Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:52 22.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Тема Re: Inde...нови [re: indepcon/s]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:24



чета те и наистина го мисля като теб..

..."Някак си бях научена, че за всичко трябва да се боря неистово, да полагам огромни усилия, за да бъде постигнато."

същото бе и е за мен, например с какъв хъс тайно правихме си спомням записи на АС DC, как за нас да намериш западна книга, бях във френската..бе направо събитие, а след това когато трябваше пък да се преустроим, преустройваме, колко изпити съм издържала за да бъде всичко съобразно новата демократична линия... тук когато им разказвам на моите колеги пътя ми те ме гледат и не могат, не са в състояние да повярват...

веднъж един по млад колега така го питам ей днес е 1 юли, ти за Юрая хийп чувал ли си за периода когато музиката БЕ жива.. поглед на теле, мълчание... късметлийка съм че шефа ми е от старата генерация от 56, 58 година някъде там роден и ТОЙ знае за тази музика... в София всеки мой връстник роден от 70 г. даже и 80 има по богата музикална култура и естествено ЗНАЕ кои са Юрая,

та такив ми ти работи, борци сме си ние, борци, но малко са хората които са ни го признали



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:30



Дарки, то и рухна...направо 2009 е показна за това , което се случва, за мен наистина е интерсно Азиатските икономики какво ще направят...снощи гледах тук едно предаване за развитието на модата в Индия, все пак мода е казано много така общо, НО зад модата са фабрики, които произвеждат платове и т.н и т.н работна ръка и организация, статистиките бяха не е за вярване, че пазарът именно там е много добър за мода и за развитието й, не в Париж или Милано, не в Ню Йорк, а в Индия, където имало незнам си колко си % с покупателна способност и незнам си колко си екстремно богати, които могат да си позволят наистина да пазаруват изделия на висшата мода...



Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:39



фирмата в която работя прави аутсорс на част от програмирането в Индия и тук идват индийци на обучение ... та един разправяше че заплатите на програмистите били 10 пъти по-висoки от останалите, обаче пътувал 3 часа от къщи до работата си и съответно 3 часа наобратно всеки ден



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 11:49



там разстояниета са много по големи не е като тук, въпреки че тук имам познати които всеки ден пътуват за да отидат на работа от Берн до Цюрих, или пък от Цюрих до Милано, имам един познат , който стана едва ли не лауреат по физика до като пътува изучава и чете физика и ел. схеми...
а пък в Москва имам приятелка , която 4 ч изкарва под земята на ден, 2 за отиване и 2 за връщане в метрото..



Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:51



Юрая в родината си няма нито едно първо място в класациите, доста дълго е била неразбирана и обект на подигравки, аз имам всичките им дискове до 80 година (докато формацията има нещо общо с първоначалната идея) и в един от тях има книжка с карикатури против тях и изрезки от пресата с отрицателна критика, примерно един журналист от ROLLING STONE magazine пише че ако за тази група изобщо някога се чуе нещо, той щял да е самоубие ... а и специално Джулай Морнинг е напълно неизвестна на запад и никога не е била хит, както примерно Лейди ин Блек ... пълна мистерия е за мене защо Джулая Mорнинг я пускаха редовно по програма Хоризонт и то без да говорят в нея, както ги задължаваха да правят, вероятно се е била харесала на някой отговорен фактор





Тема Re: сладуринови [re: dymo]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 11:56



Западните общества са изживявали икономически кризи и все са се оправяли някак след това.Сигурно и на тази икономическа криза, ще и намерят "колая", дето се вика.Лошото е за всички онези, които ще я изнесът на гърба си ...ама то без това не може!



А моя живот все в кризи и преходи премина, така че една криза в повече или по-малко...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 12:09



мда и за мен става мистериозно това..., на моят шеф, който според мен е печеняга му разказах веднъж за България за 1 Юли и какво правим ние там, някой от нас де правеХА:))) и той ми каза , че е изненадан от този хипи порив, той който е бил някога рокаджия в смисъл даже свири на китара:))) но му бе интересно, аз с него говоря за България само, другите просто не знаят нищо, не могат а и не проявяват интерес да разберат , да научат нещо ново, да оставим и настрана факта пропаганда, тук по старите поколения все още вярват , че някога комунистите от Източна Европа( иди обяснявай сега, че даже не съм и била член на БКП тъй като като станах "зряла" системата се бе разпаднала), та комунистите "яли деца" за да не умрат от глад...

абе чудя се аз излизам веднъж за работа и имаме съседи, на които им се роди малко бебе и бабата и дядото взимат внука всяка сутрин за отглеждане, та като ме видят мен и ги поздравя и те току си прикрият на заден план внука





Тема Re: Inde...нови [re: dymo]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 12:15



преди десетина години като започнах тука работа и казах че съм от България, един колега се обади че е бил в България на научна конференция и че ги карали с микробус и шофьорът по надолнищата изключвал двигателя за да пести бензина с което събрал очите на чуждите научни работници. На човекът това му беше останало като впечатление от България, как шофьорът рискувал живота на 10 човека заради няколко стотин грама бензин.



Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.10.09 12:21



Я как сладко сте си побъбрили тука




Много ми беше кеф да чета този лежерен муабет

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Inde...нови [re: DarkSide]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано01.10.09 12:38



аз като разказвах на мъжа ми за периода, в който мама след демократичните промени ходеше в 5 сутринта да се реди на 2 м. опашка до Хранителни стоки на ъгъла да ни вземе по 2 кофички к. мляко той не ми повярва направо....

а например като му разказвах аз как съм ходила като много малка до Показният магазин на 5 кьошета да купя 2 кг. банани за Нова година:))) и мама умишлено ме пращаше мен, тъй като съм дете видите ли и може да ме посъжалят

и вместо 2 кг. както бе позволено да ми дадат 3 кг. банани....абе силни характери сме ние това е , нямаме страх като тук префърцунените женки, дето една колежка ме видя как си почиствам веднъж колата и изпадна в шок, как съм могла да изтупвам аз тези под краката дето стоят, какъв тежък труд съм извършила.....

когато разказвам на детето ми сега някои работи....вярвай ми, трудно е да ми бъде повярвано наистина




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.