Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:19 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 14:15



абе с хумора на чужд език много внимателно, да не си изкараш боя ... то често и на родния си език не можем се разбра, пък какво остава на чужд





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 14:34



Eeee, чак такива сложни идиоми да превъртш на чужд език, си е истинско изкуство.Избягвай да го правиш. Различните нации се смеят на различни неща и хуморът им е друг от нашенския.Аз открих, че ние българите имаме по-остро и черно чувство за хумор, което не значи, че е по-добро от холандското или френското, просто сме си свикнали с него.Нали затова се търсим по краищата на света и си бъбрим по форумите, та да се разбираме и да се смеем, на каквото има да се смеем.Мисля, че знам за кое точно усещане говориш, но то нямя как да бъде удовлетворено в която и друга държава да отидеш да живееш.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:03



определено....мъжът ми ме разбира, уча го да говори на български

толкова е сладък като говори, няма да ти казвам като каже: моята жена е една сладка пич.....а най любимата му дума е: този е голям ташак или пръдльо

разбира се научи и други хубави думи, поетични, романтични, като ми каже обичам те мили моя:))) и аз му повтарям аз не съм мили, а МИЛА
ей такива работи като сме в БГ заведение и той веднага , аз искам една голяма биричка:))))) толкова е горд като го каже



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:05



така си е.........днес ми е толкова хубаво тук с вас...направо съм като у дома

и съм в едно хубаво настроение



Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 15:16



преди време на една сбирка, влизам в кухнята за нещо, а там се събрали испанец, финландец, холандец и англичанин, все мъже на българки и си споделят неволите на омъжения за българка чужденец, стана ми интересно и останах при тях известно време, оказа се че знаят едни и същи български думи и много гордо ги изговаряха и се поправяха един друг ... голям ташак беше





Тема Re: български ( сменям субжекта, загубих се)нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 15:37



казвам ти толкова е яко, не скучаеме за миг даже, отиваме на гости, бяхме в София, достолепни приятелки дами на средна възраст на майка ми:)) всички горят от нетърпение сега да видят чужденеца, влизаме , запознаваме се хахо хихи и те сега айде момчето да каже какво е научило на български:)))

момчето като се изцепи, дръж се сега: моята жена е голяма пръдла на дивана хахахаххахаха смях, аз се посмутих ама в крайна сметка на кой не му се е случвало да пръцне пред мъжа си/ жена си, та голяма ли съм малка ли пръдла съм ама



Тема Димкатанови [re: DarkSide]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:40



с нейното "говоримЕ" български не знае, какво остава за още 3 ...


Какво се разправяш с нея, няма сигурно и половин година откак е напуснала родното селце. Нищо чудно че оня младеж е помислил че му се предлага тройка, сигурно я е чел в ГЗС


Редактирано от jamie на 30.09.09 19:41.



Тема Да питам:нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:48



"това е платено с банкомат"

туй как точно стана ?

Банкомат:



И да попитам друго - във ваше село някога виждала ли си банкомат ?




Тема Коя тази екзотика,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:51



онова в царевичака ли (пардон, май беше в житата)



Има си хас да свикнеш - при това положение




Тема Няманови [re: Фиш]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 19:59



да ти се обидим, все пак всеки провинциалист (аз също съм минал по това трасе) има нужда от известно време за адаптация в подобен "луд" град. Въпреки че разполагаме с повече от 13м2 на човек ...


Навици се изграждат, в напреднала възраст просто става по-бавно и трудно. Но пък така си личи кой се адаптира и е по-гъвкав.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.