Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 22.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Сигурно си пила,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано30.09.09 22:35



ако не си - значи си изключително тъпа селянка


Някъде писах в тоя клуб че е характерно за българите че носят СЕЛЯНИЯТА си дори и през океана. Ти се появи тъкмо навреме да докажеш думите ми

ПП: Съмнявам се да си по-цивилизована от мен. Както и се съмнявам да имаш повече възможности. Аз не завися от милостта на никого, запиши си го някъде




Тема Re: не съм , но прединови [re: jamie]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано30.09.09 22:59



да отида да пийна в приятна "селска" компания :))
ето ти и моето послание към теб:

По-умният отстъпва :) аз "селянката" ще се оттегля от този ниш контакт с безгръбначни





Тема Re:Сърмикитенови [re: dymo]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано30.09.09 23:10



могат да се направят и с консервирани листа от зеле на Зер Гоод, не разбрах къде точно живееш, но щом тук ги има, сигурно ги им и при теб.
А ако ги няма много лесно се прави зеле+вода+сол на топло в къщи за седмица е готово:)))))))
Всяка година го правя за пуйката за тексгивинг.
А по темата -имам много бг приятели, в събота бях на БГ дискотека,детето ми играе след училище с българета и макар и с акцент се горнея с нейният български.
А вестниците много ги обичам:)





Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.09.09 23:48



абе навремето ми се струваше че ще е вечно това соц изкуство и цял живот ще гледаме завистливо западното влияние и ще го получаваме само на час по лъжичка ... ако тогава някой ми беше казал, че детето ми ще учи за Битълс в университета нямаше начин да му повярвам



Тема Re:нови [re: witch777]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано01.10.09 00:03



Що го разочаровахте така човека и му разбихте надеждите?
____________

И аз точно това исках да попитам



Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 00:21



Със сигурност съм била по-малка от дъщеря ми, когато в училище ни промиваха мозъците, че сме големи щастливци, дето живеем в страна като България, нямало бедни и децата не спяли под мостовете и не просели по улиците...още си го спомням този момент, не знам защо ми се е запечатил в съзнанието, трябва пролет да е било, защото си спомням, че слънцето огравяше кабинета по география, бях със синя престилка, купена от ЦУМ, дори си спомням, че току що медицинската сестра в училище ни беше проверила за въшки, и щастливата мисъл колко съм благодарна, че не съм родена в някоя от онези страни, за които ни разказваше другарката Павлова.
Дори и през ум не ми е минавало тогава, колко излъгана ще се чувствам един ден.Често се сещам за този момент, когато прекосявам мостове наоколо и се радвам на патките и лебедите по каналите.
Другарката по химия, не си и спомням името, пък ни надъхваше да държим редиците изправени, когато гордо манифистираме пред мавзолея на Георги Димитров / 1-ви май, 9-ти септември, 24 май, / защото гадните капиталисти ни дебнат зад всеки ъгъл и само ни чакат да се провалим, за да ни оклеветят несправедливо...Боже, боже, да се смее ли човек, да плаче ли!?
Е, поне ми остана утехата, че дъщеря ми ще израстне в "хишническия капитализъм" който изръфа "светлия социализъм"



Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Редактирано от indepcon/s на 01.10.09 00:24.



Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 00:33



усещаш ли обаче колко много ни е дало това, че сме живяли в друг свят, в сравнение с тукашните жители, които цял живот си знаят само тяхното и не могат да го оценят подобаващо ... защото не са били на бригади, на манифестации, на ПУЦ-ове, в казарма, на комсомолски събрания, на факелни шествия, на заря - вечерна проверка, при която всички се оказват налице с изключене на геройски загиналите в борбата против турското робство, фашизма и капитализма, не са правили агиттабла, не са учили за пари - стока - пари прим и не са писали реферати за неизбежността на победата на комунизма



обаче някакси това знание не трябва да се загуби, защото то е ценно, а вече децата ни си нямат и представа за него, само най-голямата ми дъщеря е чувала за бай тошо, и то главно вицове



Тема Ниш,нови [re: dymo]  
Автор jamie (градинар)
Публикувано01.10.09 00:54



Риека - все тая. Научи малко български за начало, селяндурке

И изтрезней.




Тема Re: сладуринови [re: DarkSide]  
Автор indepcon/s (Take it easy!)
Публикувано01.10.09 10:35



На мен ми се струва, че нашите поколения минали през подобна "закалка" /ееййй, имаше и някаква книга " Как се каляваше стоманата", дето непременно трябваше да прочетем, и то на руски език/ са натрупали огромен житейски опит и са способни на аналитично мислене и възприятие, непознато за хората от Западния сват.Този наш бивш комунистически "строй" или както там го наричахме, колкото ни е дал, толкова и ни е взел.Усещам го по себе си.Навремето изчетох всички забранени книги, слушах забранена музика , опзнавах забранени култури. Спомням си, че имаше период, когато изчетох на циклостил всички пиеси на Тенеси Уилямс / американски драматург / Някак си бях научена, че за всичко трябва да се боря неистово, да полагам огромни усилия, за да бъде постигнато.Руският език ми бе насаден в мозъка от детската градина, немският трябваше да го уча заради братския ДДР, английският започнах да уча в ранните години на демокрацията, защото ми се наложи да работя с американци, и ето утре съм на изпит за 3 ниво по холандски език.
В живота съм развила навици всичко да поглъщам и запечатвам, без вече да осъзнавам как точно се случва. Преди 10-тина години, когато посетих за първи път Амстердам, запомних наизуст всички улици, защото ме беше страх да не се загубя, а и през ум не ми минаваше да вдигна поглед и да видя, че навсякъде има табели / ама къде ти в София чавек да разчита на табели, за да се оправя безпроблемно /



Моято щерка и вицовете за Бай Тошо не асимилира и не може да им се смее.Научила съм я поне да гледа българските фолми на Георги Мишев, защото са за българското село, а пък то не е мръднало в развитието си от началото на 70-те, ...та са и разбираеми като възприятие...

Изкопай кладенеца, преди да си ожаднял !

Тема Re: сладуринови [re: indepcon/s]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.10.09 11:05



за мен най-ценното е че видяхме как от днес за утре се срина едно добре подредено общество, което дълги години всички приемаха за правилно и вечно, буквално за един ден се оказа че то е било лъжливо, несправедливо и престъпно ... което те кара да гледаш с други очи на настоящото развито демократично западно общество и да не му вярваш сляпо, а да си имаш едно на ум че утре и то може по същия начин ненадейно да рухне като кула от карти




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.