Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 21.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:48



вероятно още си в стадия на първоначалната еуфория от живота в чужбина и затова се държиш толкова екзотично, а колкото до посрещането, кой те караше да се изхвърляш за онези 6000 на месец?





Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:55



ох Дарки, ама там където се изхвърлих никой не разбира от шега , от перефразиране, от ирония... какво да направя аз сега???

не съм в еуфория, живяла съм и преди в чужбина Дарки, при други обстоятелства , но като цяло не е лесен живота, в смисъл подреден е, НО ми липсва нещо от България, още не съм го формулирала какво е то...



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:57



Явно си имате "стара приказка " с Димка отпреди време



Към Димка: понеже беше задала въпросите си относно връзките ни към България и всичко българско и родно, което сме загърбили, ми стана интересно защо начина ти на писане и изразяване е, бих казала , даста странен .....Обясних си го с позабравянето на езика...предположих, че живееш дълго време в чужбина и затова си позволих да го изкоментирам.

Иначе ако си от скоро в държавата, в която си ....незнам, просто незнам какво да кажа ....

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:02



познавам женени за чужденци, и виждам че не им е лесно, защото върху стандартните за всеки брак проблеми се наслагват и културните и езикови различия ... вероятно ти липсва тази част от общуването



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.09.09 12:06



Е!Просто си емоционална

Ти пишеш така, както някои говорим.Аз те харесвам



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:07



имам колега и приятел в Маастрихт, последния път като му ходихме на гости у тя се събраха някъде към 50 българи от района, предимно семейства с деца ... впечатленията ми са че никой не е загърбил нищо българско и родно, все едно бяхме на купон в София, разлика никаква не усетих



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 12:07



недей да казваш нищо, за мен странности няма, НО след като на теб ти се струва ТОЛКОВА странно....



хайде да не изместваме темата, нека тук си разказват тези, които желаят за това, което попитах, а на мен ми е интересно да чета, ако и това не е забранено разбира се



Тема Re: сладуринови [re: Фиш]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 12:08



Здрасти, как беше в Лондон? Доволна ли е студентката?



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано30.09.09 12:11



ми стана интересно защо начина ти на писане и изразяване е, бих казала , даста странен
_____________________


Странен???!!!Аз съм чела доста неща от Димка в клуб говорим за секс и определено тя ми е любимкатаТакива цветущи описания не бях челаТа от него клуб си имат закачка с Дарки



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 12:16



И на мен ми се струва тук да е същото, въпреки, че съм в провинция Хердерланд..
Двете български семейства, с което си контактувам/ и с няколко други българи,/ си носят нашенското, уважавт си нашите традиции и ни е добре да си говорим, черпим и дори помагаме в нашенски стил.

Аз и не виждам причина да се правим на интересни, че не сме вече българи, не обичам думата "избягал от България ", звучи ми смешно ...или напуснал родината? Просто си се преместил да живееш в друга част на Континента.Не понасям величаенето и превъзнасянето на начина на живот в чужбина, предпочитам обективност и точност при коментар на разликите....Сменил си си местоживеенето и работата, сменил си езика за комуникация и навиците си, и си отишъл да живеш на 2000 километра от България.

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.