Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 20.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 09:21



и аз си се интересувам от България, много ми харесва, когато съм там да си накупя книги на български и да си ги чета след това



най много ми липсват българските манджи, баница с коприва например ние си падаме по готвенето, но не мога тук да намеря нашенски продукти, например как да направя сърмички...е няма го това хубавото българско кисело зеле:)

ходиме на почивка в България с кеф, мъжът ми е луднал по България по природата и свободата, тук не че няма планини например има ги , но....някак си всичко е подкастрено, изпипано, твърде подредено, в България е по диво и истинско

контакти с българи нямам...опитах, не става...тук идват емигранти, които само плюят, плюят България каква нещастна страна била...и в същото време плюят страната тук, все са недоволни, все кисели, работят ниско квалифицирани работи, някои даже са и "нелегално" в смисъл тежка работа, а не се замислят , че, ако не друго , то поне езика трябва да научат и да се опитат малко или много да се интегрират тук, излезнахме веднъж с един млад мъж, който е тук от 15 г. е ....изненада...той си помислил , че искаме да правим тройка...не бил виждал жена от незнам кога си, добре, че работата му била да пътува понякога до Москва където се разтоварвал с Машите...без коментар не се видяхме повече

Липсват ми близките от България, да...приятели...малко останаха, много малко или аз съм се променила или те, незнам

за детето, говориме на 4 езика , това е много положително, но понякога ми изпушва мозъка и се усамотявам за почивка с книга

лекарите и мед. обслужването е на ниво ползвам си тук услугите, само зъбите ми ги обгрижва мой близък роднина в България, но го правя с удоволствие, тъй като професионалиста си е професионалист пък и 500 Е за един кариес някак си не ми се дават

и друго..не мога да си намеря добър фризьор...да наистина, все са едни разсеяни, като започнат да размахват ножицата, страх ме хваща

Редактирано от dymo на 30.09.09 09:38.



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 09:26



с тези 500 евро за един кариес пак изби рибата отсекъде





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 09:42



Дарки, бягай да си играеш някъде другате моля те.... последният път един възпален зъб с лечението му и пломбиране на кариеса след лечението излезе толкова за жалост... както сам схващаш за тази сума ще отида до София , ще си направя 3 зъба и даже ще си поканя приятелите на вечеря



моля те, ако искаш да разказваш за живота ти в странство направи го, но ако искаш да се заяждаш И ТУК, все пак не сме деца от яслата егати...



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:00



Димке, тук в Брюксел последния път пломбата ми при дълбок кариес (сложиха ми упойка докато го работеха) излезе 60 евро, а после застрахoвката ми върна 45 от тях. Затова ми е много интересно ти къде си, та си говориш с детето си на 4 езика и лекуването на възпалените зъби е по 500 евро.



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:19



Ами то и в Холандия /дето е много скъпо / пломба до 500 евро няма, освен ако не си плащаш застраховка за зъболакар, може би, но тъй като аз си плащам, не мога да кажа....
Следващият месец слагам брекети на дъщеря си / които в България струват към 3000 лева / ,а тук застраховката покрива почти цялата сума за тях.

Има неща, които в България са евтини, тук скъпи и обратното.
Предполагам, ако бях фен на шкембе чорбата, също бих имала големи проблеми с консумацията и по ниските земи и щеше да основателен повод да съм недоволна от холандците, че едно шкембе не са се научили да предлагат по кафетарийте...
Лично аз, все още не съм се срещала с българи, които да не са успели да се интегрират тук.Напротив, много добре се оправят във всяко едно отношение. Миналата седмица ходих на гости в българско семейство и жената беше приготвила страхотно кьополу, сервира с холандски вурсчета, а детето и говореше, ту на български, ту с думички на холандски ...

Иначе в къщи говорим на български и холандски, защото дъщеря ми като се върне от училище, е заредена с холандски думи и дори се уча от нея...гледам да избягвам английския, поне на този етап ...



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:31



тук всичко по децата се поема почти на 100% от здравната каса, и на моите им слагаха разни апаратури по зъбите, сумите бяха големи, но ги плащахме на части и изобщо не се усети като разход, а и накрая всичко го върнаха

тук има доста българи и както и в БГ има от всички прослойки, естествено е всеки да си общува с подобните му по акъл, образование и степен на интеграция

в Брюксел има няколко български магазина, добре заредени с разнообразни български стоки, а по обясними причини съставките за всички български манджи се намират без проблеми и в турските магазини :-)

в къщи съм наложил абсолютен терор, говори се само на български и налагам санкции при нарушения, скоро водихме спор колата брои ли се за в къщи или не :-)



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:45



както може и да предположиш детайлна инфо тук няма да ти дам, но при посещение на частен кабинет тук лекуването на зъба бе толкова това е платено с банкомат, сега и тук след това представяме документите и намаляват таксите/данъците , но това ще стане през март/април 2010

говоря си да: български, френски, английски, италиански

това достатъчно ли ти е за да се укротиш и да спреш да подозираш хората тук?



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано30.09.09 10:47



би могло да се каже, че тук е същото относно медицинското обслужване при деца под 18 години.Медицинското обслужване е безплатно, зависи от медицинската застраховка, която родителя е сключил: базистен пакет + допълнителни услуги. Допълнителните услуги включват ортодонт, затова дъщеря ми ползва 1800 евро покрите от застраховката и ще и сложат апаратури по зъбите до такава сума.Ако има плащане отгоре, се заплаща допълнително от родителя.Поне така ми бе обяснено от зъболекара, при когото сме записани , а той си е холандец.На мен лично ми изчистиха зъбния камък, с лечение на един зъб, и фактурата бе изпратена на застрахователя.

Предполагам, че и тук има българи с неуреден статус, робатят "нелегално" и, да, правилно отбеляза, както и в България, са недоволни от всички и всичко.
Аз лично не познавам такива.Контактувам само с тези, с които намирам общ език.

А иначе колата не се брои за " в къщи "


Понеже е движима собственост

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re:нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 10:50



късметлия си ти Холандия е много по социална държава и доста по обърната към емигрантите, в смисъл там наистина се интегрират, ТУК не е така, напротив на чужденеца се гледа с недоверение и след нахлуването навремето , а и сега на сърби, албанци, румънци и т.н такава "слава" имат новодошлите, че... за Холандия имаме приятели там, бяхме им на гости на скоро, той се разведе, жена му остава в къщата имат две деца...а на него държавата му дава дом...



Тема Re:нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 10:50



бе не те подозирам бе, радвам ти се ... само като си представих какъв зор си видяла докато занесеш банкомата в зъболекарския кабинет да платиш с него ...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.