Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 26.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 20:24



Фишче, Фишче


Аз помня "снежинките", сухите пасти "Балкан", мазните понички, както и "теменужките"
Конкретно пък с "теменужките" имам такива вкусни спомени

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 20:42



О, верно, че и те се появиха

Но пък много мразех едни ..такива зеленки като гуглички, със захар, ментови гумени бонбонки



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 21:31



Точно тези ми бяха любимите. Много обичах и "Росица" - пак зелени на цвят, но с школадова вътрешност и червана сърцевина.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 21:35



Като един български вариант на ММ или така популярните турски Бонибон

А помниш ли"Детската радост"?Има неща, които въобще не ми липсват



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 21:39



Ама как да не ги помня!!! С тях пълнеха онези кошнички, дето ги раздаваха на сватбите - за ужас на родителите ги редяхме сред кристалите /кошничките/.

Няма ли модератори да отворят нова тема с препратка, че стана много дълга за отваряне?!




Редактирано от cina2 на 08.10.09 22:02.



Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано08.10.09 21:58



Да, и аз ги мразех


Сега се сетих и за локума (най-обикновения в малка картонена кутийка с адски много пудра захар)
А от пастичките в сладкарниците ми ставаше лошо и много кофти на стомаха :)

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!

Редактирано от Bиливap на 08.10.09 21:59.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 22:04



Пускай нова тема


А за кошничките - случи ми се нещо подобно след толкова години.Същата кошничка, със завързан ключ и вътре няколко, доста едри бонбона( вкусйни, установих в последствие)- италиански обичай при дипломиране.Много странно ми стана



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 22:09



Аз обичам локум, но поради естествената ни близост с Турция, много често ядем тюркиш дилайт.Тази година се влюбих в една бяла халва с шамфъстък- божествено вкусна и трошлива, особено подходяща за хора с брекети.Уф, как ми се прияде





Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор cina2 ()
Публикувано08.10.09 22:13



Раздават се "бонбониери" им викат, за всякакви поводи - сватби, кръщенета, други религиозни и какви ли не празници. Ето това са бонбоните, долу на снимката ги има, вътре са с бадем.





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано08.10.09 23:00



Точно такива са!Вкусни са






Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.