данни и фалшиво пеене, нямаше да успее. А сега четох, че е най печелившата певица за всички временаВпрочем аз съм и фенка, въпреки че я критикувам
За 30 год жени, има супер красавици. Някои може да се отпускат тогава, но има и на 20 год доста разплути девойки



Тема Изключения има,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 11:50



да се придържаме към правилото обаче. Въпреки че имам славата на човек който се вълнува повече от изключенията в живота



ПП:Специално за баба Мадона - да стартираш в живота с $25 гола фотосесия е показателно.




Тема Re: Изключения има,нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 11:55



:Специално за баба Мадона - да стартираш в живота с $25 гола фотосесия е показателно.
-----------------
Да показателно е, че е започнала от 0, а сега е от най богатите жени в света.Не мисля, че е глупава





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано03.10.09 12:47



Ние се обичаме на тоя език който и двамата говорим


/Пък отделно, че аз съм явно анти-жена на разни романтични лиготии не връзвам. Ако ще ми рецитира сонетите на Шекспир ОК иначе не /
Желание уж има ама само когато бива изкритикуван, че нищо не знае. Мотивация никаква ... всичките ми приятели и семейство говорят английски даже и баба ми. Дет се вика и ножа до кокъла му няма да опре.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор engel2 ()
Публикувано03.10.09 13:01



.....поради емигрантство, кой пък заради учене и след това останал, как е при нас?
в смисъл, вие интересувате ли се все още от България, интересни ли са ви вестите от там, забравихте ли да говорите български или все още сте добре с българският език, харесва ли ви да си четете книги, вестници на български език или предпочитате само тези на страната в която сте?, обичате ли да ходите понякога на почивка в България и ако да какво ви харесва там, готвите ли български манджи


Какво искаш да знаеш и защо?
* грозната дума емигрант я замени с ИЗСЕЛНИК
* защо да си забравиш езика? Как става това?
* Не четя български работи защото не ме интересуват
* Не ходя в България. И защо да ходя? Ти ходиш ли и защо?
* разбира се, че се готви и български - това е единственото от патриотизъма ми
* не търся контакт с никой, ял съм достатъчно "попарите" им

*Може би е добре да ти напиша и това в преносен смисъл:
"Аз съм си го извадил от България"

Дано да не си много разочарован, ама като питаш така................



А какво можеш и ти да ни напишеш? Отговори си сам на въпросите си!? Дай да видим!



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 13:11



Димка е жена и пише забележителни еротични произведения

Който не ги е чел, много е пропуснал.



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: 4ereshka]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано03.10.09 13:18



А дали се казва Димка това е въпроса

, че ника и се чете "Даймо".

И аз като го видя единствената ми асоциация е за тия машинки по долу които печатат етикети на стикери по офисите



If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 13:21



Знам, че не се произнася Димка, но на мене така ми звучи по еротично

Ти чела ли си произведенията и?



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: 4ereshka]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано03.10.09 13:26



ами не съм


Защо да не би да е майсторка на късият разказ???

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 13:31



Майсторка е слабо казано....Тя ми е любимка от ГЗС Мислех си, че целия дирник ги е чел



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: 4ereshka]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано03.10.09 13:34



Там съм влизала веднъж дваж и то ако някой ми препрати линк за нещо си

.
Много пишат там кой ще ги чете ... ама някой ден като съм умряла от скука може да се поразчета.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.10.09 13:40



И аз не чета всичко от гзс, нямам толкова време и желание. Но ако се поразровиш в стари теми на Димка, убедена съм че ще се забавляваш





Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано03.10.09 14:46



Не ходя в България. И защо да ходя? Ти ходиш ли и защо?

Разбира се, че няма да ходиш. Те там съм чувала, че стреляли по тия, емигрантите, не ги обичали много. Пък и какво да си губиш времето там, какво има да правиш и да видиш, няма море, няма планини, няма природа, няма къде да излезнеш...Абе най-добре не се връщай поне 30 години, че може и да не те пуснат пак да излезнеш.



Тема Re: Мда,нови [re: jamie]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.10.09 14:54



НЯКОИ жени се отпускат с течение на времето.


Това не е същото като Жените над 30 започват да се отпускат физически - просто не е същото. Ако гледаме нещата от страната на физическата красота - едва ли 35 годишна е конкуренция на 20 годишна.

Конкуренция, и още как.


Имам приятелка тук, добре де, съквартирантка, на 22. Аз на 42. Когато сме заедно, мъжете флиртуват с мен, а не с нея. Тя почна да ревнува и да беснее, защото понякога наистина се получава много грубо, пренебрегват я открито и подчертано. Езикът й е отвратително лош, недай си боже да проговори, и след първите й изречения открито й дават гръб.


Сложени една до друга, на практика не се различаваме. До степен, че когато съобщих възрастта на двете ни, имаше потресени коментари.

След това, като стане ясно на какви различни възрасти сме, от по-младите мъже получавам открито неглижиране, докато минути преди това са ми се сваляли в краката. От по-възрастните мъже получавам възхищение и още по-галантно отношение. Явно младите мъже още нямат опит с остаряването, собственото си и на околните жени, и не оценяват изобщо нещо такова, и поради липса на жизнен опит и предразсъдъци се отнасят презрително заради едната възраст, с предубеждение.

Виж, по-възрастните мъже имат точно обратното отношение. Точно там си проличава колко са рядко такива жени, които на всяка възраст изгеждат млади, жизнени и в отлична форма.


Аз съм в по-добра форма от 22 годишната, която има лоша фигура, ханша й е подчертано огромен, което е характерно за наследственост и прочие. На 22 тя е с 15-18 кила отгоре, висока е, около 1,78, и започва да личи как на по-късни години ще бъде с огромен гъз и корем и почти без цици. Ако на 22 вече имаш проблеми с фигурата и здравето си (тя има и здравословни проблеми), то как ще изглеждаш и как ще се чувстваш след 20 години?


Има едни неоснователни предразсъдъци относно младостта на жената, което за сетен път ме хвърля в недоумение, това мъжете не мислите с главата си и трябва да е нещо като масова психоза за мъжете, че младите жени били за предпочитане. Младостта сама по себе си не е гаранция за нищо, ама за нищо. А да имаш предпочитания само заради едната възраст, ми това звучи наивно и глупаво. Особено като знам колко й е умствения багаж на едно такова девойче....та просто ми е невъзможно да разбера кой мъж с ума си ще предпочете да се занимава с такова чудо и да си прави сам проблеми.

Но, пускай ги по нанадолнището. Щом държат да си трошат главите, коя съм аз да ги спирам и да ги уча на елементарни неща. Всеки сам трябва да си направи грешките и да си ги плати после.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: witch777]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано03.10.09 14:58



Вярно е.


И аз мисля, че има много предразсъдъци по отношение на емигрантите. Промених си мисленето и отношението, откак самата аз попътувах.

Точно тук се помни добре как и аз съм била иронична и негативна към българите в чужбина.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: !Roxana!]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано03.10.09 15:30



Рокси,

Мисълта ми е, че някои хора сякаш ги е страх, че някой едва ли не ще ги ухапе, ако се върнат дори и само за 1 седмица в БГ. Или нещо кой знае какво лошо ще им се случи. Толкова се 'издигнаха' в чужбината, че за тях БГ стана страна от третия свят, в която посмъртно няма да стъпнат. Аз лично не мога да си обясня подобно поведение в 2009, не разбирам и хора, които не си идват по 10 години. Все пак вече не е 1960 и не сме в ерата на 'невъзвращенците', никой не спира с автомата и шинела на границата. Знам, че е въпрос и на личен избор, но пак ми е странно.

Аз ходя и в други страни, но и БГ ми е интересна, всъщност в Англия осъзнах колко много места има там, които не съм посетила, и където искам да отида, примерно искам да видя Мадарския конник и Рилските езера. Това е малка част от дългия ми списък.





Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано03.10.09 15:52



"Показният магазин на 5 кьошета" това за кой град става дума, щото в София показния беше на ъгъла на Стефан Караджа и Раковски, и другия подобен на баш си показния беше до ДЕТМАГ


иначе по темата, докато живеех в чужбина, нищо не ми липсваше, дори в началото изобщо не мислех за България, просто новото ми беше адски интересно, после пак не ми е липсвало нищо, всеки ден говорех с Бг, ако ми се е яла Бг манджа съм си я приготвяла, е, примерно пълнените чушки не бяха като у дома, просто беше една огромнааа чушка, но на вкус нищо различно, и изобщо като се замисля, дори и близките ми не са ми липсвали, контакта беше непрекъснат, но големият проблем беше когато брат ми ми дойде на гости, тогава вече ме хвана яка носталгия, ако не беше дошъл, може би още щях да си живея там...но при всеки тези неща се отразяват различно



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано03.10.09 15:55



знаеш ли каква е разликата обаче, на 35 год влака решава кой пътник се качва





Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 16:06



Ама той е много улеснен значи



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Kyмиko Янaka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано03.10.09 16:08



По норвежките правила за произношение, че чете по-скоро "димо"



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Роксинови [re: DarkSide]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано03.10.09 16:33



Гледам на предиШния си постинг сивуплету какъв фасон е направило. Мисля, че е крайно време Дир_а да си европеиzира софуера и да раzпоzнава специфичните френски, немски букви и ченгелчета


За яката хамалогия си е така, не случайно каzват, че мърzелът подлива вода на таланта.
ВъzхиЩавам ти се, че успяваШ да се органиzираШ. То е ясно, че съвременните писатели вече не се отеглят в Красная поляна
Та оЩе веднъж "На слука"



Тема Re: Направо да си го кажем,нови [re: jamie]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано03.10.09 16:48



Оххх... нямаШ представа колко си прав тук. За емоционалната_ въобЩе не подлежи на дискусия, а zа битовата _ кухнята може да раzкаzва или по_точно опитът ми да се оправя с един сифон. Спретнах zа нула време една миzерия фърст клас и хайде на телефона zа инструкции


Благодаря ти zа линка
СноЩи гледах това

Продуцент е Питър Джеймс (Властелинът на пръстените и н.в. Кинг Конг)
Режисьорът прави и таzи рекламата на Ситроен, с което доста е подпомогнал продажбата.




Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано03.10.09 16:50




Ако въобЩе спре



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: witch777]  
Автор engel2 ()
Публикувано03.10.09 17:41



Моля ти се не се обиждай, но ако за теб там е интересно - отивай колкото си искаш.
Но остави и другите да си имат по други желания от твоите.

Пишеш Толкова се 'издигнаха' в чужбината, че за тях БГ стана страна от третия свят.
Това не е верно! Ти си го нареждаш така или може да е само за теб така.

Каквото съм видял в България, видял съм го. Стига ми. Тези неща които са за теб нови, съм ги видял вече , е и - голяма работа?
Е, че само там ли има море и планини? Смешно твърдение. Тази логика не е моята логика. Света е свободен и нека всеки да ходи където му се иска. Повтарям го:
"нищо в България не ме събразнява - затова за мен си остава мнението ми: АЗ СИ ГО ИЗКАРАХ ОТ БЪЛГАРИЯ" Нямам повече ни кеф и ни желание.
Не 10, а 18 години не съм ходил и няма защо да си обяснаваш неща, които не са от значение за теб. Пловдивските арменци казват:
"Всеки знае мене си"
Интересите ми се движат в други посоки.
Пишеш не сме в ерата на 'невъзвращенците',
Може би да съм такъв, но само че по мое собствено желание, да ми е такова личното ми густо. Такъв е живота.

Моята родина е цялия свят - там където ми е хубаво и отседна, ми става нова родина.



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано03.10.09 18:04



Така е, всеки знае мене си. Щом така ти харесва, така прави. Далеч съм от мисълта да давам акъл на който и да е колко често да ходи в БГ. На мен пък ми харесва на 3 месеца.



Но не мога да приема твърдения, че няма какво да се види и къде да се иде, на морето има разкошни красиви хотели и винаги ми е кеф там, също има и нормални, хубави заведения, особено в София.



Тема Глупава?нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 18:22



О не. И една проститутка по тази логика не е глупава - нали е намерила лесен начин за преживяване...
Продала се е, ако за теб е пример в живота - аз съм устроен различно.




Тема Не е като данови [re: !Roxana!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 18:24



те засичам за пръв път, вЕрвай си






Тема На товарен влакнови [re: Muskat]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 18:28



човек се качва за за час - ако изобщо






Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: 4ereshka]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано03.10.09 18:30



Направих си труда да прочета написаното от Димка в ГЗС и бих казала, че тя е един общеваш автор на късия еротичен разказ.


Жената влага чувство, въобръжение, лингвистичните и наклонности раждат нови български думи, а когато я ядосат, се гневи вълнуващо и , макар на моменти граматически разюздено, написаното си остава все така впечатляващо за четящия клуба
Така, че нека признаем заслуженото и място сред нас!

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Спасителя в ръжта,нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 18:31



пардон - оная работа в царевичака


Забележителни са наистина - с изявената простотия и селски натурализъм от 18-ти век




Тема Хахахаа,нови [re: witch777]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано03.10.09 18:34



че Ангеларий отде да знае ? Понеже може да иде навсякъде и като безродник - родината му е навсякъде... просто не ходи никъде милия


Абе да дочаквс пенсията, беше се похвалил че е на финала на туй велико постижение поне




Тема Re: Хахахаа,нови [re: jamie]  
Автор engel2 ()
Публикувано03.10.09 22:30



родината му е навсякъде... просто не ходи никъде милия





Тема Re: Глупава?нови [re: jamie]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано04.10.09 12:04



Какви проститутки ти се въртят на тебе в главата? Не е възможно една тъпа проститутка да натрупа около $400 милиона, а Мадона го е постигнала. Четох за коефициента на интелигентност на известните. От шоубизнеса най-висок е на Мадона и Шарън Стоун, техния е по висок и от на някои политици. Който е в шоубизнеса иска да се продава (записи, клипове, филми..)
И има на какво да се научим от Мадона- дисциплина, работохолизъм, твърд характер...



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: indepcon/s]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано04.10.09 12:15



Добре си направила, че си прочела и оценила по достойнство. Няма да те питам кой разказ ти е харесал най-многоНо след теста по холандски което си е натоварващо, поне хубаво си се посмяла.



Тема Re: Не е като данови [re: jamie]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано04.10.09 13:26



Ти си изключително негативен човек и сме различни, неприязънта е споделена - НЕПРИЯЗЪНТА Е СПОДЕЛЕНА !!!




Така че твойто компрометирано мнение за никого не важно, ти си мразен и отхвърлян систематично отвсякъде въпреки декларациите ти за нещо повече. Оставаш си един peasant и толкова, няма начин да се промениш, не и ти.


Колкото до външност, виждал ли си се колко си грозен в огледалото? или си носиш снимка на някой артист и си мислиш че си ти?

Противен си, гнусен си, лепкаво мръсно рептайл гнусно чудовище си, и ненапразно жена ти избяга с все децата ти от теб. Толкова си гнусен!


КОй щял да говори за моята външност, едно противно и гнусно същество, тотално отхвърлено от всяка жена поради грозотията и селянията си!


Ти способен ли си да правиш друго, освен да се заяждаш и да правиш мръсотии? Гнусно гадно същественце!




Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Мда,нови [re: !Roxana!]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано04.10.09 15:34



До 25 години кожата е най-свежа и фигурата най-стройна, без особени усилия.

От там насетне е въпрос на поддръжка, фитнес, спорт, кремове, да внимаваш какво ядеш и колко, козметични процедури и т.н. Но ако поддръжката е добра смятам, че е напълно възможно една жена в 30-те си да може да е конкуренция на 20 и няколко годишна.



Тема Браво, Черинови [re: 4ereshka]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано04.10.09 20:15



И има на какво да се научим от Мадона- дисциплина, работохолизъм, твърд характер...

Специален поzдрав zа теб и феновете на Мадона с новия хит на Шакира, която съЩо ми е любимка. Саундът е 1:1 с тоzи на Мадж








Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано04.10.09 21:13



Поzдравления zа космополитния ти дух и zаряд

, но все пак zа мен остава zагадка дали троловете имат полова принадлежност. Иzполzваните причастия в тоzи постниг са в м.р. ед.ч., а миналата година беШе жена, която няма ниЩо против полуфабрикатите

Не знам защо се интересуваш, но да знаеш че готовата храна е много удобна работа. Не винаги искаш да си пожерваш хубавото и скъпо време за да готвиш. Нещата са достатъчно вкусни и са също така от висаокачествени продукти приготвени. Не знам защо имаш лошо мнение за полуфабрикатите. Може има разлика от тези в БГ и USA и Kanada?

Аз се "заробвам" само тогава когато искам да докажа че не съм забравила да готвя или ако ни си е прияло нещо по специално - българско. Значи е въпрос на време и на желание.




Предполагам, че има някакво елементарно обяснение и няма нужда да се правя на мис Марпъл

Редактирано от Muskat на 04.10.09 21:50.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано04.10.09 23:29



Черешке, ти не разбра ли, че всички успели жени са станали такива, само защото са се продали?


Ама всички - независимо дали ги познаваш или не
Това е универсалния принцип за женския успех според логиката на ...

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано04.10.09 23:31



все пак zа мен остава zагадка дали троловете имат полова принадлежност

Имат!
Биват мъжки и женски



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Muskat]  
Автор engel2 ()
Публикувано05.10.09 00:23



Hi Musi,
не се претоварвай с излишни разследвания - не си заслужава, това е само една игра и на всичко отгоре е без значение. Но щом търсиш някакъв отговор - това е той: зависи от случая на какъв /каква, какво/ да се направим. Не го взимай на сериозно.

Не е важно. Само че, написаното е верно - така си го мисля, това ми е мнението.

Но ти признавам, че сме щасливи да имаме възможността да живеем където в даден момент ни се иска и където Business is Booming - та нали на това се казва свобода т.е. за не си обвързан и да не си зависим от нещо чуждо.

Но съм доволен - приятно съм изненадан, че си запомнила какво съм "написала" накога. Мерси!

Съгласна ли си сега с това мое откровено обяснение? Спестявам ти времето /нали ме знаеш - времето ми е ценно/ също така и усилието да си мис Марпъл.
Как е времето при теб?
Живи и здрави.



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано05.10.09 11:36



Благодаря Орехче

Разбира се, че харесвам Шакира



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано05.10.09 11:40



Да, все забравям, че жените които се омъжват/имат гадже чужденец, са пропаднали





Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: dymo]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано05.10.09 17:08



Интересувам се от БГ от клюкарска гледна точка. Иначе не ми пука кво правят там и живи ли са изобщо хехе. Грубо прозвуча ама нали питаш и предполагам искаш честно мнение.
Но българския все още ми е най лесния език за изразяване и предпочитан за комуникация. За клю клю имам предвид. Професионално ползвам най много английски защото на този език има най много инфо по въпросите, които ме вълнуват. Датски ползвам пък в други случаи. Аз чета разни неща на даден език не защото ми харесва да чета на този език, а защото се налага да ползвам точно този език за дадения момент или ситуация. Интересува ме информацията в написаното, а не на какъв език е написано. Често дори не си спомням на какъв език съм чула или прочела нещо.
Ходя си в БГ да си видя малкото роднини и приятели които са останали там и да съм в течение до къде са я докарали българите като цяло.
Таквиз ми ти работи





Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: NikiFin]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано05.10.09 17:46



според мен и аз трябва да стана като теб

звучиш ми разумно и подредено:)



Тема пропуснах да споменанови [re: dymo]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано05.10.09 18:08



и хубавото.
Държа децата ми да говорят български и правя всичко възможно да ги науча. Защото езиците са богатство и държа да могат да общуват с българските си роднини



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: witch777]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано05.10.09 18:15



и тук по салоните много се клюкарства. Ужас. Чак ме е страх да ида да ме подстригват, че винаги ме подлагат на кръстосан разпит



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.10.09 19:41



Einverstanden



Die Arbeit macht frei, надявам се да не ти проzвучи цинично, пък и zнаеШ какво се пее в един поzнат химн.

Времето_ по съвета на метереолоzите "Не се грижете zа него, Щото и то не се грижи zа вас ".Днес сме само на плавници

Мис Марпъл и беz това не можа да си намери ноЩното боне

Lass es dir gut gehen



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Muskat]  
Автор cina2 ()
Публикувано05.10.09 19:58



От къде я "изкопахте" таз мис Марпъл? Точно тази вечер тукашния "Холмарк" ще излъчва поредната серия, ще взема да я изгледам, значи. Къщите и градините правят конкуренция на онези от Мидсомър, поредицата за инспектор Барнаби.







Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.10.09 20:16



Честно, не zнаех

Тая митология ми е малко тъмна.
Затова пък опоzнавам норвежката литература с Merete Morken Andersen, оригиналното zаглавие гласи "Hav av tid".



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано05.10.09 20:26



Има и една детска песничка за една майка-трол, която слага 11-те си тролчета да спят


Мноого сладка песничка
Иначе на картичките можеш да видиш и мъжки, и женски тролове
Името е много ... обширно
Ти на какъв език го четеш и как е преведено заглавието там?
То е простичко, де - "море от време"


Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Мда,нови [re: witch777]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано05.10.09 20:51



Ами не е само до поддръжка, а и до наследственост и генетика.


Хм, не знам как иначе да го кажа. Жена с хубава наследственост може и без особени усилия (е тук малко прекалих, но все пак няма някакви изхврляници) да изглежда добре дори на много късна възраст.

Жена с лоша наследственост...и не само жена, и за мъж важи това...абе наследствеността е изключително важна.


Значи, комплексно е и изобщо не е до едната гола и нахална младост.

И да отбележим фактора "личен принос", в контекста на "Гатака". Каквато и наследственост да имаш, зависи как я използваш с ума и съзнанието си. Затова казвам, че нищо не е абсолютно и не е само по себе си.

Изключително зависи от начина, по който обитаваш тялото си като личност и съзнание, как се грижиш за него и как го управляваш. Какво правиш със себе си.


Та, една гола и нахлна младост сама по себе си има само моментна стойност. Извън себе си, и извън контекста си, нищо не струва. Просто си жив в даден момент от живота си.

Говорим за други стойности и други доста по-....комплексни ценности.

Затова ме изумява колко лесно мъжете взимат за абсолютна константа едната гола и нахална младост. Елементарно е, че ако опираме до цифрата на годините, и ако това е единствения критерий, тогава девствениците на 13 ще са най-ценени. Защо ли не е точно така?

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: cina2]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано05.10.09 21:08



Хе хе... във всяка жена се крие една Агата Криси, ако реШи да проучи детайлите под лупа


Приятно гледане



Тема Re: Мда,нови [re: !Roxana!]  
Автор cina2 ()
Публикувано05.10.09 21:45



В отговор на:

Изключително зависи от начина, по който обитаваш тялото си като личност и съзнание, как се грижиш за него и как го управляваш. Какво правиш със себе си.



Ама те древните са го измислили - "Здрав дух, здраво тяло", а не "Здраво тяло, здрав дух". Какво му умувате още



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Muskat]  
Автор engel2 ()
Публикувано05.10.09 22:18



Хай Muskat,
Das ist ja furchtbar, total schrecklich! Wie kommst Du an solche Spruechen?
В кой химн се пее? Това го зная от редица ужасни филми.

Но "спруха" на метериолозите ти е бомба! Не бях го чувал - мерси.


Развесели ме.
ОК, съгласен съм - мир и любов да има.
След май ще се придвижа за няколко години или в Швейцария или южна Германия, (около Бодензее )- хубаво Вино и вкусен Кашкавал си "удисват".
Vaya con Dios



Тема Re: пропуснах да споменанови [re: NikiFin]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано06.10.09 09:32



и аз съм така:)





Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: dymo]  
Автор melograno (Калинка )
Публикувано06.10.09 11:08



вижте ми новият фейс:)))



Калинка върху нар

Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: melograno]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано06.10.09 11:48



Ти ли си Димке? Много калинки станаха

върху житен клас, сега върху нарНяма лошо.



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: 4ereshka]  
Автор melograno (Калинка )
Публикувано06.10.09 12:26



аз съм:))) много готина идея нали????



Калинка върху нар

Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: melograno]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано06.10.09 12:56



Но защо ти е нов никнейм, вече сме свикнали със стария





Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано06.10.09 13:23



Дееба, харесвам Бодензее...



Мечтаех си да ме озари късмет с един сладък германец, който живееше около Кьолн, ма нещо се разминахме

Баси, как не мога да я улуча тая катедрала, сто пъти минах около нея, там им е гара и автогара, и все не ставаше да ми се отвори час-два да отида до катедралата и до базара, понякога правят базар точно зад катедралата, сто човека ми го казаха това и аз все минавам метър, ще обезумея просто


Как ми се пие немска и холандска хубава бира, англичаните са зле в това отношение, боже, да изпиеш една бира привечер и това било вече алкохолизъм, откачих!


Отделно че е поне два пъти по-скъпо отколкото дори в Швейцария, тея цени ме побъркват! луди хора....всяко пени се брои, казвам ви! Кой нормален човек ще плати 8 паунда за 1 хубава бира в кръчма?


Трябва да потърся ирландци да ме светнат какво се случва по бирения въпрос тук и защо така. Пият предимно твърд алкохол, аз това не го харесвам. Требе да си парче алкохолик да се наливаш на кило водка или джин. Това не ми пасва на душевността, другчко си е чаша хубаво вино или една по-така биричка с мезенце

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: 4ereshka]  
Автор melograno (Калинка )
Публикувано06.10.09 13:48



аз като новак не бях в час

, ама сега взех и аз пример от другитр ТУК

Калинка върху нар

Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: melograno]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано06.10.09 13:55



Искаш да кажаш, че някои си пишат с по няколко никнейма?

Това се среща в целия дирник, даже в бвч не е много разпространено. А на мене ми харесва да си пиша само с един никнейм.



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: 4ereshka]  
Автор melograno (Калинка )
Публикувано06.10.09 15:02



добре, това е добре,
хайде стоп тук успамихме темата, може пък още някой тук в странство да ми сподели нещо

Калинка върху нар


Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано06.10.09 18:22



А представяш ли си как сами си пишат и сами си отговарят?



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.10.09 21:16



То по картичките не можеШ понякога да раzбереШ какво животно е, дори и по цветовете не можеШ да се ориентираШ


По понятни причини чета на немски, каzвам го, zа да раzсея всякаква zаблуда, че и норвежки владея Заглавието е дословно преведено, но ми направи впечатление, че някои имена са иzписани с норв.букви. Напр. има една буква "о" с пресечена диагонална чертичка. Тъй като пред нея стои "J"
(Jorgen), предполагам, че Ще се проиzнася като "йо". Но това са мои свободни еzикови предположения



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: engel2]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.10.09 21:28



Hi Engel!
Keine Panik auf der Titanic


Дистанцирай се от сигналите на блиzкото минало.Повечето символи са били иzполzвани от националсоциалистите, но uhrsprunglich идват от римско време.

Freicheit
Einigkeit und Recht und Freiheit

fuer das deutsche Vaterland!

Danach lasst uns alle streben

bruederlich mit Herz und Hand!

Einigkeit und Recht und Freiheit

sind des Glueckes Unterpfand:

Да спестим джокера, а

Ойларипиии хубаво Ecke си иzбрал и умната по Швейцарските аутобани! Към хубавото вино и каШкавала ти пожелавам и ведро настроение

Gruess Gott

Редактирано от Muskat на 06.10.09 21:29.



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано06.10.09 22:06



Аа, така е, някои картички са твърде абстрактни, но на други си е ясно обозначено :)
Дори и по дрехите им ;)
Има едни такива "семейни" картички, на които се вижда кой трол каква роля има в семейството


Абе сладки са

Да, Йорген е, правилно предполагаш :)
Явно се стараят да запазят колкото се може по-автентично звучене :)
Е, скандинавските езици са със старогермански корен, а и са от едно езиково семейство, така че ... :Р

Интересна ли е книгата?
Ако срещнеш а с малко кръгче отгоре, чете се "о", а "а+е" залепени заедно си е точно ... ами "а" и "е" едновременно :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Muskat (оптиМис(т)ка)
Публикувано06.10.09 22:44



Мерси zа първия урок!
Темата е малко иzвън моя реал, но ми допада начина, по който е написана.
Авторката е отличена с наградата на норвж. критика Brage. МожеШ да подледнеШ
в Amazon zа отzиви, аz не обичам да препоръчвам книги, zаЩото всеки се докосва по раzличен начин до тъжната красота и болката(това всъЩност е в основата на проиzведението) Ама в крайна сметка ти я препоръчвам





Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: Muskat]  
Автор engel2 ()
Публикувано07.10.09 00:37



Драга Muskat, комплимент - знаеш го, но моите мисли бяха към .....KZ ... ти си знаеш.

Швейцарските аутобани са много ламарших, опосността идва само от там, че като идваш от БРД, трябва да натиснеш здраво спирачките и да си махнеш "оловния си крак" от газта, че глобите на швейцарците за бърза скорост са неприятни и често ненужни.

А иначе ти благодаря много за милото пожелание - при всяко "кръстосване" на двете неща, ще си спомням за него.
До май имам още време за да се аклиматизирам /и психически/, но няма страшно - то пролетта ще започне, пък и хората са приятни.

До следващатa "среща" Alles Liebe und Gute


Vaya con Dios



Тема Re: Българи в чужбина въпрос?нови [re: !Roxana!]  
Автор engel2 ()
Публикувано07.10.09 00:48



За Констанц ли пишеш?

http://www.galenfrysinger.com/germany_konstanz_cathedral.htm

Виж тук
Ciao





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 10:33



А и е, със залепени гръбчета като знака за транскипция в английския и като името на

оригинално



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: 4ereshka]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано07.10.09 12:02



трябва да пробвам дебат със самата себе си, идеята не е лоша. Мдаааа, даже ми хареса, съвсем сериозно.



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 12:13



и да видиш кво готино ще ти стане като победиш себе си



... как е джаз-чето, върви ли?



Тема Re: Даркинови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 12:27



умирам си за една 3 кебабчета със салата и една голяма грозданка:))) а за БГ лютеница направо лигите ми потекоха





Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 12:30



Това да ме убиеш, нито ще си го поръчам, нито ще го ям





Тема Re: Панелникнови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 12:36



смешник си ми, толкова си ми смешник, че даже не ми се и отговаря, ама го правя от скука направо



П.С вижда се , че за теб излизането от БГ селото и пристигането в София е един несъкрушим, лелеян и незаменим опит... батка оставаш си само с него това е;))) и най огромната и супер мулти (мутри) национална фирма в София, Панелник, не може да се сравни с това , което става в развита Европа повярвай ми, а фактът че от 5 години работя тук , ТО значи има за какво, ТУК за разлика от БГ никой не ти подарява заплатата заради това , че си роднина или баджанак на Главния:)

дано да чатнеш, тук си говорехме за различни видове култура и възпитание Панелник , а не за "постиженията" , ама за Панелник като теб си е постижение да можеш да си платиш наемчето или кредита в София, е сори Панелник до там стигаш, това ти е лимитът и постижението....

хайде сега иди да търкаляш аспирини Байер по нанагорнище



Тема Re: Даркинови [re: Фиш]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 12:43



е как така.......аз съм луда за едно кебабче сега в топъл селски хляб сложено като хот док и една бира светло пиво или загорка, може и каменица, не издържам вече

я да изджуркам билетите лоу кост до София



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано07.10.09 12:44



Пак да поспамя малко....

А аз си умирам за вана с пяна и сапун Ив Роше.Също обичам да се излягам на хамак. Кебапчета и грозданка......не е за мен



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано07.10.09 12:46



кебаПче думо



и хот доГ

Редактирано от !!Фakличka!! на 07.10.09 12:47.



Тема Re: Даркинови [re: !!Фakличka!!]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 12:51



а да , егати от глад за кебаПче пак съм объркала граматиката, егати каква съм нали





Тема Re: Даркинови [re: 4ereshka]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 12:53



ок разбира, понякога имаме нужда и от кръчмарство малко нали:))) няма само коктейли мартини с маслина и зелен лимон да пием , както и двоен джак с много лед, все пак да не забравяме от къде е коренът Балкани, скара, кебаПче





Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 14:28



Аз съм върл противник на домашното консервиране, заради загубата на време.Но забелязвам една интересна тенденция- заради здравословното хранене и все още възможност да намериш истински зеленчуци и плодове по селата, които са около големите градове, правене на зимнина се превръща в занимание като хоби.Естествено, получените количества са минимални и са си направо за хвалене.Като едно сладко от смокини или от белени праскови


Аз също се замислям дали да не пробвам туршиите на майка ми, докато жената е с акъла си и е в състояние да командва парада



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 14:45







Тема Re: Даркинови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 14:55



е хайде сега Дарки, а ние къде сме израснали с теб в Афганистан с афганистанските продукти





Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 15:00



сега има евтини и отровни технологии, примерно бисквитите са с палмово масло (евтино, обаче карциноген), по наше време не го е имало, подобно е положението със сиренето, млякото, а за месото да не говорим изобщо



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 15:02



Когато бяхме деца нямаше реклами от вида "Кренвиршите от месо", изобщо даже нямаше реклами, май. Може и да е имало, ама едва ли някой ги е гледал.



Тема Re:нови [re: Muskat]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано07.10.09 15:09



Благодаря, ще я потърся



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 15:14



Да не забравяваме, че хранителните добавки и имитации не са благодарение на българския откривателски дух и химическа промишленост


Лошото е, че вече 2-3 поколения не понасят истинския вкус на прясното и кисело мляко, на месото, защото никога не са вкусвали истинско.
Не съм вярвала, че ще спра да ям каквито и да е колбаси ( а как сме мечтали като деца за луканка всеки ден



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано07.10.09 15:17



Да, точно знака от транскрипцията


Помня, че като си купувах самолетни билети веднъж (не помня коя компания) и излезе съобщение от типа: "Системата не приема специални букви в името. Ако имате специални букви в името, кликнете тук."
А, сега де

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано07.10.09 15:22



Прави си сама кебапчета от кайма


Аз чак на кебапчета не си играя да ги правя, стигат ми и кюфтенца :)
Виж грозданка не знам от къде да намериш, замени го с подходяща местна напитка
И лютеница можеш да си правиш вкъщи от доматено пюре, "Айвар" (нещо като кьопоолу, турско или гръцко може да има в арабските ви магазини) и други добавки по желание :)
Може да не е същата като домашната, но е адски близо до нея

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Даркинови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 15:24



Уф, тука преди известно време ни дойдоха едни гости от БГ и донесоха някакъв супер деликатес, еленско ли беше, какво беше, не помня, домашно приготвено, истинско месо, връх на сладоледа, нарязахме го, пробвахме го ... през нощта с жената ставахме сигурно 20 пъти вода да пием и бяхме единодушни че втори път такова чудо - нивгъш!





Тема Re: Даркинови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 15:25



Колбасите и аз не ги долюбвам много-много, дори и от тукашните ям в съвсем малки количества, но сега като се замисля ям съвсем малко месо. Обаче миналата година бяхме в един, как да го нарека - чифлик /тук ги наричат агротуризъм/ в Умбрия - сред хълмовете на Апенините. Та първата вечер сервират по една огромна чиния с разни колбаси и мъжът ми доволно потрива ръце, щото ме знае по колко ям. Да, ама не. "Ометох" цялата чиния. Похвалихме ги на домакина, а той "а, тизи колбаси са от прасетата на незнамкойси, а той ги храни само с жълъди." Е, все не вярвах, че имало чак такова огромно значение с какво се хранят животните.



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано07.10.09 15:28



Kebab обаче се пише с B накрая


Поне тук
Ето това недиетично нещо:



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re: Даркинови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 15:46



слагаш ми параноя....аз пък си мисля тук в Европа дали наистина всичко е контролирано добре или и тук ги блъскат яко с хормони Пиемонтските говеда???



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 15:52



Ти нали не живееше в Италия, бре. Или отскачате на пазар там, че по евтино





Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 15:56



да бе верно...като бях малка си спомням , че между По света и у нас и филма имаше т.н импресия за природата , а не реклами,

като разказвах тук на мъжа ми за това, че като тийн сме живели без реклами и той ама как знаехте къде какво продават и от къде да си го купите????


аз се замислих, как знаехме ????




ами с мама ходехме в ДетМаг от там ми се купуваха обувки и ботушки за зимата, всеки уважаващ себе си софиянец купуваше от там обувки за детето си, дрехи се взимаха от ЦУМ и Валентина, понякога готини пуловери от Яница Елхово елитен магазин помня бе на Витошка, мама ми казваше сега ще ти взема пуловер от Яница, тъй като изкара 6 по математика на класното:))) и отивахме там с нея.....

а сега , егати главоблъсканицата животът стана сложен, ами ТУК например има 1000, милиони марки, ами аз се изморих да избирам егати...

трябва да направя като един мой приятел, той ми е много близък на сърцето, замогна се в смисъл в България си е , но парите и възможностите са му много над средните, та той при все , че разполага с доста средства си е накупил само еднакви костюми, ризи и обувки и само се смееме с него, ами да де казва ми, няма да си губя времето аз да се чудя какво да облека всеки ден, така ми е лесно:)))



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 15:57



би трябвало да знаеш че тук всеки хранителен продукт го има на различни цени в зависимост от това при какви условия е приготвен или е отглеждано животното (на свобода да тича и само да си търси храната, или в клетка и на лампа, хранено с автоматична хранилка, блъскано с хормони и антибиотици и неизвестно какви гадости), дали доматите идват от оранжерия, или пък от Испания и са брани зелени и са доозрявали в камионите и т.н. и т.н.



Тема Re: Луканкатанови [re: Фиш]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 15:57



ми е слабост, това лято систера ни донесе 4 луканки, изядохме ги като стой та гледай, незнам може и да са били химия, НО е луканка БГ луканка





Тема Re: хе Даркинови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 15:58



отвикнал си на балканските силни мерудиести подправки





Тема Re:Вилинови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 16:05



друго си е да усетиш как се прави ИСТИНСКАТА лютеница в БГ пък да мазнеш една филийка хляб Добруджа



онзи ден на фирмен купон кетъринга май бе Румънски, единият момък бе от Тимишуара, питах го затова знам, такива кебапи бяха спретнали, НО все пак не е като българското, а и тук пълно е с ракии да купувам, нося даже в БГ но не, не и не Грозданката я няма



Тема Re: Луканкатанови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 16:06



Оставила си ятак, м?:)))



Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 16:07



месото е с етикети и си има произход, кое от Пиемонте, кое от Фразнция, кое от Аржентина ( това ме кефи най много) ето защо го знам





Тема Re:Вилинови [re: dymo]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 16:09



Е, то и "Сливенска перла" и "Поморийска" няма, примерно.
Нашите "суперспециални" ракии пък така си стоят, само за фламбиране на месо я ползваме. И водката "Абсолют" от безмитните магазини на границата си стои. Само тази с вкус на люта чушка отдавна свърши





Тема Re: Луканкатанови [re: Фиш]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 16:09



е как:)))) сама си се остави, искаха я в Норвегия, ам нъц, било студено, било незнам кво си





Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 16:11



е, тогава не трябваше да намесваш само пиемонтските говеда, ами всичките





Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 16:11



Имам едно подозрение, за което те моля да не ми се смееш

Не знам защо останах с чувството, че в Италия консумират по-качествена храна, отколкото изнасят.
В Бургас има едно много любимо заведение за мен ( най-прекрасното тирамису, ризото и разни други работи), та съм хапвала и колбас от конско и разни други, които много са ми харесвали.Може би не си имала допир като дете със селото и затова не си подозирала колко е важна храната за качеството на месото.То така е и с майчиното мляко- нали внимаваме какво консумираме, докато кърмим.



Тема Re: Даркинови [re: DarkSide]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 16:14



Ние, вкъщи, също сме отвикнали да ядем солено, но истинската традиция в консервирането допреди 50 години е осоляване, озахаряване( да приемем сладката за така консервирани) и сушене.



Тема Re: Даркинови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 16:28



Що да се смея, толкова ли съм гадна

. Преди няколко години, не помня дали беше в "Метро" или в някой друг голям магазин с мъжа ми гледаме надпис "Кулинария Италия". Брех, да видим какво толкоз има. Разни опаковани сладкишчета, запомних само едни, дето тук са около евро в супермаркета, пък там бяха 4 лв. за опаковката, марка "Балкони". А пък и италианците са си така - за себе си оставят по-качественото и продават това, което не искат. В Сицилия рибарите например действат на този принцип. Само дето няки на север си мислят, че им се продава най-доброто.
А свекърва ми твърди и мъжът ми потвърждава, че швейцарците изнасяли по-добрите сирана и там били по-малко вкусни отколкото купените в чужбина. Аз тяхните по не ги харесвам и си трая. Свекър ми и той така
Че храната е важна и за животните го знаех, но не очаквах такава огромна разлика между колбаси, купени от една и съща държава, в която по принцип много се държи на качеството на храната.
П.П. Тук специалитет било мортадела от магарица, ама аз не ща да я опитам. Толкова са ми симпатични магаретата!!!



Тема Re: Определено данови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано07.10.09 16:35



ние сме привърженици на рибната кухня и си купуваме риби от естествен водоизточник, в смисъл свободни риби в море, океан и т.н хванати там, ане тези който изкуствено ги гледат из блатата наоколо, разбира се има разлика в цената, Но и във вкуса



Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 16:45



Не си гадна, ве!Ти си моят италиански кулинарен съветник

Но явно съм усетила разликатаСтавам за италианска тъща



Тема Re: Даркинови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано07.10.09 16:53



"Кулинарен съветник" - ама че си ласкателка


Аз съм същински Чингиз хан в кухнята! Дори не ям всичко, че да си сложа титлата "Дегустатор". А щом си усетила разлика, значи я има.
Майка ми, като полуиталианска тъща е много доволна - винаги научава по някоя нова "хватка" за готвене от зет си.
А на теб не знам дали да ти го пожелая, за тъщата де, или не. Да оставим избора на дъщеря ти. Но тук мъжете масово готвят.



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: DarkSide]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано07.10.09 17:02



Джазчето ни кара 5 човека до БГ и обратно. Голям удар излезе. Ама сега почвам нещо да си мечтая за новата Civic. Много ме кефи ей.



Тема Re: Даркинови [re: dymo]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано07.10.09 17:06



няма ли малко скъпичко да ти излезе да летиш до БГ за кебапче. Дай да ти дам рецептата, лесно се правят. Аз чат пат правя, моя датчанин много ги обича. За БГ бира не страдам, щото датската ми харесва повече. Виж, лютеничка бих си хапнала с кеф, че ме мързи да си я варя сама



Тема Re: Даркинови [re: DarkSide]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано07.10.09 17:10



То и в Дания блъскат палмово къде ли не.



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 17:11



е, браво, не случайно било кола на годината ... един колега има сивик, със стъклен покрив, много е змейска наистина ... аз гледах новия приус, екологичния, тръгва на ток, без да го палиш и е много идеен с фотоклетките на покрива, ама много чепат на външен вид ми е все още



Тема Re: Даркинови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано07.10.09 17:13



е, да, ама си го пишат, пишат и когато е хидрогенизирано (което също е кофти), а на българските вафли и бисквити пише само "растително масло"



Тема Re: и тук да ви се похвалянови [re: DarkSide]  
Автор Kirinlchiban (непознат)
Публикувано07.10.09 18:29



На мен ми допада Хонда Инсайд. Няма нищо "извънземно" в нея. Нормална кола, хибрид движещ се не с бензин, а с водород.





Тема Re: Даркинови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано07.10.09 22:27



Сети се за онова пикантното и ще разбереш защо те наричма съветник


Иначе не знам дали да си пожелавам такъв зет- в момента виждам само позитиви



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 12:21



Е, аз казах, че не е като домашната, но е много близо по вкус до оригинала


Със сиренце (пак от същите магазини) върху филийка пълнозърнест хляб - какво повече му трябва на човек

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема "Айвар"нови [re: Bиливap]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано08.10.09 15:03



Права си - "Айвар" си е чиста лютеница. Е верно че е сръбска, но също става.
И ГРАПА /гроздова / има навсякъде, ако няма при теб, водка има или пък текила .





Тема Re: "Айвар"нови [re: Asen38]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано08.10.09 15:10



"Ajvar" тук има 5 - 6 вида и нито един не го докарва на вкус на класическата българска лютеница (хорцето имам предвид). То и в българския магазин сега има 5 - 6 вида лютеници, едро и ситно смляни и т.н. ... не съм ги пробвал всичките, може Ajvar-a и да е подобен на някоя от тях, за мен лютеницата е само една - класическата от едно време



Тема Re: "Айвар"нови [re: DarkSide]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано08.10.09 18:54



Какво да ти пиша? И аз твърдя, че ястията на Балканския полуостров и на ориента си приличат много - всеки копира другия. Затова е сигурно много трудно да се твърди коя е "Родината" на това или онова. Но на нас много наши вариянти са ни по вкусни от тези на съседите ни - с тях сме отрасли с тях сме свикнали. Не искам да изреждам кои ястия са подобните /бих казал всичките - кое е само българско?/ но МОИТЕ са по вкусните.
Четох че за съжеление българската лютеница са правили с китайска салца.

Но да ти кажа, ако живееш на вън, тогава и трябва да инпровизираш и да си доволна и с това което намериш/ някога когато нямаше тиквички, панирах краставица/. Смешно е, но стана.
Айвара не е чак толкова лош, малко е по рядък т.е. не доопечен, но сложи му подправки и го доуправи в тигана, важното е да "спасиш" положението.
Или пък, на онзи на който не му харесва, да си я направи от началото до края сам, правили сме я /красически/ - и беше бомба.


Всичко ни е липсвало: и баница, и шкембе, всичкото което оставихме зад гърба си! но си поставяш тогава въпроса: кое е за мен поважното!
Помисли си, като се върнеш в България дали няма да ти липсва нещо друго?



Тема Re: "Айвар"нови [re: Asen38]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 19:50



Не мисля, че живеещите тук, в България, могат да хапнат от нещата, консумирани в детството ни.За нашето поколение това са просто сантименти

Спомням си, че с брат ми се чувствахме много прецакани, че имахме домашна лютеница и рядко ни купуваха от "Хорцето"
В последните години пускат "Чайки", "Байкалче", "Република", драже "Снежинки", сухи пасти "Ежко Бежко" и "Балкан", но когато си пробвал толкова много неща, те не могат да те впечатлят с каквото и да е.
Помниш ли тези неща?



Тема Re:нови [re: Asen38]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 20:17



Аз добавям доматено пюре на "Айвар"-а, за да има вкус на лютеница, натурален нещо не ми харесва :)
Също става за добавка към различни манджи за овкусяване



Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Asen38]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 20:21



Чакай, чакай, при вас няма ли точени кори и сирене? ;)
Тук има и двете, така че точно баницата със сирене не липсва от менюто


Иначе съм съгласна, човек трябва да импровизира с наличните продукти
А иначе не съм по алкохола и изобщо не знам има ли или няма гроздови тук
Все пак има държавен монопол върху продажбата на алкохол (вина, силни бири и спиртни напитки), а в "алкохолния магазин" ходя само с повод, когато трябва да се купи подарък хубаво вино

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 20:24



Фишче, Фишче


Аз помня "снежинките", сухите пасти "Балкан", мазните понички, както и "теменужките"
Конкретно пък с "теменужките" имам такива вкусни спомени

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 20:42



О, верно, че и те се появиха

Но пък много мразех едни ..такива зеленки като гуглички, със захар, ментови гумени бонбонки



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 21:31



Точно тези ми бяха любимите. Много обичах и "Росица" - пак зелени на цвят, но с школадова вътрешност и червана сърцевина.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 21:35



Като един български вариант на ММ или така популярните турски Бонибон

А помниш ли"Детската радост"?Има неща, които въобще не ми липсват



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 21:39



Ама как да не ги помня!!! С тях пълнеха онези кошнички, дето ги раздаваха на сватбите - за ужас на родителите ги редяхме сред кристалите /кошничките/.

Няма ли модератори да отворят нова тема с препратка, че стана много дълга за отваряне?!




Редактирано от cina2 на 08.10.09 22:02.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 21:58



Да, и аз ги мразех


Сега се сетих и за локума (най-обикновения в малка картонена кутийка с адски много пудра захар)
А от пастичките в сладкарниците ми ставаше лошо и много кофти на стомаха :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 08.10.09 21:59.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 22:04



Пускай нова тема


А за кошничките - случи ми се нещо подобно след толкова години.Същата кошничка, със завързан ключ и вътре няколко, доста едри бонбона( вкусйни, установих в последствие)- италиански обичай при дипломиране.Много странно ми стана



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 22:09



Аз обичам локум, но поради естествената ни близост с Турция, много често ядем тюркиш дилайт.Тази година се влюбих в една бяла халва с шамфъстък- божествено вкусна и трошлива, особено подходяща за хора с брекети.Уф, как ми се прияде





Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 22:13



Раздават се "бонбониери" им викат, за всякакви поводи - сватби, кръщенета, други религиозни и какви ли не празници. Ето това са бонбоните, долу на снимката ги има, вътре са с бадем.





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 23:00



Точно такива са!Вкусни са





Тема джафкане и хвалбинови [re: dymo]  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано10.10.09 00:19



ей, не спряхте да се джафкате - уличните псета направо ряпа да ядат! а от хвалбите ви - циганките ще се засрамят!!!

и нов човек да се появи, и за нещо друго да ви пита - все същото.....

димка, не е към тебе този отговор - за други е, те си знаят!

Desunt inopiae multa, avaritiae omnia!


Тема Re: джафкане и хвалби и побоищанови [re: eFFeXX]  
Автор Asen38 (член)
Публикувано12.10.09 00:25



Днес ме помолиха да услужа и така че 6 часа в полицията - резил!
Българи и поляци работят сезоно в западна Европа - събират реколтата. ОК. Северняците /жени/ работят с тракиици /също жени/ и започват да се тормозят : пловдивска курва и пр. и мъжете се намесвават и един набива севернячката.
Полицията трябва да протоколира случая.
Започнат разпити - та българите разправят, та поляците потвърждават - цирк или трагедия.
Отиват за късо време на 1000 км да изкарат малко пари и вместо да работят, си показват "циганията" и разбира се, ги уволняват - няма работа, няма пари. Гяволъка и преувеличената "чувствителност" са опасна работа.



Тема Ами научете.нови [re: 4ereshka]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.10.09 23:51



За мен Мадона е пример как човек може цял живот да робува на успеха.
Не, благодаря!
ПП: За проститутките не си права - има доста примери и в миналото, и в наши дни






Тема бОли ме.нови [re: !Roxana!]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.10.09 23:54



Бягай да се редиш пред социалните служби - докато те прибере от съжаление поредния






Тема Селянке,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано13.10.09 23:56



нямаш ни най-малка идея нито с какво се занимавам, нито за какво ми плащат






Тема Re: Панелникнови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано14.10.09 09:54



погрешно допускане, санирай панела, иде зима





Тема Не допускам,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано14.10.09 22:47



просто знам.
Може да си санираш ти - щом те влече. Сигурен съм че те тегли обратно на село, скоро няма да можеш да сдържаш природата си хахахаха







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.