Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 25.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:55



както може и да предположиш детайлна инфо тук няма да ти дам, но при посещение на частен кабинет тук лекуването на зъба бе толкова това е платено с банкомат, сега и тук след това представяме документите и намаляват таксите/данъците , но това ще стане през март/април 2010
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Не мисля, че DarkSide те "подозира " в каквото и да е било, а ако беше споменал/а, че си ходил/а на "частен зъболекър" то тогава нямаше да се стигне до подобен коментар.
Никой не те подозира в лошия смисъл на думата, само се зачудихме на сумата, която спомена.

И още нещо, което ми прави впечатление, без да го приемаш за обида:трябва да обърнеш повече внимание на българският език, че нещо е започнал да ти бяга ..



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:56



извинявай сбърках на карата казват карта:))) когато е кредитна карта, банкомат когато е дебитната карта, Дарки и аз ти се радвам





Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:02



явно да , благодаря ти за градивната критика

аз за това пиша тук да си тренирам БГ езика и най вече да ме кориегират другите българи из странство, които са ДОБРЕ с българският си език



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:07



тука разлика в цените между частни и държавни зъболекарски кабинети няма, всички работят със здравната каса, само дето държавният на първото ми посещение ме попита имам ли пари да платя и ако нямам, трябва да му подпиша нещо и ще е без пари

с димка си имаме отдавнашен бъзик от други клубове, по-точно аз я бъзикам заради екзотичния й начин на изразяване ... тя си е крива, защото пише противоречива информация за себе си, преди 6 месеца писа че живее в БГ, после писа че се ожени, а след това написа че е женена от 10 години за настоящия си съпруг, което обърка не само мене, но и други хора ... и от тогава тя ме подозира в подозрения





Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:08



Да, Холандия е доста добре уредена в социално отношение държава, има си съответните плюсове и минуси, но няма държава по света, която на 100% да е идеална.На мен лично ми харесва и смятам, че мога да прижевявам с минусите и.До този момент, никой не ме тртира като чужденц, напротив отнасят се с разбиране и доста помагат. В понеделник ходих да запиша дъщеря си на плуване и служителката на рецепцията ми каза, че преди да я запиша, трябва да отида до общината и да взема писмо, защото се оказа, че тя може да ползва до 70% отстъпки при плащането.Жената ми обясни подробно какво трябва да направя и ми пожела успех.
Можеше спокойно да ми прибере парите, още повече като видя , че сме чужденци. Дори ни разпита от коя държава сме / помисли ни за руснаци първо /, поговорихме си / аз стоически се мъча да се разбирам на холандски по всички институции/ , взехме си лисчето, където ни написа какво да направим в общината и си отидохме по живо, по здраво обратно в къщи .

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !



Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:15



ами те просто нямат такъв манталитет, да те минат, да ти приберат парите ... администрацията и тука не е цвете, но не е като в БГ да ти се карат, дори и да си объркал нещо, държат се учтиво ... обаче направо не мога да ви мисля с този хъркащ холандски, непоносим ми е като звучене





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:21



Да ти кажа честно за Холандия не знам дали има разлики между частен и нечастен зъболекар, по скоро изходих от българското си мислене за "държавен " и "частен", ей така, по инерция, и веднага предположих, че при частния зъбалекар ще по-скъпо...

А иначе екзотичния начин на изразяване на Госпожа Димка, предположих , че идва от , може би , забравянето на българския език. Нямам впечатление от хората в клуба, защото от скоро го посещавам.

Но виждам, че ти си по-наясно от мен относно въпросната госпожа[usmihvam
se]

Не я коментирам, защото не я познавам.



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 11:29



Хъркането в езика е най-трудната част, но понеже и аз и дъщеря ми сме с така нареченото френско " Р" засега,май ни помага.
Да, и аз забелязах, че се държи тук на бюрократичните методи, не ти се карат по балитата , а колкото повече не знаеш, толкова повече ти обясняват като на малоумен какво точно трябва да направиш.
Неудобствата идват от разликите в административното обслужване на България и Холандия и в незнаенето на реда по който се случват нещата...Не болка за умиране, още повече ако оставиш на заден план българското си мислене и се съсредоточиш върху тукашните "адети "



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 11:36



моите деца учат и холандски в училище, обаче всъщност учат тукашния фламандски диалект, това му било тъпото на холандския, че едва ли не всеки град си имал собствен диалект ... покрай децата поназнайвам разни думи и изрази (пък и работех 2 години във фламандски университет) и са ми много смешни с тяхното х вместо г ...

аз съм тука от 12 години и съм минал през какви ли не административни проблеми и абсурди, но в крайна сметка винаги се е намирало решение



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 11:38



добре си заформихте тук приказката, Индепкон мерси за добрите думи към мен все пак тук не съм свикнала много да ме "посрещат" добре, говоря по принцип за форумите, явно е заради екзотиката която нося след себе си



Дарки, казах ти не очаквай от мен детайли информативни, дълго е да ти казвам и обяснявам поради какви причини , ако трябва да съм точна и на мен не са ми приятни някой "завоалираности" , НО по добре така, ти знаеш най добре защо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.