Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 23.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Хубав ли е имигрантския живот в Европа?  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано12.08.09 00:06



Здравейте!

Готин ли е живота на българските имигранти в Западна Европа? Питам предимно хора с професии които живеят там, защото то е ясно, че хората без пари никъде не са много добре за съжаление.

Аз поживях известно време в САЩ - над 10 години даже станаха вече, ама напоследък осъзнах, че тук е наистина много скучно и направо ми е писнало това от работа в къщи и останалото бесна скука. Иначе като заплата съм добре - изкарвам по един чувал пари на месец, което ми стига за всичко и остава доста. И ми е жал да загърбя успехите си тук, за които толкова съм се борил, но не се чувствам много добре.

Българите като цигани ли ги третират западно-европейците? Не искам да бъда третиран като долен мангал и то за половината пари, които сега изкарвам и не искам да бачкам за 1,500-2,000 лева в бедната ми родина и да съм мишена като си карам лускозната кола по разбитите улици, но не искам и да живея толкова далеко от всичко интересно. Аз осъзнах, че само в Европа всичко е готино и интересно - другите континенти варират от зле до кошмарно зле.

Кажете как е в Европа. Много ли ще ми е трудно? Изобщо лесно ли се имигрира и намира работа там? Аз знам английски и се чудя може би за Англия или Германия. Имам някаква бегла представа от немски и знам, че мога да го науча за година-две. Много харесвам англичанки и германки. Американките са изродки. Поне тук да имах така повечко приятели да помагат да ги обръщаме тия китове, а то почти никой си нямам.

Чао



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор Malvina*** (член)
Публикувано12.08.09 00:18



Пич ти наптаво ме разчувства с този пост. И аз съм в САЩ, кажи на кой затънтен край скучаеш?За 10 години наистина ли неможа да си намериш приятели?

Не, че не е невъзможно, но все пак???
А за Европа, ако ти с имигрира отново, а и икономиката им сега е доста зле.......
Ако си сингъл и си спестил някой лев, защо неходиш по места където можеш д се абавляваш?Вегас, Хавай, Бахамите и още мнооооого



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор witch777 (лоша)
Публикувано12.08.09 01:06



Еми така е, Хамериката е напълно различна манджа (с грозде) от Аврупата. Или поне от континенталната част. Пуритани, мормони, хормони, кристал мет бонбони, креационизъм, южни баптисти, петдесятни църкви и ала бала. Широки славянски балкански души рядко виреят там май. Има и изключения.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: Malvina***]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано12.08.09 03:51



Имам приятели, но те са женени или си живеят с приятелките и са само трима в моя район и не могат да ми помогнат да се срещам с нови хора, защото и те почти никого не познават. Така че нямам усещане, че имам какъвто и да е социален живот.

Не ми се ходи сам във Вегас, Хаваите или Бахамите. Това изобщо не са интересни места и нямам с кого да отида.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор XищниK (СилеН)
Публикувано12.08.09 08:29



Все едно мен си слушам.



Мой съвет недей. Както някой друг ти е отговорил. Различно е да си Българин в западна европа и това да си Българин в САЩ. В вървия вариант си по-малко човек от тях. Във втория дори си повече от тях, защото идваш от Европа, не от Виетнам, Китай или тем подобни.

Другото което е пак ти казвам недей, аз като човек работил и в Австрия, Франция, Унгария, Германия. Включая бил в повече от 50 страни на 4 континента съм си открил за себе си, че най-добре се чувствам в северна америка. А предполагам и при теб е същото.
Това което те мъчи е липсата на приятели и на жена предполагам.
При мен е абсолютно същото, не че нямам приятели тук ама не ми е същото като в България, но определено плюсовете към минусите са 100 към 1.
И предпочитам хубавия живот с хубава къща с палма и порше отпред макар и малко по самотно отколкото живота в България еле пък в западна европа. Аз по-добре се чувствам в България отколкото в западна европа.

Седи си в Щатите и да не ти пука от нищо ще се намерят жени и приятели.
Пък може да се съберем да пием по бира някой път някъде из северна америка.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор kykyмявka ()
Публикувано12.08.09 10:38



Ако бях по млада, бих заминала за Америка, сега е късно. Там има много пове4е възможностти, отколкото в Европа. И ти го казвам от гледна то4ка на успяла по моите критери и по мнението на другите, от пове4е от 10 год. в Европа.
Самотата....тя не е проблем, стига да знаеШ как да я живееШ. Но ми се струва 4е при теб е проблем на интеграция, казваШ и 4е "Американките са изродки".Така не става.
В момента, в който се по4устваШ един от тях, не позволяваШ да те тъп4ат, да те третират лоШо, всяваШ респект, неЩата са по лесни. ПиШеШ много добре на български, надявам се и с английския да си така, заЩото ина4е е трудни4ко, но пък и си там 10 години....и си мъж, пък и с пари, пък и в Х'америката, ниЩо 4е си българин. Къде е проблема??
Това от мен, ако ти се пиШе, пиШи, със здраве и късмет.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор Kyмиko Янaka (Her highness)
Публикувано12.08.09 12:39



ами зависи къде ти се добре
На някои хора в европа им е по добре .... хората и живота е различен

. От професионална гледна точка зависи какво работиш може друга страна или континент да ти е мястото.
За мене лично не що по далечно от европа не ми се ще ... не мисля, че мога да се приспособя с обществото.
Що се отнася за това "от работа в къщи" ами добре дошъл в клуба
То някои хора и през уикендите сме заети ама това е живота като си фриланс.

Единственият начин да провериш е да започнеш да си пращаш СиВи-то наляво надясно да видиш какви са отзивите и да провериш Емиграционните закони с дадена държава.

If you want to tell people the truth,
make them laugh, otherwise they'll kill you.


Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: kykyмявka]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано12.08.09 15:36



Ти в коя държава живееш, че не виждаш много добри възможности? Няма да е хубаво да получавам значително по-малка компенсация за труда ми. Но пък, ако имам 6 седмици отпуска като на много места в Германия, дори и да ми падне малко заплатата, може да се окаже че си струва.

Аз вярвам, че и в Европа има отлични възможности в многото международни организации например. В Америка е сравнително лесно да се намери работа на голяма заплата, но при 3 седмици отпуска на година и съсипващо много работа. Това не са възможностите, които аз търся за момента.

Мен никой не ме тъпче, нито ме третира лошо, нито пък всявам респект, най-малкото защото аз познавам много малко хора в Америка и никой не ми се бърка в работата. Не искам да се чувствам като американка. Всички американки до една са наднормено самовлюбени.

Колкото до самотата, тя е доста сериозен проблем, защото аз се каня да имам семейство, а няма как да имам семейство сам.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: XищниK]  
Автор pesho.konia (непознат )
Публикувано12.08.09 15:50



Според мен, в Америка, имигрантите не са на особена почит поне сред жените.

Колко време беше в Германия и какво не ти хареса? Аз също съм работил там малко над 1 месец, но за Американска организация, така че реално не съм имал много достъп до немци, а само до американци и българи. На мен ми хареса, но беше отдавна и може да не са ми правили впечатление неща, които сега ще ми правят.

Колкото до поршето, то е готино само ако има на кого да го покажеш. Ако само го ръчкаш по магистралата в трафика до работа и обратно, не знам дали може да ти направи живота много по-хубав.



Тема Re: Хубав ли е имигрантския живот в Европа? [re: pesho.konia]  
Автор Koфтият (пристрастен)
Публикувано12.08.09 16:11



В отговор на:

Поршето....., не знам дали може да ти направи живота много по-хубав?




Може да ти го втъжни.....особено по сервизите





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.